PDA

View Full Version : Георги и Пеперудите... още един хубав БГ филм



bigfish
02-04-2005, 22:36
След Мила от Марс и този филм мисля, че киното в България почва да се събужда, току-виж след някоя друга година отново имаме такива класики като Момчето си отива или Вчера или Оркестър без име или Войната на таралежите или...

Световната кинопремиера на филма “Георги и пеперудите“ на режисьора Андрей Паунов е на 2 февруари 2005 г. - едновременно в 160 киносалона в осем европейски страни – членки на Eurodocuzone: Австрия, Великобритания, Германия, Испания, Португалия, Словакия, Франция и Холандия.



“Георги и пеперудите” е носител на наградата СРЕБЪРЕН ВЪЛК от IDFA, Амстердам, 2004 г. - най-престижният фестивал за документално кино в света. През януари 2005 г. е единственият европейски документален филм в официалната състезателна селекция на кинофестивала Сламданс 2005 г. в САЩ.

“Георги и пеперудите“ ( www.georgiandthebutterflies.com ) е продукция на АГИТПРОП и е финансиран от ИА “Национален филмов център” и седем световни телевизионни канала, сред които Channel 4 от Великобритания, PBS от САЩ и CBC от Канада. Сценарист и режисьор на филма е Андрей Паунов, чийто предишен късометражен филм “Люси Цак Цак” е носител на пет световни награди и е включен в престижната DVD колекция Full Frame като един от шестте най-добри късометражни документални филма на 2003 г. Оператори на “Георги и пеперудите”, заснет на кинолента, са Борис Мисирков и Георги Богданов, a монтажът е на Зорица Коцева. Оригиналният саундтрак е композиран специално за филма от Иво Паунов и Вихрен Паунов и е записан акустично от осем музиканти.

“Георги и пеперудите” е историята на един мъж и неговата мечта, - пише www.cult.bg. - “Това е една история за оптимизма, охлювите, щраусите, коприната, милосърдието, соевия хляб, шизофрениците, чуждестранните инвеститори, западните ловци, мизерията и състраданието. Освен главния герой д-р Георги Лулчев и неговите пациенти от Дома за възрастни с умствена изостаналост в с.Подгумер, филмът е със специалното участие на главния секретар на холандското посолство у нас, Ян Ван Лаар, както и на български предприемачи, готвачката на дома и съпругата на д-р Георги Лулчев.”

След киноразпространението в Европа и излъчването му по множество телевизии, през 2005 г. “Георги и пеперудите” ще бъде видян от близо един милион зрители по света.

Българската премиера на филма е на 9-тия Международен София Филм Фест (4-13 март 2005 г.).

Momchence
02-05-2005, 12:10
Mi az sym tuka v Amsterdam i znam edno kino samo za evropeisko kino ... ne sym siguren ama bez teq amsrikanskite typotii 6e zema da se porazrova i ako go davata i imam kinti 6e zema da go gledam
http://shakeit.4at.info/pictures/mushkatoto6.gif

techCandy
02-05-2005, 18:46
Mi az sym tuka v Amsterdam i znam edno kino samo za evropeisko kino ... ne sym siguren ama bez teq amsrikanskite typotii 6e zema da se porazrova i ako go davata i imam kinti 6e zema da go gledam
http://shakeit.4at.info/pictures/mushkatoto6.gif
4ete6 mi mislite bro :)
mnogo 6te se radvam ako moga da go gledam, da 4uq pak btlgarsa re4 v noqkoi film, a neprestannata amerikanska, sigurna sym 4e filma e stoinosten i interesen, mnogo mersi za infoto :)
6te napravq vsi4ko vyzmojno da go gledam, kakto i Mila ot Mars...
a kak samo mi se gleda voinata na taralejite :roll:

bigfish
02-05-2005, 19:30
И на мен ми се гледа много пак Войната на таралежите 8)

Зоро
04-12-2005, 16:23
Тоя филм е 100000000000 пути по добър от Момчето си отива или Вчера или Оркестър без име. Ако искате да живеете в миналото ОК но ако искате несщо ново.... абе отворете си очите и влезте в 21ви век