PDA

View Full Version : Все повече се изненадвам от хората ... А вие ?



grafinka
03-02-2005, 14:16
Та искам да Ви разкажа какво ми се случи днес ... Както най- спокойно си седяхме в едно кафе с няколко приятелки при нас се натрапи някаква баба в доста странен раздърпан външен вид. Без да пита седна и каза Айде да ви направя по един портрет и ние в случая нямахме думата...Та започна тя с нейното перо и боичка да маца ... и говори на всяка една от нас - "и си много добър човек , ти ще успееш в живота ... Теб те чака голяма любов" и т.н. все хубави работи - "Тук виждам някакво момче си мисли за теб " След дългите й излияния накрая най нахално каза - "Хайде сега да ми платите" След което - какво да правим намерихме последните си пари и й ги даваме... И с репликата - Пфу - стотинки...аз да не съм ви фабрика , баси бедните сте , просто няма накъде повече", въпросната гледачка стана , тръсна се и излезе. Незнам ...но аз останах потресена от въпросната личност. Просто исках да споделя с някого случката. Моите приятелки се радваха на казаното... ама какъв е смисъа като тя разправя неща , които и аз мога да вървя по улиците и да дрънкам на всеки . Вие какво мислите за тези хора, попадали ли сте на такива... и как реаргирате? Sorry ако е имало подобна тема

zElEnA^mAsLiNkA
03-02-2005, 14:34
Ак0 живее6 в Стара Заг0ра зна4и аз съм се падала на съ6тата "гледа4ка" :) хехе пак д0бре ме нарисува хаха ... Аз и дад0х 2 лева за к0ит0 не съжалявам все 06те! Тъи 4е преди да се д0вери6 следва6тия път (ак0 има такъф) я питай к0лк0 пари 6те ти вземи :) Айде късмет следва6тия път

FeitiCeiRa
03-02-2005, 14:47
На сестра ми тфа лято на морето една баба й нарисува портрет..Ама жената беше някфа много миличка и просто предизвикваше съчувствие,трябваше да си наистина безсърдечен,за да не й дадеш пари.Какво мисля за "тези хора" ли..Мисля,че 1во не трябва да ги отделяме от другите и да ги наричаме "тези",щото и те са си човешки същества баси,кфо от тфа,че нямат пари :roll: И не смятам,че 2 лева,които примерно ще похарчим някъде за някоя глупост или примерно на кафе,биха ни сбъркали толкова..все пак трябва да си помагаме :|

grafinka
03-02-2005, 14:58
Ей сагласна съм с вас... Не съм от Стара Загора , сигурно жените , които вие сте срещали са били симпатични. Ама тя не беше ни най - малко мила . А пари ... определено имаше...разбирам да е бедна и да "проси" на улицата - ще й дам пари , но случаят беше друг. Какво да се прави... въпрос на лично мнение - според мен , жената която аз срешнах някой трябва да я спре ...

kellybundy
03-02-2005, 15:08
lele vie ste mn...6tedri :D
az puk ne bih dala pari na podoben 4ovek
6te vidqt te sa s vuvejdaneto na tiq zakoni za vra4ki ekstrasensi i podobni...
az taka skoro bqh s edni pr na edna peika i idva edna baba i ni pokazva nqkuv zlaten prusetn koito bila kupila za 150lv i iska6e da ni go podari - abe bqgai ot takiva!!!
moje da sa s dobri namereniq
moje prosto da iskat malko pari
no sa podozritelni v pove4eto slu4ai zatva vnimavaite hora :!:

e4o
03-02-2005, 15:23
taq babka se rashojda glavno okolo kristal, no i is centura v sf, znam q ve4e i ne mi pravi vpe4atlenie, 100 puti e iskala da me risuva q s gadjeto kato sum bila q s nqkoi priqtelki, i vinagi idva takava mila dura bura, no nie nikoga ne sme se suglasqvali da ni risuva ili da ni govori kakvito i da e gluposti i izmi6liotini, i bes tva nqmam pari v izli6ek 4e da i davam za ne6to si :roll: mi tva e ne i obru6taite vnimanie, tq ot 100 godini naprao si obikalq po kafetata da mufti s risunkite i :?

venera_smilenova
03-02-2005, 15:27
То и на просещите много много не трябва да се дава .... откакто ми се случи едно нещо и стотинка вече не давам! Един ден както си вървях гледам пред банката една баба(беше в една инвалидна количка приличаше че няма крака и нямаше ръка, а в другата държеше една чашка)и ми вика: "Бабо дай някоя стотинка да си купя хляб" и аз й дадох някъде към 1 лев. На другия ден бях на главната и гледам същата тая баба да върви(държеше едно бебе в ръцете си)и си имаше и крака и ръце.....и пак ми вика:"Бабо дай някой лев че детето е гладно". Та тогава много се ядосах и вече не давам. А и голямата част от просяците гледат дате оберат или нещо такова. Иначе за гледачките .... не и м вярвам .... никога няма да дам пари за такова нещо. Защо винаги гледачките казват хубави работи защо една гледачка не е казала лошо....ми защото човека на които гледа ще му хареса това което е казала и ще й даде пари.....

Тед:)
03-02-2005, 15:37
Никога не бих дала дори стотинка за да ме лъжат.. :roll:

Momchence
03-02-2005, 16:05
Такива хора има на всякаде... аз на твое място нямаше да и дам пари и да я изгоня...най-много да я черпа едно кафе....не трябва да им даваш да ти се качат на главата.....а тази не само ви се е качила ами и изцвъкала от горе :lol:

DiEsEl_GiRl4eTo
03-02-2005, 16:44
Az ne vqrvam na gledachki i takiva podobni. Nikoga ne bih otishla na gledachka, za da me lyje ili pyk ako sreshtna, prosto nqma da i obyrna vnimanie.

Sulfur
03-02-2005, 16:48
луд на шарено се радва

^efas^^
03-02-2005, 17:05
луд на шарено се радва
Аз го знам циганин на шарено се радва :lol:

aBnOrMaL_BaBy
03-02-2005, 17:31
Охх колко такива случаи имам .. просто ви е бедна фантазията!В една друга тема бях написала за подобен случай..не ми се пише пак.
А сега ще разкажа друг: седим с едни мои приятелки на гарата в Бургас и си чакаме автобуса..при което идва една бабичка,и започва да ми говори 'ти имаш много ядове..не трябва да се ядосваш толкова..' и аз я гледам като изнасилена катеричка.И след 5-6 изречения по мой адрес ми вика 'Дай си ръката'.При което аз отговарям 'За какво?" и тя ми вика 'Да ти гледам и после да ми дадеш 50 стотинки".. Аз я зяпнах още по-странно и й се изсмях в лицето..знам че кофти постъпих..ама..наистина ми е писнало от такива! :wink:

Моля не използвайте НЕцензурирани изрази!
Moderated by aBeP4eTo[/b]

Utopia
03-02-2005, 17:36
к'во има да си тростната от слученото. в случая убитата личност си ти която си нищо не си казала и не си отказала още в началото.
а като ви е искала пари можело е да поискате касов бон, или да се заядете, че не ви е предупредила, че се плаща! има хиляди начини да напраиш лудия още по луд!

little_black_dress
03-02-2005, 17:42
Аз също съм попадала на така наречените "врачки".Ужасно са нахални и нагли. :shock: Среща ме една бабка на улицата и вика "О,да аз виждам,че ти ще бъдеш много обичана и щастлива,ще имаш прекрасен живот" и т.н.Наистина звучи много хубаво,но кой вярва в такива измислици... :roll:

Dharma
03-02-2005, 17:52
hmm na men ne mi se e slu4valo, no na moi priqteli-da! tezi hora"gleda4kite", kato tazi sa mnogo nahalni i vinagi ti kazvat"4aka te golqma lubov", "vijdam putuvane v 4ujbina","golqm uspeh" 4estno da si kaja do sega ne sum 4ula nqkoq da e kazala ne6to lo6o :roll: ....

e4o
03-02-2005, 17:53
a okolo "sveta nedelq"v sf, kolko mnogo takiva ciganki "gleda4ki" ima ne si e istina :lol:

03-02-2005, 18:03
i v1v vn ima edna deto se razhojda i risuva xaxaxax

Utopia
03-02-2005, 18:13
i v1v vn ima edna deto se razhojda i risuva xaxaxax
то да беше един!
мн си назад с информацията ;)

ellii
03-02-2005, 18:26
Az edin p1t si v1rvqh po cent1ra i edna ciganka me pita kolko e 4asa i az kato i kazah tq mi vika:mn dobro b1deshte vijdam tuka.. i posle dai 50stotinki...... i az prosto si tr1gnah i nishto ne kazah i tq po4na da me k1lne!

Myrcheto
03-02-2005, 20:16
haha ti ot koi grad si be ... absolutno syshtoto mi se sluchi ...edna baba sedna pri mene i priqtelq mi i narisuva dve risunki deto bratovchedka mi 10 godishna gi risuva i pochna da govori kak shte preuspeem i kolko sme dobri hora i takiva.i posle kaza platete mi ahahaha

03-02-2005, 20:46
Az pak vqrvam na gledachki verno ponqkoga trqbva dase plashta dosta. Tuka za 25 liri za 40 min gledacha mi kaza polvinata mi minalo i polivnata mi badeshte. Vsichko koeto kaza stana. Kaza mi che sum shtqla da hodq na ekskurziq sled nqkolko dena... tva beshe vqrno - sled 1 sedmica hodih v London, kaza mi che lqtoto shte hodq na ekskurziq v chujbina (osven BG) - i otidoh v Milano...mn hubavi neshta kaza dano se sbadnat!

BABY_SEXY_GIRL
03-02-2005, 22:34
Tova mi se e slu4valo, po ulicite noce6e listi i 4eren marker, sprq se pri nas sas priqtelkata mi i zapo4na da risuva men, az se obarnah s grub i kazah 4e ne iskam i onaq mi kaza "obarni se kum men da moga da te narisuvam", mnogo nagla be6e, i posle kato iska6e pari i dadoh 1 lev i tq vze da mrunka, az togava ne smeeh da si otvarqm ustata, bqh malka, no tq kakva e bez moe jelanie da me risuva i da iska pari :x Propadnal 4ovek...

Momchence
03-03-2005, 17:20
Tova mi se e slu4valo, po ulicite noce6e listi i 4eren marker, sprq se pri nas sas priqtelkata mi i zapo4na da risuva men, az se obarnah s grub i kazah 4e ne iskam i onaq mi kaza "obarni se kum men da moga da te narisuvam", mnogo nagla be6e, i posle kato iska6e pari i dadoh 1 lev i tq vze da mrunka, az togava ne smeeh da si otvarqm ustata, bqh malka, no tq kakva e bez moe jelanie da me risuva i da iska pari :x Propadnal 4ovek...Недупостимо е да те рисува непозната жена с обикновен маркер .... туковиш те нарисува такава каквато си и се уплашиш от рисунката :lol:
П.С. Що ми пишеш със цвета ма?

Моля пишете по темата!
Частично нарушаване на 2 и 9 точка от правилника
Moderated by aBeP4eTo

GeRyTo
03-03-2005, 19:53
haha ti ot koi grad si be ... absolutno syshtoto mi se sluchi ...edna baba sedna pri mene i priqtelq mi i narisuva dve risunki deto bratovchedka mi 10 godishna gi risuva i pochna da govori kak shte preuspeem i kolko sme dobri hora i takiva.i posle kaza platete mi ahahaha

Да беее, и мене тая бабка ме рисува :P
Наглото беше, че първо вика "искате ли да ви нарисувам не е нужно да ми плащате или давате нещо просто сте много сладки и т.н." и то кво да й отговори човек..и седна рисува там пет-десет минути и накрая изтърси "ама сега трябва да ми дадете нещо не може така без да ми дадете"
Ужасно нахални са тея "врачки" ли са, кви са незнам.. :evil:

Myrcheto
03-03-2005, 20:00
da be Gere tq nqkva v kafeto vleze ...izglejdashe nqkva ovehtqla starica...bedna i mila ... basi naglite hora ...pyk kato se pozamislite nqkak si za godinite im ne otiva ...
ima edna iz jl deto vseki den e na centyra i iska ot vseki pari `za da si hvane avtobusa za selo` ...

Josefinne
03-03-2005, 20:58
Хъх, на такива хора въобще не вярвам и ако аз бях нямаше да й дам нито стотинка на тая шарлатанка. Нищо не е написано и нищо няма как да се предскаже, освен може би , че ще се разболееш от нещо, но това ти го казва доктора, като види симптомите! Така че като видите някоя давате й да ви гледа, внимавате някой да не ви обере в същото време (защото тия са комбина), казвате " Да! Точно Така!" и след като нищо не ви познае и теглите майната! :lol:

Sulfur
03-03-2005, 21:55
Ми не малко неща могат да ме учудят. А за тея гледачки и т.н. мошеници отдавна сам ги пренбрегнал.

Anyone
03-06-2005, 11:16
запознах се с тази жена, която е рисувала Myrcheto точно преди 1 година
бяхме в някакво заведение с приятелки и тя седна до нас,
извади си маркера и започна да ни рисува, без да пита дали искаме
през това време говореше разни глупости, че не рисувала нашите очи, а очите на душата ни :P разказваше ни как преди години някакъв американски бизнесмен давал 10 000 лв. за нейна картина, но тя му отказала, защото за нея не били важни парите :wink: и накрая каза "аз по принцип взимам за портрет между 5 и 50 лв." :lol:
беше забавно да и слушаме измислиците :)