PDA

View Full Version : Из дневника на едно неродено дете...



Грахче
03-01-2005, 13:12
5. октомври. От днес започва моят живот, въпреки че родителите ми все още не знаят това. Аз съм момиченце, ще имам светли коси и сини очи. Всичко е определено вече, дори това, че ще обичам цветята.

19. октомври.Някои хора смятат, че аз още не съм човек. Но аз съм истински човек, както малката трохичка хляб е също истински хляб. Мама я има, значи ме има и мен.

23. октомври. Вече мога да си отварям устата. Само като си помисля, че само след една година ще се науча да се смея, а след това и да говоря! Зная, че първата ми дума ще бъде "мама".

25. октомври.Днес започна да бие сърцето ми.

2. ноември.Всеки ден раста по малко. Ръцете и краката ми започват да се оформят.

12. ноември.Започват да се оформят пръстчетата ми - колко е смешно, та те са толкова мънички! С тях ще мога да милвам мамините коси!

20. ноември.Днес най-после лекарят каза на мама, че аз живея тук, под сърцето й. Тя сигурно е много щастлива!

23. ноември.Татко и мама сигурно мислят как да ме нарекат.

10. декември.Вече имам косица. Тя е гладка, светла и блестяща.

13. декември.Вече виждам малко. Когато мама ме въведе в света, той ще бъде изпълнен със слънчева светлина и цветя.

24. декември. Интересно, дали мама чува тихото биене на сърцето ми? То бие така равномерно. Ще имаш една здрава мъничка дъщеричка, мамо!


28. декември. Днес мама направи аборт.


http://free.hit.bg/ladyofthelake/emoticons/cry_2.gif


Знаете ли, че в България се абортират повече бебета, отколкото се раждат http://collapse.data.bg/Kamahlitude%20Smilies/Aliased%20Emoticons/blue_question.gif Какво мислите за абортаhttp://collapse.data.bg/Kamahlitude%20Smilies/Aliased%20Emoticons/blue_question.gif Приемате ли го като нещо нормално http://collapse.data.bg/Kamahlitude%20Smilies/Aliased%20Emoticons/blue_question.gif А нима не е това вид убийство http://collapse.data.bg/Kamahlitude%20Smilies/Aliased%20Emoticons/blue_question.gif Да, една нежелана браменност може да обърка много планове, да създаде много неприятности. Но... не принасяме ли твърде много жертви на олтара на егоизма си http://collapse.data.bg/Kamahlitude%20Smilies/Aliased%20Emoticons/blue_question.gif

П.П . Моля не местете темата в Секс, че там е такава кочина... http://free.hit.bg/ladyofthelake/emoticons/ermm.gif

Bolid1
03-01-2005, 13:18
Az si misleh 4e shte e neshto veselo, ama kato pro4etoh poslednoto izre4enie i mi stana mn gadno... To tva detenceto nqkvo veselo i posle ko... :( Na4i az sym protiv aborta! Kato pravi abort edna jena ubiva 4ovek( a pyk i na sebe si moje da navredi )... Nejelanata bremennost moje i po mn drugi na4ini da se predotvrati... Trqbva da mislim kakvo pravim a ne da se 4udim kakvo da pravim kogato ve4e neshto e stanalo :!:

LiNkiN4eTo
03-01-2005, 13:25
vaai kvo sladko zvu4e6e v na4aloto i nakraq ... ujas :shock:
ne sum zapoznata sus abortite i rajdaniqta v BG no sigorno e taka , kato znam dne6nata mladej :lol: kvi gi vur6i , ne se o4udvam 4e rusta na abortite e po golqm :!: naistina tva e mn jalko , 6toto BG ima nujda ot novi deca :!: ne znam sq dali e ubiistvo ili ne , no znam 4e ako az izpadna v takava situaciq (nejelana bremennost na ranna vuzrast) sigorno 6te napraq abort , kolkoto i gadno da mi e :!: makar 4e i za samata jena e mn riskovano da predpriema takiva deistviq :!: osven psihi4eskata depresiq , moje da dovede i do fizi4esko uvrejdane :!:

lover4e
03-01-2005, 13:30
Който не желае да става мама или тати на 16-17 години да използва презерватив. Толкова е безотговорно да си правиш кефа без да се замисляш за последствията и после да плачеш, че не си ти виновен. Вярно, има случаи, когато презерватива може да се скъса или да се изхлузи, но за тази цел са измислили хапчета като "Постинор Дуо". Твърдо против абортите съм! Това си е чиста проба убийство. Както се казва в една реклама за презервативи.. Мисли с главата си!

_Jessy_
03-01-2005, 13:42
Ami temata za aboprta e mnogo ob6irna i mnogo moje da se spori. No kato se zamisli6 e mai e po-dobre da napravi6 abort vmesto da pylni6 domovete za siraci, koito i bez tova bedstvat. Da syzdade6 edno dete, edin 4ovek, koito 6te jivee adski trudno i 6te strada ot tova, 4e 6te e beden, 4e ima nqkakvo ni6tojno obrazovanie, 4e 6te go biqt i tormozqt po-golemite... 4e 6te ima pre4ki v tova da si nameri rabota i jili6te... mislete malko be hora. Na 16-17 godini kvi deca 6e gledate ?! Provalqte ne samo va6iq, a i tehniq jivot...

^efas^^
03-01-2005, 13:45
АБОРТ = УБИЙСТВО :evil: :evil: :evil:

little_black_dress
03-01-2005, 13:50
Ужас. :shock: Толкова беше хубаво в началото,но като го прочетох цялото ми стана много неприятно и тъжно.Наистина абортите в България са по-често срещано явление от ражданията,което е много жалко. :cry: Аз лично съм против аборта, защото съм на мнение,че един човек трябва да мисли преди да създава и в последствие да отнема детски живот.Ужасно егоистично е да създадеш едно малко сладко бебче и после да направиш аборт.Просто това да бъдеш родител е една много голяма отговорност,която не всеки е готов да поеме. :? Във всеки случай е доста несправедливо от страна на една майка да лиши детето си от това,да види слънцето,да усети дъжда,да помирише цветята. :(

monka
03-01-2005, 14:24
АБОРТ = УБИЙСТВО :evil: :evil: :evil:

ne si napalno prav! do nqkade i az go priemam kato ubiistvo,no samo do nqkade. vse pak predstavete si kakvo 6te stane,ako ne moje6e da se abortira :shock: domovete za izostaveni deca 6tqha da se prepalnqt! te i sega sa si palni,a kakvo ostava,ako ne se praveha abosrti?! :evil: vse pak mnogo hora pravqt bezrazboren sex i ima mnogo nejelani bremennosti. ako edno momi4e na 17 godini(primerno) zabremenee i ne mahne detteto nai-veroqtno 6te go izostavi. ima i hora,koito prosto nqmat sredstva da otgledat dete :roll: i zatova se pravqt tezi aborti. ako ne se pravqt samo si pomislete kolko izostaveni deca 6te ima :( provalq se jivota na mnogo hora. zatova az sam "za" abortite,makar 4e do nqkade gi priemam kato ubiistvo.

Nekasa4a
03-01-2005, 14:40
monka napalno izkaza moito mnenie ama 6te kaja i az aborta e ubistvo kogato e povliqn ot fakta 4e nqkoi iska da pravi kariera ili mu e rano da se jeni 6toto imam mn raboti da vidi no kogato kakto kazaha nqkoi si na 16/20 i ti se slu4i tva i ne epriqtno osven ako ne e planuvano ina4e jivota na tolkova mlad 4ovek 6te e sasipan ot takava otgovornost :!:

ellii
03-01-2005, 15:06
Ee 4e se razo4arovah na4i... kato se zamisli 4ovek naistina vse edno e ubiistvo,no p1k ponqkoga e opravdano da se pravi abort....zaradi nashata bezotgovornost i nashite greshki...takiva m1ni4ki i nevinni s1shtestva shte si patqt ! (pazi boje)

amy lee
03-01-2005, 15:20
ujas...kato go pro4etoh i mi stana nqkfi mnoo gadno :?
moje bi aborta e edin vid ubiistvo, za6toto po tozi na4in deteto umira :? oba4e dokolkoto znam pri purva bremennost ne se pravi abort, za6toto posle moje da stane taka 4e, jenata da ne moje da rajda. i predi go znaeh, i dnes u4itelkata po angliiski ni go kaza...
no za sujalenie v nqkoi slu4ai aborta e nalojitelen. vupreki 4e vse pak ima na4ini da se izbegne bremennostta :?

so mazy!
03-01-2005, 15:23
gospodi, tova beshe ujasno! predstavqte li si kolko mnogo malki bebeta bivat ubivani vseki den?? ujasno.. za drugite ubiti hora pone se spomenava po novinite ili puk ima koi da gi pomni i da useshta lipsata im.. a puk malkite nerodeni bebenca dori ne gi opomenavat.. a nakraq vsichki sa dovolni, che sa se otturvali ot tqh.. tva e ujasno chovek trqbva da nosi otgovornost za tva, koeto pravi!

{}Slanchiceto{}
03-01-2005, 15:38
:cry: :cry: :cry: Тва беше супер гадно.
Оххх моето мнеие за аборта е много отрицателно.Със сигурност знам,че от медицинска гледна точка е много опасен.И психически и физически.Той нанася трайна и дори вечна след върху женат.Тя се превръща в един призрак.Изпада в депресия,поне при повечето е така.А да не говорим,че след това може да остане стериална завинаги.
За мен абората е равен на убийство и не го удобрявам.Ако не искаш да ставаш родител има други начини да се предпазиш,а не да си измиеш ръцете с един аборт.МНого хора казват,че зародиша все още не е човек.Но напротив.От самото начало се заражда едно маничко човече,което не е виновно за нашите грешки.Ако си на 17-20 години трябва да си мислил предварително.Но все пак това си е въпрос на личен избор.Всеки си има моралното право да решава какво да прави с живота си...........

^efas^^
03-01-2005, 15:42
АБОРТ = УБИЙСТВО :evil: :evil: :evil:

ne si napalno prav! do nqkade i az go priemam kato ubiistvo,no samo do nqkade. vse pak predstavete si kakvo 6te stane,ako ne moje6e da se abortira :shock: domovete za izostaveni deca 6tqha da se prepalnqt! te i sega sa si palni,a kakvo ostava,ako ne se praveha abosrti?! :evil: vse pak mnogo hora pravqt bezrazboren sex i ima mnogo nejelani bremennosti. ako edno momi4e na 17 godini(primerno) zabremenee i ne mahne detteto nai-veroqtno 6te go izostavi. ima i hora,koito prosto nqmat sredstva da otgledat dete :roll: i zatova se pravqt tezi aborti. ako ne se pravqt samo si pomislete kolko izostaveni deca 6te ima :( provalq se jivota na mnogo hora. zatova az sam "za" abortite,makar 4e do nqkade gi priemam kato ubiistvo.
А ВЕ ЗНАЕШ ЛИ КВО ЩИ КАЖА НЯМА ДО НЯКЪДЕ ИЛИ ГО ПРИЕМАШ КАТО УБИЙСТВО ИЛИ НЕ. ТОВА НЕ Е ПРОСТО УБИЙСТВО А ХЛАДНОКРЪВНО УБИЙСТВО КАКЪВ ИДИОТ ТРЯБВА ДА СИ ЗА ДА УБИЕШ СОБСТВЕНОТО СИ ДЕТЕ АКО ИМАХ ГАДЖЕ КОЕТО ДА ЗАБРЕМЕНЕЕ И ДА РАЗБЕРЕ ЗА ТОВА СЛЕД ВТОРИЯ МЕСЕЦ ПО-СКОРО БИХ СЕ САМОУБИЛ ОТКОЛКОТО ДА И РАЗРЕША ДА НАПРАВИ АБОРТ.
РАЗБИРАМ ДА ПИЕШ ПОСТИНОРИ И ДРУГИ ТЪПОТИИ ТАМ ПРЕДИ ДА СА НАВЪРШЕНИ МЕСЕЦ ДВА АМА СЛЕД ТОВА АКО НАПРАВИШ АБОРТ ТИ СИ СЕ ПРЕВРЪЩАШ В УБИЕЦ НЕЗАВИСИМО ДАЛИ ТЕ МИСЛЯТ ЗА ТАКЪВ ТИ СИ СИ УБИЕЦ ТОВА Е АБСОЛЮТНО НЕХУМАННО, УЛТРА НЕХУМАННО

Fallen_angel
03-01-2005, 16:59
Аз лично съм против аборта, защото съм на мнение,че един човек трябва да мисли преди да създава и в последствие да отнема детски живот
То хубаво, ама понякога просто се случва...колкото и да не си го искал...колкото и да си се пазил...понякога просто се случва.И ако недай си боже стане ... и не си готова да бъдеш мама...по-добре ли ще е да родиш това бебе...Аз не мисля, че проявяваш егоизъм като не му даваш възможност да "види слънцето" и да "помирище цветята" ако не можеш да му осигуриш добър живот!По-добре ли ще ти е да гледаш как едно невинно създание страда и се мъчи пред очите ти???Аз мисля, че не...понякога абортът е по-добрия вариант.

Тед:)
03-01-2005, 17:06
Съгласна съм че не трябва да се убиват деца..Съгласна съм че този теркст е адски гаден..Но не мислите ли че изпадайки в такава ситуация всеки мисли първо за бъдещето си и за това как ще му се отрази това дете..Ако аз забременея сега..Също бих абортирала... :roll:

Momchence
03-01-2005, 17:09
Аз имах някакво предчувствие какво ще стане на края :? ...... Определно трябва да се мисли преди да се праи нещо ..... но наистина стават грешки ... не говорим за безотговорен секс......говоря за спукан презерватив ..... изнасилване.... и тогава наистина се налага .... по-добре ли ще е детето да се остави в дом за сираци....мисля че това не е по добър варянт ... наистина живот е ... но какъв?? А ако бебето се задаржи може да провали живота на майката.....едно момиче на 16 примерно .... то тепърва учи .. как ще го издържа....някой хора на по 18 не могат да се грижат за себе си камо ли за малко бебе.....

final_fantasy_fan
03-01-2005, 17:39
az sum tvurdo protiv abortite!!!kato si napravil edno dete 6te go gleda6 i tolkoz to4ka po vuprosa!

Momchence
03-01-2005, 17:40
az sum tvurdo protiv abortite!!!kato si napravil edno dete 6te go gleda6 i tolkoz to4ka po vuprosa!Забравяш много важни неща то не е само да направиш бебе и да го дледаш то ако се правеше толкова лесно!! Ами бъдещето му .... можеш ли да му го осигориш? Имаш ли средства да го отгледаш? Можеш ли да го възпиташ? И ако не можеш тези 3 неща заслужава ли си да го раждаш....на ме можеш да мо осигорш бъдеще,нормален живот и нормално възпитание??? И това е само една малка част недай си боже да ти се случи ще видиш колко неща ше ти се стоварят на главата

monka
03-01-2005, 18:08
АБОРТ = УБИЙСТВО :evil: :evil: :evil:

ne si napalno prav! do nqkade i az go priemam kato ubiistvo,no samo do nqkade. vse pak predstavete si kakvo 6te stane,ako ne moje6e da se abortira :shock: domovete za izostaveni deca 6tqha da se prepalnqt! te i sega sa si palni,a kakvo ostava,ako ne se praveha abosrti?! :evil: vse pak mnogo hora pravqt bezrazboren sex i ima mnogo nejelani bremennosti. ako edno momi4e na 17 godini(primerno) zabremenee i ne mahne detteto nai-veroqtno 6te go izostavi. ima i hora,koito prosto nqmat sredstva da otgledat dete :roll: i zatova se pravqt tezi aborti. ako ne se pravqt samo si pomislete kolko izostaveni deca 6te ima :( provalq se jivota na mnogo hora. zatova az sam "za" abortite,makar 4e do nqkade gi priemam kato ubiistvo.
А ВЕ ЗНАЕШ ЛИ КВО ЩИ КАЖА НЯМА ДО НЯКЪДЕ ИЛИ ГО ПРИЕМАШ КАТО УБИЙСТВО ИЛИ НЕ. ТОВА НЕ Е ПРОСТО УБИЙСТВО А ХЛАДНОКРЪВНО УБИЙСТВО КАКЪВ ИДИОТ ТРЯБВА ДА СИ ЗА ДА УБИЕШ СОБСТВЕНОТО СИ ДЕТЕ АКО ИМАХ ГАДЖЕ КОЕТО ДА ЗАБРЕМЕНЕЕ И ДА РАЗБЕРЕ ЗА ТОВА СЛЕД ВТОРИЯ МЕСЕЦ ПО-СКОРО БИХ СЕ САМОУБИЛ ОТКОЛКОТО ДА И РАЗРЕША ДА НАПРАВИ АБОРТ.
РАЗБИРАМ ДА ПИЕШ ПОСТИНОРИ И ДРУГИ ТЪПОТИИ ТАМ ПРЕДИ ДА СА НАВЪРШЕНИ МЕСЕЦ ДВА АМА СЛЕД ТОВА АКО НАПРАВИШ АБОРТ ТИ СИ СЕ ПРЕВРЪЩАШ В УБИЕЦ НЕЗАВИСИМО ДАЛИ ТЕ МИСЛЯТ ЗА ТАКЪВ ТИ СИ СИ УБИЕЦ ТОВА Е АБСОЛЮТНО НЕХУМАННО, УЛТРА НЕХУМАННО

a be 4ovek,znam,4e e super gadno tova ne6to ne e nujno da go obqsnavq6! q si pomisli,ako nqkoe momi4e rodi dete,no ne go e iskala 6te go zareje v nqkoi dom ili na ulicata. tova e mnogo gadno za deteto,tq mu provalq jivota po tozi na4in. ili,ako nqkoi ne i razre6i da go mahne tova dete,tq nai-veroqtno nqma da ima sredstva da go gleda. a edin 4ovek,ako 6te ima dete,toi trqbva da si naloji kato cel da mu usigori vsi4ko. tova dete trqbva da e nahraneno,oble4eno,trqbva da se izu4i t.n.ako nqma6 vazmojnost kak 6te mu gi osiguri6 tezi ne6ta,a?! i taka mu sasipva6 jivota..... [b]

Momchence
03-01-2005, 18:13
АБОРТ = УБИЙСТВО :evil: :evil: :evil:

ne si napalno prav! do nqkade i az go priemam kato ubiistvo,no samo do nqkade. vse pak predstavete si kakvo 6te stane,ako ne moje6e da se abortira :shock: domovete za izostaveni deca 6tqha da se prepalnqt! te i sega sa si palni,a kakvo ostava,ako ne se praveha abosrti?! :evil: vse pak mnogo hora pravqt bezrazboren sex i ima mnogo nejelani bremennosti. ako edno momi4e na 17 godini(primerno) zabremenee i ne mahne detteto nai-veroqtno 6te go izostavi. ima i hora,koito prosto nqmat sredstva da otgledat dete :roll: i zatova se pravqt tezi aborti. ako ne se pravqt samo si pomislete kolko izostaveni deca 6te ima :( provalq se jivota na mnogo hora. zatova az sam "za" abortite,makar 4e do nqkade gi priemam kato ubiistvo.
А ВЕ ЗНАЕШ ЛИ КВО ЩИ КАЖА НЯМА ДО НЯКЪДЕ ИЛИ ГО ПРИЕМАШ КАТО УБИЙСТВО ИЛИ НЕ. ТОВА НЕ Е ПРОСТО УБИЙСТВО А ХЛАДНОКРЪВНО УБИЙСТВО КАКЪВ ИДИОТ ТРЯБВА ДА СИ ЗА ДА УБИЕШ СОБСТВЕНОТО СИ ДЕТЕ АКО ИМАХ ГАДЖЕ КОЕТО ДА ЗАБРЕМЕНЕЕ И ДА РАЗБЕРЕ ЗА ТОВА СЛЕД ВТОРИЯ МЕСЕЦ ПО-СКОРО БИХ СЕ САМОУБИЛ ОТКОЛКОТО ДА И РАЗРЕША ДА НАПРАВИ АБОРТ.
РАЗБИРАМ ДА ПИЕШ ПОСТИНОРИ И ДРУГИ ТЪПОТИИ ТАМ ПРЕДИ ДА СА НАВЪРШЕНИ МЕСЕЦ ДВА АМА СЛЕД ТОВА АКО НАПРАВИШ АБОРТ ТИ СИ СЕ ПРЕВРЪЩАШ В УБИЕЦ НЕЗАВИСИМО ДАЛИ ТЕ МИСЛЯТ ЗА ТАКЪВ ТИ СИ СИ УБИЕЦ ТОВА Е АБСОЛЮТНО НЕХУМАННО, УЛТРА НЕХУМАННО

a be 4ovek,znam,4e e super gadno tova ne6to ne e nujno da go obqsnavq6! q si pomisli,ako nqkoe momi4e rodi dete,no ne go e iskala 6te go zareje v nqkoi dom ili na ulicata. tova e mnogo gadno za deteto,tq mu provalq jivota po tozi na4in. ili,ako nqkoi ne i razre6i da go mahne tova dete,tq nai-veroqtno nqma da ima sredstva da go gleda. a edin 4ovek,ako 6te ima dete,toi trqbva da si naloji kato cel da mu usigori vsi4ko. tova dete trqbva da e nahraneno,oble4eno,trqbva da se izu4i t.n.ako nqma6 vazmojnost kak 6te mu gi osiguri6 tezi ne6ta,a?! i taka mu sasipva6 jivota..... [b]Мисля че аборт след определено време е забранен .... не съм сигурен колко но до един период бебето не се води още човешко същество ами зародиш....та след този период мисля че е забранено да се прави ... или поне в някои страни за България не знам ... но мисля че трябва да е позволено до определено време на бременността

Myrcheto
03-01-2005, 18:21
ami znam samo che predi da se pravi kakvoto i da bilo to trqbva da sme napylno naqsno za posledstviqta i da sme gotovi da poemem otgovornost za deistviqta si ...
aborta e po riskovan ot samoto rajdane...i e ravnosilen na ubiistvo spored men
i prosto toi e reshenie na edin problem , no e hubavo izobshto da ne se stiga do tam oshte poveche che ima tolkova mn syvremenni metodi za izbqgvaneto na edna nejelana bremennost ...
prosto pazete se be hora i izpolzvaite prezervativi ... i bydete otgovorni

^efas^^
03-01-2005, 19:10
Скийте са аз не ви говоря за тия хапченца дето се пият там 1 2 седмици след като разбереш кво е станало това за мен не е аборт щото още няма зародиш. Обаче това да абортираш месец и половина или 2 или нагоре след като си забременяла това за мене си е абсолютно убийство. Колкото до това ако някое момиче дето е на 14 15 16 17 години забременее и го разбере късно тя все пак си има майка и баща те неможе да са такива идиоти ще разберат че е случайно и ще и помогнат да се грижи за детето, а ако майката наистина го обича това дете ще намери време и за учене и за гледане на бебето че даже и за развлечение. Аз като съм се родил да не мислите че на наще им е било лесно майка ми е била студентка, а баща ми си е късал задника да бачка за да може да ядеме нещо и пак майка ми е намирала време и да учи и даже да ходи по купони и понеже баба ми работи и нямаше време да ме гледа а бях много малък за градина са ме зимали с тях така че ако имаш желание сичко става независимо дали си на 14 или на 20.

techCandy
03-01-2005, 19:27
наистина ужасно....какъв късмет че не сме били и ние сред някой от
аборитета а? или може би нещастие, но това е съвсем друга тема
реално погледнато не съм любителка на живота така да се каже, и съм на мнение че някой хора заслужават да умрат....пак се отклонявам, става въпрос за това че ако не дай си Боже (за сега разбира се) ми дойде подобно нещо на главата, много бих се замислила
защото наистина е убийство, и защото не искам цял живот да ми тежи на съвеста, че съм убийца на собственото си дете....
има хора всякакви, някой приемат аборта, други не...не знам обаче колко безскруполен трябва да е един човек за да направи подобно нещо, и стигаме до въпроса в какъв свят живеем ние подяволите?

LunaTriCk
03-01-2005, 21:33
според мен е по-добре аборт, от колкото детето да израстне с майка на 15 и баща на 18 примерно. Убийство да се нарече е малко пресилено, защото все пак то принципно не е имало жизнен път за да му го отнемаш и да ставаш убиец. Така де, слагаш край на нещо преди да е започнало. Аз съм за аборта. По-добре да не се ражда, щом ще живее в ужасна среда :?

monka
03-01-2005, 22:00
според мен е по-добре аборт, от колкото детето да израстне с майка на 15 и баща на 18 примерно. Убийство да се нарече е малко пресилено, защото все пак то принципно не е имало жизнен път за да му го отнемаш и да ставаш убиец. Така де, слагаш край на нещо преди да е започнало. Аз съм за аборта. По-добре да не се ражда, щом ще живее в ужасна среда :?

i az tova kazah. absoliutno sam saglasna. naistina po-dobre e da ne se rajda,6tom 6te jivee mnogo gadno

^efas^^
03-02-2005, 12:41
според мен е по-добре аборт, от колкото детето да израстне с майка на 15 и баща на 18 примерно. Убийство да се нарече е малко пресилено, защото все пак то принципно не е имало жизнен път за да му го отнемаш и да ставаш убиец. Така де, слагаш край на нещо преди да е започнало. Аз съм за аборта. По-добре да не се ражда, щом ще живее в ужасна среда :?
Е това вече беше голяма простотия ( нищо лично даже те уважавам) Как ще сложеш край на нещо което не е започнало??? То започва още като влезе сперматозоида в яйцеклетката. И детето няма да израстне с майка и баща на 15 и 18 даже ще бъде добре за родителите щото тогава ще се усвестят малко и ще придобият чувство за отоговорност а когато детето поотрасне и почне да разбира това онова те вече няма да са пиклйовците които са били едно време.
БТВ сега се сетих че и майка ми е направила аборт ама нейния е бил спонтанен аз съм бил роден ама съм бил много малък и тя е била бременна с близнаци ама като са били на морето нещо станало там и си ебало мамата

LiNkiN4eTo
03-02-2005, 12:58
^efas^^ sigorno ti e bilo mn gadnu kato si go razbral :?

tedo_davis
03-02-2005, 13:12
M ... T'va aborta e super golqma glupost.Koito nemoje da polzva Kaput--4eta da ne se probva we mama mu stara!

zElEnA^mAsLiNkA
03-02-2005, 13:16
Na4i 1v0 da se izvinq ak0 ne6t0 sgre6a ... 2ro sam0 da 0tbeleja 4e se razplakah ama ne zaradi razkaza,k0it0 be6e mn qk ... Razplakah se za6t0t0 predi 2 g0dini na edin mn0g0 blizak m0i 40vek mu se nal0ji da napravi ab0rt ! Tfa be6e lelq mi (sestra na maika mi) ,k0qt0 si ima edna dy6teri4ka na 7 g0dinki, v m0menta! Be6e bremenna v 5tiq mesec 0ba4e 0t 1-2 sedmici ne be6e yse6tala bebet0 da rita i 0tide na lekar i kf0 .... 0badiha ni se da 0tidem v b0lnicata 6t0t0 e pripadnala ... Be6e razbrala 4e pl0da e myrtyv... Trqbva6e da i napravqt ab0rt spe6n0 .Pri 0peraciqta m0je6e da umre ama za m0q g0lqma rad0st 0stana sam0 s tfa 4e ne m0je da ima p0ve4e deca ! Aide kajete mi tfa ubiistv0 li e ? Da znam da se pazq 0t lelq mi ... ?? A znaete li kf0 i be6e na brat0v4etkata mi k0qt0 be6e na 5 g0dini i i bqha 0be6tali brat4e ??? P0mislete si za kf0 sp0rite ... Za drugiq vid ab0rti nqma da g0v0rq 6t0t0 mislq sy6t0t0 i za tqh ... T0va ne e ubiistv0. T0va e razuma na mladite maiki k0it0 se 0syznavam makar i kysn0 kf0 6te stane s tfa dete . :{{ Tfa e 0t mene

Fallen_angel
03-02-2005, 13:38
ако имаш желание сичко става независимо дали си на 14 или на 20.

Добре де...ти като си на 14 не можеш за СЕБЕ си да се грижиш, а камо ли за едно малко създание...помисли малко.А и от друга страна мислиш ли, че всяка майка би приела дъщеря й да забременее и роди на 14...?!Лично моите родители биха ме изселили...

^efas^^
03-02-2005, 14:38
Na4i 1v0 da se izvinq ak0 ne6t0 sgre6a ... 2ro sam0 da 0tbeleja 4e se razplakah ama ne zaradi razkaza,k0it0 be6e mn qk ... Razplakah se za6t0t0 predi 2 g0dini na edin mn0g0 blizak m0i 40vek mu se nal0ji da napravi ab0rt ! Tfa be6e lelq mi (sestra na maika mi) ,k0qt0 si ima edna dy6teri4ka na 7 g0dinki, v m0menta! Be6e bremenna v 5tiq mesec 0ba4e 0t 1-2 sedmici ne be6e yse6tala bebet0 da rita i 0tide na lekar i kf0 .... 0badiha ni se da 0tidem v b0lnicata 6t0t0 e pripadnala ... Be6e razbrala 4e pl0da e myrtyv... Trqbva6e da i napravqt ab0rt spe6n0 .Pri 0peraciqta m0je6e da umre ama za m0q g0lqma rad0st 0stana sam0 s tfa 4e ne m0je da ima p0ve4e deca ! Aide kajete mi tfa ubiistv0 li e ? Da znam da se pazq 0t lelq mi ... ?? A znaete li kf0 i be6e na brat0v4etkata mi k0qt0 be6e na 5 g0dini i i bqha 0be6tali brat4e ??? P0mislete si za kf0 sp0rite ... Za drugiq vid ab0rti nqma da g0v0rq 6t0t0 mislq sy6t0t0 i za tqh ... T0va ne e ubiistv0. T0va e razuma na mladite maiki k0it0 se 0syznavam makar i kysn0 kf0 6te stane s tfa dete . :{{ Tfa e 0t mene
Съжалявам много
Ский са тва не е убийство щото плода е бил мъртъв мисли логично леля ти не е била виновна в случая не говориме за тия неща

^efas^^
03-02-2005, 14:41
ако имаш желание сичко става независимо дали си на 14 или на 20.

Добре де...ти като си на 14 не можеш за СЕБЕ си да се грижиш, а камо ли за едно малко създание...помисли малко.А и от друга страна мислиш ли, че всяка майка би приела дъщеря й да забременее и роди на 14...?!Лично моите родители биха ме изселили...
Ти не знаеш какво ще направят твойте родители аз като съм правел простотии знаеш ли че съм си мислил " Леле са като се прибереа сигурно ще ме спукат от бой " и други таквиа работи а вместо това майка ми и баща ми винаги са ми помагали да се справя естествено винаги са ме заплашвали с обичайните неща но когато сгафя те не ми обръщат гръб винаги са зад мен ако на родителите си не вярваш няма на кого друг просто ако те не ти помогнат никой няма да го направи

venera_smilenova
03-02-2005, 15:15
Но я се замислете едно момиче на 14 години може и да не износи плода и така може да умре не само детето но и самото момиче .... не са против абортите в някои случаи те са наложителни.

kellybundy
03-02-2005, 15:20
oh sry ma ne sum 4ela si4ki otg...
basi tva me razpklaka naistina epokurtitelno i moje bi trqbva da ni nakara da se zamislim
no ot dr strana ne zabravqite 4e v BG purvo e trudno da izdurja6 malko dete osobeno ako samiq ti ne si dorasal dostau4no fizi4eski prihi4eski i finansovo
za predpaznite sredstva - est 4e trqbav da se izplozvat i da se misli predi da se deistva no ako ne6tata se oburkat i nqma vru6tane nazad...taka 4e ne gledaite samo ot ednata strana na problema za6toto moje bi ponqkoga abortut e neizbejen kolkoto i da e tujno...

^efas^^
03-02-2005, 15:21
И жена на 25 години може да не износи плода и да умре с него

eNigMaTic^
03-02-2005, 15:29
Ох баси гадното :cry: Но това е действителността.Ако сега забременея бих износила детото и бих го родила.Ще дам всичко от себе си :roll: /на 13 съм :oops: / Иначе има и спонтанни аборти :? Мама миналата година беше бременна и направи спонтанен аборт :cry: Но сега всичко е наред и на лято живот и здраве ще имам брат или сестра :P

amy lee
03-02-2005, 15:34
ако имаш желание сичко става независимо дали си на 14 или на 20.

Добре де...ти като си на 14 не можеш за СЕБЕ си да се грижиш, а камо ли за едно малко създание...помисли малко.А и от друга страна мислиш ли, че всяка майка би приела дъщеря й да забременее и роди на 14...?!Лично моите родители биха ме изселили...
Ти не знаеш какво ще направят твойте родители аз като съм правел простотии знаеш ли че съм си мислил " Леле са като се прибереа сигурно ще ме спукат от бой " и други таквиа работи а вместо това майка ми и баща ми винаги са ми помагали да се справя естествено винаги са ме заплашвали с обичайните неща но когато сгафя те не ми обръщат гръб винаги са зад мен ако на родителите си не вярваш няма на кого друг просто ако те не ти помогнат никой няма да го направи4akai malko, tova 4e tvoite roditeli sa takiva, ne zna4i 4e neinite sa kato tvoite. na4i imam edna priqtelka, znaete q(nqma da i kazvam nicka :? ), ta tq na4i neinite roditeli 6te q ubiqt ako zabremenee.
da ne govorim 4e ima roditeli koito prosto kazvat"mi deteto si e tvoe, 6te se opravq6 sama". vsi4ko si e do harakter na roditelq!

venera_smilenova
03-02-2005, 15:43
Една жена на 25 има по-голяма възможност да износи плода, докато при едно момиче на 14 е по-опасно...

e4o
03-02-2005, 15:47
za tva sa predpaznite merki, ina4e vinagi moje da se slu4i nai-lo6oto, no ne mislq 4e 6te ti e kef na 16 da rodi6, ili puk dori na pove4e, no da e ot mom4e koeto ne obi4a6 mi e bilo momentno seksualno ovli4ane, za kvo da go rajda6, sama li da si go gleda6 :evil: , taka 4e naistina ponqkoga e neizbejen aborta :!: no nai-dobre si e da se predpazvame, tva e polojenieto :idea: :!:

^efas^^
03-02-2005, 16:47
Пак ще ти кажа amy lee ти неможеш да бъдеш сигурна какво ще направят родителите на твоята приятелка, а колкото до тези родители които казват на децата си " Детето си е твое, оправяй се сама " това са пропаднали семейства такива дето бащата е пиян всяка вечер нямат пари да се хранят и бащата пребива майката и дъщерята и в някои случаи ги изнасилва. Няма нормални родители които биха те зарязали, за да доживееш тая възраст значи че твоите родители те обичат и се грижат за теб ако бяха такива непукисти досега щяхте да сте в пансион за бездомни

DeaTHroW-ReC_F
03-02-2005, 19:35
мда мда...аборт е равно на убийство..поне в моите очи..
не ме упреквайте,не противоречете..това е моето мнение..(май и на малцина други..)
и нима аз няам право да мисля така..съжеляам...иам пари достатъчно..и да забременея ше отгледам детето си..(мн хубави думи казах за себе си а..)
абе хора,как няма да е убийство.....тва е някъв живот в тебе фе..ма кажете ми как българките ше си раждат децата кат те себе си немогат да издържат баси..
аз ко да напрая..не съм способна да отида и да казвам на сяка в лицето...не аз съм виновна за тва...а пък и те едва ли ги е страх от нещо..просто пари няма....тва е според мене и няа кво поече да дрънкам..

vra4ka
03-02-2005, 19:58
tva s abortite e mn obarkana rabota
vseki si go vazpriema no
prosto osobeno na na6ata vazrast nikoi ne e gotov da se griji za dete i da go iznosi
da sigurno kato rodi6 i otgleda6 tva dete nikoga ne bi bil varnal vremeto
i da go mahne6
no prosto mn malko hora sa gotovi na takava kra4ka
nikoi nqma dostata4no sredstva
a edno dete iziskva pari :wink:
tai 4e abortite sa ne6to neprostimo za koeto 99,9% sled vreme moje da sajalqva6 no pak i nalojitelno v aspekt da ima6 dostata4no pari :roll:

LunaTriCk
03-03-2005, 18:26
Е това вече беше голяма простотия ( нищо лично даже те уважавам) Как ще сложеш край на нещо което не е започнало??? То започва още като влезе сперматозоида в яйцеклетката. И детето няма да израстне с майка и баща на 15 и 18 даже ще бъде добре за родителите щото тогава ще се усвестят малко и ще придобият чувство за отоговорност а когато детето поотрасне и почне да разбира това онова те вече няма да са пиклйовците които са били едно време.
БТВ сега се сетих че и майка ми е направила аборт ама нейния е бил спонтанен аз съм бил роден ама съм бил много малък и тя е била бременна с близнаци ама като са били на морето нещо станало там и си ебало мамата

А от къде си толкова голям оптимист, че точно така ще се случи:?: Щели да порастнат....тц тц тц...за колко такива случая си чувал :?: Задържат детето и стават по-силни, по-уверени, порастват....Слез на земята и помириши маргаритките.

^efas^^
03-03-2005, 18:44
А как ще се случи според теб :?:

shushi
03-03-2005, 18:45
ako pitate men,temata e dosta realna..
v jivota chesto stavat takiva neshta,a tova naistina e losho..
no tova e jivota.. mojem da pravim s nego vsichko .. no da go obichame ??? NEVER

Bloody_Tear
03-03-2005, 20:30
Хммм...честно казано никога не съм се замисляла какво ще направя..но мисля,че бих го задържала.И без това искам да си имам едно благо момченце като това от филма 6-то чувство..душичка..хах..както и да е отплеснах се от темата..ами мисля че абротите са найстина доста етойстични от страна на майката.Ако не сте използвали средства и момичето забременее и реши да абортира просто защото неиска бебето...а не че няма възможност да го отгледа или нещо такова..това и доста коравосърдечно :evil: :!: Но да погледнем и от друг ъгъл..представете си,че момичето е изнасилено от някакъв мазен,гаден,брутален тип и не само,че преживява шок ами отгоре на всичко сега пък бременна...какво да направи?Представете си какво става в мозъка на това момиче?Мъка,блока,вина,смес от чувства,емоций,срам погълната от спомените които избликват отново и отново...от омраза,гняв към този човек,а сега да роди неговото дете,което само и единствено ще и напомня за тази ужасна случка.Не мисля,че такова момиче може да се нарече убийца.. :!:

Josefinne
03-03-2005, 20:42
Това беше написано много добре. Но нека погледнем от реалната страна на нещата : Вие сте на по 15-17 години. някои и по-малки. Ами , ако забременеете? Вие самите сте още деца. Тялото ви още не е готово да носи такава тежест (за момичетата), ами вие момчета можете ли да издържате новото си семейство? Деца не трябва да създават други деца. Разбира се, най-добрият вариант е да не се зачеват такива в подобна възраст, но всички знаем, че фалове стават и също така, че няма да спрем да правим секс за удоволствие ( и любов, разбира се). В психиката на човека секса не е просто средство за правене на деца. Аз съм на мнение, че е по-добре да не създаваш живот, вместо да създадеш един нещастен живот и да провалиш още 2 живота - своя и този на партньора. Аз мисля, че е по-добре да не създаваш живот, вместо да създадеш един нежелан човек...Дори и да имаш възможността (физическа и материална) да отгледаш това дете, ако ти няма да го искаш и няма да го обичаш по-добре не го раждай, защото то ще страда през целия си живот...Тежко е, че децата страдат за грешките на родителите си, затова нека вашите деца са плод на любов, а не на грешка. Това, че абортите са повече от родените деца означава, че повече семейства планират и в домовете за изоставени деца ще има по-малко нещастни дечица... :cry:

`cannibal`girl
03-03-2005, 20:54
mnou kofti, no se slu4va :(

^efas^^
03-03-2005, 21:01
Това беше написано много добре. Но нека погледнем от реалната страна на нещата : Вие сте на по 15-17 години. някои и по-малки. Ами , ако забременеете? Вие самите сте още деца. Тялото ви още не е готово да носи такава тежест (за момичетата), ами вие момчета можете ли да издържате новото си семейство? Деца не трябва да създават други деца. Разбира се, най-добрият вариант е да не се зачеват такива в подобна възраст, но всички знаем, че фалове стават и също така, че няма да спрем да правим секс за удоволствие ( и любов, разбира се). В психиката на човека секса не е просто средство за правене на деца. Аз съм на мнение, че е по-добре да не създаваш живот, вместо да създадеш един нещастен живот и да провалиш още 2 живота - своя и този на партньора. Аз мисля, че е по-добре да не създаваш живот, вместо да създадеш един нежелан човек...Дори и да имаш възможността (физическа и материална) да отгледаш това дете, ако ти няма да го искаш и няма да го обичаш по-добре не го раждай, защото то ще страда през целия си живот...Тежко е, че децата страдат за грешките на родителите си, затова нека вашите деца са плод на любов, а не на грешка. Това, че абортите са повече от родените деца означава, че повече семейства планират и в домовете за изоставени деца ще има по-малко нещастни дечица... :cry:
Тези майки които не обичат децата си са курвите няма нормално момиче или жена която да забременее дори и да е неволно и да не обича детето си

Josefinne
03-03-2005, 21:06
Това беше написано много добре. Но нека погледнем от реалната страна на нещата : Вие сте на по 15-17 години. някои и по-малки. Ами , ако забременеете? Вие самите сте още деца. Тялото ви още не е готово да носи такава тежест (за момичетата), ами вие момчета можете ли да издържате новото си семейство? Деца не трябва да създават други деца. Разбира се, най-добрият вариант е да не се зачеват такива в подобна възраст, но всички знаем, че фалове стават и също така, че няма да спрем да правим секс за удоволствие ( и любов, разбира се). В психиката на човека секса не е просто средство за правене на деца. Аз съм на мнение, че е по-добре да не създаваш живот, вместо да създадеш един нещастен живот и да провалиш още 2 живота - своя и този на партньора. Аз мисля, че е по-добре да не създаваш живот, вместо да създадеш един нежелан човек...Дори и да имаш възможността (физическа и материална) да отгледаш това дете, ако ти няма да го искаш и няма да го обичаш по-добре не го раждай, защото то ще страда през целия си живот...Тежко е, че децата страдат за грешките на родителите си, затова нека вашите деца са плод на любов, а не на грешка. Това, че абортите са повече от родените деца означава, че повече семейства планират и в домовете за изоставени деца ще има по-малко нещастни дечица... :cry:
Тези майки които не обичат децата си са курвите няма нормално момиче или жена която да забременее дори и да е неволно и да не обича детето си

Добре дем но понякога става така, че едно дете ти проваля целия живот и искаш или не ти го осъзнаваш,. Не че ще си намразиш детето за това, но някъде дълбоко в теб ще си мислиш, че може и щеше да е по-добре то да дойде малко по-късно...

^efas^^
03-03-2005, 21:09
Когато и да дойде винаги ще си мислиш че ще е по добре да е било по късно защото това е голяма отговорност независимо далли си на 15 или на 20 просто на 15 ще ти е по трудно, но ако обичаш детето си ще намериш начин да се справиш с трудностите.

03-03-2005, 21:57
Ne chetoh mneniq sled 1vata stranica i ne znam dali tova veche nqkoi ne go e kazal. Ne zashtitavam aborta nito obratnoto, no po dobre li e da ne sa napravi abort i deteto da jivee v dom za siraci ili da ne e obichano, neshtastno zashtoto zaradi fakta che HORATA sa kazali che e ubiistvo. Zaslujava li si da se rajda chovek, bebence koeto shte e neshtastno zashtoto nqkoi kazal che e ubiistvo. Ne znam koe e pravilno i koe ne i se nadqvam da ne trqbva da se izpravqm pred izbor, i za tova polzvam PREZERVATIVI!

03-03-2005, 22:03
Samo da dopalnq che s blago sarce kazvam che nqkolko priqtelki (tuka v UK koito sa s 1 godina po malki ot men) veche sa rodili i ne sajalqvat dori malko che sa zadarjali decata si, v momenta moq mn mn blizka priqtelka e bremenna razbra che e bremenna predi..1-2 sedmici i e v 4tiq mesec, ne se i zamisli dali da abotrira ili ne. Otgovorat na vaprosa na maika i "Abort?" beshe tochno otsecheno "NE"

LunaTriCk
03-03-2005, 22:04
А как ще се случи според теб :?:

Ще го дадат за осиновяване или в дом за сираци. Което и си се случва в реалния живот.

^efas^^
03-04-2005, 08:26
А как ще се случи според теб :?:

Ще го дадат за осиновяване или в дом за сираци. Което и си се случва в реалния живот.
Ще го дадат ако са някви идиоти що да не го дадат. За да не направиш аборт ти трябва да искаш това бебе и да го обичаш а ако го обичаш няма да го дадеш в дом за сираци

raffy
03-04-2005, 09:00
тва е реалността... за това аз винаги съм казвала,че секса не е само удоволствие, той е отговорност, защото (за съжаления) още няма измислени предпазни средства със 100% сигурност. за това трябва да се внимава много и да се мисли преди тва,а не след това да се тюхкаш какво да правиш.
но аборта си е убийство както и да го погледнеш. а и може безвъзвратно да увреди едно момиче (психически и физически).
аз лично имам наблюдение върху един случай - моята братовчедка забременя на 16, ожени се и роди. не че им е било лесно,но го отгледаха и най-вече бяха щастливи,а преди година си родиха и второ (вече искано и планирано). така че абортът не е единствения изход, а и както казах трябва да се мисли мноооого преди това.

LunaTriCk
03-04-2005, 11:27
Ще го дадат ако са някви идиоти що да не го дадат. За да не направиш аборт ти трябва да искаш това бебе и да го обичаш а ако го обичаш няма да го дадеш в дом за сираци

Ако искат да задържа бебето, няма и да си помислят за аборт, което означава, че са си нормална двойка. А ние говорим за двойки, които не искат това дете и решават да направят аборт. Двойки, които не са способни или не искат да отгледат дете. Няма смисъл да пускаш един живот да се развива в свят, в които никой не го обича. Това вече си е наказание, даже садизъм. Представи си го нещо от рода на пада ти се награда от няква лотария. Кола. Москвич. Ти не я искаш. Но понеже такъв е закона, трябва да я вземеш няма значение искаш не искаш. И си я караш из града съскайки със зъби, кога ли най-накрая ще се развали и ще я оставиш. С други думи ти не можеш да решаваш другите какво да правят или не. Какво да задържат или отхвърлят. Това си е тяхно решение. Харесва ли ти или не, това е положението.

^efas^^
03-04-2005, 11:34
Ще го дадат ако са някви идиоти що да не го дадат. За да не направиш аборт ти трябва да искаш това бебе и да го обичаш а ако го обичаш няма да го дадеш в дом за сираци

Ако искат да задържа бебето, няма и да си помислят за аборт, което означава, че са си нормална двойка. А ние говорим за двойки, които не искат това дете и решават да направят аборт. Двойки, които не са способни или не искат да отгледат дете. Няма смисъл да пускаш един живот да се развива в свят, в които никой не го обича. Това вече си е наказание, даже садизъм. Представи си го нещо от рода на пада ти се награда от няква лотария. Кола. Москвич. Ти не я искаш. Но понеже такъв е закона, трябва да я вземеш няма значение искаш не искаш. И си я караш из града съскайки със зъби, кога ли най-накрая ще се развали и ще я оставиш. С други думи ти не можеш да решаваш другите какво да правят или не. Какво да задържат или отхвърлят. Това си е тяхно решение. Харесва ли ти или не, това е положението.
Аз не съм казвал че не е тяхно решение и не се опитвам да ги накрам да си променят решението. Не говорим за никакви двойки а за аборта като цяло

LunaTriCk
03-04-2005, 11:49
А от кой решава да направи аборт ? Феята на зъбките :?:

^efas^^
03-04-2005, 12:01
А от кой решава да направи аборт ? Феята на зъбките :?:
Не говориме за тия дето решават да го направят а за това дали абортат е хубаво или лошо нещо