PDA

View Full Version : Вярвате ли, че човек е стъпил на луната.......



02-14-2005, 21:14
?

02-14-2005, 21:16
Da, ne urii gagarin shtoto ne znam si koi dokaza che neshto det naprail na lunata e nevazmojno. Spored men do sq sa otkrili i chujda forma na jivot ama ne sa ni kazali ili amerikancite ili rusnacite ili kitaicite!

02-14-2005, 21:22
НАСА твърдят, че са стъпвали общо 6 пъти на луната....
Вчера гледах един документален филм които ме изкърти направо от стола

И аз си мислех, че естествено ..... :wink:

02-14-2005, 21:55
Човек е стъпвал на луната - тва е ясно.

Става въпрос за това дали наистина американците са първите стъпили там, т.к. има теории, че всичко е инсценеровка. Гледал съм документални филми, където право на глас имат и две страни, като накрая правещите филма от дискавъри заключиха, че в крайна сметка американците наистина са стъпили на луната:
1. По това време руснаците са имали свои агенти навсякъде и щяха да разберат, че става нещо.
2. Че реално ще им коства по-малко усилия наистина да пратят човек на луната, от колкото да измислят подобни глупости

и.т.н. и.т.н.

Maverick
02-14-2005, 21:57
Da, ne urii gagarin shtoto ne znam si koi dokaza che neshto det naprail na lunata e nevazmojno.

vsa6tnost Nikoi ne e Kazval 4e Urii Gagarin e stapval na lunata, toi e parviq 4ovek izletql v kosmosa. A pak vaob6te drugi osven amerikancite ne sa stapvali na lunata. No az ne vqrvam. Amerika e mediina naciq

Ima mnogo ne6ta koito dokazvat 4e ne sa stapvali na lunata.

BlinDBoY
02-14-2005, 21:59
Като отида и питам марсианците ще ти кажа с точност кво е ставало :P

02-14-2005, 22:12
Da, ne urii gagarin shtoto ne znam si koi dokaza che neshto det naprail na lunata e nevazmojno. Spored men do sq sa otkrili i chujda forma na jivot ama ne sa ni kazali ili amerikancite ili rusnacite ili kitaicite!
кацнали са но къде само те си знаят може да е в някоя снимачна площадка в холиууд :roll:

nar
02-14-2005, 22:58
amerikanec,koito se kazva armstrong.pone taka glasi oficialnata versiq.

e4o
02-15-2005, 09:02
as ne vqrvam, a Urii Gagarin naistina e purviq letql, no ne e stupval na lunata :lol:

tedo_davis
02-15-2005, 09:06
Po na6o vreme sq sigurno moje dase stapi ... ama togava. .. Iurii Gagarin ... baa ne mi se vqrva... pak te prosto moje da sa go skalypili i da si priberat paricite :) GOlqm kef shte e :)

02-15-2005, 20:50
От тази тема - и по-точно от мненията в нея - могат да се направят доста интересни изводи за човешката психология - както психологията на индивида, така и тази на група от индивиди. И най-интересното е, че човек е по-склонен да повярва на безпочвена сензация, отколкото на добре документирани факти, които човечеството (или поне здравомислещата част от него) знае от десетилетия. По-точно казано - от малко повече от 35.5 години.
Една тема за размисъл за тези, които могат да мислят: Пеленговането на радиосигнала е измислено доста преди въпросните полети до Луната - хитлеристите, например, са залавяли нелегалните радиостанции на съпротивата из цяла Европа като са откривали местонахождението им по време на сеанс именно чрез пеленгатори.
От друга страна, всички знаем, че с космическия кораб (или модул - наречете го както искате) се поддържа постоянна връзка - естествено, радиовръзка - не си викат...
Е, помислете дали СССР не е следил през цялото време този радиообмен, дали е било някакъв проблем да се определи откъде идва сигналът и - накрая - по какви невъобразими причини не е разобличил веднага мистификацията?...

B_i_G
02-15-2005, 21:13
4ovek ne e stapval na lunata....

02-15-2005, 21:15
Gledaite klipa na Rammstein-America i pak shte si govorim!Opredeleno ne vqrvam 4e e tova koeto davaha po televiziqta...ako sa stupvali na lunata ne e izlu4eno...

GreenLadyM
02-15-2005, 21:19
Gledaite klipa na Rammstein-America i pak shte si govorim!Opredeleno ne vqrvam 4e e tova koeto davaha po televiziqta...ako sa stupvali na lunata ne e izlu4eno...
sorry gosta bqh az

Alli
02-15-2005, 21:20
emi...abe ne mi se vqrva mnogo,ama koi znae...

02-15-2005, 23:28
Hehehe venro che ne beshe gagarin. I az kat vas gledah dokumentaciq - i nali choveka tam podskachal na povarhnostta na lunata - ne e vazmojno da e skochil i da ne e otletql shtoto neshto gravitaciqta e slaba na lunata ili neshto takova. Ne mislq che sa stapili na lunata kogato kazvat che sa go napravili a godini sled tova...

amy lee
02-16-2005, 00:23
Da, ne urii gagarin shtoto ne znam si koi dokaza che neshto det naprail na lunata e nevazmojno.

vsa6tnost Nikoi ne e Kazval 4e Urii Gagarin e stapval na lunata, toi e parviq 4ovek izletql v kosmosa. A pak vaob6te drugi osven amerikancite ne sa stapvali na lunata. No az ne vqrvam. Amerika e mediina naciq

Ima mnogo ne6ta koito dokazvat 4e ne sa stapvali na lunata.evala!
eiiii,Maverick nai6 li 4e otdavna ne sum bila napulno suglasna s absolutno cqloto ti mnenie ;))))

Nekasa4a
02-16-2005, 01:29
Da nemoje da ne e oti6al i stapil nikoi prosto v 21 vek mi se struva nelogi4no :wink:

zElEnA^mAsLiNkA
02-16-2005, 11:06
Davaha p0 BTV sk0r0 nqkyf d0kumentalen film k0it0 naistina sp0red mene d0kaza 4e sa lygali za stypvanet0 na lunata p0ne za Ap0l0 11 i Ap0l0 13 6t0t0 se vijdat t04ki 0t zalepqnet0 na 0bekta i dvata pyti na edn0 i sy6t0 mqst0 e sniman0 ... Az ne vqrvam 4e vy0b6te sa stypvali 6t0t0 ... p0 princip mi izglejda nevyzm0jn0 :}}

02-16-2005, 22:51
Родните депутати са ходили 33 пъти до Луната. За четири години от влизането си в Народното събрание 240-те законодатели са навъртели със служебните си коли феноменалните 12 863 299 км. Това сочи официална справка, предоставена на "Стандарт" от главния секретар на НС Огнян Аврамов. Милионите километри на пътешествениците в парламента са равни на близо 317 обиколки на Екватора. Той е дълъг 41 000 км. Воаяжите са колкото 33 пътувания от Земята до Луната. Разстоянието е 384 400 км. Половината от пътешествията - 5 931 625 км, са отчетени като командировки. Ръководството на НС, лидерите на групи и шефовете на комисии ползват постоянно автомобили.
Рекордьор е царският депутат Пламен Моллов. Той е навъртял 136 815 км. Соцлидерът Сергей Станшев е изминал 102 160 км, шефът жълтата група Станимир Илчев - 106 630. Изключение е Иван Костов. Откакто е депутат, той няма един километър, пропътуван с кола на НС. Служебните коли са били заредени с бензин за 2 058 240 лв, сочи още в справката. Депутатите са счупили 10 коли.

Momchence
02-16-2005, 23:31
aneD]Родните депутати са ходили 33 пъти до Луната. За четири години от влизането си в Народното събрание 240-те законодатели са навъртели със служебните си коли феноменалните 12 863 299 км. Това сочи официална справка, предоставена на "Стандарт" от главния секретар на НС Огнян Аврамов. Милионите километри на пътешествениците в парламента са равни на близо 317 обиколки на Екватора. Той е дълъг 41 000 км. Воаяжите са колкото 33 пътувания от Земята до Луната. Разстоянието е 384 400 км. Половината от пътешествията - 5 931 625 км, са отчетени като командировки. Ръководството на НС, лидерите на групи и шефовете на комисии ползват постоянно автомобили.
Рекордьор е царският депутат Пламен Моллов. Той е навъртял 136 815 км. Соцлидерът Сергей Станшев е изминал 102 160 км, шефът жълтата група Станимир Илчев - 106 630. Изключение е Иван Костов. Откакто е депутат, той няма един километър, пропътуван с кола на НС. Служебните коли са били заредени с бензин за 2 058 240 лв, сочи още в справката. Депутатите са счупили 10 коли.Kyfto naroda takiva i deputatite kfo da ti kaja :?

02-17-2005, 21:27
Davaha p0 BTV sk0r0 nqkyf d0kumentalen film k0it0 naistina sp0red mene d0kaza 4e sa lygali za stypvanet0 na lunata p0ne za Ap0l0 11 i Ap0l0 13 6t0t0 se vijdat t04ki 0t zalepqnet0 na 0bekta i dvata pyti na edn0 i sy6t0 mqst0 e sniman0 ... Az ne vqrvam 4e vy0b6te sa stypvali 6t0t0 ... p0 princip mi izglejda nevyzm0jn0 :}}
Не мога да кажа вярвам или не...единственото което ме съмнява е барем защо толкова годинои след тва няма втори човек стъпил нали се наливат милиони долари в проекти, нали техниката се рзавива защо толкова врме след тва не се повтаря това стъпване ?

zElEnA^mAsLiNkA
02-19-2005, 13:52
Ami idi gi pitai i razberi! Pr0sta rab0ta si4ki lyjat ...

Sulfur
02-19-2005, 15:15
Хора наистина ли ви вълнува дали някой е стъпил на луната или не?
Разбира се, че е стъпил и вие можете да се съмнявате колкото си искате. Аз вярвам, че е така, пак и ще струва доста повече услилия да се измисли такъв факт отколкото да се направи.
Зелена Маслинка май така и беше ника казва, че гледала филм.
Искам да задам няколко въпроса? Дали тя е била на луната и откаде е сигурна,ч е е снимано на едно и също място?
Тъй това беше най-безсмислената тема, която отговарям, но все трябва да се почне от някъде :?

Devilsplaymate
02-19-2005, 15:21
xm.. e za6to da ne vqrvam?:))

vra4ka
04-12-2005, 15:23
az opredeleno ne vqrvam
ima tolkova mn ne6ta koito pokazvam 4e tva e tele izmi6liotina
nai malko ako naistina bqhme stapvali 6to ve4e nqma izleti do lunata
naukata bi trqbvalo da varvi napred :roll:

naty
04-12-2005, 17:18
po toq wypros spored men moze mn da se sporiiiii

skiipar
04-12-2005, 20:20
ми не вярвам много,защото нали там е нямало кислород,а пък знамето се е веело... :roll: ...ама сигурно е вярно..не знам

04-12-2005, 20:36
НАСА твърдят, че са стъпвали общо 6 пъти на луната.... :wink:

Bimper-ska
04-14-2005, 08:20
Imam u4itel, koito se interesuva ot takiva ne6ta. Toi kazva, 4e sa hodili na Lunata, oba4e tam sa im sveli zdraveto nqkvi drugi civilizacii i ve4e ne smeqt da povtorqt. A zapisa ot "purvoto stupvane" s Neil Armstrong e napraven v studiqta na MGM. Daje BBC imaha dokumentalen film za tova. Prosto amerikancite sa se zastrahovali ot eventualni gre6ki.

Medivh
04-14-2005, 10:41
aneD]
Не мога да кажа вярвам или не...единственото което ме съмнява е барем защо толкова годинои след тва няма втори човек стъпил нали се наливат милиони долари в проекти, нали техниката се рзавива защо толкова врме след тва не се повтаря това стъпване ?[/b][/color]

Защо ли... Ами просто вече няма смисъл. Доказаха че могат, взеха си няколко лунни камъка и имат опит с кацането на други "небесни тела" :arrow: Next Destination - Mars. Колкото до Армстронг не мисля че е реална история. Определено са стъпвали, но не тогава, когато казват. А забелязали ли сте, че на нито една от снимките няма звезди? На Луната определено няма облаци които да пречат...

http://www.bbc.co.uk/radio4/history/sceptred_isle/images/neil_armstrong_july.jpg

http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/image/buzz_a11.gif

http://www.nasa.gov/images/content/62296main2_neil_on_moon_330.jpg

http://www.astronomy.org/programs/armstrong-aldrin-first-steps.jpg

^2Pac^
04-14-2005, 11:19
na4i doskoro i az si misleh 4e 4ovek e stapval na lunata aam skoro 4etah edna kniga deto mi razbi predstavite na puh i prah a pak i 4uh 4e se e snimalo v niakvo studio nali kato klip a dori da sa stapvali moje bi sa videli ne6to koeto i do dnes en moje da bade dazkrito 4uh ne6to za izvanzemni ot tamnata strana na lunata ...ama tova sigurno sa gluposti i spekulatsii samo

Bimper-ska
04-14-2005, 16:26
2Pac pro4eti kvo sum napisala. Studioto e v Holivud - MGM (Metro Goldyin Mayers). A ne 4e ne iskat pak da otidat tam, prosto gi e 6ube.

_Jessy_
04-14-2005, 17:02
Mdam, i az sym na mnenieto na Bimper-ska - prosto nemoje tezi snimki da sa ot Lunata. Nqma kak da se vee tva zname - tam nqma atnosfera, NQMA VYZDUH, nqma sila, koqto da go nakara tva zname da se vee... A tva za zvezdite be6e sy6to dobyr dovod - pak za6toto nqma atmosfeta nqma kakvo da pre4i da se vijdat zvezdite, a te sa dosta qrki... nemoje da ne se vijdat prosto...
A ina4e spored men sa stypvali, ima tolkova ambiciozni horica, s tolkova mnogo pari i tolkova mnogo mozyci... kakvo bi im popre4ilo da idat do Lunata... prosto naistina moje da gi e bilo strah da donesat snimki ot tam, da nebi da ima ne6to, koeto netrqbva da se vijda... neznam, ama az nemoga da povqrvam, 4e ne sa stypvali o6te...

XaoC
04-15-2005, 05:09
aneD]От тази тема - и по-точно от мненията в нея - могат да се направят доста интересни изводи за човешката психология - както психологията на индивида, така и тази на група от индивиди. И най-интересното е, че човек е по-склонен да повярва на безпочвена сензация, отколкото на добре документирани факти, които човечеството (или поне здравомислещата част от него) знае от десетилетия. По-точно казано - от малко повече от 35.5 години.
Една тема за размисъл за тези, които могат да мислят: Пеленговането на радиосигнала е измислено доста преди въпросните полети до Луната - хитлеристите, например, са залавяли нелегалните радиостанции на съпротивата из цяла Европа като са откривали местонахождението им по време на сеанс именно чрез пеленгатори.
От друга страна, всички знаем, че с космическия кораб (или модул - наречете го както искате) се поддържа постоянна връзка - естествено, радиовръзка - не си викат...
Е, помислете дали СССР не е следил през цялото време този радиообмен, дали е било някакъв проблем да се определи откъде идва сигналът и - накрая - по какви невъобразими причини не е разобличил веднага мистификацията?...

Напълно съм съгласен след като никой от държавните глави не противоречи значи всичко е ок

korn___
04-15-2005, 17:41
ne e stupvano no ima dokazatelstva koito se kriqt mnogo qko 4e kat sa se priblijili nqkvi amerikanci sa vidqli mnogo qko nakacali kosmi4eski korabi na neq ama nee zemni :twisted:

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg