PDA

View Full Version : Лъжата



LYD_MI6OK
02-16-2005, 15:17
Има ли благородна такава или...
Това, което ме интерисува е Вашето мнение за Лъжата - Вашите коментари и разсъждения... Благородна или Не...как да преценим, коя каква е ...

Momchence
02-16-2005, 15:19
spored mene ima seriozni i neseriozni lyji ... i zavisi koi kak 6e gi prieme dali mo puka za tfa deto se lyje vyob6te .... zavisi ot mnogo ne6ta ..... blagorodna lyja ... mislq 4e ima ama predpo4itam da se znae istinata :P

02-16-2005, 15:21
Благородна лъжа, какво е това :?: Ако някой спести нещо на даден човек, а той го възприма като лъжа :?:
Лъжата е нещо гадно, грозно и подло нещо :!:
Хората който лъжат са слаби, страх ги е да кажат истината :!:

Cyberdyne_101
02-16-2005, 15:48
Лъжата :arrow: моя вярна приятелка :twisted: Винаги ми помага в трудни моменти 8)
Да лъжеш (без да те усетят разбира се :!: :P ) си е цяло изкуство :!: :wink:

pinK_Baby
02-16-2005, 15:53
ponqkoga e po-dobre da izlyje6....po princip ne trqbva ama vsqko pravilo si ima svoite izkliu4eniq...ako 6te spesti6 bolkata na nqkoi s lyja...za6to ne...ina4e ne obi4am da lyja ama nqkoi pyt se nalaga da poslygvam na6te... :twisted: :roll:

Myrcheto
02-16-2005, 17:16
ammm ima blagorodni lyji,no i te sa lyji.Po princip ponqkoga e po dobre da premylchish neshto i da go spestish i tvanai chesto se pravi za da ne naranish chovek,na kogoto dyrjish.Az lichno mislq che ne trqbva da se lyje i ne iskam da me lyjat,gotova sym da priema istinata takava kakvato e,no ponqkoga deistvitelno se nalaga...kogato e za dobro ama ne za moe dobro a za dobroto na tozi,koito shte lyjem

foxy_f
02-16-2005, 18:53
Ima blagorodna laja. az po princip mislq oba4e 4e do neq trqbva da se pribqva samo v karini slu4ai za6toto vinagi e nai dobre da si iskren s nqkoi

MissWorld
02-16-2005, 20:29
Blagorodna laja NQMA!Lajata si e laja bez zna4enie s kva cel se laje.
:arrow: AKO ISTINATA BOLI,TOVA NE ZNA4I 4E LAJATA LEKUVA!!!
Ne trqbva da se laje...vapreki 4e na men sa6to mi se e nalagalo i sam go pravila,no nqma 4ovek koito pone vednaj v jivota si ne e izlagal za ne6to..
a i 4estno kazano ot laja do laja ima razlika,naprimer da izlaje6 ednokratno za ne6to drebno va6te i da laje6 prodaljitelno podlo nqkoi na koito mn darji6 sa razli4ni ne6ta...
nz,istinata vinagi se razkriva,absolutno vinagi,taka 4e gledam da ne laja...

Sunny_stz
02-16-2005, 20:32
Ami spored mene ima blagorodna luja!Takava kakvato misli6 4e ne e beda ako izluje6 i nqma da te grize suvesta posle i zavisi kogo luje6 i za kakvo i dali naistina tova e blagorodna luja,po princip ne obi4am lujite,s blagorodni luji se lujat samo roditelite :wink:

DanGeR^F
02-17-2005, 09:23
благородна лъжа според мен има. Вярно е, че истината е за предпочитане... понякога е по-добре да премълчиш нещо или да го скриеш, защото истината понякога би наранила много някои човек. смятам че когато лъжата е исказана безкористно и от добри чувства тя може да се прости!

Грахче
02-17-2005, 10:29
благородна лъжа, макар и с добри чувства,пак си е лъжа.

най-често ей такива благородни лъжи, са най-тежки и погрешни, защото всеки човек си има своя гледна точка, и ако за него е добре да прикрие истината, за този, на когото казваме нашата версия, може да е хиляди пъти по добре, да не е заблуждаван. изобщо, това на своя глава да си променяш истината си е подло и безотговорно, особено ако става въпрос за нещо важно.

tedo_davis
02-17-2005, 11:36
LIE - DOWN ... ne e hubavo dase laje ( osven v u4ili6te )

ProstoAz
02-17-2005, 12:27
Абе, благородна или не пак си е лъжа.
И е много тъпо да излъжеш някой, защото така ще му спестиш нещо неприятно, защото истината винаги рано или късно излиза на яве, а дори и да не излезе напразните илюзии, които се създават на излъгания човек пак са си неприятно нещо. Те създават някаква грешна представа, която по-късно може и да ги подведе по някакъв начин.
Според мен е много по-добре да се казва истината, колкото и да е неприятна, защото лъжата боли повече.

02-17-2005, 20:59
Ето ви една съвсем елементарна ситуация:
Да приемем, че някакъв психар преследва някого (който иска нека си представи, че преследваният е дете... а още по-добре - група деца). Случайността те забърква по някакъв начи и ти скриваш преследвания(/те), но психарят разбира кой му е помогнал и се докопва до теб. Имаш (очевидно) две възможности:
а/ казваш истината, спасяваш си живота, а той си свършва работата и всички са доволни (с иключение на жертвата);
б/ излъгваш го веднъж, ядеш един порядъчен пердах, лъжеш пак... и пак... и така докато го вбесиш достатъчно, за да те застреля...
Вие решавате...

Cyberdyne_101
02-17-2005, 21:05
Мноооого относителноhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/j0/glasses.gif
Не може с една ситуация да покриеш всичко.....http://smilies.sofrayt.com/%5E/j0/clever.gif

The Goodbye Girl...
02-17-2005, 21:15
Лъжата и истината сами по себе си не предствляват нищо. Просто думи. Съществуват само факти. А това как ще се изкажат или променят фактите се превръща съответно в истина или лъжа. Никой няма право да изопачава фактите, независимо от добрите си намерения. Както я наричаме, истината трябва да се знае, дори да боли.

AvLee
02-17-2005, 21:24
Благородна или не пак си е лъжа.Такова понятие като "благородна лъжа" е някво измислено.Примерно тежките диагнози на пациентите трябва да им се казват.Се пак това си е техния живот и имат право да знаят и да решат какво да правят с оставащото им време.Или примерно да излъжеш заради някакъв приятел,който е помолил да пазиш тайна пак си е лъжа,каква е разликата?По добре да кажеш,че нищо няма да издадеш и да си мълчиш.Въпреки,че премълчаването на нещо което знаеш пак си е лъжа(някак си за теб остава такава).Обаче от друга страна това с казването се на истината не е най-печелившия вариант.Казваш каквото мислиш и после всички те смятат за "гаден и лош" и защо така,ами защото истината не им харесва или не са съгласни с теб.така че лично според мен казвай истината когато трябва.
Какво е лъжата,казване на не истината.И защо...ами защото така е по-лесно или по-изгодно.И като излъжеш прикриваш нещо и го казваш пречупено през своята фантазия.Но понякога си има моменти в които е по-добре да излъжеш.Може и за да не си създаваш излишни проблеми или за да не бъдеш разбран погрешно.Трудно е да се признае истината,ето защо слабите хора не го правят.