PDA

View Full Version : алкохолен коктейл



Грахче
02-21-2005, 09:09
Кой е любимият ви алкохолен коктейл http://collapse.data.bg/Kamahlitude%20Smilies/Aliased%20Emoticons/blue_question.gif Знаете ли от какво се прави, ако да - дайте насам рецептата и ние да си забъркаме нещо http://free.hit.bg/ladyofthelake/emoticons/whoo.gif

SweeT^Puppy
02-21-2005, 09:45
Tequilla Sunrise ама не знам точно с какво се прави. Портокалов сок, лимон и текила мисля ама не съм сигурна :roll:

e4o
02-21-2005, 10:08
Tequilla Sunrise ама не знам точно с какво се прави. Портокалов сок, лимон и текила мисля ама не съм сигурна :roll:
Tequila Sunrise [Текила Сънрайз]


Съставки:
4 части сребърна текила (2 oz.)
2 части гренадин (1 oz.)
Пресен портокалов сок

Инструкции: Налейте текилата върху кубчета лед в охладена висока чаша. Допълнете чашата с портокалов сок, но не догоре; разбъркайте. Бавно налейте гренадина.

Цвят на коктейла: Жълт, Оранжев :wink:

e4o
02-21-2005, 10:12
Shark Attack II [Нападаща Акула II]


20ml Водка
10ml Текила
10ml Бял ром
20ml Синьо кюрасо
5ml Гренадин
100ml Спрайт

Във висока чаша се налива спрайта с една бучка лед.В шейкъра с лед се разбиват останалите съставки без гренадина.Наливат се внимателно върху ледчето, за да се отделят на пласт. Гарнира се със спирала от лимон и гренадина се добавя на капки върху ледчето непосредствено преди поднасяне.Изглежда сякаш в морето се лее кръв!!!

Вид Питие: миксирано
tova e edin ot moite lubimi, no kato sum nqkude na disco,ina4e piivam nqkvi po-slabi4ki :lol:
A na teb koi ti e lubimiq kocteil :roll: :D

Twista
02-21-2005, 12:39
Любимият ми коктейл е Sex on the beach, ама никъде не намерих рецептата. :roll:

e4o
02-21-2005, 13:46
Любимият ми коктейл е Sex on the beach, ама никъде не намерих рецептата. :roll:Sex On The Beach [Секс На Плажа]


Съставки:
4 части водка (2 oz.)
3 части шнапс праскова (1 1/2 oz.)
6 части сок от боровинки (3 oz.)
6 части сок от ананас (3 oz.)
Череша Мараскино

Инструкции: Налейте всички съставки, без черешата, във висока чаша, пълна с кубчета лед, и разбъркайте. Украсете с черешката.

Цвят на коктейла: Кафяв



Вид Питие: Смесено
Чаша: Висока

i na mene mi e edin ot lubimite :wink:

Грахче
02-21-2005, 18:12
Любимият ми коктейл е Sex on the beach, ама никъде не намерих рецептата. :roll:

тоз ако не се лъжа в едно меню го бях гледала Секс на плажа /син/ и Секс на плажа /розов/, розовия май беше някакъв сладичък, а другия не съм го опитвала.

пък винаги съм си мислела, че в този коктейл има и пина колада http://free.hit.bg/ladyofthelake/emoticons/blink.gif

e4o
02-21-2005, 19:02
i vse pak na teb Grach4e koi ti e lubimiq alk. kocteil, nqma zna4enie dali sin ili rozov(za momi4ence ili za momchence :lol: ), teb koi nai te kefka :roll: :?:

Devilkin
02-22-2005, 14:20
Не съм фенка много на коктейлите...
Ето един сайт :arrow: http://cocktail.hit.bg/main.htm

02-22-2005, 22:48
по спомени ще карам че не сум пипал шейкър от 6 години
40 мл текила
20 мл коантро
фреш от 1/2 лимон

бъркасх го в шейкъра
после вземаш една чаша за за такъв коктейл, намокряш и ръбовете и я слягаш в чинийка със сол. Разбиваш 2-3 лед4ета и ги слагаш на дъното на чашата и после изсипваш съдържанието от шейкъра.Украсата е резан лимон. наздраве :!: :wink:

aBnOrMaL_BaBy
03-01-2005, 20:40
Sex on the beach , Bacardi Breezer(зеленичкото най-ми харесва :P ) , Sobieski Impress (червеното).. сигурна съм,че има и още,но в момента не ми се мисли.. пък и не помня много-много имена .. :wink:

zara_i_mel
03-02-2005, 16:23
da imam lubim kokteil toi se kazva pqsa4nik toi se pravi ot vodka luski qgodov sirop i malko limon

BABY_SEXY_GIRL
03-02-2005, 20:01
"Zombi", sadarja 3 vida rom (lubimiq mi alkohol :P ), "Sex ot the beach", i o6te pone 3, na koito ne se se6tam imenata, bqha mnogo zavartqni :roll:

03-02-2005, 21:27
Sex na plaja :P

THE_GANGSTA_GIRL
03-08-2005, 20:50
Оргазъм - бейлис, сметана и не помня какво друго се слагаше!

ridin'spinnaz
03-11-2005, 13:23
street "bakardi"


warning : kokteil za alkoholici :lol:

po princip az go pravq na edro shtot si piivam pove4ko

kokteila e prost vino, rom i kola
v koli4esto 2:2:1
stava bomba napravo:) :wink:

DYRACK
03-12-2005, 12:15
"lovene na mechkata"-sustoi se ot dve chasti hvashtaneto i puskaneto na mechkata
1-vo hvashtaneto v dve halbi (golemi ot bira) sipvate dogore bira i dogore vodka piete glutki ot birata i dolivate do gore s vodka i taka dokato vodkata v chashata ne svurshi!!!
2-ro puskaneto zimate oshte edna bira ostanala smes s preobladavashta vodka piete ot neq i dolivate bira i taka dokato ne stane preeobladavashta bira
3-to ako ste oshte jivi ispivate i birata stavate i si zaminavate !!!
az sum stigal do vtoroto posredata i posle padnah pod masata!!!

little_black_dress
03-12-2005, 13:36
Портокалово мартини

Съставки:
3 части изстуден портокалов сок
2 части ликьор от праскова
1 част водка
1 резен портокал

Приготвяне:
Всички течни съставки се изливат в шейкър и се разклащат за 30 секунди.Коктейлът се източва в чаша за мартини и се украсява с портокаловия резен.


Шот пъпеш

Съставки:
1 част ликьор от пъпеш
1 част сок от ананас
1 част водка
малко натрошен лед

Приготвяне:
Всички течни съставки се изливат в шейкър и се разклащат за 30 секунди.Коктейлът се източва в чаша за шот.


Ягодово дайкири

Съставки:
1 лъжичка трипъл сек
1 част бял ром
1 част лайм
1 лъжичка захар
1 чаша ягоди
1 шепа лед

Приготвяне:
Изсипете всички съставки в блендер.Излейте във висока чаша и украсете с ягодка.

Serioja
03-20-2005, 09:42
Тоз коктейл е измислен от едни приятел4ета и заради ходих в изтрзвитвителното така 4е недеите злоупотребява много с него.Значи нарича се BENZ.


За да го направите ви трябват:

Малък BENZ:
1.едно или две патрончета мента(по вкус)
2.половин патрон4е ракия или цяло(пак по вкус)
3.3 пакат4ета Нескафе(ама не 3 в 1)

Голям BENZ:
1. 700 мл Мента
2. 500 мл Ракия
3. 6 пакетчета Нескафе

първо слагате нескафето после ментата ,наи накрая ракията и хубаво разтръсквате.

ТОВА Е :o :D

little_black_dress
03-21-2005, 15:16
Ето още няколко коктейла:

Кенгуру

Съставки:
50 мл водка
25мл сух вермут
лимонова кора
лед

Приготвяне:
Съставките се разбъркват в смесителна чаша и се изсипват в тъмблър с кубчета лед.Гарнира се със спирала от лимонова кора.


Сухо мартини

Съставки:
70 мл джин
10 мл сух бял вермут
1 зелена маслина

Приготвяне:
Съставките се разбъркват в смесителна чаша с кубчета лед и се прецеждат през стренера.Сервира се в коктейлна чаша и се гарнира с лимонова кора или маслина.


Манхатън

Съставки:
40 мл канадско уиски
20 мл червен вермут
10 капки ангостура
1 мараскино черешка

Приготвяне:
Съставките се изсипват в смесителна чаша,пълна с лед,разбъркват се добре и се прецеждат.Сервира се в охладена коктейлна чаша и се гарнира с черешка.


Акапулко

Съставки:
40-50 мл бял ром
20 мл лимонов сок
20 мл лимонов сироп
1 белтък
5 капки коантро

Приготвяне:
Съставките се смесват в шейкър с лед,разклащат се силно и се прецеждат.Сервира се в охладена чаша със сламка.