PDA

View Full Version : Възможно ли е?!



arishidono
02-25-2005, 14:33
Сигурно някъде тук може би има из форума има отговор на това, което ми е любопитно ама хм трудно ще се открие..
Та да питам аз сега:
Когато момичето взима противозачатъчни от тез 21-дневните има ли възможност в почивката от 7 дена, в които не се пият хапчетата да се осъществи полов акт?!Това ми е интересно тъй като според мен хм секса си е най-безопазен докато си ги пиеш и тогава проблем няма, но за тез 7 дена почивка бая се чудя дали може без притеснение да се отдадеш на удоволствие..
Блазе им на тез дет са на 28 дена :) :)..
Някой ако знае нещо да ми каже ..много ще съм благодарна..пък и ако еи мало смело момиче дет си е питало дори гинеколога..няма да има равна ако ми каже..

:D :D

toTaLy_Me_F
02-25-2005, 14:56
защо не си купиш от тези за 28 дена?не знам никога не съм ползвала но по мнението ти личи че според теб тези за 28 дни са по-добри :)

arishidono
02-25-2005, 19:27
Хехе..не смятам, че са по-добри ами, че жените, които го пият не мислят за подобни щури проблеми като моя..
Пък и каквото каже гинеколога това пием.. :) :)
но тоз въпрос наистина винаги ми е бил интересен и тоз път се реших да го задам поне във форума.. :) :)

MV
02-25-2005, 19:39
mili4ka, nqma nikakav problem da pravi6 sex i prez po4ivkata! sigurna sam v tova...pila sam 4-5 godini...vaprosa e da ne zabravq6 da si gi pie6 vseki den:) taka 4e zabvalqvai se:)

Dream_s@L!Va
01-15-2008, 00:11
защо не си купиш от тези за 28 дена?не знам никога не съм ползвала но по мнението ти личи че според теб тези за 28 дни са по-добри :)

да,да така е :razz:

devisil
01-15-2008, 09:04
Когато момичето взима противозачатъчни от тез 21-дневните има ли възможност в почивката от 7 дена, в които не се пият хапчетата да се осъществи полов акт?!....... но за тез 7 дена почивка бая се чудя дали може без притеснение да се отдадеш на удоволствие..

Аз пия такива хапчета, и в този седемдневен промеждутък обикновено ми идва цикъла, така че и тогава с моя човек се любим :) Мда, определено можеш през тези седем дни да се отдаваш на удоволствия :)

krem4et0
01-15-2008, 09:11
Знаеш ли каква е разликата между опаковките с 21 и 28 хапчета? Никаква! Реално 7 от 28-те хапчета са с друг цвят и са абсолютно безобидни. В тях няма хормони, а единствената им роля е жената да поддържа навика си да пие хапче всеки ден и да знае с точност кога да започне следващата опаковка.
По-голямата част от противозачатъчните на пазара действат и през 7 дневната пауза. Кой обаче е казал, че рискът тогав е най-малък. Това не е вярно, защот при правилен прием, риск от забременяване няма в нито 1 ден от цикъла, защото просто не се отдел овоцит и на практика няма овулация. Кървенето след спирамне на хапчетата е, защото нмалява невото на прогстерон в организма, което е сигнал за маточната лигавица, че бременност не е настъпила.
Всичко това обаче го има на листовката. Ама кой ли ти чете? Прочети си ХУБАВО упътването и виж кога си защитена и кога - не!

SMoKe_BoY
01-15-2008, 09:22
Знаеш ли каква е разликата между опаковките с 21 и 28 хапчета? Никаква! Реално 7 от 28-те хапчета са с друг цвят и са абсолютно безобидни. В тях няма хормони, а единствената им роля е жената да поддържа навика си да пие хапче всеки ден и да знае с точност кога да започне следващата опаковка.
По-голямата част от противозачатъчните на пазара действат и през 7 дневната пауза. Кой обаче е казал, че рискът тогав е най-малък. Това не е вярно, защот при правилен прием, риск от забременяване няма в нито 1 ден от цикъла, защото просто не се отдел овоцит и на практика няма овулация. Кървенето след спирамне на хапчетата е, защото нмалява невото на прогстерон в организма, което е сигнал за маточната лигавица, че бременност не е настъпила.
Всичко това обаче го има на листовката. Ама кой ли ти чете? Прочети си ХУБАВО упътването и виж кога си защитена и кога - не!
Много хубав отговор!!!
Трябва да се четат упатванията !!!

kalpazanka
01-15-2008, 09:25
Кремче, ще те разцелувам :-)

Mushher
01-15-2008, 11:26
Честит му 3-ти рожден ден от мене :D
Темата от 2005-та..

Icko_pld
01-15-2008, 11:56
Dam interesen vapros :-o

krem4et0
01-15-2008, 15:22
Честит му 3-ти рожден ден от мене :D
Темата от 2005-та..
Аз смятам, че въпросът е актуален и 0нес и ще остава темата няколко дни на полезрението на всички момичета, ползващи ОК!