PDA

View Full Version : Кирилица!



vampirka
04-08-2005, 16:06
Ами предложението ми е да се пише на кирилица,понеже е много дразнещо в БЪЛГАРСКИ форум да четеш на латиница.

Hilary Duff
04-08-2005, 16:09
И аз съм с теб! Може да се инсталира някакъв кирилизатор за тези, които нямат. Виждала съм в други форуми...

AvLee
04-08-2005, 16:14
http://img139.exs.cx/img139/6803/untit5pm.png

e4o
04-08-2005, 16:30
ve4e 100 takiva temi minaha :? , vse pak na koito kakto mu e udobno taka da pi6e :roll: :)

SimpleGirl
04-08-2005, 16:59
Винаги съм била твърдо за писането на кирилица, но преди да се въведе кирилизатор във форума Модераторския екип просто смятам, че няма право да изисква да се пише на български.

miloto_girl_4e
04-08-2005, 17:05
mi da vi kaja,az NE moga da pi6a na kirilica..adski mi e neudobno :roll:
sviknala sam si da si pi6a na latica(vuv foruma,IRC,ICQ i t.n) i
probvala sam s phonetica,ama pak mi e shitavo.. ne znam kakav problem puk e tolkoz latinicata :roll:

Cyberdyne_101
04-08-2005, 17:20
Само кирилица:!: http://smilies.sofrayt.com/fdm/computer2.gif

LunaTriCk
04-08-2005, 17:26
Преди всичко е грозно на латиница. След това идва проблема с разчитането. По-трудно се разбира и разчита едно мнение на латиница отколкото на кирилица. Моля ви не бъдете егоисти, мислете и за другите от време на време... :roll:

*edit - еми в бързината го писах :) не съм безгрешен
I'm only human

KiLLeR_InSTiNkT
04-08-2005, 17:44
Az po princip sum za kirilicata oba4e kato ne sum si v nas predpo4itam na latinica da pi6a... :?

Bolid1
04-08-2005, 17:51
LunaTrick opravi si otgovora :P ;)
Ami na men mi e vse taq dali shte se pishe na kirilica, ama primerno ako pisha vyv foruma i sled tova nqkyde iz ICq, irc i tem podobni trqbva pak da smenqm, shtoto e adski neudobno..
A kakto kaza SimpleGirl, dokato ne se vyvede kirilizator, nikoi ne moje da iziskva da se pishe na kirilica :D

naty
04-08-2005, 18:41
Преди всичко е грозно на латиница. След това идва проблема с разчитането. По-трудно се разбира и разчита едно мнение на кирлица отколкото на латиница. Моля ви не бъдете егоисти, мислете и за другите от време на време... :roll:
nali twyrdi6 4e trq se pi6e na kirilica e pi6e6 4e edno mnenie se raz4ita po-trudno na kirilica...malka obyrkwaciq
:arrow: 6te e dobre da se pi6e na kirilica ama az nemoga 6toto sam s=wiknala na latineca i dokato sam w forum pra o6te 100 hilqdi ne6ta koito iziskwat latineca.....sry

BABY_SEXY_GIRL
04-08-2005, 21:15
Аз редовно си пишех на латиница, но наскоро реших да почна на кирилица...Някак си мненията ми така са по-подредени и красиви, а и са лесни за разчитане :roll: Но не мисля че тук някога ще има правило да се пише само на кирилица като във форума на дата.бг :? Досега е имало много такива теми и не се е направило нищо по въпроса :?

LiNkiN4eTo
04-08-2005, 21:52
е добре айде ... минавам и аз на кирилица ... не че има голяма разлика ...

tedo_davis
04-09-2005, 08:14
4akaite malko ....
ima edin problem ... nqkoi hora mogat da si nqmat pc-ta u tqh ... i da hodqt v zala - naprimer - AZ! Tuka na polovinata pc-ta nqma kirilica po prostata pri4ina 4e tuka e s WIndows XP i sa napravili nqkva zabrana da si puskash kirilicata ... ako namera pc na koeto ima kirilica tuka - t'va e zlaten shans - 6ototo tiq pc-ta sa postoqnno zaeti ... za t'va NESHTA KIRILICA WA!

GalYol
04-09-2005, 11:38
Аз съм определено "ЗА" да се пише на кирилица. Освен че си е нашата си азбука, е и много по лесно и приятно да четеш мнения на кирилица. Дълги мнения на латиница просто не чета. Те са някакъв кошмар, а и има думи и изречения, които просто не могат да се напишат нармално на латиница.
Ясно е че сега няма как да се задължи никой, който няма кирилица на компютъра да пише с кирилски букви, но ако на сайта се сложи кирилизатов всеки ще може да пише с родната си азбука и няма да има никакви проблеми. Има форуми направени по този начин, там има забрана да се пише на латицина и всички я спазват, защото за да пишат на кирилица просто трябва да натискат едно бутонче.

little_black_dress
04-09-2005, 12:54
Ами аз лично абсолютно винаги пиша на кирилица,защото е много по-прилежно,четливо и красиво.Освен това рядко чета мнения на латиница,защото ужасно напрягат очите. :?

Ev1lG1rL_
04-09-2005, 14:43
mi da vi kaja,az NE moga da pi6a na kirilica..adski mi e neudobno :roll:
sviknala sam si da si pi6a na latica(vuv foruma,IRC,ICQ i t.n) i
probvala sam s phonetica,ama pak mi e shitavo.. ne znam kakav problem puk e tolkoz latinicata :roll: Napulno te podkrepqm :) Az na kirilica nemoga da napi6a 1 izre4enie kato horata i to ne za drugo a prosto za6toto sum sviknala da pi6a na latinica

Bolid1
04-09-2005, 15:20
Ами аз лично абсолютно винаги пиша на кирилица,защото е много по-прилежно,четливо и красиво.Освен това рядко чета мнения на латиница,защото ужасно напрягат очите. :?
Abe ne moga da vi razbera kakvo se oplakvate... "Naprqgalo o4ite..." Moite shto ne se napragqt... Az razbiram da ima pravopisni greshki, ama nqma nali? Emi togava? Givizelyci...

sladkoto_mime_
04-09-2005, 22:27
ve4e 100 takiva temi minaha :? , vse pak na koito kakto mu e udobno taka da pi6e :roll: :)
da

Traffic
04-09-2005, 23:07
ve4e 100 takiva temi minaha :? , vse pak na koito kakto mu e udobno taka da pi6e :roll: :)
daми ако не смятате, че сме българи, викам да почнем и в училище да пишете на латиница, и улиците изцяло да са ни кръстени на латиница, и маршрутите на рейосовете и маршрутките да са на латиница... абе, изобщо целия ни живот да бъде една латиница, кво ше кажете, а? и така ше имате удобно извинение за мързела си да свикнете да пишете на кирилица и да се покажете, че сте българи, а не сърби, на които половината им азбука е латиница. ве, хора, българи ли сте или лукови глави, че не искате да се научите да пишете на кирилица? то пък се едно е много трудната работа. като че ли в даскало не пишете на кирилица. :roll:

^I don't give a fuck^
04-09-2005, 23:41
аз съм за ! все пак сме българи..нека си пишем на кирилица не на (както се изразяват )ШЛЬОКАВИЦА .... :D :D

Bimper-ska
04-14-2005, 17:01
Predpo4itam latinica, poneje na kirilica si otkrivam mnogo punktoacionni gre6ki i se draznq kva sum nekompetentna.

air_J
04-14-2005, 17:30
Predpo4itam latinica, poneje na kirilica si otkrivam mnogo punktoacionni gre6ki i se draznq kva sum nekompetentna.
А нямаш ли намерение да поработиш в някаква насока за изчистването на тези грешки? :roll:

BABY_SEXY_GIRL
04-14-2005, 20:14
Predpo4itam latinica, poneje na kirilica si otkrivam mnogo punktoacionni gre6ki i se draznq kva sum nekompetentna.
А нямаш ли намерение да поработиш в някаква насока за изчистването на тези грешки? :roll:

И аз този въпрос си задавам :roll: Като почнеш да пишеш на кирилица сама ще се изучиш :wink:

THE_GANGSTA_GIRL
04-14-2005, 22:46
Всички, които казват, че им е било тудно и неудобно да пишат на кирилица си търсят само извинения, защото всъщност ги мързи и не им се занимава да положат минимални усилия, за които в крайна сметка всички ще са им благодарни! Как може някои да могат и да пишат на кирилица, а другите да не могат, не че не могат просто не искат! Аз също преди пишех на латиница ама се научих нали? Това е направо смешно в български форум да се пише на латиница! Престанете да си търсите извинения и да си измисляте несъществуващи проблеми! Разбираемо е да пишат на латиница само тези, които го правят от някои PC клуб, в които няма възможност на пишат на кирилица! Замислете се само колко по-хубаво, чисто, разбираемо и пригледно ще е всичко във форума, ако направите нещо толкова просто и неизскващо кой знам какви усилия от вас! Мислете не само за себе си, а и за другите, както и за по-добрия вид на форума. Това е вашия форум, не искате ли да изглежда добре?

VeNoMoUs_LoVe
04-30-2005, 07:38
Абе абсолютно никой не може да дава акъли и съвети на другия и да му налага да пише на кирилица!
Мързяло ги, и си търсили извинение...Е и?!
Всеки сам си решава как да пише!На кой както му е удобно :evil:

Tedi_sheep
04-30-2005, 14:18
Ами предложението ми е да се пише на кирилица,понеже е много дразнещо в БЪЛГАРСКИ форум да четеш на латиница.Da ama na men mi iz4ezna kirilicata!Znae6 li kak moga da si q vurna ili ot kude da izteglq takava programa(ako ima)?

The DooM
02-26-2006, 11:01
kvo ti pre4i kirilicata?

DarthRevan
02-26-2006, 11:05
e to 4e e po-dobre da se pi6e na kirilica...tova qsno...ama mene primerno vyob6te ne mi se zanimava prez 2min da smenqm...a mi trebe 6toto 4esto kato sym na kompa mi tree pi6a na angliiski razni raboti...i za tova ne mi se zanimava izli6no....a i ni6to na nikoi ne mu pre4i latinicata...vseki znae da pi6ti ama nikoi nqma dobri pri4ini...i nqkoi hora moje da nqmat na kompa kirilica...abeee nqma smisyl...koito kakto mu e udobno da si pi6e...