PDA

View Full Version : elementarnite ne6ta



techCandy
02-03-2005, 19:01
takam hora, neka pogovorim za dosta elementarnite ne6ta koito za jalost
na nqkoi ot nas lipsvat, tezi elementarni ne6ta nqkoi hora im kazvat: pyrvite 7....ne obry6taite vnimanie na tova 4e pi6a na 6liokavica, tova e po tehni4eski pri4ini...neka povdigna temata za pravopisa na pove4eto ot userite vyv foruma....ne govorq za: kvo, 6to, sta'a i t.n. az vyv neta pi6a po toq na4in, govorq za ne6ta ot roda na: izpe4a, syble4a, abitIUrenti, bQli i t.n., moje bi tova sa gre6ki koito se pravqt samo v internet, no ako vi dadat bql list i himikalka dali nqma da gi napravite pak :?:
jiveem v bylgariq, uvajavaite ezika :!: prosto e nedopustimo da pi6ete po tozi na4in... :?

e4o
02-03-2005, 19:14
Mislq 4e ne dopuskam pravopisni gre6ki, a s bulgarskite bukvi pi6a super bavno i za tova ne gi polzvam :oops: :P

02-03-2005, 19:37
Мен ме дразни някой кат каже - 'Играли' с ударение на 'И' брррр

DiEsEl_GiRl4eTo
02-03-2005, 19:41
Ами вярно е. И аз съм допускала грешки понякога от бързане. Не казвам, че съм безгрешна и го знам перфектно българиския, ама поне се старая =( Нз до колко успявам обаче. Ама имаше някакъв усер, който пишеше "оД". Туй вече отвънка пътя според мен. Супер елементарни грешки. Пълен, кратък определителен член...нищо не признават. После накъде отива младото поколение...

bigfish
02-03-2005, 20:26
Наистина си права. На адски малко хора от тийнейджърите сега им пука за правописа. Има изключително много неграмотни, които завършват средно образование, че после и висше. Точно затова от не знам колко години насам се опитват да въведат матури, но така и не успяват да го направят, защото не намират вярната формула. Но за мен е недопустим като завършва училище да не можеш да напишеш едно есе или какъвто и да е свързан текст да си изразиш мнението!

BABY_SEXY_GIRL
02-03-2005, 20:50
Abe, to 4e ima mnoo negramotni, ok, no ima takiva koito go pravqt naro4no :roll: I s tova si mislqt 4e sa mnoo interesni, unikalni, originalni...emi naprotiv :!: Mnogo plosko e, a kolko e trudno da se 4ete, vse edno nqkakav selqnin go e pisal :? Ako tezi hora pone malko uvajavaha horata tuk i foruma nqma6e da ni zatrudnqvat sas pisaneto si...Vidq li takiva mneniq ne gi 4eta :roll: A kolkoto do pravopisnite gre6ki - to i az ne vednuj sam imala takiva, koi ot barzane, koi ot nevnimanie...no se izvinqvam :)

aBeP4eTo
02-03-2005, 21:13
Ами аз мисля, че се старая да пиша без "кво, ква" ама м0же без нев0лн0 да д0пускам грешки ! :oops: Супер е тъп0 да се правиш на селянче и да изп0лзваш различните съкращения к0ит0 п0няк0га звучът адски тъп0 ! И мисля, че п0няк0га д0пускам прав0писни грешки ама СЕ ИЗВИНЯВАМ наистина е нев0лн0, защ0т0 бързам ! :oops:

Dobrina
02-04-2005, 14:31
Браво на fire_of_satan за хубавата тема!
Много ме дразни това, че страшно много тийнчета са неграмотни. Не казвам, че правописа ми е идеален (все пак съм учила български език само във 1 и 2 клас), но поне се старая да не допускам елементарни правописни грешки (например "од").
Писането в "съкратен вариант" (к'во, 'щот и др.) също не е особено приемлив за мен. Аз може така да си говоря, но все пак когато пиша (било то във форум или в чат) се старая да пиша литературно.

nar
02-05-2005, 00:36
mislq 4e dopuskam adski mnogo gre6ki zaradi tova, 4e ne znam ezika vi perfektno.mnogo sam blagodarna na horata tuk,4e imat tarpenie da 4etat moite postove.ina4e mnogo 4esto obra6tam vnimanie,4e ne6to ne e nared vav postovete na nqkoi hora,predimno gosti.no ne vsegda moga da razbera tova e pravopisna gre6ka ili prosto nqkakav dialekt. :roll:

Devilkin
02-05-2005, 12:54
Някой хора пък не знаят кога се пише "с" и кога "със" ... "не знам" го пишат заедно...
Дразня се когато някой каже "случавало ми се е" , "голями"
При някой хора това наистина е от бързането ама има и такива, които от незнание правят елементарни грешки.

air_J
02-05-2005, 13:34
mislq 4e dopuskam adski mnogo gre6ki zaradi tova, 4e ne znam ezika vi perfektno.mnogo sam blagodarna na horata tuk,4e imat tarpenie da 4etat moite postove.ina4e mnogo 4esto obra6tam vnimanie,4e ne6to ne e nared vav postovete na nqkoi hora,predimno gosti.no ne vsegda moga da razbera tova e pravopisna gre6ka ili prosto nqkakav dialekt. :roll:
4e ti ot kyde si ve ? :twisted: