PDA

View Full Version : Емил Димитров - Ако си дал...



AvLee
04-04-2005, 21:22
Сега слушах(за май пръв път) една песен на Емил Димитров...и странно се заслушах в текста и много ми хареса.Само го прочетете!

Ако си дал на гладния
дори трохица хляб от своя хляб .
Ако си дал на скитника
дори искрица огън от своя огън .
Ако си дал на милата
от своето сърце .
Ако си дал на чуждите
живот от себе си .
Ако си дал от себе си ,
не си живял на празно .


Ако си взел от славата на някой друг
дори една частица .
Ако си чул от клюката
и я повториш
дори една секунда .
Ако си враг на подлия ,
но го послушаш
дори един единствен път .
Ако си ял от залъка на свой приятел
и го забравиш

Дали е трябвало изобщо да се раждаш?

Никой не може да ти отнеме
обичта на хората .
Никой не може да ти я вземе
любовта към хората .
И никой и нищо не ще ти отнема
вярата в тях, вярата в тях .


Ти закъсняваш понакога истинно ,
но винаги идваш , идваш при нас .

miloto_girl_4e
04-04-2005, 21:27
imam dosta pesni na tozi velik bulgarski pevec i moga da kaja,4e vsqka e MNOGO smislena :!:
radvam se,4e si se za4ela v texta i si uspqla da go razbere6 :!:
evala :!:
de da bqha pove4eto TEENS kato tebe :roll:

pinK_Baby
04-04-2005, 21:40
какво да кажа освен... :arrow: дайте ми пример за някоя съвременна българска песен,която да съдържа толкова смисъл в себе си...еми рядкост са и после българската музика нямало да процъфтява...ами като хората не влагат душата си вътре а пишат текстове само колкото да отбият номера и да нагласят няква мелодия пфууу :evil:

Devilsplaymate
04-04-2005, 21:44
Ами този български певец наскоро по4ина /мир на праха му :cry:/ Но всичките му песни са много хубави и смислени....! :wink:

techCandy
04-04-2005, 21:53
какво да кажа освен... :arrow: дайте ми пример за някоя съвременна българска песен,която да съдържа толкова смисъл в себе си...еми рядкост са и после българската музика нямало да процъфтява...ами като хората не влагат душата си вътре а пишат текстове само колкото да отбият номера и да нагласят няква мелодия пфууу :evil:

мацка къртиш мивки :), ужасно правилно го каза
текста е много смислен и просто....невероятен с една дума
и наистина тя е права, за това че няма да пробие българската музика защото нашите а и всички почти всъщност не пеят за идеята а за пари, какъв е смисъла не разбирам....?

04-04-2005, 21:57
I az kato teb se zaslu6ah po-specialno v texta i to4no,kogato go os1znah,ne znam kakvo mi stana,no se razplakax...ne mojah da se sd1rja,sega preotkrivam tazi pesen i razbiram kolko e d1lboka v svoq smis1l,kolko taini krie tq...tova e ISTINSKATA muzika!!!!!!

stereophonix
04-04-2005, 22:10
tozi 4ovek be6e, e i 6te bade velik! nqmam kakvo pove4e da kaja! mir na praha mu!

sladkoto_mime_
04-04-2005, 23:19
Ами този български певец наскоро по4ина /мир на праха му :cry:/ Но всичките му песни са много хубави и смислени....! :wink:
saglasna sam vsi4ki negovi pesni imat mnogo hubavi tekstove...jalko 4e po4ina tolkova barzo :(

Cyberdyne_101
04-05-2005, 08:49
Да, наистина песните на Емил Димитров са страхотни :D Докато работеха фрий сървърите успях да си сваля доста 8)

girlpower
04-05-2005, 08:52
super e tazi pesen i az sno6ti q slu6ah po TV

Eliiiiiiiiii sexsito
04-05-2005, 08:56
super e tazi pesen i az sno6ti q slu6ah po TVI az sa6to kato ia pia Boris[tam v slavi]Mnogo 4ustvena i sarde4na pesen naistina :!:

zElEnA^mAsLiNkA
04-05-2005, 09:08
Abe neznam dali ima6e drug pevec k0it0 da si pi6e tekst0vete i muzikata sam! Tfa e da si istinski tf0rec! I bez grim i sceni4n0 dyrjanie t0i e uspql da pr0bie! Az m0ga da kaja 4e e SUPER!!! (mir na praha mu)

{}Slanchiceto{}
04-05-2005, 09:13
Емил ДИмитров е един от символите на България,велик певец беше и ще живее вечно в нашите сърца.Мир на праха му!
А що се отнася до песента ..... слушала съм я много пъти,вслушвала съм се в текста,но не съм обръщала голямо внимание на това,което се пее.Сега,когато го прочетох вникнах в същността му и осъзнах нещо,което ме нарани,което ме накара да осъзная,че не съм такъв човек,който би трябвало да бъда.Надявам се да успея да променя грешката си...... :cry:
Някой тук се изказа много добре.Сегашните изпълнители никога няма да могат да направят толкова смислен текст.Това майка ми го е повтарвяла хиляди пъти и аз съм съгласна с нея.Песента е велика...

naty
04-05-2005, 09:31
smislena pesen-mda ...............mir na praha mu

DeaTHroW-ReC_F
04-05-2005, 10:10
Всъщност,все още има смислени нови песни,но са съвсем малко и никой не ги забелязва..а до "ако си дал.." тая песен ме разччувства..вчера като я чух(не беше за пръв път..) нз...то тва и е целта все пак..за миг да се замислим върху живота си...може би..

BaT_GirL
04-05-2005, 10:20
Таязи песен я имам и съм я слушала.много е хубаво дори ако не греша ще я пеем накрая на учебната година...

BlinDBoY
04-05-2005, 11:17
Знам я отдавна много ми харесва...всички песни ми харесват особено онази пееше се нещо" каква невеста си била ти мамо мила мамо как светнал светнал ....." :evil:
R.I.P

Allicia
04-05-2005, 14:18
И най-важното е, че това не е единствената хубава и смислена песен на Емил Димитров! Аз мога да кажа за него само едно нещо: Той е истински българин и заслужава да живее вечно, не само за нашите баби и дядовци, за нашите майки и бащи, но и за нас и за бъдещите поколения! Той е нашата гордост!!!

Lil` Bow Wow
04-05-2005, 14:21
Жалко че някой от вас сигурно никога няма6е да чУят песента,ако не бяха гледали академията на Славито!
Иначе песента наистина е една от най-яките бг песни,пък Моя Страна Моя България е сравнима само с Горда Стара Планина !!!

Поклон...

Eliiiiiiiiii sexsito
04-05-2005, 18:21
Знам я отдавна много ми харесва...всички песни ми харесват особено онази пееше се нещо" каква невеста си била ти мамо мила мамо как светнал светнал ....." :evil:
R.I.PIska6 da kaje6"Pismo do mama}milo :D :wink:

Medivh
04-05-2005, 19:03
И най-важното е, че това не е единствената хубава и смислена песен на Емил Димитров! Аз мога да кажа за него само едно нещо: Той е истински българин и заслужава да живее вечно, не само за нашите баби и дядовци, за нашите майки и бащи, но и за нас и за бъдещите поколения! Той е нашата гордост!!!
Дано има още ХОРА като него. Да пеят за хората, а не за парите и комерса.