PDA

View Full Version : папа йоан-павел 2-ри почина



Traffic
04-01-2005, 22:41
Папа Йоан Павел ІІ почина

ПОСЛЕДНО: Сърцето на папа Йоан Павел ІІ спря да бие, съобщи италианската телевизия Sky малко преди 21.30 часа. Все още Ватиканът не е обявил официално за кончината на Светия Отец.

Час по-рано екипът от лекари, който се грижи за Йоан Павел ІІ заяви, че състоянието му е безнадеждно.
В състоянието, в което папата се намира, няма надежда той да оживее, заявява анестезиологът Виченцо Карпино, цитиран от италианските медии.
Минути по-рано Sky Italiа съобщи, позовавайки се на агенция APCOM, че папата е изгубил съзнание.

Ройтерс съобщи, че дясното крило на Бронзовата врата на Апостолския дворец във Ватикан е затворена, което може да означава, че състоянието на Светия Отец се е влошило изключително много.
Почти по същото време в катедралата Св. Йоан в Рим започна меса, служена от папският викарий кардинал Камило Руини, който в съответствие с каноните единствен може да обяви папската смърт и който пристигна във Ватикана рано тази сутрин.
Сред присъстващите на службата са италианският президент Карло Чампи и премиерът Силвио Берлускони.

Официално съобщение на Ватикана в същото време гласи, че състоянието на Светия Отец се е влошило още повече. 4-членният лекарски екип, който се грижи за папата, е установил нови сърдечни и бъбречни проблеми, както и дихателни затруднения.

Днес по обед на специален брифинг говорителят на Ватикана Хоакин Наваро-Валс опроверга, че Папа Йоан Павел Втори е в кома.
Наваро-Валс припомни, че в 6 часа тази сутрин в покоите на папата е била отслужена света литургия.
Говорителят на Ватикана подчерта, че здравословното състояние на Папа Йоан Павел Втори е стабилизирано, като съобщи обаче, че кръвното налягане на Светия Отец е нестабилно и продължават затрудненията с дишането.

Здравословното състояние на папата рязко се влоши, съобщиха през изминалата нощ световните агенции.
В бюлетина си от тази сутрин Ватиканът обяви, че Папа Йоан Павел Втори е получил сърдечен удар вчера, но че сам е пожелал да не бъде приеман в болница.

Вчера папата е изпаднал в шок и е получил кардиореспираторна помощ след срив в кръвообращението.
След изминалата нощ Светият отец е в съзнание и спокоен въпреки сериозното му здравословно състояние, се казва в съобщението.
Стана ясно, че вчера папата е взел последно причастие.
Римската курия призова католиците по света да се молят за оздравяването му. Източници от Ватикана подчертават, че последното причастие съвсем не означава, че състоянието на папата е критично. Тайнството на последното причастие се извършва на всички, чийто живот е в опасност.

Ден след като му бе поставена тръба за хранене в усилията за ускоряване на възстановяването му, папата вдигна 40 градуса температура с треска.
Папа Йоан Павел Втори има висока температура вследствие на инфекция на пикочните канали, съобщи по-рано говорителят на Светия отец Хоакин Наваро-Валс.

Започнато е лечение с антибиотици и папата е под постоянно лекарско наблюдение. Информационните агенции Анса и Абком съобщиха, че кръвното налягане на папата е спаднало рязко. Обръща се внимание и на факта, че официалните среди във Ватикана досега не са използвали подобни квалификации за състоянието на папа Йоан Павел ІІ, като всички съобщения и коментари за състоянието на папата са били сдържани и умерено оптимистични.

Високопоставен служител заяви по-късно, че изглежда папата реагира добре на лечението и че състоянието му се е стабилизирало, въпреки че продължава да е сериозно. Засега не се предвижада преместването му в болница.

Папата, който е на 84 години и страда от Паркинсонова болест, имаше затруднения с дишането по-рано тази година, а по-късно се появиха проблеми и с храненето.
В сряда той се появи за кратко на прозореца в своя кабинет, за да благослови поклонниците, като направи кръст с ръката, но не успя да произнесе нито дума.

amy lee
04-01-2005, 22:47
da po4iva v mir :cry: sega sigurno e na po-dobro mqsto i e mnogo po-6tastliv otkolkoto e bil tuk, na zemqta :cry:

BABY_SEXY_GIRL
04-01-2005, 22:58
Ама по новините казаха че не е сигурно, само имало пъснат слух, който не е достоверен :shock: Може би не искат да се разчува... :roll:
Дано не е истина тази статия :cry:

sladkish4e
04-01-2005, 23:02
Ami ako ne e umrql o6te kazaha 4e tazi ve4er e po4ti sigurno 4e 6te po4ine :(za6toto e mnogo zle :(

LunaTriCk
04-01-2005, 23:30
По времето, което пиша това сигурно вече бият камбаните във Ватикана, щот по последни сведения бил адски зле и всеки момент се очаквало да почине. Не съм набожен човек, така че мен не ме вълнува много. Death gets us all :!:

^I don't give a fuck^
04-01-2005, 23:45
нека почива в мир...

foxy_f
04-02-2005, 00:12
moje vse o6te da e jiv 4oveka a vie go oplakvate otsega :roll:

^I don't give a fuck^
04-02-2005, 00:55
moje vse o6te da e jiv 4oveka a vie go oplakvate otsega :roll:

съмнявам се да ти кажа..състоянието му е повече от критично..или по скоро "беше "

Bolid1
04-02-2005, 06:49
Kakto kaza LunaTrick: Death gets us all! I negovoto vreme ve4e e doshlo... se pak si beshe na vyzrast... R.I.P... :(

Eliiiiiiiiii sexsito
04-02-2005, 06:51
Дано наистина да има още сили в човека :roll: :(
Толкова ми е гадно,така като секи казва че той е умрял :?

DeaTHroW-ReC_F
04-02-2005, 07:43
не съм католичка :roll: ,но....да почива в мир

LiNkiN4eTo
04-02-2005, 09:09
emi do6lo mu e vremeto ... ne moje da jivee ve4no , kolkoto i da e nabojen :!: puk i v negovoro sustoqnie da si papa ne e lesno .... samo go mu4eha ... :roll:

etrusca
04-02-2005, 09:12
да почива в мир :cry:

girlpower
04-02-2005, 09:17
SNO6TI PO NOVINITE KAZAHA 4E TAZI INFORMACIQ KOQTO E PUSNATA E GRE6NA!

DANO TAM KUDETO OTIDE DA E PO DOBRE OT SEGA :( :cry:

e4o
04-02-2005, 09:53
vse o6te e jiv

miloto_girl_4e
04-02-2005, 09:55
da po4iva v mir :!: (ako ve4e e po4inal,moje da se krepi s posledni sili .. :roll: )
no vremeto mu e do6lo... vijda se.. :roll:

Ev1lG1rL_
04-02-2005, 11:32
Dokolkoto razbrax ot novinite vse o6te e jiv,no kraq mu nablijava :cry: Da po4iva v mir.... :(

BaT_GirL
04-02-2005, 13:06
нека почива в мир...
Поне не се мъчи много...беше доста болен...

air_J
04-02-2005, 13:27
Абе папата ще умре и това е повече от ясно. От къде съм сигурен ли? Ами единствения човек, имащ право да обяви смъртта му вече е във Ватикана. Според мен едва ли е на почивка. А като знам какво са причинили предишните папи на православните християни съм дълбоко раздвоен дали да съчувствам или не. Все пак като един истински християнин съчувствам на католиците за гибелта на техния папа.

Satanas_daughter
04-02-2005, 16:22
yeeeee likuvaite ateisti i satanisti!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Eliiiiiiiiii sexsito
04-02-2005, 18:18
vse o6te e jivtva ako se nari4a jivot,za6to se ma4i gorkia 4ovek :(

honey_reflection
04-02-2005, 18:57
Zdrowie papieżowi - nawet jeśli przyszla jego pora.. m

techCandy
04-02-2005, 18:57
не съм религиозна. но съжалявам за папата защо не е малко е направил, а и много го уважавам
нека почива в мир! :(

Traffic
04-02-2005, 19:19
da po4iva v mir :cry: sega sigurno e na po-dobro mqsto i e mnogo po-6tastliv otkolkoto e bil tuk, na zemqta :cry: амин.

04-02-2005, 21:13
почива в мир

Ev1lG1rL_
04-02-2005, 21:16
yeeeee likuvaite ateisti i satanisti!!!! :twisted: :twisted: :twisted: Ne 4e iskam ne6to da se zaqjdam s teb no tva be6e vuzmojno nai-tupoto ne6to koeto moje6e da kaje6 :!: :!: :!:

air_J
04-02-2005, 22:17
yeeeee likuvaite ateisti i satanisti!!!! :twisted: :twisted: :twisted: Ne 4e iskam ne6to da se zaqjdam s teb no tva be6e vuzmojno nai-tupoto ne6to koeto moje6e da kaje6 :!: :!: :!:
Спокойно, тя не може да каже нищо умно и си го знае, така че не я обиждаш по никакъв начин! :twisted:

toTaLy_Me_F
04-02-2005, 23:19
мир на праха му

Satanas_daughter
04-03-2005, 13:46
yeeeee likuvaite ateisti i satanisti!!!! :twisted: :twisted: :twisted: Ne 4e iskam ne6to da se zaqjdam s teb no tva be6e vuzmojno nai-tupoto ne6to koeto moje6e da kaje6 :!: :!: :!:
Спокойно, тя не може да каже нищо умно и си го знае, така че не я обиждаш по никакъв начин! :twisted:
oo ti napravo me beshe zabravil....izobshto ne mi puka dali e murtuv ili ne,smurtta shte hvana vsichki rano ili kusno,niama smisul za sujelenia i stradania

e4o
04-03-2005, 14:51
vse o6te e jivtva ako se nari4a jivot,za6to se ma4i gorkia 4ovek :(
e ti kvo iska6 toi znae6 li vuob6te ot koga e zle :?: i kvo za tva da mu teglqt kur6uma li, estestveno 4e vsi4ki hora go vijdaha kak se mu4i, no toi sam si e izbral da bude papa i dokato e jiv da pomaga i da si vur6i rabotata :!: sujalqvam naistina mnogo za nego, za6toto be6e naistina edin dobur 4ovek :!: :!:

LiNkiN4eTo
04-03-2005, 16:07
yeeeee likuvaite ateisti i satanisti!!!! :twisted: :twisted: :twisted: Ne 4e iskam ne6to da se zaqjdam s teb no tva be6e vuzmojno nai-tupoto ne6to koeto moje6e da kaje6 :!: :!: :!:
Спокойно, тя не може да каже нищо умно и си го знае, така че не я обиждаш по никакъв начин! :twisted:
oo ti napravo me beshe zabravil....izobshto ne mi puka dali e murtuv ili ne,smurtta shte hvana vsichki rano ili kusno,niama smisul za sujelenia i stradania
егати депресанта .... бих използвала и друга дума ... изрод :x

Ev1lG1rL_
04-03-2005, 16:33
Satanas_daughter kato ne ti puka dali e jiv ili en kuv e smisula vaob6te da pi6e6 :?: :!: :?: Sumnqvam se 4e nqkoi e pusnal taq tema za da pi6e6 bezsmisleni mnenie i samo da flood...

Satanas_daughter
04-03-2005, 16:40
Satanas_daughter kato ne ti puka dali e jiv ili en kuv e smisula vaob6te da pi6e6 :?: :!: :?: Sumnqvam se 4e nqkoi e pusnal taq tema za da pi6e6 bezsmisleni mnenie i samo da flood...pisah za da izdam mnenie,nikoi v temata ne e otochnil che triabva da se sujaliava tuka papata...no kakto i da e...aide da ne me iadete poveche che sum izrod,makar che tfa ne e neshto novo
R.I.P.

Niilo
04-12-2005, 07:06
Замина си, най-накрая!

Айде стига сте се правили на милички.

1. Едва ли повече от 10% от вас са католици
2. Не сте запознати с папата достатъчно много, че да давате крайни мнения за него

Нямаше да ми е все едно дали е пукнал ако беше направил нещо повече от предшествениците си. Няма никога да уважавам който и да е папа, докато не бъдат променени някои от каноните на католицизма. Как можете да се кланяте на човек, който забранява използването на кондоми?! Католицизма е една от основните причини в южните американски държави да има толкова много заразени със СПИН, а вие сте тръгнали да оплаквате човека, който не промени това?!

e4o
04-13-2005, 10:43
Satanas_daughter kato ne ti puka dali e jiv ili en kuv e smisula vaob6te da pi6e6 :?: :!: :?: Sumnqvam se 4e nqkoi e pusnal taq tema za da pi6e6 bezsmisleni mnenie i samo da flood...pisah za da izdam mnenie,nikoi v temata ne e otochnil che triabva da se sujaliava tuka papata...no kakto i da e...aide da ne me iadete poveche che sum izrod,makar che tfa ne e neshto novo
R.I.P.
da taka e i e hubavo 4e vseki 4ovek si ima individualno mnenie i s tva e razli4en ot ostanalite ovce :shock: , no na mene mi stana mnogo tujno kato po4ina papata, za6toto e bil pone dobrqk :)

Bimper-ska
04-13-2005, 11:14
Papata be6e dobur 4ovek, oba4e i dobrite hora umirat za jalost. A tova, dali si katolik ili ne, kvo ob6to ima??? Vseki izkazva sa4uvstvie kato 4ovek, za edna neotrazima i unikalna li4nost, koqto e napusnala na6iq svqt.

CRaZy_IKT
05-06-2005, 15:39
Abe hora-religiq ne se obsyjda v internet-sega tva v italiq e zabraneno-a nie tuka se praim na barovci... :x

CRaZy_IKT
05-06-2005, 15:40
Замина си, най-накрая!

Айде стига сте се правили на милички.

1. Едва ли повече от 10% от вас са католици
2. Не сте запознати с папата достатъчно много, че да давате крайни мнения за него

Нямаше да ми е все едно дали е пукнал ако беше направил нещо повече от предшествениците си. Няма никога да уважавам който и да е папа, докато не бъдат променени някои от каноните на католицизма. Как можете да се кланяте на човек, който забранява използването на кондоми?! Католицизма е една от основните причини в южните американски държави да има толкова много заразени със СПИН, а вие сте тръгнали да оплаквате човека, който не промени това?!
Ne se pi6e taka za Boji slujitel!!!!IDIOT TAKYV

Momchenceto
05-06-2005, 16:44
yeeeee likuvaite ateisti i satanisti!!!! :twisted: :twisted: :twisted:Ебаси тъпото кюфте си!!!

Momchenceto
05-06-2005, 16:51
Замина си, най-накрая!

Айде стига сте се правили на милички.

1. Едва ли повече от 10% от вас са католици
2. Не сте запознати с папата достатъчно много, че да давате крайни мнения за него

Нямаше да ми е все едно дали е пукнал ако беше направил нещо повече от предшествениците си. Няма никога да уважавам който и да е папа, докато не бъдат променени някои от каноните на католицизма. Как можете да се кланяте на човек, който забранява използването на кондоми?! Католицизма е една от основните причини в южните американски държави да има толкова много заразени със СПИН, а вие сте тръгнали да оплаквате човека, който не промени това?!Да ти кажа че тоя новия които е в момента е още по-консервативен от стария!! Демек това което е направил Йоан Павел си заслужава уважението защото можеше и да не го направи...в смисал можеше да е по-зле...сега тоя новия не е много стока!!

Satanas_daughter
05-07-2005, 23:36
yeeeee likuvaite ateisti i satanisti!!!! :twisted: :twisted: :twisted:Ебаси тъпото кюфте си!!!
i az ta obicham!

05-07-2005, 23:59
yeeeee likuvaite ateisti i satanisti!!!! :twisted: :twisted: :twisted:Ебаси тъпото кюфте си!!!
i az ta obicham!

Eh momchence momchence pak si prav! Ne ti e za 1vi pat da kazvash istinata za nqkoi!

alegra
08-30-2005, 18:00
Този папа беше уникален.Не само че беше от Полша но и управляваше доста дълго.Лично на мен ми стана жал като разбрах че е починал :cry: