PDA

View Full Version : Думата "не"



aBeP4eTo
02-19-2005, 20:43
Интересно ми е защо много хора не могат да казват "не" не могат да отказват и са страшно манипулирани ! Дразня се от такива хора които не могат да се защитават и са някакси слабохарактерни ! Не могат да казват едно просто "не" и по този начин не могат да защитават мнението си и са контролирани ! Познавате ли такива хора, а вие такива ли сте :?:

Devilsplaymate
02-19-2005, 20:45
Aver4e ne poznavam takiva hora mai... Ami az ne sym takava - daje sym izvestna taka da se kaje s tova 4e kato kaja "NE" zna4i NE;PP

AvLee
02-19-2005, 20:57
Има такива...но и всеки от нас понякога е бил така.Прсто не можеш да откажеш поради някави причини...Но хора,които постоянно правят това са или без мнение или слабохарактерни."Не" трябва да се казва когато ТИ мислиш така и когато не искаш да се водиш по ЧУЖДОТО мнение.

Грахче
02-19-2005, 21:10
защото са слаби характери и вечно гледат как да угодят на другите. http://free.hit.bg/ladyofthelake/emoticons/bow.gif

определено не съм от тях http://free.hit.bg/ladyofthelake/emoticons/w00t.gif

сякаш и аз не се сещам за такива около мен... http://free.hit.bg/ladyofthelake/emoticons/thumbsup.gif

BlinDBoY
02-19-2005, 21:20
Ам познавам едно момиче !
Един и предлага нали и тя не иска да излиза с него обаче не може и да му каже...и се съгласява и после само го използва това е много гадно!
Аз не съм такъв човек определено :wink:

02-19-2005, 21:37
E da az obi4am da kazvam Ne i da se slu6a ,ama ne obi4am nqkoi drug da mi otkazva i az da trqbva da go poslu6am :twisted: :twisted:

Nekasa4a
02-19-2005, 21:43
Pitai napu6en buhal dali nemoga da kazvam ne i dali se davam :twisted:

pinK_Baby
02-19-2005, 22:00
...mi da si priznaq mi e trudno da otkazvam na horata...ne moga da kazvam Ne ne za6toto nqmam sobstveno mnenie a za6toto se opitvam da ugodq na vsi4ki...naprimer nqkoi me vika da izlizam...moje da izmislq vsqkakvi opravdaniq i da smynkam ne6to samo za6toto mi e trudno da mu kaja 4e ne mi e priqtno da izlizam s nego...i tova e mnogo mnogo lo6o mai sym si slaboharakterna i sega se opitvam da preodoleq tova... :roll:

BABY_SEXY_GIRL
02-19-2005, 22:23
Xm, ne sam takava i opredeleno se draznq ot takiva! Bezli4ni, zavisimi ot mnenieto na dr i ot tqh samite :? Tezi hora sa za sajalenie...Osobeno malkite momi4enca, imam edna poznata, hodila e s mnogo mom4eta za 1 mesec i na vsqko e izneverqvala i kato q popitah za6to, kaza 4e ne mojela da otkazva :x Ide6e mi da q za6levq 4e da vzeme da i doide akula v glavata :x Draznq se ot takiva hora, da!

02-19-2005, 22:31
Да като един мой приятел който е зависим от друг мой приятел , прави същото като него държи се като него , или когато си приказваме за нещо където повечето хора го харесват , а пък аз казвам че не ми харесва и той ми вика "абе то и на мен ми не харесва ама викай че ти харесва да не ти се смеят" тогава на мен ми е толкова смешен че нямам думи ама какво да му обеснявам , просто си е зависим няма собствен стил на подражание и мислене.

nar
02-19-2005, 22:47
moga da kazvam ne.no ponqkoga se pritesnqvam,za6toto ne iskam da obidq 4oveka.a znaete li 4e qponcite nikoga ne kazvat ne,smqtat go za mnogo grubo i zatova 4esto imat nerazbiraniq sas 4uzhdenci.

GeRyTo
02-19-2005, 22:58
Хахахаха стане ли въпрос за мен...и често познатите ми гледат да внимават какво казват и питат, щото знаят, че ставам лоша и не си поплювам..не само че ще кажа "не" ми и яко ше ги изрежа или поставя на място....но така съм се изградила, за да не ме мачкат и тъпчат (все пак трябва човек да има гордост и самочувствие)...много много, мразя хора, които ми се увъртат...не могат да скълъпят две думи на кръст за да откажат нещо на някой...казваш направо и това е...бахти и слабохарактерните души майна.... :evil: :evil:

^efas^^
02-20-2005, 08:40
Имам един приятел дето бба му го праи на луда калинка. Забранява му да излиза да говори по телефона да чати и той никога не й се противопостав дори събота и неделя като му кажа ае да хоим някъде той вика немога баба не ме пуска мноо пъти съм му казвал че човек от него няма да стане по простата причина че неможе да отстоява мнението си. А пък веднъж се обаждам у тях баба му дига и аз викам Дани тука ли е и тя се замисли и ми каза няма го. После казах на майка ми да звънне и да каже че го търси една негова приятелка и баба му веднага го даде на телефона ама аз бях зел слушалката и като си поговорихме се оказа че баба му не иска да си говори с мен щото съм му влияел зле. Като стане на 20 години и неможе да си защити мнението ще видим кой на кого как влияе :!: :!: :!:

LiNkiN4eTo
02-20-2005, 08:52
mislq 4e ne poznavam takiva hora ili pone ne se se6tam :!: az vinagi moga da odreja nqkoi za kakvoto i da bilo :lol:

etrusca
02-20-2005, 09:00
az poznavam takiva hora,no ne sum ot tqh

Bolid1
02-20-2005, 11:17
Mi ne sym ot tqh... no poznavam takiva hora i mn me draznqt ..

e4o
02-20-2005, 15:23
o vuob6ta ne sum takava, no si ima dosta takiva horica :roll:

Тед:)
02-20-2005, 15:30
Понякога просто е трудно да откажеш нещо на някого на когото държиш..И незнаеш как да му кажеш НЕ..Какво толкова странно има :)

LunaTriCk
02-20-2005, 15:35
"Не" е лесно да се каже. Никога е по-трудно. Още по-трудно е да се спазва. То цялата работа с ограниченията е кофти ама...

Josefinne
02-20-2005, 15:44
Не мога да кажа, че познавам такива. Но дори и да познавах не мисля, че бих им се дразнила. Мисля, че това са много добри хора, които дават всичко от себе си, само и само да угодят на другите, защото знаят колко е кофти, като помолиш за нещо и то да ти бъде отказано. Просто това са някакви англечета, а пък така ги оплювате. Лошото е, че света е жесток и често се гаври с такива хора. :?

Dharma
02-20-2005, 18:42
ami predi mi se e slu4valo da ne moga da kaja"ne", ne 4e sum slaboharakterna ili ne6to takova, no ponqkoga e trudno da otkaje6, prosto ima takiva situacii :wink:

DiEsEl_GiRl4eTo
02-20-2005, 21:35
mmm "ne" tui mi e liubimata dumichka ;) a chuvala sym i "da"...ama mi q nqma v rechnika...interesno...

Myrcheto
02-21-2005, 20:32
i na men ponqkoga mi e trudno da kaja HE ili pone gledam da go pravq po mnogo mil i vnimatelen nachin...ne obicham grubo i viskomerno dyrjanie...
Ima i slaboharakterni hora,koito ne mogat da otkazvat ,no tova ne sa zadyljitelno tezi,koito ne mogat da kazvat HE(osven tqh ima i drugi)
A kato cqlo za tqh az smqtam che sa prekaleno dobri i edinstveniqt im problem e che nie sme loshi i s dobrotata si nqma da spechelqt nishto,oshte neshto-poluchavat v zamqna samo bolka ... Budali sa,no taka sa si izbrali...Az ne sym ili pone ne chesto,noponqkoga e priqtno(dori samo za da dostavish na nqkogo udovolstvie...)