PDA

View Full Version : Увеличил се е броят на расистките нападения срещу роми



02-07-2005, 18:36
доклада си за състоянието на човешките права на ромското население в Европа и Азия през първите 6 месеца на 2004 г. Амнести интернешънъл отбелязва, че в България се е увеличил броят на расистко-мотивираните нападения срещу роми. Цитира се случаят с Георги Ангелов, който бил брутално нападнат от двама мъже, които му отрязали ухото. В доклада се отправят критични бележки срещу България, тъй като този и подобни на него инциденти не са били разследвани както трябва. Съобщава се и за побоя, нанесен на Асен Зарев от полицаи. Те го заплашили, че ще го застрелят, ако не им съобщи кой е отсякъл дърво в близка градинка. Друг случай, цитиран от Амнести интернешънъл е за неоснователното арестуване във Факултета на 17 мъже при акция на полицията, по време на която полицаите чупели мебели и ругаели ромите.

02-07-2005, 18:54
да ти каже през хуя ми е за нападенията над ромите , а те да не би никога да не са посягали над нас та трябва да ги съжаляваме

02-07-2005, 19:03
Jestoko e! Prosto kolkoto i da pluete mislete ako nqkoi den se rodite rom kvo sha vi e ako tva prodalji! :? :?

02-07-2005, 19:09
Jestoko e! Prosto kolkoto i da pluete mislete ako nqkoi den se rodite rom kvo sha vi e ako tva prodalji! :? :?

Ми да ти кажа сами са си виновни , майките им може да не ги учат да крадът от 6-7 годишна възраст а да ги пратят в училище и да си искарат нещо заслужено.И не да се оплакват че имали по 9-10 деца и нямали как да ги гледат за това крадът , никой не ги е карал да прават цяла детска градина

Sunny_stz
02-07-2005, 19:32
Ami.................po princip az ne sum razsustka ,ama mnoo ne si padam po cigani.............ako sa dobri i vuzpitani hora moje!!Imam friendka koqto e ciganka i e mn. dobro momi4e!!!

02-07-2005, 20:06
:evil: :evil: Ne razbiram zashto ste takiva rasiti - SICHKO E DO CHOVEK i ponqkoga sreda - ako nqkoi iska da e svqsten e svqsten BASI sabudete se malko!! :? :x :evil:

02-07-2005, 20:51
Не забравяйте че точно заради тях не Европа ни постави в черния си списък, щото правеха мизерии на всякъде,а като ги хванат в паспорта им пише "българин".Цигани умрете,Света освободете :!: :!: :twisted:
Цигани умрете,Света освободете :!: :twisted: :twisted: :twisted:
Да си ги вземат всичките, проклети западни мизрници :!: :!: Ромите да безчинстват, а ние да им се радваме... а :?: Е па нема :!: :twisted:
Тези западни идиоти не могат да разберат това: нищо расово няма тук. Няма значение дали са роми, негри, азиатци или руси синеоки арийци, не цвят и произход, а постъпки и деяния са факторът тук :!:

02-07-2005, 20:59
Jestoko e! Prosto kolkoto i da pluete mislete ako nqkoi den se rodite rom kvo sha vi e ako tva prodalji! :? :?
Абсолютно! Като са им толкоз мили мангалята, да си ги взимат в западните страни и да си ги гледат! Само не мога да си представя какво би станало, ако циганите имат нормални социални помощи- сигурно не през 9, а през 3 месеца дете ще раждат като зайците, ако трябва и човешката еволюция ще изменят, ама за една година поне по 3 деца ще имат. Те ако отидат в Швеция или Норвегия 10 000 човека след 10 години ще могат да превземат страната...
Айде да не задълбаваме, но да кажем, че Запада има интерес на Балканите винаги да има цигании. Тея албанци както са плъзнали и както всички си мълчат, все едно нищо не става, тва да не е случайно? Да де, до нас, за щастие, не са стигнали, ама на Македония й ебават майката сега, а на Сърбия вече й ебаха майката... Но пък ние си имаме толерирани цигани и турци. Както добре знаем, има немалко селища, в които българският език не само, че не никой не го знае, ами дори местната администрация се води на турски! Айде да не развивам теории на конспирацията какво значат тези неща, но е факт, че съществуват.

BABY_SEXY_GIRL
02-07-2005, 21:07
Saglasna sam sas [B]aneD :!:

nar
02-07-2005, 21:14
no vse pak pomislete,ako edin 4ovek sposoben da otrezhe uho na drugiq,dori i rom,toi e izrod nqkakav! sas romite vsi4ko e qsno,no 6tom pravi takiva raboti,sas kakvo se otli4ava ot romite?!

^efas^^
02-08-2005, 05:30
Те сами си го праят ще ги еба ф улигуфрените

zElEnA^mAsLiNkA
02-08-2005, 06:23
Haha Ami kat0 ne znaqt kak da izp0lzvat prezervativi k0i im e vin0ven ? haha ! Ima i d0bri cigani ama daje i te imat p0 4-5 deca neznain0 6t0 ... Drugi pyk si kry6tavat detet0 na familiqta na maikata 6t0t0 tyi 6te im davat 2in0 p0ve4e p0m06ti -za p04inal ba6ta! A ciganite ve4e sa 1,256,000 g0re d0lu tfa im e br0ikata v BG ! Bahti ciganiqta :}

KGW
02-08-2005, 10:05
Kittie: TI SI TUP UROD! AKO SME SE BILI RODILI ROMI ! AMA NE SME ! PO TAZI LOGIKA SI MISLI " AKO IMAH PISHKA" . AMAN OT KRETENI.

amy lee
02-08-2005, 11:41
no vse pak pomislete,ako edin 4ovek sposoben da otrezhe uho na drugiq,dori i rom,toi e izrod nqkakav! sas romite vsi4ko e qsno,no 6tom pravi takiva raboti,sas kakvo se otli4ava ot romite?!absolutno sum suglasna! sus kakvo se otli4ava? samo po cveta na kojata.po ni6to drugo!!!!!!!! aide hubavo, mislim si 4e sme pove4e ot romite,ama kakto kazva [B]aneD vsi4ko e do postupki! dobre de sega pak li bulgariq trqbva da stane kasapnica(viziram slu4aq s narqzanoto mom4e) za da "prevuzpitame" ciganite? otkoga vuv bulgariq nqma sudebna sistema i zatvori? ima si gi,ama ne znam za kakvo gi izpolzvat!!!

Bolid1
02-08-2005, 12:28
Romite ne sa vinovni 4e gi mrazim (i az ne gi haresvam pove4eto no ima i ne 4ak tolkova loshi) nie sme vinovni! Shtoto pravim si4ko vazmojno da gi iztrepem... ako nqkoi se beshe zamislil da napravi neshto za tqh, te sq nqmashe da ni mrazqt i nie nqmashe da gi mrazim! Neznam dali me razbrahte ama :roll: ... Kvo kato sa 4erni i te sa hora se pak... ne vsi4ki sa kradci ima i dobri romi ama za jalost sa na iz4ezvane...

Cyberdyne_101
02-08-2005, 15:25
Аааа...повече в такива спорове не се намесвам.... :D Нямам нерви вече. :lol: :lol: А иначе ромите да го д*хат :evil: Писна ми само да ми опяват колко били онеправдани и т.н.TE сами са виновни за начина, по който живеят :!:(лично мнение :D )(е може и ние да имаме малко вина, но не повече от тях.... това аз ли го казах :?: :roll: Както и да е .Спирам да пиша, че почвам да се нервя пак... :lol: :evil: :lol:

gnubeat'sv
02-08-2005, 15:37
skinhead rULzZzzZzzzz....
Евалата им прааа....Сичко да мрее.!

Momchence
02-08-2005, 15:38
Ok be ciganite sa typi miri6at kradyt kfoto iskate kazvaite no za6to trqbav da gi biete i diskriminirate .... kolkoto te sa typi tolkova sa typi i teq koito sa protiv tqh ..... ne e tova na4ina da se spravim s tozi problem samo razvalqme i bez tfa oskydnoto ime na Bulgaria kato hubava i normalna dyrjava!!! Posle kato kajat v bulgariq sa cigani se zamislete 6to .... ciganite si pravqt mizerii bulgarite si pravat tehnite mizerii sre6tu ciganite .... v o4ite na edin normalen evropeec ne e normalno povedenieto na edin ciganin i ne e normalno povedenieto na edin bylgarin kam ciganina ... za tfa gi slaga pod edin znamenatel NQMA LI DA GO USAZNAETE??? :x

02-08-2005, 18:58
Дано се увеличават още повече тези нападения. Само тва мога да кажа ...

rosskata
02-08-2005, 19:12
Momchence 8) Абсолютно съм съгласна... Расистките изцепки ни чернят в очите на европейците повече отколкото крадливите изпълнения на ромите... МОже да са всякакви, но саморазправата не само че не помага, но и утежнява допълнително обстановката. Проблема с циганите няма да се разреши като им режем ушите, в това съ сигурна- по този начин само ще покажем гладкостта на сивите ни вещества. :roll:

п.с Дори да се изпълни шибано изродски отвратителната мечта на "Скинхедс" за "чиста раса" , проблема с липсата на толерантност и мозък у някои хора няма да изчезе. Има достатъчни крадци, убийци и изнасилвачи, които са си чистокръвни българи- но все пак е много по- лесно да ти е виновна някоя етническа общност за всичко, нали? :x

LunaTriCk
02-09-2005, 00:24
Аз предлагам да отидат всички на някои забутан остров, да си основат Мангалия и да си се плодят като зайци, докато не ги хване някой епидемия от лошата хигиена и измрът до крак или им свърши територията. В тяхна чест ще им посветим един документален филм за мистериозното им изчезване в стил "теория на конспирацията" или "САЩ е виновна за всичко".

П.П. Не съм расист, просто мразя циганите. Европа:?: Мисля, че точно пък отношението към циганетата са най-малкия проблем за влизането ни в ЕС. И в крайна сметка предпочитам да ме знаят като онзи който мрази мангалите, отколкото онзи който ги харесва...

KGW
02-09-2005, 10:40
amy lee pederast takuv,ti vobshte vijdal li si ciganin osven na kartinka ???

eNigMaTic^
02-09-2005, 10:51
Кажете, че съм расистка, но подкрепям LunaTriCk.Аз имам 3 в моя клас и знам много добре какви са.Псуват, идат на училище за социялни, имат 497060570570 неизвинени и никой нищо не им казва и т.н.Писнало ми е от тях :x Разберете - ЦИГАНИТЕ ИМАТ ПОВЕЧЕ ПРАВА ОТ НАС :evil: :x :evil: :x http://67.18.37.15/269/21/emo/rasberry.gifhttp://67.18.37.15/269/21/emo/nugget.gifhttp://67.18.37.15/html/emoticons/angry.gifhttp://img.abv.bg/emotion/sneaky2.gif
И сега с това десетилетиене на ромите ко ше стане..Ше стане както каза Слави, 2055 ние ще сме малцинство :idea: Затова всички цигани на сапун :!: :idea: :!: :x :evil:

Nekasa4a
02-09-2005, 11:07
Az li4no sam s malko rasiski obejdeniq i ot fashiski rod tei 4e za men te sa pomiq ne kazvam si4ki no po golqmata 4astr sa palni bokluci :!:

bulgarche
02-09-2005, 11:39
Кажете, че съм расистка, но подкрепям LunaTriCk.Аз имам 3 в моя клас и знам много добре какви са.Псуват, идат на училище за социялни, имат 497060570570 неизвинени и никой нищо не им казва и т.н.Писнало ми е от тях :x Разберете - ЦИГАНИТЕ ИМАТ ПОВЕЧЕ ПРАВА ОТ НАС :evil: :x :evil: :x http://67.18.37.15/269/21/emo/rasberry.gifhttp://67.18.37.15/269/21/emo/nugget.gifhttp://67.18.37.15/html/emoticons/angry.gifhttp://img.abv.bg/emotion/sneaky2.gif
И сега с това десетилетиене на ромите ко ше стане..Ше стане както каза Слави, 2055 ние ще сме малцинство :idea: Затова всички цигани на сапун :!: :idea: :!: :x :evil:


Малко хора осъзнават, че на циганите не им се учи, защото така е по-лесно. К'вото и да се случи все мангалите са невинни и хиляди организации ги защитават. Т'ва само ги прави по-уверени в нещата които правят и стаа още по-зле :evil: :evil: :evil:

bulgarche
02-09-2005, 11:43
Още нещо се стих. Ами аз имам "приятели" турци дето не малко сме яли и пили заедно, но все пак, за разлика от манговчите, турците си имат своя страна. Вярно, че има свестни турци, но няма даа ги деля. ВСИЧКИ СА ТУРЦИ И ОСТАВАТ ТАКИВА независимо дали ги харесвам или не. Не ги искам в МОЯТА РОДИНА. Замислете се... БЪЛГАРИЯ ТЯ Е НАША...ПАЗЕТЕ Я........

BABY_SEXY_GIRL
02-09-2005, 18:53
Аз предлагам да отидат всички на някои забутан остров, да си основат Мангалия и да си се плодят като зайци, докато не ги хване някой епидемия от лошата хигиена и измрът до крак или им свърши територията. В тяхна чест ще им посветим един документален филм за мистериозното им изчезване в стил "теория на конспирацията" или "САЩ е виновна за всичко".

Evala ti pravq, LunaTriCk, mnogo pravilno si go kaza, kato si nqmat darjava da ne se pileqt iz drugite, a da si osnovat sami takava! Puk i tova do nqkade moje da im povdigne samo4uvstvieto, za6toto 6te si imat konstituciq, prava i t.n. :!:

Nekasa4a
02-09-2005, 19:04
Evala ti pravq, LunaTriCk, mnogo pravilno si go kaza, kato si nqmat darjava da ne se pileqt iz drugite, a da si osnovat sami takava! Puk i tova do nqkade moje da im povdigne samo4uvstvieto, za6toto 6te si imat konstituciq, prava i t.n. :!: [/quote]

E az ko da ti kaja kade da si napravqt tazi darjava celiq svqt e razdelen i podelen nqma mqsto za tqx tei 4e na sapun :!:

amy lee
02-09-2005, 20:39
amy lee pederast takuv,ti vobshte vijdal li si ciganin osven na kartinka ???6te se napravq 4e ne sum vidqla izkazvaneto ti po moi adres :lol: :lol: :lol: hahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vijdala sum ciganin estestveno,nali v na6to daskalo ima nqkolko :lol:
da, i az ne haresvam ciganite(mrazq ciganite),priznavam.da ne sum rasistka, no ciganite kradat..abe dvuli4nici.ujas.a v su6toto vreme ot prosene izkarvat pove4e ot roditelite ni! kradat,a posle :"kako dai mi 5 stotinki da si nahranq deteto"emi sorry bate,ama otde da te znam dali nqma da otide6 da si zeme6 da di6a6 lepilo!
kakto kaza TaStY^GiRl ciganite imat pove4e prava ot nas!e 4estno li e spored vas?sama 6te si otgovorq-ne, ne e!
i zatova trqbva da gi rasfasovame?are be! kasapnica bulgariq na va6ite uslugi! razpolagame sus vsi4ko-6kembe,surce,4eren drob,hru6tql,bql drob...da, ne sum za tqh(ciganite)!ama tova li e na4ina?

tedo_davis
02-10-2005, 06:47
Minava mi prez orhideqta:) Mnogo mi puka za romite.Malko li sa krali ... bili ... abre k'vo me boli men?Vse pak tova sa hora ... verno gadni4ko se polu4ava ... ama da si berat derta ... nali ima tel - 166 za taq rabota?Az kakvo bih napravil?Ni6to ... za6toto prosto nemoga da im pomogna s ni6ti4ko.

Cigan4eta koito ne qde
toi golqm neshte da poraste ;)