PDA

View Full Version : o6te edna ot oniq temi za dietite...



MissWorld
02-11-2005, 10:47
znam 4e sigurno mn pati e imalo takiva temi,za koeto mn sorry
znaete li nqkakva lesna i efikasna dieta,s koqto mogat da se smaknat okolo 5/10 kg,no sas sigurnost
ili nqkakvi fizi4eski uprajneniq ili ne6to takova
btw dietata na d-r Emilova var6i rabota,samo 4e ve4e mi pisna da qm plodove i 4ai...gadi mi se ot tqh...
pls help :!: :roll:
P.S. davaite mneniq i po anketata

`koteto2`
02-11-2005, 13:53
awe stiga s teq dieti we ne razbrahte li 4e nikoq ne pomaga...edinstvenata dieta koqto e 100% sigurna e ZDRAVO FITNES I SPORT e i da se namali razbira se sladkoto i produktite ot koito se debelee nai mnogo!!!Az poprincip sym s takava struktura na tqloto 4e kolkoto i da se typ4a ne nadebelqvam oba4e si hodq redovno na fitnes za da podyrjam figurata si i da se stqgam!

Eclipse_bb
02-14-2005, 18:12
Аааааа, ебати...
Само като видях заглавието "Мислите ли, че сте достатъчно слаба", зле ми стана :x
Не знамза авторката, но във форума е пълно с момиченца, които са болезнено слаби и освен това се чудят как да отслабнат още повече...

На фитнес не се ходи "за стягане", това как ще изглеждаш в много по-голяма степен се определя от храната, която ядеш - важен е вида, времето на прием, количеството...

А, и "диетата на доктор Емилова" е живо издевателство, да не говорим, че адски ме съмняват подобни унифицирани диети - хранителния режим на всеки един човек е строго индивидуален, с други думи диетата се изготвя индивидуално за точно определен човек и тя е уникална, предназначена само за него...


Да смъкнеш 5-10 излишни килограма не е никак лесна задача...

Ето и нещо от една по-стара тема, свързана с диети:


Като за начало, се снабди с една качествена таблица, представяща калорииното съдържание на храните, количеството мазнини, протеини, въглехидрати, вида на въглехидратите (най-вече гликемичния им индекс).
Според своите данни, определи необходимите за потдръжка на теглото калории (умножаваш теглото си по 40) и от това извади между 500 и 1000 калирии (в зависимост от соматотипа си).
Значи, по въпроса какво да ядеш и какво не:
Ликвидирай простите въглехидрати от менюто си, ограничи рафинираните и наситените мазнини (ненаситените не са враг на свалянето на килограми).
Старай се да приемаш въглехидратите до 12 часа на обяд, а в дните, в които имаш тренировка - половината до 12, 1/3 от останалата част преди и 2/3 след.
Старай се да не се храниш след 20:00 (ако можеш след 18:00, още по-добре).
Яж качествени храни - яйца, бяло пилешко месо, овесени ядки, орис, картофи (забравих да кажа по-горе - обраничи тестените изделия!).
С помощта на гореспоменатата теблица, определи количеството на храните според броя калории.
Това е от мен, надявам се , че бях полезе.
Ако имаш въпроси - ЛС

honey91
01-06-2006, 13:17
da,haresvam tqloto si

adizitk1
07-16-2008, 09:37
Моят отг е ''да,харесвам тялото си'',но не е така-обожавам го! :D

mimsssssss
07-16-2008, 11:27
gore dolu,ima kakvo da se jelae 8)