PDA

View Full Version : Bednite i bogatite?



MissWorld
03-20-2005, 21:06
... :) Kakvo mislite za bednite i bogatite?Vie ot koi ste i kakvo mislite za drugite?Kakvo sa parite za vas?Pitam za6toto mi e interesno :)

mira_
03-20-2005, 21:21
Богата съм поради много причини-имам обичта на родителите си, подкрепата им.Имам приятели, имам дрехи и подслон над главата си.. това ме прави богата!

air_J
03-20-2005, 21:27
Ако говорим за материално дали съм богат - ами като за Свищов най-малкото не съм беден! Като за някой по-голям град също не съм беден. Не съм обаче и някакъв супер богаташ. Просто разполагам с пари малко повече от нормалното, демек живея малко по-добър живот от хората, живеещи средно добре. Малко сложно се изказах, дано сте ме разбрали. :twisted:

03-20-2005, 21:38
Ne sum nito edno ot dvete za koeto se radvam. Kakvo mislq za po bednite ili bogatite - za men materialnoto nivo na nqkoi nqma nikakvo znacheni i ne se otrazqva na otnoshenieto mi s tqh. Materialnoto e za hora s niska duhovnost. Ako nqmash pari - jivotat e surov, ako imash - zdrave mu kaji!

Sunny_stz
03-20-2005, 22:09
Materialno ne sum bogata,no ne sum i bedna!No ina4e se 4uvstvam bogata,za6toto imam semeistvo,lubov,6tastie,priqteli,izob6to hora,koito biha napravili vsi4ko za men!!!!Kakvo po-golqmo bogatstvo ot tova?

Nekasa4a
03-20-2005, 22:30
Az pak se imam za beden 6toto v4era kato se zamislih kolko har4a a ni6to ne izkarvam razbrah kolko mn dalja na roditelite mi koito me idarjat dokato sam na tqnhato idrajka sam nito bogat nito beden a sam zavisim :!:

P1ra71nQ
03-20-2005, 23:05
Mi az nito sym bogata nito bedna.I taka sym dovolna.Pyk i parite ne sa vsichko na sveta.Te sa samo list hartiq.Mnogo po-vajni neshta ima ot tqh!

rosskata
03-21-2005, 07:33
:? Mи по- скоро бедна, отколкото богата- ако говорим чисто материално. Имам две сестри, наште бачкат, ама пари все не стигат за нищо. Лятото, когато работя и аз, се чувствам богата- но за кратко.Това е от чистоо материална гледна точка. Богата съм на приятели, на любов, на подкрепа... На всичко друго освен пари 8) Но не се оплаквам :P

final_fantasy_fan
03-21-2005, 07:45
az ne sum mnogo bogat materialno.No imam dostatu4no pari,za da jiveq.Bogat sum,za6toto imam priqtelite si,imam roditelite si,imam jivota si(kolkoto i banalno da zvu4i)

tedo_davis
03-21-2005, 08:31
... :) Kakvo mislite za bednite i bogatite?Vie ot koi ste i kakvo mislite za drugite?Kakvo sa parite za vas?Pitam za6toto mi e interesno :)
Hm ... zavisi 4ovek kakvo razbira pod Beden / Bogat 4ovek.Az za sebesi - Neznam ... vse oshte jiveq s roditelite si - ne se priemam kato beden.Parite ... sa prosto edna neobhodimost v skapaniq jivot ... bez koqto trudno se ocelqva.

bulgarche
03-21-2005, 08:36
Az pak se imam za beden 6toto v4era kato se zamislih kolko har4a a ni6to ne izkarvam razbrah kolko mn dalja na roditelite mi koito me idarjat dokato sam na tqnhato idrajka sam nito bogat nito beden a sam zavisim :!:

e_l_i_z_a
03-21-2005, 08:44
ot 4isto materialna gledna to4ka ne sum nito bedna nito bogata....pyk i dali 6te sum bedna ili bogata-tva zavisi ot roditelite mi :idea:
btw kvo zna4enie ima? :wink:

miloto_girl_4e
03-21-2005, 08:49
mi ne sam nito bedna,nito bogata ...
pone ako govorim za materialno bogatstvo ..
puk i vse o6te sam zavisima ot roditelite si .. taka4e
az sama za sebe si NE moga da govorq dali sam
bedna ili bogata .. 6toto sam zavisima ot tqh ..
no kato cqlo ne se 4ustvam bedna,materialno sam
dobre podsigurena ... ne sam glezena s mnogo pari i t.n
a za duhovno bogatstvo,moga da kaja,4e se 4ustvam nai bogatia
4ovek na zemqta ...imam vsi4ko,koeto mi e nujno iii ne
iskam pove4e :wink:

TSecret
03-21-2005, 08:55
ami....ne sam bedna ,ne moga da kaja 4e sam bogata za6toto ima mnogo po bogati ot men.. imam vsi4ko koeto si poiskam i za tova ne moga da se opla4a ot ni6to..kakto kazah v temata za parite 4e kolkoto i da gi mrazim bez tqh niama kak da jiveem-parite mi haresvat kogato si ugajdam s parcali i drugi prostotiiki,no gi mrazq 6to se otnasqt do ne6to drugo-mnogo po cenno-6te povtorq 4e zaradi parite izgubih 4oveka koito nai mnogo obi4am.....pove4e niama kvo da kaja :cry:

AvLee
03-21-2005, 09:51
Айде като в приказките..богатите лоши,бедните добри... :twisted:

NaSty GiRl
03-21-2005, 10:33
mi az ne mislq 4e sum bogata no v bude6te bih iskala 'If I Was a Rich giRl..nana' nz qko e spored men 8)

LiNkiN4eTo
03-21-2005, 11:15
ne sum bogata
ne sum bedna
a sum napulno zadovolena materialno
a du6evno po4ti :!:

Eliiiiiiiiii sexsito
03-21-2005, 12:00
bogata sam s tova 4e imam horata koito obi4am,i sa do men kogato se nujdaia i me podkrepiat.Bogata sam s mnogo priateli,s mnogo rodnini.Bogata sam s mnogo lubov,radost,... :P
A za parite,abe imam kolkoto mi triabvat zasega :wink:

grafinka
03-21-2005, 12:10
Богата съм поради много причини-имам обичта на родителите си, подкрепата им.Имам приятели, имам дрехи и подслон над главата си.. това ме прави богата!
Съгласна съм с теб :) Парите са само част от живота, макар и необходими не смятам , че те ме правят богат човек. За какво са ми пари ако нямам приятели , семейство , обичта на околните ?

GeRyTo
03-21-2005, 12:38
Аз ще отговоря за чисто материалната част на въпроса.Та моето семейство не е нито бедно, нито много богато.Имаме достатъчно доходи, с които майка ми и баща ми ме издържат мен, както и себе си и частично брат ми...никога не са ме лишавали от нищо и съм получавала това, което искам, угаждат ми на прищевките...разбира се има моменти, в които и те са затруднени, но на всички ни е известна истината, че парите колкото и да имаш никога не стигат така че.. :D

^I don't give a fuck^
03-21-2005, 12:42
Богата съм поради много причини-имам обичта на родителите си, подкрепата им.Имам приятели, имам дрехи и подслон над главата си.. това ме прави богата!

много добре казано :wink:
и аз съм така :wink:

Devilsplaymate
03-21-2005, 13:28
Zavisi kakvo da razbiram "bogat ili beden si"? Nz i az ... parite ne me pravqt tolkova 6tastliva kolkoto obi4ta na roditelite mi /za tova blagodarq na Gospod 4e gi ima / ,podkrepata na moite priqteli i blizki... :roll: :wink: :)

greshnicata_
03-21-2005, 13:49
ami ne smqtam 4e sme bogati no ne sme i bedni vsashtnost iskam da kaja moeto semeistvo imame si dosat pari4ki ama 4ak da kipi ili kakto se kazva da sme vashlivi ot pari ne.Ne se ograni4ava me no ne se i razpuskame mnogo v har4eneto pone az zashtot ne rabotq i trqbva vse da iskam pari ot nashte nai obi544am kat mi dadat djobnite za sedmicata na kup shtot taak moga da si praq smetkata po dobre primerno davat mi 30lv.az si zadelqm malko za daskalo zashtoto v daskaloto vaobshte ne polzvam pari mnogo rqdko ako ogladneq i drugite gi pileq .Sashto nashte nikoga ne mi otkazvat pari i za dsiko.No mislq 4e sme semeistvo sas sredno finansovo polojenie toest jiveem normalno be zd ase lishavme ,oba4e kato se setq 4e ima hora koito nqmat hlqb da qdat i sa na edn apensiq ili raboti smao edin 4ovek koito vzima minimalna zaplata ot 100lv.ili 150lv. i imat deca tezi pari v dnehsno vreme ne sa nishto.

THE_GANGSTA_GIRL
03-21-2005, 13:54
С парите не можеш да си купиш най-важното здраве и любов, а без тях дори и да имаш всичките пари на света животът ти не струва! Не съм материалистка и за мене парите не са най-важното! Имам достатъчно (по точно нашите имат) за да мога да си позволя това от което имам нужда и да не се чувствам лишена от нищо! Парите са необходимо зло!!!

naty
03-21-2005, 15:35
napulno sum sigurna 4e sam bogata-imam priqteli bez kito ne mogai stra6no dyrza na tqh,super gotino semeistwo (naposledyk) i lubow .........kwo drugo mi trqbwa?pari li ? ne pari ne mi trqbwat tolko kolkoto sa mi nuzni priqtelite i semeistwoto mi!!
A materialno ne mislq 4e roditelite mi sa mn bogati ....no nito sme bedni taka 4e .......

Ri4i^
03-21-2005, 16:01
Ne se s4itam za bedna za6toto ne sum li6ena ot absolutno ni6to, no ne sum i bogata za6toto vsi4ko pridobivam blagodarenie platejosposobnostta na roditelite mi.
Ne si izkarvam sama parite, taka 4e ne moga da kaja dali sum bedna ili bogata. 6te buda edno ot dvete kodato stana samostoqtelna, sus samostoqtelni dohodi izkarani sus sobstveniq mi trud.

little_black_dress
03-21-2005, 16:25
Ако говорим за материално богатство,то аз не съм нито богата,нито бедна.Не живея в мизерия,имам хубав дом и прилични дрехи,не се лишавам от нищо.С две думи живея прилично,не се оплаквам.А ако говорим за това дали съм душевно богата,то да,аз съм богата.Имам невероятни родители и свестни приятели,за което благодаря на Бога. :)

incheto
03-21-2005, 18:51
i bogat ne znachi da si palen s pari?!Da si bogat znachi da si shtastliv..da si zdrav da si vliuben..i vsi4ki takiva hubavi ne6ta koito ni predlaga jivota..a ot nas se iska prosto da si gi vzemem!

MissWorld
03-21-2005, 19:11
Radvam se,4e nikoi ne smqta 4e e beden :) Vse pak nqma zna4enie dali naistina ste materialno bogati ili ne,vajno e kam koi vie samite se pri4islqvate.
Parite naistina sa edna neobhodimost koqto dava sigurnost i po dobre s tqh otkolkoto bez tqh...no ako imate podkrepata na blizkite si,priqtelite,lubimiq 4ovek...vsi4ko se opravq...

Ako ste bedni,ne mrazete bogatite...
Ako ste bogati,ne preziraite bednite...
Vinagi 6te ima po bogati i po bedni ot vas,no tova nqma zna4enie...
S pari ne e po lesno otkolkoto bez pari,tova e golqma otgovornost...
Ili imate materialni bogatstva ili du6evni...I dvete sa nesavmestimi....
Don`t worry!Be happy! :wink: :wink: :wink:

lady_bird
03-22-2005, 19:04
4esno kazano taq tema mnogo me zatrudni i me nakara da se zamislq,no v posledstvie re6ih,4e ne moga da glasuvam,za6toto nikoga ne sum si padala po krainostite.ne moga da opredelq kakva sum,za6toto nito jiveq na ulitzata i tuna v mizeriq,nito sutrin na daskalo me karat 2 murti s BMW.tova e-az sum suvsem normalno momi4e-ni6to po-razli4no i ni6to po-spetzqlno.no da vi kaja ne sujalqvam-taka sum si dobre! :)

DeaTHroW-ReC_F
03-22-2005, 22:18
PARITE MOGAT DA KUPIAT:



1. Legloto, no ne syniat;

2. Hranata, no ne apetita;

3. Edna kniga, no ne inteligentnost;

4. Edna kyshta, no ne ujuta;

5. Lekarstvoto, no ne zdraveto;

6. Syzhitelstvoto, no ne liubovta;

7. Razpiatieto, no ne viarata;

8. Razvlechenieto, no ne shtastieto;

9. Po-luksozno miasto v grobishtata, no ne i na nebeto

хмз....не мисля че съм адски богата материално,не ме лишават от нещата които искам,но и аз спомагам за това мое задоволение...

и да добавя само че тва го написах (цитата) щото мисля че е умно..и некфо мноу правилно е казано...аз забраих къде можех го зема ма го намерих в един форум..
замислете се:)
парите не са най важното нещо в човешкия живот...и да си беден,можеш да живееш пълноценно,заобиколен от малко любов която щи дава сили

rosskata
03-23-2005, 07:53
Усички малко изпускате връзката... Естествено, че парите не са важни... Стига да ги има!!! Аз съм щастлив човек, имам супер родители и приятели, но не съм щастлива, както и семейството ми само заради шибаните пари! Никой, писал в тази тема не е бил лишаван от нищо- е, аз съм била. И никой не може да ме убеди,че е наясно, колко много означават парите, стига да не е усетил липсата им...И този цитат...

Ако нямаш легло, как да сънуваш?
Ако нямаш храна, защо ти е апетит?
Ако нямаш книга, какво като си умен?
Ако си болен, как ще оздравееш без лекарство?
Ако не можеш да изхраниш децата си ,как да си щастлив?

За последните няколко примера съм съгласна... И все пак, парите не са зло. Не могат да ти купят щастие, но ако ги няма, могат да ти отнемат сигурността и радостта.

etrusca
03-23-2005, 18:25
аз материално не съм нито богата нито бедна http://i2.photobucket.com/albums/y33/MeoLL/pics/smil3dbd4dbc14f3f.gifhttp://i2.photobucket.com/albums/y33/MeoLL/pics/smil3dbd4dbc14f3f.gifhttp://i2.photobucket.com/albums/y33/MeoLL/pics/smil3dbd4dbc14f3f.gifhttp://i2.photobucket.com/albums/y33/MeoLL/pics/smil3dbd4dbc14f3f.gifтака ми е добре и не искам повече
богатите-стига да не са наперени и надути нямам нищо против тях
бедните- малко самочувствие хора! парите на са всичко
смятам бедните за свясни хора много готини

MeThTiCaL
03-26-2005, 13:21
Ударих глас че съм беден. След като прочетох сички мнения видях че никой не каза че са го лишили от нещо, секи е нито беден нито богат. Е аз съм беден буквално погледнато от материална страна. Получавам по една смешна сума за цяла седмица...Колко пъти съм се разхождал по магазините и съм си харесвал разни неща и като се прибера вкъщи и кажа на наще че съм си харесал някакъв панталон например първия отговор е НЯМА ПАРИ. Сега си ходя с 2 панталона и 2 блузки от година че и повече и не мога да ида да си купя един панталон и блуза щото пак ще чуя фразата НЯМА ПАРИ. Отказах се да искам от наще квото и да било вече, защото чувам само това. А без пари какво да прави човек в днешно време за да идеш да си искараш някаде хубаво ти трябват. В даскало трудно успявам и нещо за ядене да си купя. Е поне вкъщи си има винаги хубава храна, обаче определено не харесвам начина по който живея с наще. Като забравим за материалната страна и погледнем чисто душевната пак съм беден. Наще по никакъв начин до сега не са ми показали че държат особено на мен. Баща ми от 3 години секи път като му поискам лев или два ми казва че няма като следващата му фраза е намери си работа..е как да си намеря работа ученик съм и ходя на училище. Колко пъти ми е казвал ако не ти харесва тука изнасяй се лошото е че го повтаря толко често че създава в мен една мисъл че вече им е тежко и с мен...Ей тва е да си беден и въпреки сичко не ми пука особено продължавам да живея и да намирам начини да получа това което би ме направило поне малко щастлив...

Resident_Evil_f
03-29-2005, 19:06
Lifestyle of the reach and fameous,they're away complenin',away complenin'....... :lol:
Mi i az sum neshto sredno,ne moga da kaja 4e sum bogata puk 4ak,ama ne sum hi4 bedna... :)