PDA

View Full Version : кое е наи-великото човешко творение?



etrusca
02-22-2005, 17:38
е?

pinK_Baby
02-22-2005, 17:43
moje bi Aifelovata kula...ili nz az mnogo 4esto sym se zamislqla kak taka sa postroeni vsi4ki tiq mostove i visoki sgradi i napravo se preklanqm pred takiva 4ove6ki tvoreniq...mnogo interesno...sy6to i razvitieto na tehnikata i tehnologiite....

belushi
02-22-2005, 17:51
prezervativa :twisted:

Bolid1
02-22-2005, 17:51
Mi moje bi piramidite(ako vaobshte sa stroeni ot hora) i vaobshte tam si4kite 4udesa... Iii pc-to http://www.balkanski.net/maiki/muzuni/index_files/7love.gif :lol:

Momchence
02-22-2005, 17:55
Музиката със всичките и съпровождащи неща ... с изклучение на синтезаторите :x

MaD_CaT*
02-22-2005, 18:01
Mi moje bi piramidite(ako vaobshte sa stroeni ot hora) i vaobshte tam si4kite 4udesa... Iii pc-to http://www.balkanski.net/maiki/muzuni/index_files/7love.gif :lol:
хах...съгласна съм :lol: Компа РУЛЗЗЗ :!: :P
А за пирамидите....съмнява ме да са построени от хора :roll:

e_l_i_z_a
02-22-2005, 18:05
xaxaxa novo otkritie-piramidite NE sa poostroeni ot hora..TQH PROSTO GI IMA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
xaxax azakvo me razsmivate xaxaxaxa
i sega po temata:
spored men sa mnogo:
:arrow: nanorobot
:arrow: muzikata
:arrow: kulata v Piza
:arrow: uveselitelniq park

Momchence
02-22-2005, 18:12
xaxaxa novo otkritie-piramidite NE sa poostroeni ot hora..TQH PROSTO GI IMA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
xaxax azakvo me razsmivate xaxaxaxa
i sega po temata:
spored men sa mnogo:
:arrow: nanorobot
:arrow: muzikata
:arrow: kulata v Piza
:arrow: uveselitelniq parkКулата в Pizza е просто кула на която е поддала почвата и е клюмнала защо трябва да е в раздел "Най-генеални човешки творения" щеше да е по генеално ако не беше клюмнала :shock:

Pe666o
02-22-2005, 18:20
toaletnata....ai predstavete si jivota bez kenefi...a? :lol: :lol: :lol:

Josefinne
02-22-2005, 18:30
Писмените знаци - като цяло...Ако не бяха писмените знаци нямаше да можем да си записваме цялото това знание и то щеше да се изгуби, нямаше да можем да го натрупваме, за да стигнем до днешните чудеса на техниката, архитектурата, изкуството и прочие... :D

Cyberdyne_101
02-22-2005, 18:30
Замразената пица :!: :twisted: и всичките там полуфабрикати :lol: :lol:
Ама и космическата совалка се котира :wink:

Jamalska
02-22-2005, 18:37
Музиката със всичките и съпровождащи неща ... с изклучение на синтезаторите :x
!!!!

etrusca
02-22-2005, 19:01
споредмен е...презерватива...или не...може и компа да е
абе даите направо какво ще кажете за тоалетната чиния?

LunaTriCk
02-22-2005, 19:08
компютъра и интернета, а може би и тоалетната хартия

miloto_girl_4e
02-22-2005, 19:23
mmmm,moeto lubimo PC(a i znam,4e ne samo az si obi4am kompa tolkoz mnogo)
Internet - edno VELIKO ne6to :wink:
i moje bi ... Piramidite(ako izob6to hora sa gi suzdali,koeto silno me sumnqva :wink: )

^efas^^
02-22-2005, 19:36
Най-великото човешко творение са пирамидите (ако не са ги построили зелените човечета) и писмените знаци

Грахче
02-22-2005, 21:47
xaxaxa novo otkritie-piramidite NE sa poostroeni ot hora..TQH PROSTO GI IMA

мда бе, те от въздуха са се пръкнали, а пък някой по-особено изникват от земята, други видове дори се и размножават http://collapse.data.bg/Kamahlitude%20Smilies/new_shocked.gif

Абе , хора, я вземете прочетете някоя книжка, изумявате ме с такива изказвания http://free.hit.bg/ladyofthelake/emoticons/laugh_2.gif Пирамидите са били построени от хора - и по-точно от робите. Използвали са се за гробница на фараоните.

та както и да е. до тук с пирамидите. http://free.hit.bg/ladyofthelake/emoticons/namig.gif

Иначе най-велико откритие... ми знам ли. Самото приложение на електричеството, тока в бита и целия ни живот е нещо невероятно http://collapse.data.bg/Kamahlitude%20Smilies/Aliased%20Emoticons/blue_exclaim.gif Май то води личната ми класация, дори и да не може да се нарече творение http://free.hit.bg/ladyofthelake/emoticons/namig.gif

Murderdoll
02-22-2005, 23:23
хахахах хора учудвате ме...сериозно ли
не знаете как са построени пирамидите :shock:
така де освен Грахче всички останали казахте
че едва ли не са си израснали от земята.. :roll:
иначе...мисля че интернета е най-готиното
нещо измислено от човек...и пиърсинга:))))
а да и музиката естествено(говоря за нормална
музика, не за поп или чалга :roll: )

02-22-2005, 23:30
Любовта :)

`cannibal`girl
02-23-2005, 01:49
hmm mnou ne6ta... :arrow: telefon
:arrow: televizor, :arrow: computar
:arrow: muzika, :arrow: ne moga da se setq pove4e :shock:

raffy
02-23-2005, 08:16
ами определено компютърът, защото съчетава всичко в себе си - става и за работа, и за забавление и за комуникация. просто ВЪРХЪТ!

Momchence
02-23-2005, 10:01
Като гледам доста хора си мислят че пирамидите не са построени от хора....а от кфо ... ще кажа това което знам ... преди много много време :lol: египтяните решили да си построят пирамиди :P не ме питайте защо не знам! Та по онова време Египет е била една доста доста гъсто населена .... земя... в смисал имало е доста хора на едно място кадето можеби сега такова място няма с толкова население на едно място .... та там този фарон ли е какъв е дето им бил водача какво направил ... огромен проект за онова време та чак и до сега .... цялата тънкост е че простите хора са вярвали до краи на властта разбирате ли ... нямали претенции нямали нищо просто правят това което им се каже ... тайната на всичко е че фарона е успял да организира може би стотици милиони хора за едни проект и е успял...и искам да уточна че египтяните не са го построили всичко това с робски труд!!!! Било им е плащана надница ... храна .... медицинска помощ .... нормална си работа .... та ако днес успеят да се организират толкова много хора ... с толкова много средста ... със днешните технологии не пирамиди ами и аз не знам!! Но това е невъзможно днес защото стандартите са се променили малко от тогава :P

Sulfur
02-23-2005, 10:21
За всички времена хората трябва да благодарят, че имат СЛОВОТО.помислете за съществеността и че никакви пирамиди не биха се построили, ако нямаше слово, защото словото е божествено.
За словото се казва:
" В началото беше словото и словото беше у Бога и Бог беше у словото.
Всичко чрез него стана и без него не стана нищо от онова което е станало.В него имаше живот и живота беше светлината на човеците. И светлината в мрака свети, и мракът не я обзе."(Йоан 1:1-5)

LiNkiN4eTo
02-23-2005, 11:20
ami spored men saaaa kompovete .... telefonite .... kloniraneto ... muzikata .... prevruzkite i tamponite :lol: kvo 6tqhme da praim bez tqh :roll: su6to i pampersite :!: .... aa 4asovnicite :!: ... abe vsi4ko satvoreno ot 4oveka e veliko a tova koeto ne e satvoreno ot nego e o6te po veliko :D

TBs
02-24-2005, 17:56
Най-великото човешко творение е...човека! Защото:

1. Имаме резервен варянт за производство.
2. Почти всеки може да го прави без предварителна обучение "как става".
3. Можеш да го правиш НАВСЯКАДЕ.
4. Почти винаги се прави с ЖЕЛАНИЕ.
5. Понякога става "и без да искаш".
6. Производствените дефекти са рядкост.
7. Подлежи на самоусъвършенстване.
8. Абсолютен хит е независимо от модата....

...И най важното - Единственото нещо което можем да правим, без да знаем как работи!


:D

Nekasa4a
02-24-2005, 21:30
2 raboti za men kakto kaza Sulfur ednoto e slovoto ne kakto toi misli to4no i dr e muzikata :!: Kato si lafim izrazqvame mn 4uvstva i dr raboti a s muzikata izrazqvame tova koeto nemojem da izkajem s dumi :D

Woohoohooo
02-27-2005, 16:54
законите! така живота е по-подреден ... понякога ... :)

Utopia
02-27-2005, 17:00
Mi moje bi piramidite(ako vaobshte sa stroeni ot hora) i vaobshte tam si4kite 4udesa... Iii pc-to http://www.balkanski.net/maiki/muzuni/index_files/7love.gif :lol:

stroeni sa .. no ne ot choveshkata civilizaciqta :]

Utopia
02-27-2005, 17:04
Като гледам доста хора си мислят че пирамидите не са построени от хора....а от кфо ... ще кажа това което знам ... преди много много време :lol: египтяните решили да си построят пирамиди :P не ме питайте защо не знам! Та по онова време Египет е била една доста доста гъсто населена .... земя... в смисал имало е доста хора на едно място кадето можеби сега такова място няма с толкова население на едно място .... та там този фарон ли е какъв е дето им бил водача какво направил ... огромен проект за онова време та чак и до сега .... цялата тънкост е че простите хора са вярвали до краи на властта разбирате ли ... нямали претенции нямали нищо просто правят това което им се каже ... тайната на всичко е че фарона е успял да организира може би стотици милиони хора за едни проект и е успял...и искам да уточна че египтяните не са го построили всичко това с робски труд!!!! Било им е плащана надница ... храна .... медицинска помощ .... нормална си работа .... та ако днес успеят да се организират толкова много хора ... с толкова много средста ... със днешните технологии не пирамиди ами и аз не знам!! Но това е невъзможно днес защото стандартите са се променили малко от тогава :P

sega posledniq film koito gledah na diskoveri za piramidite smqtaha che pyrviq arhitekt na piramidi e Imhotep, syshto i za bashta na medicinata go smqtat poneje pri negovoto vreme oshte sa namereni dokazaltelsva che sa lekuvali rabotnicite .. dori sa praveni mozychni operacii (Imhotep e jivql blizo 2000 predi da se Hipokrat)

az lichno obqche smqtam che piramidite ne sa postroeni ot hora, knigite na Ernst Muldashev davat mn dobre zashtito s fakti tvyrdenie che piramidite sa stroeni ot predishni civilizacii


-----------
kolkoto do nai velikoto choveshko tvorenie .. :/ ne mislq che moge da kaja che ima neshto materialno koeto e syzdadeno s humanna cel i da ne e izpolzva za razrushavane:/

nai velikoto choveshko tvorenie e .. deteto/potomstvoto/

Bolid1
02-27-2005, 17:09
Mi i az sym 4ela knigite na Muldashev, za tui pisah "ako sa postroeni ot hora"... Mi te pak sa si postroeni ot hora ama ot po drevnite civilizacii... neshto takoz :roll: :)

Utopia
02-27-2005, 17:15
Mi i az sym 4ela knigite na Muldashev, za tui pisah "ako sa postroeni ot hora"... Mi te pak sa si postroeni ot hora ama ot po drevnite civilizacii... neshto takoz :roll: :)

e shtom si chela knigite trqbva da znaesh che 5 civilicaziite jiveli na planetata ni.
5ta rasa: Ariici(nie chovecite), 4ta rasa: Atlanti(dori v knigite na Nostradamus e opisano "imalo e druga cilivizaciq predi nashata, po tqhnoto vreme nebeto e bilo aleno,.. " ne si spomnqm tochno celiq citat zatova nqma da go kazvam do kraq :/ 3ta rasa: lemuroatlanti ( za koito se smqta che sa bili nai-visoko razviti ot tehnologichna gledna tochka;]

aBeP4eTo
02-27-2005, 19:03
:? Ми то има много творения електричестовото, клонирането то не е много творение, но все пак е човешко дело :roll:

XaoC
02-27-2005, 19:15
Според мен са:

Огъня - защото ни е дал голяма сила
и Глобалната Мрежа - зареди обмена на информация, а днес това е най важно

Bloody_Tear
07-14-2005, 18:08
Оооо...вече ме дразните.ОТкъде накъде пирамидите да са построени от ХОРА?Вие осъзнавате ли какъв товар е това?И аз четох на Ернст Мулдашев и мисля,че е прав,защото покрай пирамидите и особено на върховете им е доказано,че витаят сили незнайни за хората.Някой,които са били на върха дори са припадали и т.н...Знам,че не е по темата ама пък спрете да си мислите,че от нас е почнало всичко и с нас хората ще завърши!...оф...а по темата :D Ами може би..детето да ,а ако говорим за нещо по материално ТВ-то и PC-то :)

Lil` Bow Wow
07-14-2005, 18:40
Aвтомобила.

Naughty
07-14-2005, 18:45
Абе най-великите творения на света са 7те чудеса!
Не вярвам, че са дошли извънземни да ги построят или просто са си били там... те са най-великите човешки творенич, защото хората са ги построили без всички улеснения които имаме днес... компютри и прочие!

Forgotten
07-14-2005, 18:55
Ха! Ами великите творения са много. 7те чудеса, но аз бих добавил още поне едно - интернет. Помислете. Не е неубходимост, но рпави много работи по-яки. НАпример как иначе щеше да го има този форум?

^FaiNt^F
07-14-2005, 19:02
Spored men kompiutara i kloningite ako moje da gi smqtame za izobretenie...

bad4e
07-14-2005, 19:59
музиката и държавата... въпреки че то музиката винаги си я е имало........

sisa_pisa
07-14-2005, 20:00
Ami Stonehage /sorry ama neznam kak se pishe/ :oops:
nadqvam sese seshtate za koe govorq..vse pak tova sa kamyni okolo 1ton!I sa slujeli za chasovnik neznam zvuchio mn interesno!

Terpsihora
07-14-2005, 20:08
ТЕЛЕФОНА!!!!!НЕ ЗНАМ КАКВО БИХ ПРАЖИЛА БЕЗ НЕГО :lol:

А С РИСК ДА СЕ ПОВТОРЯ НАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСНА ЗА 7ТЕ ЧУДЕСА :D

slim_shady_lady
07-14-2005, 20:08
PC-to,TV-to.....i za drugo.....McDonalds :lol: purjenite kartofki,picata.....mnogo mnogo ne6ta koito obojavam :P

koko-vidinlia
07-16-2005, 17:25
prezervativa :twisted:
i az sam za

SineOkata_P
07-16-2005, 19:12
Ami PC-to i TV :)

SixSense
07-16-2005, 20:16
prezervativa :twisted:
i az sam za
и хапчето анти-бебе

07-17-2005, 08:57
PC-to,TV-to.....i za drugo.....McDonalds :lol: purjenite kartofki,picata.....mnogo mnogo ne6ta koito obojavam :P
ок ама я си представете пържените картофи и т.н. ако я нямаше дръжката на ножа. ако всеки път когато искате да ядете салам или хляб си режете ръцете нямаше да ви пука ни за интернет, ни за ти-вито ни за нищо ...
не че няма и други велики творения ама не подценяваите малките неща които приемате за даденост, че без тях щеше да е еднаааа ...

DYNACORD
07-17-2005, 10:31
интернет бира и вафли

Exilia
07-17-2005, 13:03
Бирата и... глупостта :wink:

Malko^Momiche
07-17-2005, 22:07
7 звездния хотел в Дубай :P и презерватива също е уникално нещо :lol: На тези 2 неща се кефя най-много :P :lol: :lol:

07-18-2005, 00:32
Ми за мене са пирамидите в Египет но няма да ги отбелязвам тъй като самите учени и хора който ги иследват още не мога да докажат че това чудо е изградено именно от нас.

А инече другите неща са компютърат , все повече и повече ставаме зависими от него в бъдеще ще е немислимо без него както сега е със тока.

Роботите са също от раздела на компютрите особено тези който се обучават и се модернизират сами.

Интернета , това просто е начина който най много е съкратил разтоянието на света и е напраил всикчо по близо до човека , от него може да извлечеш толкова много информация.Вече изместил всички източници на информация а именно вестниците , телевизита , радиото и т.н.

Изобщо за вбъдеще технологиите ще са най големия напредък за човечестовто, какви неща само предстоят да се откриват и правят ....БЕДНА ВИ Е ФАНТАЗИЯТА !!!

Milko_Tu4ev
07-18-2005, 07:06
Може би ртябва да кажа Любовта :) АХАХАХА!!!

Не, не... според мен най-великото нещо, създадено от човек е футболната топка :)

Kill Zone
07-18-2005, 11:01
Абе мнго са.Човечеството е просперирало изключитлено много.Според мене най-великото откритие са полупроводниците и оптичните кабели.От там идва всичко.

LP_girl_14
07-18-2005, 15:33
ами GSM-а,телевизора и моя любим комп!

Da_go_duha_skapaniq_svqt
07-18-2005, 16:23
Според мен е нещо по-принципно - ядрената
енергия.Колкото повече се развиваме толкова повече енергия ни трябва и двете са наразривно свързани.Да захранваш цяла държава в продължение на 30 години с няколко грама вещество е меко казано впечатляващо.

Milko_Tu4ev
07-18-2005, 18:11
А фактът, че това малко количество вещество може да избие милиони хора е още по-впечатляващ :)

miss_illy
07-20-2005, 10:16
Определено музиката е най-великото човешко творение.Да създадеш инструмент,който да наподобява природни звуци...да правиш така,че съвкупността от звуци на инструменти да звучи толкова хубаво...Прекрасно творение!

CRaZy_IKT
07-20-2005, 14:30
Всички изкуства

DeSiTo0o
08-02-2005, 16:58
Може би пирамидите.Много пъти съм се чудила как са построени и нито веднъж не съм намерила отговор на този въпрос...но както казаха по-нагоре в темата не е сидурно дали са от нас...
Според мен най-великите човешки творения са:компютъра ми,центъра в града и дискотеките! 8) 8) 8)

unreality
08-02-2005, 17:05
Ами поне едни от най-великите човешки творения според мен са компютъра и музиката

mAdn3ss_
08-03-2005, 09:33
Ами поне едни от най-великите човешки творения според мен са компютъра и музиката

08-03-2005, 10:17
Ami i az za Piramidite :roll: i sa6to za muzikata-sazdadenata ot 4oveka,a ne zvucite,buferite,govoria za istinskata muzika :wink:

Axel_f
08-03-2005, 10:18
Ами всички неща,дето ги написахте до сега са полезни и някои хубави,ама чак пък велики....Можеби пирамидите...имаше една поговорка,май че беше арабска: всичко на този свят се страхува от времето,а времето се страхува от пирамидите или нещо такова... :roll:

A-Terrorist
08-03-2005, 11:02
Най-великото човешко творение е орехотршачката,тип канче с таранче !

08-03-2005, 11:04
A da setih se i sa6to sindjira ot toaletnata,toi moje da stane na lanec :D :D