PDA

View Full Version : РАЗКАЗ



DeaTHroW-ReC_F
04-01-2005, 18:14
знам ,че тука сте криитици,а имено от упреци се нуждая аз...ае моля ви вижте го...после може и друг да пусна;)


И ето,тя заспиваше,а с нея заспиваше и целия свят,или поне онази малка частица от него,която тя притежаваше..Сърцето и душата,умът и разумът,болката и любовта,страданието...които и бяха най-присъщи...
За миг тя затвори очите си но нечий черен образ нахлу в съзнанието и,и тя се вторачи в прозореца.Стаята и беше бедна-легло,ракла,евтино бюро и няколко нейни картини над него..Да,обожаваше да рисува!Сякаш само белите листи разбираха какво чувства тя..Сякаш само те я обичаха..
Ситните капки на пролетния дъжд румоляха и се удряха нежно в перваза на чистия прозорец.Как искаше да се протегне през него!Да докосне онзи рай навън...Стъклото дори не личеше,а двете саксии с теменуги оставени отвън на него сякаш я викаха,чакаха я с трепет и охота..Дърветата бяха мокри,но някакси красиви..Нима дъжда може да изчисти калта от тях?Само външно..само от кората им..Стволовете им пак си оставаха изцапани с кръв,така както нейната душа беше омърсена с болка и отчаяние..Но тя се стремеше да не показва чувствата си пред другите,искаше да я запомнят като усмихнатото и дружелюбно момиче,винаги готово да се притече на помощ...
Душата не говореше,и сърцето мълчеше,усмивката беше фалшива като мечтите и..Външния вид умело прикриваше емоциите..Очите и бяха пъстри-преливаха се с цвета на косата и..-някак тъмно руса,но те и придаваха загадъчност..Такива очи никога не биха излъгали.Но никога не беше сега.За всичко си има пръв път,въпроса е дали щеше да доживее до него..
Преди време,на това легло тя бе споделила любовта с момче,което я напусна.Толкова ли жестока може да е съдбата?Защо именно сега си го спомняше.....Може би в този момент той е при друга и залъгва нея..Защо не беше тръгнала след него?Не беше го спряла?
Понякога човек остава без думи,и после търси подходящите..,но тогава вече е късно.Понякога човек няма смелост..Понякога просто не иска..Такава беше тя ,не искаше!Казваше си"Ще го забравя",но толкова лесно ли се забравя най-обичания човек..Да,хората казват,че с времето всичко минава,но защо не спре?!.."Спри,по дяволите!За миг само"-крещеше тя на вътрешното си аз..Но да спреш,да спреш да обичаш не става лесно..
Всеки допуска грешки,понякога простими,друг път-не!"Внимавай следващия път"-мислеше си тя..Но дали след всичко това беше способна да се влюби отново?..Не е лесно да преодолееш раздяла с някой,на когото си дала всичко,а в замяна си получила лъжа,изгаряща и досега душата ти..
Погледна към тавана,после заспа.Не сънуваше,нямаше сили да го направи..За нея нощите минаваха еднакво-спомени,спомени и пак спомени..
Сутринта стана ,разсъни се...Взе един молив и лист..и нарисува неин автопортрет с коса в ръката...и качулка на челото..Нарисува се такава,каквото беше всъщност,защото тя беше смъртта...
"..И ето как и най-злите ни и лоши врагове могат да чувстват същото,което и ние,защото понякога зад мрачната душа се крие бяло сърце..а ти просто си сляп за да го видиш..и винаги ще останеш такъв..."-мислеше си едно обикновено момиче,което сега седеше и четеше разказа си...
_________________

B_i_G
04-01-2005, 18:36
brao deathrow.... qko e
2pc rlz

DiEsEl_GiRl4eTo
04-01-2005, 19:02
Бу, много е хубавко! Когато го четях в началото и си мислех: "Уууу до болка познато". Краят ми хареса страшно много. Не разбирам особено от такива нещица, обаче това е едно от малкото, които ме грабват от самото начало.

naty
04-01-2005, 19:16
zalko tolkowa mi haresa 4e nemoq da go izkritikuwam :evil:

GreenLadyM
04-01-2005, 19:18
знам ,че тука сте криитици,а имено от упреци се нуждая аз...ае моля ви вижте го...после може и друг да пусна
Az li4no ne mislq 4e tova ima nujda ot kritika :wink: Na men mnogo mi haresva

techCandy
04-01-2005, 19:44
в началото ми се стори изтъркано и много банално
колко такива съм изчела, и си мислех: иска критика дали да и кажа или не, обаче после стигнах до края....браво убийствен е
добре си го замислила http://smilies.sofrayt.com/%5E/u/ylflower.gif

DeaTHroW-ReC_F
04-01-2005, 20:18
да,по принцип темата е една такава банална,но и аз я почнах и исках някак да поразчупа..нещо по различно да има към края..и тва ми дойде на ум

радфам се че ви харесва:)

ellii
04-01-2005, 20:19
Mmm na men li4no mi haresva mnogo!

zElEnA^mAsLiNkA
04-04-2005, 08:11
I az ne razbiram mn0g0 0t razkazi 6t0t0 ne sam na "ti" s literaturata ama be6e qk0! Pr0dyljavai v sy6tiq duh!

Devilsplaymate
04-04-2005, 08:56
знам ,че тука сте криитици,а имено от упреци се нуждая аз...ае моля ви вижте го...после може и друг да пусна
Az li4no ne mislq 4e tova ima nujda ot kritika :wink: Na men mnogo mi haresva

xe xe i az sym tka ...:)

LetiCherry
04-04-2005, 10:25
И на мен много ми хареса! :P Браво!

DeaTHroW-ReC_F
04-04-2005, 21:55
благодаря много;)

THE_GANGSTA_GIRL
04-05-2005, 00:58
Леле това супер много ме изкефи! Края е направо жесток! Поздравления!

MaD_CaT*
04-05-2005, 05:45
:shock: :shock: :shock: манеее :D ...гледай ти какви неща пишат хората :lol: :lol: :lol: просто нямам думи :shock: Отначало само прочетох мненията на другите...щото ми се стори много дългичко ( а пък аз не съм по четенето) ....ама реших да го прочета ....Просто нямам думи да опиша коклко е хубаво...всичко толкова образно,и добре изпипано..А ти критики ще ми търсиш ?! :? Пускай друго ако имаш.....и едно в-сче ...Тва разказче колко време го писа ? :roll:

DeaTHroW-ReC_F
04-05-2005, 10:20
:shock: :shock: :shock: манеее :D ...гледай ти какви неща пишат хората :lol: :lol: :lol: просто нямам думи :shock: Отначало само прочетох мненията на другите...щото ми се стори много дългичко ( а пък аз не съм по четенето) ....ама реших да го прочета ....Просто нямам думи да опиша коклко е хубаво...всичко толкова образно,и добре изпипано..А ти критики ще ми търсиш ?! :? Пускай друго ако имаш.....и едно в-сче ...Тва разказче колко време го писа ? :roll:
ми аз вечер пиша към дванайсе..като се усамота..макс 30-40 минути да съм го писала...:)

Bolid1
04-05-2005, 15:40
Бу, много е хубавко! Когато го четях в началото и си мислех: "Уууу до болка познато". Краят ми хареса страшно много. Не разбирам особено от такива нещица, обаче това е едно от малкото, които ме грабват от самото начало.
Mnogo e hubavo.. Ne se nujdae ot kritika... :wink:

sladkoto_mime_
04-07-2005, 22:10
strahotno e,mnogo e gotino,napisano e s mnogo chuvstvo...bravo

leona
04-07-2005, 23:16
ual :shock: razkaza e super dobre si se spravila :wink:

Frozen Heart of an Angel
04-09-2005, 19:37
Браво DeaTHroW-ReC_F :!: :D

Много ми хареса, продължавай в същия дух :wink:

DeaTHroW-ReC_F
04-17-2005, 22:25
О откога не бях виждала твое мнение...простоо:)))
Благодаря отново..и ще продължа несъмнено (даже вече го прая)

bodil4e_f
04-18-2005, 05:57
da bravo!!!naistina e mnogo dobro :P