PDA

View Full Version : Чувствате ли се свободни...?



aBeP4eTo
02-12-2005, 10:17
:arrow: И какво за вас е свободата?
До колко един човек може да бъде свободен и какво може да го спира да не е свободен!?
Според мен свободата на мисленето няма граница!
Всеки може да мисли каквото си поиска !
Чувствате ли се свободни???

Momchence
02-12-2005, 10:21
Mi 4uvstvam se svoboden ama nqkoi ne6ta nalagat ograni4eniq ... horata kazvat "ne si4ko e pari" da ama tuka v taq zabutana holandia kupon bez pari ne stava .... kat nqma6 pari moje6 samo da gleda6 typo!!! Gadno e nali! Ne e kato v bylgaria da si sedne6 v nqkoq gradinka na po dvulitrova Ariana i da si naprai6 basi kupona .... tuka ne stava :? ta ina4e za svobodata ... nikoi ni6to ne mi zabranqva :) e osven nqkoi ne6ta za pod 18 ma kfo da pravq :P

^efas^^
02-12-2005, 10:46
Ами не се чувствам много свободен. Няма свобода на словото за мен в нашто семейство не мога да стоя до късно а ве въобще не се чувствам сфободен

ellii
02-12-2005, 11:02
ponqkoga se 4uvstvam mn svobodna...kato pti4ka .. osvobodena ot vsi4ki i ot vsi4ko... osvobodena ot principi i zadr1jki,dr p1t v momenti kato toq se 4uvstvam mn zatvorena i zavisima ot drugite.. naprimer dali 6te izlqza na disco taq ve4er 6toto s1m bolna .....i v takiva momenti kato se namesqt nashte ne se 4uvstvam svobodna!

little_black_dress
02-12-2005, 11:19
Ами аз мисля,че се чувствам свободна.
Мога да правя,каквото си поискам и да бъда,която си поискам.
Какво може да ме ограничава и да ме накара да не бъда свободна?
Ами нормите и ограниченията,рамките в които ни затваря обществото например.
Какво за мен е свободата?
Ами за мен тя е най-прекрасното чувство на Земята.По-прекрасно дори от любовта.
Когато си свободен имаш всичко,когато си роб нямаш нищо.

Ще добавя към по-горе написаното и един цитат:

" Аз съм тук,
зад три врати заключена
и прозореца ми е решетка,
а душата - волна птица в клетка! "

amy lee
02-12-2005, 11:22
oh...tova mi e bolna tema! imam dosta stranno 4uvstvo za svoboda! dori ne bih se ojenila, to4no zaradi 4uvstvoto mi za svoboda! zabranqt mi ne6to-zaradi hiper 4uvstvoto mi za svoboda napravo izpadam v isteriq. dori da e ne6to koeto mrazq, az pak ne iskam da mi e zabraneno! ufff... :?

pinK_Baby
02-12-2005, 12:00
kato cqlo se 4uvstvam svobodna...edinstvenoto koeto ne moga da pravq e da izlizam do kysno ama tova ne mi pre4i tolkova...vsqko ne6to s vremeto si...4uvstvam se svobodna da izrazqvam mnenieto si...a svobodata dava pravoto na 4ovek da jivee taka kakto toi si iska no spored men trqbva da ima nqkoi principi ili da sy6testvuva moral ,koito da ograni4ava opredeleni deistviq...

Тед:)
02-12-2005, 13:28
Свободата е много относително понятие...Какво е да си свободен?Такива хора няма..Всеки от нас е ограничен от чуждите или собствените си разбирания за морал и ценности...Единствената свобода която притежаваме е сами да решим какви да бъдат те...

suzanna
02-12-2005, 13:37
ponqkoga se 4uvstvam mn svobodna...kato pti4ka .. osvobodena ot vsi4ki i ot vsi4ko... osvobodena ot principi i zadr1jki,dr p1t v momenti kato toq se 4uvstvam mn zatvorena i zavisima ot drugite.. naprimer dali 6te izlqza na disco taq ve4er 6toto s1m bolna .....i v takiva momenti kato se namesqt nashte ne se 4uvstvam svobodna!

i az taka 8)

LiNkiN4eTo
02-12-2005, 13:38
4uvstvam se svobodna , kogato na6te gi nqma :D

GeRyTo
02-12-2005, 13:42
Свободата е много относително понятие...Какво е да си свободен?Такива хора няма..Всеки от нас е ограничен от чуждите или собствените си разбирания за морал и ценности...Единствената свобода която притежаваме е сами да решим какви да бъдат те...

Абе да ти кажа не съм съгласна с теб :) ..верно е че физически човек е ограничен от абсолютно всякъде..било то родители, било то училище, работа, шеф и най вече от обществото..но нима някой може да ни ограничи в мислите ни..в съзнанието ни...там няма никакви морали и ценности там няма граници...в мислите си ти можеш да си на стотици хиляди километри от тук и никой не може да ти каже да не ходиш там щото е опасно примерно..ти сам решаваш..нима това не е свобода и не те кара да се чувстваш добре...аз лично така си мисля де :)..че човек е свободен в мислите си, в съзнанието си, в мечтите си :)

C-I-A-R-A
02-12-2005, 13:58
Da chustvam se svobodna. :D

pink_lady
02-12-2005, 14:02
MI roditelite mi prazqt vsi4ko vuzmojno za da se 4ystvam taka no az sve o6te ne se 4ystvam svobodna dokato jiveq s tqx!!! :oops: :wink:

AvLee
02-12-2005, 21:02
Свободата е правото на човек за собствено мислене,за независимост.Когато се чувстваш свободен за теб няма граници,няма ограниения поставени от който и да било,освен от теб.Ти можеш да си определяш какво да правиш,да прецениш кое е правилно и кое не.
Всеки човек е свободен по свое му.Свободата всеки я чувства различно.Някои не обръщат внимание на нормите поставени от обществото или от други хора,други се борят за свобода на словото и не могат да търпят да са затворени в кръг,който не могат да си изкажат мнението.Всеки сам си решава и сам си поставя границите до,които може да стигне.И все пак напълно свободен човек няма.Всеки си има морални ценности към,които се придържа.А дори и те да липсват съвеста на човек му показва дали наистина е прав или не в действията си.Хората си поставят различни норми на поведение,било то добри и лоши.И всеки си се чувства свободен,но между собствените си разбирания.
Маликите деца не са свободни,те зависят от родителите си.Не могат да правят нищо без тях,нуждаят се от тях и без разрешението на по-възрастните не са свободни да правят каквото си поискат.Но това пречи ли им?Не!Дечицата се чувстват в сигурни ръце и дори и да не осъзнават без родителите си не могат.Понякога роптаят,че не са големи и свободни.
След това тинейджърите.Те свободни ли са?Пак не.Отново родителите - не прави това,не прави онова,не стой до късно,не можеш да излизаш.И въпреки че тези "деца" са вече по-големи не са свободни.Ако родителите пък не се интересуват от дъщерите или синовете то закона ще го направи.
След това младите хора.Те пак са затворени в нормите на обществото.Не можеш на работното място да си позволяваш волности.не можеш да влизаш във автобуса с храна или да паркираш на средата не улицата.
И най-накрая възрастните хора,Те пък не отстъпват от позицията на собствения си опит и на убежденията си.Тръгни да убеждаваш една баба в това,че не е права,В повечета случей няма да успееш.Тя ако да сега не го е разбрала,тругно ще се промени.
И ето,че всички не сме свободни.Но това са само външните,така да ги наречем пречки.Свобода на мисълтта има,както и на собствения избор.Можеш да мечтаеш на воля,можеш да си мислиш каклвото пожелаеш.Никой не ти държи сметка за това!

eNigMaTic^
02-12-2005, 21:17
Хм свободна.Да чувствам се свободна, но не от към физическа гледна точка.За мен чувството свобода е основано на правото на твое собствено мнение.И аз спокойно мога да изразя мнението и се чувствам свободна.Понякога се чувствам много зависима, но това е от към физическа гледна точка.Знам, че сега се сърдя, но после ще го разбера.Сега за мен свободата е дори свободно слушане на музика, отговорността, която ми се оверява и разни такива.Иначе физическо човек ВИНАГИ е ограничен :roll:

Li4iCe
02-12-2005, 21:56
oh...tova mi e bolna tema! imam dosta stranno 4uvstvo za svoboda! dori ne bih se ojenila, to4no zaradi 4uvstvoto mi za svoboda! zabranqt mi ne6to-zaradi hiper 4uvstvoto mi za svoboda napravo izpadam v isteriq. dori da e ne6to koeto mrazq, az pak ne iskam da mi e zabraneno! ufff... :?
hmmm tolkova mi e poznato...