PDA

View Full Version : илиянци



nar
03-25-2005, 18:50
никога не съм ходила там.но отскоро научих,че там продават хубави български дрехи,при това по-евтино.така ли е? кажете,моля,наистина ли има смисъл да ходя там? и какво интересно има?

Eliiiiiiiiii sexsito
03-25-2005, 19:01
ami hodial sam tam naikolko pati,ima hubavi raboti,otidi,6te ti e intresno,a i nasitina e mnogo evtino,ot tam otdavna[minalat godina de]si biah zerla dankova pola dalga[do kolenete]be6e hubava,ama ia podarih na edn afrendka :D
otidi naiam da sajeliava6 :roll:

miloto_girl_4e
03-25-2005, 19:08
ami kakvo da ti kaja,hodila sam 1-2 puti tam i NE sam vpe4atlena ..
pada si malko selqniq ... da ne kaja dooosta ...
ima nqkoq po dobra dreha .. ama sred mnogoto bokluci,trudno 6te
otkrie6 ne6to qko... trqbva da si s mnogo nervi,za da obikoli6 si4ko
i da gleda6 vnimatelno...
abe ne znam... Ilienci ne e za mene :roll:

03-25-2005, 19:08
Аз съм виждал на илиенци, там в тва новото хале дето го построиха, с червените стени отвътре... има спортен щанд и там ги има

03-25-2005, 19:09
i az sam hodila nqkolko pati.da malko po evtino e no e sporen vuprosa 4e stokite sa bulgarski.ina4e ima mnogo za razglejdane i interesni ne6ta da.
otidi puk ako ne ti haresa 2 put nqma da hodi6 :wink:

naty
03-25-2005, 19:11
edin pyt hodih neznam kak sa me nawili ama wtorib put opredeleno nqma da stypq tam ako i pari mi dawat!!!Ima samo bukluci i e egati selqniqta :!:

mira_
03-25-2005, 19:16
Хахах айде сега, всички милионерчета сте се събрали тука и всички пазарувате от маркови бутици.Срам ви е да си признаете буахахахаа че какво срамно има в Илиенци не разбирам :lol:

miloto_girl_4e
03-25-2005, 19:43
Хахах айде сега, всички милионерчета сте се събрали тука и всички пазарувате от маркови бутици.Срам ви е да си признаете буахахахаа че какво срамно има в Илиенци не разбирам :lol:

da sam kazala,4e me e sram da pazaruvam tam? - NE :!:
da sam kazala,4e pazaruvam samo ot markovi magazini? - NE :!:
ne znam dali znae6,ama osven Ilienci ima i drugi gotini magazini iz Sofia,koito sa s gotini drehi,ne si4ko e na nekFa izvestna firma,ama
cenite sa priemlivi..
taka4e bez nqkoi da e kazal ne6to,ne govori ...
az li4no ako pazaruvah ottam nqma6e da se sramuvam.. mene NE me e sram ot ni6to,koeto prava.. ne sam kompleksarka.. :roll:

Cyberdyne_101
03-25-2005, 19:54
Къде българско.... къде преобладаващо китайско 8) :lol: :lol: Тука таме турско-ориенталско :lol: :lol:

nar
03-25-2005, 20:05
благодаря за отговорите.просто ми е интересно да донеса от болгария български дрехи,защото понякога има много добри.не всички,разбира се.и при нас ги няма.не обичам да ходя като всички.но много трудно да намериш нещо българско.така че,щом в илиянци има по-богат избор,ще дойда там. :wink:

miloto_girl_4e
03-25-2005, 20:09
благодаря за отговорите.просто ми е интересно да донеса от болгария български дрехи,защото понякога има много добри.не всички,разбира се.и при нас ги няма.не обичам да ходя като всички.но много трудно да намериш нещо българско.така че,щом в илиянци има по-богат избор,ще дойда там. :wink:

samo da spomena,4e tam ima predimno Turski drehi(a tqhnoto ka4estvo ne e mnogo dobro)i kitaiski.. bulgarski drehi tam ima malko..
i to predimno v magazinite otpred na Ilienci,a ne vutre... :roll:

Sunny_stz
03-25-2005, 20:19
Hmmmm tva za6ot ne go znam.Ami az da vi kaja si kupuvam drehi ot pazarite nai-4esto.Tam e evtino i gi vnasqt stokite v drugite gradove i im vdigat cenite ei tui pravqt!!!!!Ina4e i ot moq grad si kupuvam dre6ki ,no rqdko:)

e4o
03-25-2005, 20:37
mi otidi i razgledai, ima tolkova mnogo ne6ta, vse 6te si haresa6 ne6to :)

mira_
03-26-2005, 04:50
Хахах айде сега, всички милионерчета сте се събрали тука и всички пазарувате от маркови бутици.Срам ви е да си признаете буахахахаа че какво срамно има в Илиенци не разбирам :lol:

da sam kazala,4e me e sram da pazaruvam tam? - NE :!:
da sam kazala,4e pazaruvam samo ot markovi magazini? - NE :!:
ne znam dali znae6,ama osven Ilienci ima i drugi gotini magazini iz Sofia,koito sa s gotini drehi,ne si4ko e na nekFa izvestna firma,ama
cenite sa priemlivi..
taka4e bez nqkoi da e kazal ne6to,ne govori ...
az li4no ako pazaruvah ottam nqma6e da se sramuvam.. mene NE me e sram ot ni6to,koeto prava.. ne sam kompleksarka.. :roll:



ама ти нещо май ми се караш?Окей, няма повече да си изразявам мнението по темите, щом ти преча, извинявай
Даже ще помоля модераторите да ме баннат ако искаш, за да не ти преча

lover4e
03-26-2005, 06:43
Аз съм ходила 1 път и не мисля, че е нещо особено. Има готини дрешки, но разбира се зависи от вкуса ти. Тези, които аз си купих от там си бяха български в това съм сигурна. Доволна съм си от тях. Не се оказаха боклуци :wink:

miloto_girl_4e
03-26-2005, 07:43
Хахах айде сега, всички милионерчета сте се събрали тука и всички пазарувате от маркови бутици.Срам ви е да си признаете буахахахаа че какво срамно има в Илиенци не разбирам :lol:

da sam kazala,4e me e sram da pazaruvam tam? - NE :!:
da sam kazala,4e pazaruvam samo ot markovi magazini? - NE :!:
ne znam dali znae6,ama osven Ilienci ima i drugi gotini magazini iz Sofia,koito sa s gotini drehi,ne si4ko e na nekFa izvestna firma,ama
cenite sa priemlivi..
taka4e bez nqkoi da e kazal ne6to,ne govori ...
az li4no ako pazaruvah ottam nqma6e da se sramuvam.. mene NE me e sram ot ni6to,koeto prava.. ne sam kompleksarka.. :roll:



ама ти нещо май ми се караш?Окей, няма повече да си изразявам мнението по темите, щом ти преча, извинявай
Даже ще помоля модераторите да ме баннат ако искаш, за да не ти преча

mila,ne mi pre4i6,prosto ne me nari4ai kamo li ne lujkinq,4e hodq na Ilienci,a se praava 4e ne hodq...(ne,4e taka si se izrazila,ama na mene taka mi prozvu4a...)
are peace :!: :wink:

shall_we_dance
03-26-2005, 07:50
Там съм ходила само веднъж...е има някои готини нещица... :!:

04-03-2005, 14:24
ami kakvo da ti kaja,hodila sam 1-2 puti tam i NE sam vpe4atlena ..
pada si malko selqniq ... da ne kaja dooosta ...
ima nqkoq po dobra dreha .. ama sred mnogoto bokluci,trudno 6te
otkrie6 ne6to qko... trqbva da si s mnogo nervi,za da obikoli6 si4ko
i da gleda6 vnimatelno...
abe ne znam... Ilienci ne e za mene :roll:

etrusca
04-03-2005, 18:32
ми аз съм ходила има същите неща както в магазините с една разлика по-евтино е това е моето мнение съвсем същото е дрехите са същите (е сега може да се намери много повече)

04-04-2005, 15:27
Ilianci= vsi4ki bokluci na kup. A i ako vidi6 balgarin tam ...pozdravi go ot men. Samo kitaici i nqkakvi 6eranii...ciganiq ob6to vzeto

sladkoto_mime_
04-04-2005, 19:59
emi ne moga da vi pomogna osobeno mnogo zashtoto sam ot pld i ne sam hodila v Ilienci,ama sa mi kupuvali edna bluzka ot tam i sam dovolna 8)

Devilsplaymate
04-04-2005, 20:11
Ам...аз може ли да попитам , къде се намира в Плевен магазина "На Тъмно" , защото една приятелка се интересува!

Frozen Heart of an Angel
04-09-2005, 19:12
Хахаха... като гледам са отговаряли само хора, които или не са от София, или не пазаруват в Илиянци.

Сега нека ви разясня как стоят нещата.Вярно е, че на Илиянци има много боклуци, вярно е и че над 70% от стоките там са турси, китайски, кореиски и какви ли още не(но прединмо изброените 3).Но има неща, които доста хора незнаят.Точно тези, които си казват "Пффф там има само боклуци.." точно те са най- в грешка.
Зад самият базар има складове и заводи.Заводите ги оставете.Те нямат нищо общо с темата, но складовете имат.В същите тези складове стоят около 90% от дрехите в София.Повече от половината от дрехите по центъра, включително и доста маркови, идват от складовете в Илиянци.Чисто и просто там е най-евтино да си оставят стоката вносителите.Доста от складовете съдържат и български дрехи.За жалост много малка част от тях се продават на самият пазар Илиянци.Това което малко хора знаят обаче е, че отвън има доста магазини, около огромният комплекс.Както около главният вход, така и около втория вход.(Точно около вторият, посока към стадиона, има няколко фирмени магазина на български производители на мъжка и дамска мода, където могат да се намерят същите дрехи 1:1 както тези по центъра, но на нормалните заводски цени.)
Колкото до останалите стоки(чуждите), техните складове също са там.Интересното в случая е че половината от нещата, които продават по центъра(предимно немарковите стоки де) идват от Илиянци(където естесвено ги има, защото вносителя българин,турчин,китаец и прочие, освен че ги продава на хората, които имат магазини по центъра, си държи и своя сергиика на самият базар), а в центъра цените придобиват доста по цветист вид, за да може доста шарани да си кажат "Оу... това е скъпо, оу.. и е от центъра, значи трабва да е марково!"... и така.
Ако искате се пак да си купите същата дреха на по-ниска цена, с малко повече късмет и гледане, в Илиянци може и да я намерите.Все пак не всичко от центъра или складовете го има и на Илиянци, но пък ако не разгледате няма как да сте сигурни, че го няма. :wink:

п.с. Много ми е било смешно, когато някой познат почне да се фука със нещо УЖ марково, пък същото нещо може да се намери на нормалната за него цена на Илиянци

nar
04-09-2005, 21:19
много благодаря.по-принцип нося маркови дрехи,но не ми е гнус да се поразровя малко в български магазинчета.а от тези складове на дребно продават ли? да,и още едно.знам че понякога различни почетни фирми произвеждат своите дрехи в бг и затова точно там можешь да ги купиш по-евтино.ако намериш.например "пума".знам че за вътрешен пазар се казва "прима",но качеството на пума.така.може би знаете още нещо?

Sk8er4o
04-09-2005, 21:52
Е, ама не всичката турска стока е боклук, не съм съгласен с тия мнения. Майка ми има магазин, повечето стока която продава е турска, но от нея си пазаруват манекенки, чалга певачки и др. Стоката е качествена. Вярно е, че не е евтинна като на илиенци, но е качествена.
-
Е аз к'во да кажа, че всичките ми кецове са маркови, а са Made in China/Korea ? Само един чифт са си Австралийски. Аз иначе за дрехи не държа да са маркови, но за кецовете...на тях държа, защото с мойто каране някои боклуци се късат за 5-10 дни, а Globe и DC си държат докато не ми станат малки, но не се късат :wink:

Frozen Heart of an Angel
04-09-2005, 23:05
nar честно да ти кажа.. незнам.. но надали продават изобщо от там.Това са си баш складове.Там не се извършват никакви сделки.Или поне аз незнам.Иначе ако продаваха там на дребно(или изобщо).. доста хора щяха да знаят и щяха направо от там да си пазаруват.
То м/удругото... от къде мислите, че идват всички тези маркови стоки на черният пазар и дори на самото Илиянци ?.. някой крадне 2,3 броики като разтоварват стоките, или намери начин да влезе в склада, свие си 2,3 колкото да не се забележи липсата и познаите къде отива.. на сергииката на Илиянци, където турчина му дава по 5 кинта на бройка и после ги продава на 3,4 пъти по-големи цени(които все пак са доста малки спрямо реалната).Доста пъти съм виждал този "феномен".

Sk8er4o съгласен съм, че не всички стоки са боклуци, но си е до късмет дали ще попаднеш на качествено нещо или не.А за ск8-ките маратонки и дрехи... да ти кажа не съм виждал копия.Незнам на какво се дължи.Може би защото не са толкоз популярни като цяло сред хората, или .. де да знам и аз.Но няма, това е факт.А и наистина си държат, но пък от друга страна... като малък съм си взимал маратонки точно от Илиянци, с които съм играл футбол, тичал съм, карал съм колело... абе през какво ли не са минавали и са издържали по 1 година и повече.

04-09-2005, 23:43
Ооо, отидете има оферта, верно трябва да обикаляте и да гледате хиляди боклуци докато намерите нещо добро. Иначе съм си купувал една две дрешки, освен това има много евтини тунинг аксесоари за да си направите колите лачени :lol: едни лъскави гърнета едни спойлери :wink: направо се чудя как може турците да правят толкова много неща и да изнасят хиляди тирове а ние българите седиме, чешеме се по гъзъ и се чудиме защо ни е слаба икономиката :? .