PDA

View Full Version : SMS мания в медийте



AvLee
03-11-2005, 16:05
Напоследък по телевизията стана много модерно да се пускат какви ли не игри със SMS-и...стани богат,семейни войни,гласуване за песни от шоуто на слави,по музикалните -''подхождаме ли си или не?" и още мого други.Какъв е смисъла от всичко това.Ясен е нали..печелене на пари,благодарение на народа.Пример Музикална академия...за какво си даваме парите?За песента,която ни кефи и защо..за джоба на Слави.Разбирам познати,роднини на участващите..ама не хора от простолюдието,които незнайно какво ще спечелет или по-точно какво ще изгубят.Другите игри същото(просто дадох пример)!
Наистина са ми странни такива хора.Не е ли по-добре да дадеш парите си за друго или за някоя бладотворителност..наприме р "Българската Коледа" или там да дариш обяд.Да това е полезно..но мого повече хора се поддават на гореспоменатите манипулации.Колко смс-а се изпратиха за Биг Брадър...е то Здарвко трябваше да спечели двойно повече тогава.А за игри от сорта на Треска за злато да не говоря.Обаждат се някакви бабички и викат "Благодаря ти Иво...да си жив и здрав".Нали,той ги дава тия пари..аз бих благодарила на хората дето са се обаждали.
:?:

Eliiiiiiiiii sexsito
03-11-2005, 16:12
Напоследък по телевизията стана много модерно да се пускат какви ли не игри със SMS-и...стани богат,семейни войни,гласуване за песни от шоуто на слави,по музикалните -''подхождаме ли си или не?" и още мого други.Какъв е смисъла от всичко това.Ясен е нали..печелене на пари,благодарение на народа.Пример Музикална академия...за какво си даваме парите?За песента,която ни кефи и защо..за джоба на Слави.Разбирам познати,роднини на участващите..ама не хора от простолюдието,които незнайно какво ще спечелет или по-точно какво ще изгубят.Другите игри същото(просто дадох пример)!
Наистина са ми странни такива хора.Не е ли по-добре да дадеш парите си за друго или за някоя бладотворителност..наприме р "Българската Коледа" или там да дариш обяд.Да това е полезно..но мого повече хора се поддават на гореспоменатите манипулации.Колко смс-а се изпратиха за Биг Брадър...е то Здарвко трябваше да спечели двойно повече тогава.А за игри от сорта на Треска за злато да не говоря.Обаждат се някакви бабички и викат "Благодаря ти Иво...да си жив и здрав".Нали,той ги дава тия пари..аз бих благодарила на хората дето са се обаждали.
:?:
emi da,oba4e ako primenro dadat da se dadat pari da se pomogne na niakoie dete,az neznam dali parite 6te otidat tam i zatova predpo4itam sama da gi dam.A absolutno nikoga ne sam pra6tala na takiva predavania,za6toto za kvo da si haba sms-4eto,kato moje primerno da go izprata na niakoi lubim 4ovek,a i samo se davat pari za ne4ii djob.Ebati rabotata i ebati balacite kadeto pra6tat kato ludi i si misliat 4e ot tiah zavisi vsi4ko :roll: :?

Bolid1
03-11-2005, 16:17
Az na takiva predavaniq, vyobshte ne sym prashtala sms-i... prosto to si e qsno kyde otivat parite ama ima hora, koito prodyljavat da si glasuvat... A pyk za treska za zlato, kato znam 4e nqma da spe4elq az, ami nqkoi drug(ne govorq za drugite koito se obajdat samo) za ko da zvynq...
Za bg koleda bqh pratila mn sms-i... i sega na tva deto go davat, pak 1lv. i detence shte polu4i obqd...Tam po malko sym prashtala... :roll: :evil:

Тед:)
03-11-2005, 16:19
Всичко е за пари...Не разбирате ли? :roll:

SweeT^Puppy
03-11-2005, 16:20
Напълно съм съгласна с теб! Това да си даваш парите без да получиш нищо в замяна е меко казано глупаво.
Направо бях възмотена като разбрах колко много смс-и са били изкпратени за Здравно, за да спечели.
Срамно е да даваме парите за подобни цели, а за Българската Коледа, за Червения кръст или за Пострадалите от трагедията в Азия да събираме нищожни суми...
Повече хора трябва да се замислят над думите ти...
Темата е много добра :!:

zElEnA^mAsLiNkA
03-11-2005, 16:30
Tfa si4k0t0 se pravi 6t0t0 BG nar0da e d0staty4n0 glupav da tyrpi manipulacii 0t vsqkakyf tip! Izvinqvaite ama men ak0 pitate tiq d0bre sa g0 izmislili! 6t0m m0gat pe4elqt! Drug e vypr0sa 4e i p0liticite ne se izhitrqt taka! Naistina tiq SMS-i za Zdravk0 ak0 bqha 0ti6li v Aziq 6te6e da e super qk0 ama NA... Pr0st0 nar0da si e vin0ven! Izliza 4e sme p0ve4e al4ni 0tk0lk0t0 sypri4astni! :{{

e4o
03-11-2005, 16:36
na ni6to ne igraq i ne pra6tam smi, samo za ludo da si davam pari4kite ne stava :evil: :!:

03-11-2005, 16:42
emi da,oba4e ako primenro dadat da se dadat pari da se pomogne na niakoie dete,az neznam dali parite 6te otidat:roll: :?
Мисля,че тия дето ги дават по БТВ или канал 1 са проверени неща и не биха посмели да лъжат.

bulgarche
03-11-2005, 17:24
Напоследък по телевизията стана много модерно да се пускат какви ли не игри със SMS-и...стани богат,семейни войни,гласуване за песни от шоуто на слави,по музикалните -''подхождаме ли си или не?" и още мого други.Какъв е смисъла от всичко това.Ясен е нали..печелене на пари,благодарение на народа.Пример Музикална академия...за какво си даваме парите?За песента,която ни кефи и защо..за джоба на Слави.Разбирам познати,роднини на участващите..ама не хора от простолюдието,които незнайно какво ще спечелет или по-точно какво ще изгубят.Другите игри същото(просто дадох пример)!
Наистина са ми странни такива хора.Не е ли по-добре да дадеш парите си за друго или за някоя бладотворителност..наприме р "Българската Коледа" или там да дариш обяд.Да това е полезно..но мого повече хора се поддават на гореспоменатите манипулации.Колко смс-а се изпратиха за Биг Брадър...е то Здарвко трябваше да спечели двойно повече тогава.А за игри от сорта на Треска за злато да не говоря.Обаждат се някакви бабички и викат "Благодаря ти Иво...да си жив и здрав".Нали,той ги дава тия пари..аз бих благодарила на хората дето са се обаждали.
:?:


Определено са ми мн тъпи ейй така. Това за "Треска за злато" наистина е така...той Иво да не би да си ги вади от джоба, че са му благодарят :shock:

Eliiiiiiiiii sexsito
03-11-2005, 17:36
emi da,oba4e ako primenro dadat da se dadat pari da se pomogne na niakoie dete,az neznam dali parite 6te otidat:roll: :?
Мисля,че тия дето ги дават по БТВ или канал 1 са проверени неща и не биха посмели да лъжат.
emi dano da e taka.tam ednoto ot decata go poznavam kazva se Klara :) i za neia se nabirat poomo6ti poneje se e rodila slepi4ka :(

sladkish4e
03-11-2005, 18:00
Ами съгласна съм,че си даваме парите на празно с тия Sms-и!Например за Здравко на Биг Брадър-там е въпрос на принцип,дали харесваш такъв тип хора или не!Дали искаш да подкрепиш този човек!Макар че в България всички са големи егоисти и скръндзи и им се свидят парите!Вярно е че тези пари отиват при други хора!Но например за Стани богат,Семейни войни и т.н на тези игри имаш възможност да спечелиш,но българите са писимисти и повечето не вяват в късмета си! За шоуто на Слави и там е долу горе същото като за биг брадър-ти оценяваш таланта на тези хора и им даваш възможност може би да се развиват и да ни радват с таланта си( пък и на Слави плащаш по 50 ст за съобщение,докато за тия лзбовни глупости по 2 лв)!Така че не бива да съдим хората,които са решили да пратят смс-и,защото в един момент може всички да спрат и когато се прави някоя благотворителна кампания като "българската коледа" никои да не помисли за тези деца и да дари по 1 лв!

03-11-2005, 19:24
Всичко е за пари...Не разбирате ли? :roll:
Ама нещо в celebrum са станали платени SMS-ите и пак не можем да пращам до Globul :!:

Cyberdyne_101
03-11-2005, 19:29
Балъци винаги е имало и ще продължава да има 8)

BABY_SEXY_GIRL
03-11-2005, 19:45
AvLee, pozdravqvam te za dobrata tema :!: Tova otdavna mi napravi vpe4atlenie :evil: Za6to davame po 1 lev za nqkoi si kato ot BB za6toto ni haresva, tozi vot ni6to nqma da promeni, za6toto zabludenite sa mnogo i mnogo se pe4eli s tezi igri! Da ne govorime, 4e kogato se glasuva6e za final na BB ima6e samo edna nagrada ot 3000lv. za edin kasmetliq, a vsi4ko ostavalo, koeto e pone 300000 si go pribira predavaneto i ekipa. Tova ne e li podihravka? A nagradata ot 200 000 daje be6e ot nqkakav sponsor, a vikaha po-kusno da glasuvame za6toto tezi pari sa nagradata, drun-drun :roll: Nqma smisal, hora, zamislete se realno za da go pravqt tova tolkova mosovo kakav e zamisala! Dadete tozi 1 lev za BG Koleda, pone ima smisal!

Sk8eR^BoY
03-11-2005, 20:00
Наистина е кофти , но все пак повечето хора расъждават че ако пратят Sms да речем на треската могат да спечелят , но не мислят колкото много повече могат да спечелят като дарят този SMS за някое дете ... Все пак от 10 000 човека по 2 лв ... 20 000 лв ... така те му подаряват един живот , и ще бъдат мн повече духовно облаготворени ... но все пак така расъждавам аз .. в БГ всичко е алчност и завист и .. борба за повече пари и влас , както вече става със SMS ....

air_J
03-12-2005, 11:06
Наистина е кофти , но все пак повечето хора расъждават че ако пратят Sms да речем на треската могат да спечелят , но не мислят колкото много повече могат да спечелят като дарят този SMS за някое дете ... Все пак от 10 000 човека по 2 лв ... 20 000 лв ... така те му подаряват един живот , и ще бъдат мн повече духовно облаготворени ... но все пак така расъждавам аз .. в БГ всичко е алчност и завист и .. борба за повече пари и влас , както вече става със SMS ....
Хората пращащи смс-и не разсъждават според мен! Пример мога да дам - лятото съм на море, точно до мен лежи дама на средна възраст. От разговора с мъжа й, който разговор бе невъзможно да не чуя разбрах, че е адвокатка. Изведнъж и се праща смс със някакви изпълнители - Руши, Графа и др. И тя прочита смс-а на глас и пита мъжа си за кого да гласува и гласува за Руши и се набута лев и 20. Та хората пращащи смс-и в подобни неща без грам смисъл за мен са такива, които не ги бърка. В "Треска за злато" има смисъл, на БигБрадър имаше смисъл (говоря за поне малко смисъл), във игрите има някакъв смисъл, но например какъв е смисъла да се набутвам 2 лева и 40 стотинки за смс партньор? :evil:

naty
03-12-2005, 15:34
e az pone ne pra6tam wyob6te takiwa sms-i no poznawam mn hra koito pra6tat....i za kwo?!Nikoi ne se zamislq....naistina po-dobre da pusnat sms i da darqt na edno dete topyl obqd otkolkoto.........

BaT_GirL
03-12-2005, 16:30
Права си,и аз се чудя.И като виждам вуйна ми колко опорито праща СМС-и на "Треска за злато" или повечето ми приятели който пращаха за Евровизия направо лошо ми става.

fostenkata:)
03-12-2005, 19:35
az sashto ne sam prashtala na takiva igri i t.n. no za BG koleda pratih mngooooo i sega za tva za 1lv za obqda sam pratila okolo 5 za tui ne mi se "sviqdt" kato znam che e za dobro delo ama za tiq igri...aa ne :wink:

monka
03-12-2005, 20:11
az sam pra6tala sms-i samo za razni blagotvoritelni. amaza takiva igri NIKOGA nqma da pratq :evil: tova si e golqma prostotiq! maika mi be6e pratila sms za BB i 6tqh da q ubia! nqma nikakav smisam v cqlata rabota :roll: ne znam za6to horata si davat parite z gluposti :evil: razbiram da prati6 sms,za da pomogne6 na nqkoe dete naprimer. tova go odobrqvam.