PDA

View Full Version : PARITE



Kateto_9
03-19-2005, 21:46
Мразя парите!!!!!Ненавиждам ги.Защо ли?Защото от тях зависи целият ми живот.Без тях не мога да съществувам.Мразя ги ,защото трябва да живея заради тях.За това ли съм на този свят?Това ли е смисълът на моето съществуване?Парите?Те ли са най-важни?Те ли определят правилата?Защо?
Защо парите трябва да определят кой какъв ще е на този свят богат или беден.Те ли трябва да определят дали щеям днес утре или в други ден.Те ли трябва да ми кажат дали ще живея.
На всякъде слушам само за убийства грабежи престрелки глад мизерия бедност .На където и да се обърна виждам болни деца на които животът ими зависи от парите.Струват ли си тези жертви заради някакви си пари.Какви са те та да определят животът ми.Аз не искам да съм зависима от тях.Не може ли да има безплатни лечения и лекарства за болните.Не може ли да се раздава безплатна храна на гладните или подслон на бездомните.Какво ще ни стане ако поработим просто така за да помогнем а не за собствена облага.Какво ще ни стане ако поне веднъж не помислим за себе си а за онези които имат нужда от нас.Помислете си ако ние мислим за другите то и другите ще мислят за нас.Няма ли така светът да се промени към поне малко по-добро.Може би да , но това е само една мечта.Всичко това е твърде хубаво за да бъде истина.Защо ли?Защото сме израстнали с мисълта за парите и за себе си.Защото са малко хората които ще помогнат на другите без да поискат някаква отплата за положената грижа.Един мой съученик каза да направиш добро на някого вече означава инвестиция.
Ето в това ни превърнаха парите.В машини които съществуват за ...За какво?
Чисто и просто казано има ли пари има и живот няма ли пари боже тогава защо си се родил ти не си за този свят.Този свят е подчинен на парите на материализма.В него няма място за отрепки които нямат пари.Ето за това ги мразя.
Е аз съм просто едно 18 годишно момиче което не може да промени нищо.Изразявам мнението си и моля поколението си когато има деца да не ги възпитава така както сме възпитани ние.Нека научим децата си да си помагат взаимно.Може би тогава нещо малко може да се промени.
Нека научим децата си да се обичат взаимно а не да обичат парите.Защото парите могат единствено да съсипят живота на един човек.
ТОВА ЛИ ИСКАМЕ?[/b]

Sunny_stz
03-20-2005, 07:54
Ami vij sega,ima hora koito biha dali jivota si zaradi parite.............,za nqkoi te sa nai-vajnoto ne6to.Za nqkoi materialnite ne6ta v jivota sa nai-vajni ,ni6to drugo!!Biha ubili 4ovek zaradi pari !!!Pazi boje za takiva hora!!!No jivota e takuv!!!Parite sa nai-mrusnoto ne6to v jivota,no sa neobhodimi!!Kolkoto i da e mu4no e taka!!Jivota e edin monopol!!!

Myrcheto
03-20-2005, 10:23
hubava tema ...
za jalost,kolkoto i da tvyrdim(i deistvitelno da e taka),che parite nqmat znachenie,che ne sa ni nito cel,nito prioritet,nito pyk stoqt nad istinskite cennosti ...to za vsichki nas te sa prioritet i neobhodimost ... i za jalost tva nqma kak da se promeni...ne i v stranata ni(a i po cql svqt)
obgradeni sme ot alchnost i podlost i vsichko e tqsno svyrzano s tiq hartiiki i borbata za tqh i za vlast ...
kvo da go govorq ... vsichki si go znaem
prosto imaite si cennosti i ne jiveite za parite shtoto vypreki che bez tqh ne mojem,te ne mogat da ni dadat tova,ot koeto se nujdae syrceto i dushata ni ...tova,koeto da ni napravi istinski shtastlivi i hora ...

air_J
03-20-2005, 10:23
Да си дойдем на думата най-накрая! За всичко са виновни еврейте - това е истината! Ако се питаш защо си бедна - прочети книгана на Волен Сидеров "Бумерангът на злото" и нейното продължение "Властта на мамона", там много добре е казано защо си бедна! :wink:

TSecret
03-20-2005, 10:58
hm....naistina parite sa ne6toto zaradi koeto jiveem-kato se zamisli6 si za nikade bez tqh..no vapreki tova az sa6to gi mrazq za6toto osakatiha vrazkata mi s edinstveniq 4ovek koito obi4am na toq svqt :cry:

ellii
03-20-2005, 11:00
Ei tui finikiisko pleme det e izmislilo parite... bql den da ne vidi (te otdavna ne s1shtestvuvat no... nz) emi taka e... no za s1jalenie nqma vr1shtane nazad i vse pak....s pari mojesh da si kupish sex jena/m1j no ne i lubov,mojesh da si kupish "priqteli" no ne istinski... moje da imash pari zabolnici i le4enie no ne e garanciq 4e shte mojesh da si kupish zdrave!

grafinka
03-20-2005, 12:09
И аз ги мразя ! С пари можеш всичко да си купиш, Да ама НЕ ! Наскоро четох за милионери , които искренно съжаляват че имат пари. Имат тях , но не и сън , приятели , истинско семейство...
В крайна сметка - по -добре беден, но щастлив!

TSecret
03-20-2005, 12:24
grafinka absolutno si prava .....
Ima edno drugo ne6to..kak 6te mrazim parite kato bez tqh ne mojem da jiveem...hm...stranno en ali no e fakt! :roll:

Nekasa4a
03-20-2005, 14:06
Mi kat gi mrazite ne gi polzvaite :!: :twisted:

Cyberdyne_101
03-20-2005, 14:36
Гледайте "Бригада" 8) И оттам ще научите нещичко за парите 8)
Който не иска да има пари да му пратя сметката на дебитната си карта :?: :lol: Не се стеснявайте :P Ще ви отърва от омразните пари :lol:

Eliiiiiiiiii sexsito
03-20-2005, 15:10
Mnogo dobra tema :D :wink:
Da parite naitina poniakoga sa neobhodimost,no poniakoga razlvaliat totalno 4oveka :? .Gadna rabota,kogato ti triabvat-dobre,no ine4e se izpolzvat samo za gluposti i prostotii-ubiistva,narkotici,...
Po dobre bez tiah.Haha mnoog interesno kak primerno lekarite 6te rabotiat bez da im se pla6a,seeno da ne se pla6ta na policaite,prokurorite,..a ru6vetite na koi :evil: :evil: :evil: .
Triava da ima pari dostata4no samo za iadene,drehi i podslon,no ne i za gluposti :x :x

naty
03-20-2005, 16:39
i az stra6no mn gi mrazq teq pari !!!Ama sa ni neobhodimost za zalost.....

foxy_f
03-20-2005, 17:17
gadno e 4e vsi4ki zavisim ot tqh i e gadno 4e taka promenqt horata no jiveem vav svqt vav koito bez tqh ne moje i zatova sme si vinovni samo nie.te ni davat izvestna svoboda i vav sa6toto vreme q otnemat...

vampirka
03-21-2005, 04:41
еми всички които мразят парите(+мене) трябва да се сърдят на финикийците :P

rosskata
03-21-2005, 07:33
:D Не можете да разберете едно- ако нямаше пари, чеше да има нещо друго(капачки, кАМъчета, стъкълца), които да ги заместят. КОгато е нямало пари, хората са заменяли стоки- все тая- колкото повече имаш, толкова по- добре.Просто така е устроен човека, така му е генетично заложено- да е алчен и материалист. Точка. Нищо няма да се промени...


В крайна сметка - по -добре беден, но щастлив!
Добре казано... А кой е щастлив, ако няма с какво да нахрани децата си, ако няма пари да плати тока и живее на студено... Ако иска да купи обувки на децата си, а не може, дори и да лиши себе си от нещо... Никой! А ако този"щастлив" беден човек вземе да се разболее или не дай си Боже някой от децата му... И НЯМА ПАРИ за лекарства... И нищо не може да направи освен да се надява детето му да оздравее...Или да продаде раздрънканата лада, за да купи антибиотици и да се моли да му стигнат... Или да се обвинява, че е беден и не е платил тока, и детето му е настинало... МНОГО е Щастлив, няма що!

Парите не правят човека щастлив, но липсата им го прави нещастен! Не са криви парите, крива е липсата им. Ако имаха пари, нашите нямаха да се карат постоянно, а аз щях да уча в Германия, а сестра ми щеше да си купи палци и да им се кефи. Айде пък че нямаше да сме по- спокойни и щастливи...

Истина е, че има по- важни неща... Но не подценявяйте парите!

bulgarche
03-21-2005, 07:40
Можем да променим това стига да искаме. Без усилия нощо няма да стане

Devilsplaymate
03-21-2005, 12:48
Ami ... Bogatite ne mogat da imat priqteli , 6ot po vsqko vreme si mislqt kak da ti zabie noj v gyrba .... obiknovenno trebva da imat po 20 mutri okolko tqx
6ot nekoi 6e fane da go grymne pak zaradi teq PARI.... abe .. No Comment

03-21-2005, 16:31
Ами може да излезеш да си купиш нещо да си направиш някоя гозба .Пропочъчвам ти мосака евтино и вкусно.Един килограм картофи е около 50-60 стотинки,1/2 килограм каима 2 лв предполагам ,че лук и подправки имаш така че за 3лв ще ядеш цяла седмица .Остават ти 9 лв .

incheto
03-21-2005, 17:48
Mila vsichki nie znaem tova..znaem che parite ne sa vsi4chko i che s tqh ne se kupuva vsichko..znaem che sa prosto hartishki,no znaem sashto che ne mojem bez tqh..takav e svetat ni takiva sa zakonite..i ne sme dlajni da gi spazvame..bez zna4enie dali iskame ili ne?!Znam che mnogo hora kato men i teb iskat da promenqt tova..no e nevazmojno..tova bi ozna4avalo da nastapi nqkakav absoliuten haus..v koito vsi4ki shte se zavrtqt i ni6to nqma da se poluchi..tova e istinata!