PDA

View Full Version : polzata ot kafeto



baby_one
04-08-2005, 22:14
Доскоро полуграмотни докторчета ни будалкаха, че кафето, пиенето и пушенето са нещо много, много лошо. Тези “пороци” били уж рискови фактори, които ни поболяват и вкарват без време в гроба.
Ако за миг се съгласим с ПРЕДПОЛОЖЕНИЕТО, повтарям, ПРЕДПОЛОЖЕНИЕТО, че споменатите “пороци” са рискови фактори, то аз веднага ще възразя, че един рисков фактор в никакъв случай не е и не може да бъде предиктор, т. е. ПРИЧИНА!
Истината е една: връзката между кафето и болестите никога, никъде и от никого не е била доказана. Напоследък се случи точно обратното.
Една актуална студия на Харвардския медицински институт, за която съобщава в един от броевете си най- авторитетното медицинско списание в света The Lancet, доказва недвусмислено, че пиенето на кафе може да ни предпази от ред опасни заболявания! Изследванията са извършвани, междувпрочем, в продължение на 20 години с хиляди доброволци.
Кафето, този набеден от нашите знахари грешник, най- неочаквано се озова в ролята си на наш верен помощник и приятел. Ето от какво ни предпазва кафето:

1. Тези, които редовно пият кафе, почти никога не боледуват от рак на дебелото черво! Те не страдат и от стомашни язви.
2. Кафето рязко намалява опасността от диабет.
3. То облекчава чувствително астматичните пристъпи.
4. Кофеинът е едно от най- добрите липотропни вещества. Той топи подкожните мазнини и ни дарява със сила, защото разграждането на мазнините по правило води до прилив на енергия.
5. Кофеинът подобрява чувствително и мозъчната дейност. След консумацията само на едно единствено кафе мозъчната ни дейност се подобрява с 10- 15 %. Освен това кофеинът влияе крайно благотворно върху концентрацията и мозъчните клетки.
6. Кофеинът предпазва освен това мозъчните клетки от дегенеративни процеси и е нашият най- верен съюзник в борбата срещу болестта на Паркинсон.
7. Кафявата течност е един от най- добрите естествени антидепресанти (след алкохола и тютюна!).
8. Редовното пиене на кафе рязко намалява риска от образуване на жлъчни камъни.
9. Кафето стимулира храносмилането и ускорява метаболизма. Трябва да го пием и преди, и след ядене.
10. Изпиването на две чаши кафе дневно ни предпазва от заболявания на черния дроб и най- вече от рака на черния дроб!

TSecret
04-08-2005, 22:26
hubava tema :arrow: 6te vzema da piq po 4esto kafence :wink:

Cyberdyne_101
04-09-2005, 06:25
Всяко бебе знае, че кафето е полезно, но както е написано по-горе :arrow: две чашки :twisted: :lol: А като се наливаш по цял ден, разбира се, че е вредно 8)

tedo_davis
04-09-2005, 07:06
pii 4 kafeta na den - 5 minuti gledai v krushkata (kogato e svetnata) i ne ma zanimavai (to kafeto e polezno ama ako se prekali - losho!)

kyklata
04-09-2005, 07:41
az si piivam redovno pone po 2 4a6i kafence v zavisimost kolko e bila tejka ve4erta ama ponqkoga ima prispivno deistvie ako prekalish puk LOSHO :Pp awe q stiga s tiq poroci da ne bi da jiveeme po 100 godini koi kakto mu e kef :lol:

MeThTiCaL
04-10-2005, 01:13
Аве не знам, аз на ден дърпам по 1-2 кафета, но ги пия с кола (мно е яко). Имал съм случаи обаче в които след като пия кафе, например не съм спал цяла вечер сутринта отивам да дръпна едно кафенце и като се прибера вкъщи и нещо задрема на леглото, почвам да се треса като....като пробита пералня на центрофуга. Не знам от какво се получава така обаче целия се треса яко!

Immortality_
04-10-2005, 01:15
az pak zaspivam ot kafeto :shock: ...kolata hi4 ne mi pre4i da mu legan i da se naspa kato horata :twisted:

04-10-2005, 01:23
Незнам не ми харесва, предпочитам всяка сутрин да пия някакъв мултивитаминен разтвор за да съм бодър и енергичен пред тва да се тъпча с кофеин, плюс тва за един спортист не е препоръчително :P . Ама тва че предпазва от рака на черния дроб си е оферта, ако е вярно де. :D

nar
04-10-2005, 03:16
Незнам не ми харесва, предпочитам всяка сутрин да пия някакъв мултивитаминен разтвор за да съм бодър и енергичен пред тва да се тъпча с кофеин, плюс тва за един спортист не е препоръчително :P . Ама тва че предпазва от рака на черния дроб си е оферта, ако е вярно де. :D не прекалявай с кофеин,страшно вредно е.взимат го само в исключителни случаи.

nar
04-10-2005, 03:18
Аве не знам, аз на ден дърпам по 1-2 кафета, но ги пия с кола (мно е яко). Имал съм случаи обаче в които след като пия кафе, например не съм спал цяла вечер сутринта отивам да дръпна едно кафенце и като се прибера вкъщи и нещо задрема на леглото, почвам да се треса като....като пробита пералня на центрофуга. Не знам от какво се получава така обаче целия се треса яко! и аз не знам,но все пак недей да пиешь кафе заедно с кола,и в двете има кофеин.виж какъв страничен ефект има,явно нещо не е наред.

sladkoto_mime_
04-10-2005, 07:37
az pak zaspivam ot kafeto :shock: ...kolata hi4 ne mi pre4i da mu legan i da se naspa kato horata :twisted:
haha i az sam taka kolkoto i kafe na piq,pak moga da zaspq i da sq spinkam spokoino :P

Medivh
04-10-2005, 16:07
Така не е честно. Казваш само положителнете страни и пропускаш отрицателните. Така може да се каже и за дрогата - прави те по-весел и енергичен. НО ВОДИ ДО ПРИСТРАСТЯВАНЕ И СМЪРТ.

incheto
04-10-2005, 16:36
mnogo se radvam 4e e taka a ne obratnoto kakto vsi4ki znaem 4e bilo vredno..spored men nqma ni6to vredno koeto da raste ot zemqta...mislq 44 vredni sa samo ne6tata polu4eni po fabri6en na4in..a ne tezi koito vzemame direktno ot zemqta

TSecret
04-10-2005, 16:38
btw iskam da dobavq 4e studenoto kafe spomaga za obrazuvane na celulit :shock:

baby_one
04-10-2005, 19:02
da za celulita mai e verno shtoto i az sam go 4uvala

karamel4eto`m
04-10-2005, 20:35
aauu ne :shock: baby_one se mu4i da ni pristrasti :shock: :shock: :shock: 6okiran sum ppotresen :shock: auu vuzmutimo kak moje takova ne6to iska6 tuka au ne kak moje takvia ne6ta da pravbi6 zasrami se :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :shock: ne sum go o4akval ot tebe ! :lol:

az porpincip kafe ne obi4am nqh :x gadno e :? !!! koto i da mi priazvat tez det sa go pisali tva gore! :lol: :lol: 8) :lol: naturalen sok rulzz :twisted:

baby_one
04-10-2005, 20:47
az obi4am nai mnogo tir v edno -nes kafe ina4e v drugotot kafe si izsipvam 6 zahar4eta shtoto mi e adski gor4ivo

karamel4eto`m
04-10-2005, 20:50
az obi4am nai mnogo tir v edno -nes kafe ina4e v drugotot kafe si izsipvam 6 zahar4eta shtoto mi e adski gor4ivo

ti bahti zaharnata istiriq det mu vkarva6 :shock: :shock: :shock: kak moje takova ne6to kafeto se pie gor4ivo ne kato kakao ! :P

Ev1lG1rL_
04-10-2005, 20:56
Eee tva me uspokoi,tukmo bqx zapo4nala da se pretesnqvam 4e prekalqvam s kafenceto... :)

baby_one
04-10-2005, 21:13
az obi4am nai mnogo tir v edno -nes kafe ina4e v drugotot kafe si izsipvam 6 zahar4eta shtoto mi e adski gor4ivo

ti bahti zaharnata istiriq det mu vkarva6 :shock: :shock: :shock: kak moje takova ne6to kafeto se pie gor4ivo ne kato kakao ! :P

dam ama na mene ne mi haresva da go piq bez zahar i za tva go piq taak pak kato kakavoto shte da e dori i kato kakao

04-10-2005, 22:13
Абе вие сте слбаи ракии, аз го пия двойно с два редбула като се наложи да се биеме тука с един определен член от форума :wink: .

Satanas_daughter
04-10-2005, 22:16
az pak zaspivam ot kafeto :shock: ...kolata hi4 ne mi pre4i da mu legan i da se naspa kato horata :twisted:
az sum tochno sushtia sluchei,znam si az che s tebe mnogo si miazame

Dageto
04-12-2005, 22:23
В момента не ми се мисли за кафето..щото ми се спи много яко!
Няма нищо по-хубаво от съня и кафето без кофеин :lol:

korn___
04-16-2005, 05:32
abe ne si li e 1-2 biri za zakuska..... :twisted:

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

Devilsplaymate
04-16-2005, 19:24
hubava tema :arrow: 6te vzema da piq po 4esto kafence :wink:
Мдам... и аз така !:)