PDA

View Full Version : Бахъррр!



rosskata
02-08-2005, 21:12
Ехо, как сте, замръзнахте ли тия дни. За хората от североизточна България- как прекарахте бедственото положение? Случи ли ви се нещо необичайно или лежахте върху печката вкъщи,както направих аз. През трите дни, в които ако бях излязла навън, щях или да хвръкна между блоковете като хвърчило, или да умра от "Бялата смърт", аз изпаднах в алкохолна, цигарена абстиненция и се побърках от навалицата вкъщи(5 човекаи 1 котка). Как беше при вас?

Видях и доста интересни неща - път, покрит с 2 метра сняг, ламаринен покрив, носещ се като пеперудка из въздуха, кола, която се превърна в купчина сняг за 2 часа(и още си е купчина сняг- от 3 дена) и боксуващи срещу вятъра хора(много забавно изглеждаха), както и огромни преспи на брега на морето. Какви природни явления наблюдавахте вие?

monka
02-08-2005, 21:58
tva s lamarinata mi haresa:) ami az sam ot uigoizto4na bg i tuk sa6to polojenieto be6e bedstveno(kakto kazva edin priatel "devstveno"). zatvoreni bqha pyti6tata,vale6e super mnogo snqg. a be polojenieto e da si ebe maikata :lol: ne sam svidetel na nikakvi takiva sme6ni qvleniq(za jalost).no predi dva dni izlqzoh s edna priatelka i 6tqh da se pretrepa po edni stalbi. i poneje i dvete sme mnogo zle,re6ihme da vzemem edno,koeto prili4a na sarf(na sestra mi e) i s nego se parzalqhme po stalbite :lol: . za 6tastie ve4e vze da se poopravq vremeto,daje dnes pe4e6e slance 8)

BABY_SEXY_GIRL
02-08-2005, 22:16
Xm, veselo, no tragi4no e polojenieto pri teb :roll:
Tuk v stz nqma nito snqg (padne li se stopqva na dr den), no za smetka na tova mnogo duha i klimata ne e tolkova mek kakto kogato ima snqg :( Interesni ne6ta ne sam vidqla i mislq 4e taka e po-dobre...Edin den tuk mnogo duha, golqma vielica, kazaha po vsi4ki novini za tova, samo tuk e imalo takav silen vqtur :roll: Mnogo 6teti, ujasqva6to be6e, ne smeeh da izlqza za6toto izlezna li 6tqh da sam litnala :lol: 4uva6e se kak padat razni ne6ta i se 4upqt :? Ujas!
Dano ve4e taq mrusna zima si trugne, samo problemi pravi :twisted:

Traffic
02-08-2005, 22:24
а тука е баси клинча. днеска сутринта като си тръгвах от залата след нощен престой беше такъв клинч, че хората едвам дишахме. даже усещах недостиг на въздух от студа и си мисля, че ако не беше дошъл веднага трамвая и бях тръгнал пеша, нямаше да стигна до нас. един дядо припадна на спирката докато чакаше. дойде линейка и го свестиха. а стъклата на некои къщи и коли направо си се чуваше как се напукват, се едно секи миг ше се взривят. летящи хора и неща нямаме, щото ветър няма почти или ако има е мн слаб и не се усеща.

Bolid1
02-08-2005, 22:35
Mi tuka vuv vn sqkash se normalizira polojenieto... ina4e mn duhashe, to za tuka si e normalno de ama tva si beshe .... Imashe shtorm s 2 dumi ;) mi sq ve4e mai ne sme v bedstveno polojenie, az v nedelq izlizah, ne e iz4isteno oshte nasqkade po pytq... V dvora na moito daskalo ima samo edna malka pyte4ka prokopana do stenata... abe mn e zle polojenieto... ama ...... Imashe mn zatrupani hora, abe to nqma ve4e kvo da kazvam, si4ko go davat po novinite, nqma i kak da vi pokaja snimki ot petyk...

Грахче
02-08-2005, 23:00
и в Бургас си беше студ http://free.hit.bg/ladyofthelake/emoticons/cold.gif Но по-добре да съм едвам мърдаща се кристализирала фигура по улицата отколкото побъркващ се индивид вкъщи. от мен да мине, обух си един чорпогащник, облякох една дебела блузка и бях готова за подвизи http://free.hit.bg/ladyofthelake/emoticons/boogie.gif Щях да се пребия на няколко пъти, ама то това нормално. [/img]

Steff
02-08-2005, 23:52
Мда, беше си голям студ (може би и сега е, но аз пак съм болна и не знам как е...)
В Бургас има повече сняг и лед от когато и да било... не си спомням преди да е било толкова студено и ветровито...
аз не си стоях вкъщи, дори успях да напусна града :lol: , добре че отвориха пътя :) но... сега ми се връща тъпкано, предполагам ...
А, да :) има няколко килнати билборда, по-скоро прекършени :) егати вятъра...

nar
02-09-2005, 00:25
sega pri vas e po-zle ot moskva.pri nas e toplo ve4e -5...

02-09-2005, 00:32
Mi tuka vuv vn sqkash se normalizira polojenieto... ina4e mn duhashe, to za tuka si e normalno de ama tva si beshe .... Imashe shtorm s 2 dumi ;) mi sq ve4e mai ne sme v bedstveno polojenie, az v nedelq izlizah, ne e iz4isteno oshte nasqkade po pytq... V dvora na moito daskalo ima samo edna malka pyte4ka prokopana do stenata... abe mn e zle polojenieto... ama ...... Imashe mn zatrupani hora, abe to nqma ve4e kvo da kazvam, si4ko go davat po novinite, nqma i kak da vi pokaja snimki ot petyk...

Вчера се обясняваше нещо за летящи котки във варна зади вятъра. Някой даде ли линк все пак :roll: :wink:

02-09-2005, 00:42
Ако не ние поне вие да оживеете. Аз също не съм виждал такъв ужас. Вятъра ме буташе по леда и щях да падна в един канал, добре че имаше малка оградка. Някой ще помислят че си правя майтап - на мен хич не ми беше до майтап. :cry: :twisted:
Thanks :!: Къде ми е колата :?: http://www.moreto.net/040205/zoom.php?pic=15&name=
Марс :roll:
http://nssdc.gsfc.nasa.gov/image/planetary/mars/marsglobe1.jpg
Испания, Барселона, Гауди - къща
http://community.webshots.com/photo/110526717/110569646yTMaJf
http://community.webshots.com/photo/100485340/100489876XzLCzP
http://community.webshots.com/s/image1/3/4/46/35630446YvizTV_fs.jpg
http://community.webshots.com/s/image2/3/14/82/43031482qegZiW_fs.jpg
http://community.webshots.com/photo/43029265/43031482qegZiW

LunaTriCk
02-09-2005, 01:01
Засякох плъзгащи се дядовци имащи завиждащи умения по фигурното пързаляне, падащи по лице хора(не е много приятно ама отстрани е изваретно смешно). Съседите(които живеят в къща) не можеха да излязат от тях понеже преспата беше над половината от входната им врата. Ко са си гризали за да преживяват незнам. Мноооого жълт сняг и общо взето капаци на коли. Просто само те се виждаха отгоре на преспата. Иначе първите два дни бедственото положение го прекарах в нас. Филмов Маратон. След като можех да изляза от наща улица без да плюя сняг и да използвам джобна лопатка, се разтъпках и видях малко свят. Студа няма да го описвам. В момента се чудя да си изплюя ли топките или да бръкна през пъпчето да си изкарам, щот са влезли мноу навътре...


П.П. Оооо, едната май се показа :wink:

П.П. Оооооо, ето я и другата. Сега, ако и онзи го намеря ще мога вече отново да пикая прав :D

BaT_GirL
02-09-2005, 09:44
При нас в южна България положението беше добре с изключение на студа(-15 С)доста си е от нас не излизам че вънка мога да се пръсна пък и сме в грипна де...Иначе оня ден вънка бях прогизнаха ми ботушите че снега вече се стопи ама онич дни неможеш да излезеш всичко затрупано.

Bolid1
02-09-2005, 10:33
aneD]
Mi tuka vuv vn sqkash se normalizira polojenieto... ina4e mn duhashe, to za tuka si e normalno de ama tva si beshe .... Imashe shtorm s 2 dumi ;) mi sq ve4e mai ne sme v bedstveno polojenie, az v nedelq izlizah, ne e iz4isteno oshte nasqkade po pytq... V dvora na moito daskalo ima samo edna malka pyte4ka prokopana do stenata... abe mn e zle polojenieto... ama ...... Imashe mn zatrupani hora, abe to nqma ve4e kvo da kazvam, si4ko go davat po novinite, nqma i kak da vi pokaja snimki ot petyk...

Вчера се обясняваше нещо за летящи котки във варна зади вятъра. Някой даде ли линк все пак :roll: :wink:
Az kazah 4e nqma letqshti kotki i to tri dena sled shtorma... imam pics samo na zatrupani koli ;)

eNigMaTic^
02-09-2005, 11:31
И при нас имаше сняг, но не толкова много.Аз бях болна и не можах да му се радвам :cry: .Иначе сега е много студено.Особено сутрин.Вчера долу на летището били -26 :?

Nekasa4a
02-09-2005, 12:15
Abe nz za vas ama men snega ne me pla6i no studa e dr kat padne pod -15 i po4vam da se pritesnqvam mn :? :!:

bodil4e_f
02-09-2005, 12:21
az sam ot Varna
i pri men ne6tata ne bqxa po rozovi
te i sega ne sa beli ama e dobre ve4e....
ostava samo toq styd malko da otpysne i snega malko da namalee...i vs 6te e dobre

Bloody_Tear
02-09-2005, 12:54
Геее тука е ненормално.Валя малко сняг и веднага се заледи и сега където и да минеш няма как да не се пльоснеш някъде :D Аз вече няколко пъти избегнах опасността от строшени кокали ама това е защото вече не излизам никъде. При назе е -10 да не ви казвам какво е сутринта..Кабелите целите бели и се клатят и бляскат като стъкълце само чакам да кажат ЩТРАК и да ни спрат тока :shock: То и интернет няма заради студа ту го спират ту го пускат..Ама поне ни пуснаха една седмица ваканция.хихиихихиххи :twisted:

LiNkiN4eTo
02-09-2005, 15:00
v Burgas ima6e malko stud , ama sq ne e 4ak tolkova , i v u4ili6tana ne e studeno nito puk ima mn bolni ama kvo puk , nali i nie sme vuv vakanciq :lol:

aBeP4eTo
02-09-2005, 19:14
Ех и аз съм от Североизточна Б-я ! НЕ ме питайте как беше и как е кошмар ! Вече не броя колко пъти паднах ! Над 10 сигурно !
Интересното което видях беше една сладка 2метрова преспичка която беше затрупала един магазин и нямаше никакъв достъп до него !
А да не говорим колко е студено сега ! Като вървя по пътя ме е страх да си отворям устицата да не ми замръзне устата или гърлото !
Хубавото е, че 2ра седмица няма у-ще :P Ама и няма и каде да се ходи ! Прегръщам си печката и вкъщи :!: :wink:

techCandy
02-09-2005, 19:35
mi....tuka daje edna snejinka nqma :cry:
samo sutrin ima malko bqlo po trevi4kata, skrej vsy6tnost mi kazvat horata, i kanalite sa syvsem malko zamryznali...i tva e, ina4e daje gree slynce i nqma vqtyr dori! koeto ne e obi4aino za tuka, tuka neprekysnato ima vqtyr....mislq 4e sledobed dostiga do 10 gradusa....stra6na "zima" e :roll:
a vie q ne se oplakvaite ami hva6taite plika i otivaite da se pyrzalqte, ako nqma vqtyr, az tova 6tqh da pravq :P uspeh vi!
open sesame- djs from mars.....stra6na pesni4ka

AvLee
02-09-2005, 19:40
Ееее..искам и аз сняг :cry: Ама студ си имам предостатъчно.Като изляза навън и направо не мога да се дишам.А за улиците да не говорим...се едно си на ледена пързалка.Обаче представете си нито веднъж не съм паднала :) .И искам ваканция или дървена или дрипна..не е честно така!

zElEnA^mAsLiNkA
02-10-2005, 09:16
hyh Pyk tuka v stz nqma nit0 snqg nit0 stud :} Makar 4e predi 2 dena si izkyl4ih kraka :{

Sweet_kiss_{}
02-10-2005, 20:44
ami az imah 4uvstvoto 4e bloka 6te se sruti otgoremi ot toq ubiistven vqt1r.radvam se 4e pone ostanah jiva sled tova bedstvie i se nadqvam da ne se povtarq :)

Devilsplaymate
02-11-2005, 11:49
abe stud , stuuddd! i sega izmryzvam! ina4e... po4ti ni6to interesno... osven 4e se 4ustvam kato snejen 4ovek !