PDA

View Full Version : Просто...едно нещо



AvLee
04-08-2005, 16:48
Е това не е лошо :D

ПРОСТО ДА СЕ ЗАМИСЛИШ

Най добрият ми приятел отвори чекмеджето на скрина на своята съпруга и извади оттам едно опаковано в копринена хартия пакетче. Това не беше просто само пакетче, а едно пакетче с бельо в него. Той захвърли хартията и наблюдаваше с тъга коприната и дантелите. Това аз й го купих, когато бяхме за първи път в Ню Йорк. От тогава са изминали сигурно 8-9 години. Тя никога не го облече. Искаше да го запази за някакъв особен повод. И сега, аз мисля, че това е точният момент".

Той се приближи към леглото и постави бельото до другите неща, които щяха да бъдат взети от погребалната агенция. Неговата съпруга беше починала. Когато той се обърна към мен, ми каза ? Никога нищо не прибирай за някакъв особен случай. Всеки ден, в който живееш е един особен повод".

Аз винаги си спомням тези думи. Те промениха моя живот. Днес аз чета повече от по рано и чистя по малко. Аз сядам на моята тераса и се наслаждавам на природата без да обръщам внимание на треволяците в градината ми. Аз прекарвам повече време с моето семейство и с моите приятели и по-малко работя. Аз разбрах, че животът е една сбирка от опит, който трябва високо да се цени. От сега нататък нищо повече не прибирам и не пазя.

Употребявам всекидневно моите кристални чаши. Ако имам желание дори обличам новото си яке до супермаркета. Употребявам също така и любимите си парфюми, щом имам желание за това. Фрази, като напр. “Един ден..... " или “На някой от следващите дни...." вече не съществуват за мен и съм ги изхвърлил от моя речник.

Ако си струва, искам да видя нещата тук и сега, да ги чуя, да ги направя. Не съм съвсем сигурен какво би направила жената на моя приятел, ако тя знаеше, че утре няма да я има вече : едно утре, което ние всички доста лекомислено очакваме. Аз мисля, че тя би звъннала по телефона на своето семейство и на някои близки приятели. Може би аз също бих позвънил на някои стари приятели за да се сдобря с тях и да се извиня за някои стари пререкания. Мисълта, че тя би поискала да отиде още веднъж да яде по китайски / нейната любима кухня/, ми харесва особено много. Това са тези малки неизвършени неща, които много биха ме смутили, ако знаех, че моите дни са преброени. Бих се изнервил също така, ако не бях се видял с определени приятели, с които бих искал да се свържа в “някой от следващите дни".

Бих се изнервил също така ако установях, че не съм написал онези писма, които исках да напиша “в някой от следващите дни". Бих бил изнервен, че не съм казвал често на най близките си колко много ги обичам. Сега вече нищо няма да пропусна, да отложа за утре или да запазя, ако това би ми донесло радост и смях в моя живот. Аз си казвам, че всеки ден е нещо особено всеки ден, всеки час, както и всяка минута са нещо особено.

Ако получиш това послание, тогава има някой, който ти желае доброто и ти от своя страна имаш хора, които са ти много скъпи. Ако си обаче много зает, да се освободиш за няколко минути за да разпратиш това послание до другите и си кажеш ? някой ден...." - това утре може да продължи дълго и ти никога да не го направиш...

В това е истината! Нужни са месеци, понякога дори години, за да спечелиш доверието на един човек. Но, само 30 секунди могат да бъдат достатъчни, за да разрушат всичко. Казва се, че е необходима 1 минута, за да забележиш един човек, един час, за да го прецениш, 1 ден за да го заобичаш, но ти трябва един цял живот, за да го забравиш отново. Изпрати тези думи на всички хора, които ти не искаш да забравиш и не забравяй също така и този, който ти го е изпратил. Едно малко съобщение, за да покажеш, на този човек, че не те е забравил. Ако не го изпратиш на никой, тогава това ще означава, че ти много си бързал и си забравил твоите приятели.
Вземи си само 1 минута време, или това, което правиш сега ти е по важно...

naty
04-08-2005, 17:22
hm..mn hubawo i e wlozeno mn smisl!Wednaga 6e go razpratq na frendowete bez da 4akam i minuta.........

Bolid1
04-08-2005, 17:23
Hubavo e, i si e istina! Az ve4e go izpratih.. :)

GreenLadyM
04-08-2005, 17:45
tova mi go bqha prashtali....opredeleno ima v/u kakvo da se zamislim...

monka
04-08-2005, 18:11
naistina emnogo hubavo i absloliutno vqrno!
trqbva vseki den da jiveem taka sqka6 ni e posleden!

p.s. binte li mi kazali kak da izpratq tova na priatelite si,4e hi4 me nqma :oops:

final_fantasy_fan
04-08-2005, 18:13
tva naistina mi haresa i me nakara da se zamislq-ve4e go i izpratih

amy lee
04-08-2005, 18:21
e tova e super :P
dobre, 4e ne 4akah 4ak tolkova dulgo, 4e da umra za da kaja edno ne6to na edin 4ovek :lol: toi si znae koi e http://67.18.37.15/html/emoticons/happy.gif

^I don't give a fuck^
04-08-2005, 18:24
това го бяха пускали в дата.бг :D
много е якичко...


Immortalka

etrusca
04-08-2005, 18:27
хубаво е,харесва ми

LetiCherry
04-08-2005, 18:29
Много ми хареса! :P И има много истина в него! Сега ще го пратя на приятелите ми. :P

karamel4eto`m
04-08-2005, 20:27
hm..mn hubawo i e wlozeno mn smisl!Wednaga 6e go razpratq na frendowete bez da 4akam i minuta.........


i az tva smqtam da narpaq !

Luna7i4ka
04-08-2005, 20:33
Това е страхотно..и на всичкото отгоре е поразително вярно..Живейте СЕГА,защото вчера няма да се върне,а утре може и да не дойде... :!:

Myrcheto
04-09-2005, 07:15
не ги харесвам тия послания ... дето кават "ако ...еди кво си,то изпрати го ..."
но в тоя текст има смисъл и има върху какво да се замислим,какво да променим...как дазаживеем малко по добре и малко по щастливи ...