PDA

View Full Version : Напитките



baby_one
04-08-2005, 23:00
Напитките са неизменна част от ежедневието на човека и се консумират не само по време на хранене, но и самостоятелно и независимо през целия ден. Най-често това са водата и безалкохолните напитки, а също и алкалоидните напитки - чай, кафе, какао. Когато, обаче, говорим за напитките по време на хранене, трябва да се съобразим с някои дребни правила и съвети.

За всеки вид напитка трябва да има подходяща чаша. Хубаво е, при по-официални случаи, чашите за алкохолните напитки да са със столче.

Обикнивено чашата се пълни до 2/3 от обема си със съответното питие.

При консумацията на безалкохолни напитки трябва да се има пред вид, че по-здравословна е употребата на натурална минерална вода или плодови сокове, отколкото на газирани напитки, които освен всичко друго, съдържат и много захар.

Ракиите са подходящи за всички видове салати и студени предястия, а са и традиционна българска напитка.

Водки се консумират главно с маслени, майонезни салати, студени предястия и риби.

Сухите и полусухи бели вина са подходящи за топли и студени предястия и по-леки основни ястия - от млечни продукти, риба, птици и пр.

Десертните бели и розови вина, както и шампанизираните са подходящи за различните видове десерти - плодове, торти, сладки, ядки и др.

Сухите и полусухи червени вина вървят с топли предястия и основни ястия от по-тежките меса - свинско, телешко, агнешко и пр.

Десертните червени вина се предлагат накрая с десерта.

Има високоалкохолни леко подсладени напитки, които са подходящи за консумация по всяко време на деня и с всякакви ястия, но най-добре е с тях да завърши една изискана вечеря. Такива напитки са джина, коняка и уискито.

Бирата е много популярно нискоалкохолно питие, което е подходящо за всички видове студени предястия без салати, а също и за основните ястия. Особено е подходяща за рибни ястия и рибни деликатеси.

Не забравяйте правилото за мярката, чието потвърждение при консумацията на алкохолни напитки е много красноречиво. И още нещо - червеното вино в умерени количества (1 - 2 чаши дневно) е полезно за здравето и това е доказано от векове. То освобождава от напрежение, стрес, намалява и риска от сърдечни заболявания.

^I don't give a fuck^
04-08-2005, 23:32
ъ-ъ-ъ хубава тема..ама си пуснала 10 теми :D :shock: :D
бтв,аз супер много мразя бирата !

Immortalka

04-09-2005, 01:22
Добре ама имаш пропуски в концепцията ти. Бирата пише че не става за салати, ми зависи на мене ми харесва с шопска Марката е само тая дето мъжете знаят защо- това жуля и в момента за сега половината на Q-пака. Водка с риби малко ми е странно но може, по прнцип при обилно хранене една водка добре идва, но главната й цел е да те хване бързо, затова представителите на младото поколение в това число и аз :P я консумираме на гладно разредена с кола или напоследък с лифт защото е с 60стотинки по евтин от колата. Иначе водката си е класика глава не боли и по малко дъхаш на куките като те спрат (пробвайте да правите рали с колата на три водки - супер яко е :wink: )Препоръчвам водка спешъл - Търговище.
Иначе за яко хапване винце си влиза без проблем, нали знаете - над литър винско, но само с свинско :twisted: фен съм на 500грамовите пържоли с една гъмза или мерло от търговище - тва е най хубавото винце за една трапеза пък и е евтинко.
За уискито мога да добавя че в една дискотека най добре ще се чувстваш ако удариш едно уиски с Ред бул или Шарк, събужда те и те развеселява като в същото време не те трупясва под масата (както би те пратила една серия от текили с бири и водката която си изпил на таванчето където се събирате преди да отидете в дискотеката) освен това съм забелязъл че редбула възбужда у мене много сексуална енергия особено като съм заобиколен от красиви дами :D . Като алкохолически съвет тука препоръчвам Тюламоре Дю и отричам всичко друго. Може би балантайнс ама то е за турбогъзари.
Абе то хубаво се разписах тука ама какво общо има темата с тинейджърски проблеми незнам, направо за форума на www.piandurnik.com ама нищо и без това си нямам работа по цял ден. :lol: Важното е да продължавате напред и да изживявате всяка секунда от живота ви все едно ще е последната, а адреналина да е на макс и водката да е на корем. Обичам ви момичета. Мъжете знаят защоhttp://www.tuning.bg/forum/images/smiles/drunksing.gif

baby_one
04-09-2005, 07:38
ъ-ъ-ъ хубава тема..ама си пуснала 10 теми :D :shock: :D
бтв,аз супер много мразя бирата !

Immortalka

добре има ли нещо лошо че сам пуснала толкова теми пусни и ти като искаш няма нищо лошо даже бих ти чела темите с удоволствие

^I don't give a fuck^
04-09-2005, 09:35
ъ-ъ-ъ хубава тема..ама си пуснала 10 теми :D :shock: :D
бтв,аз супер много мразя бирата !

Immortalka

добре има ли нещо лошо че сам пуснала толкова теми пусни и ти като искаш няма нищо лошо даже бих ти чела темите с удоволствие

ъъъ ! да съм казала нещо ? просто споменах ?! :D

Immortalka

baby_one
04-09-2005, 10:33
оки тогава :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink:

grafinka
04-09-2005, 18:35
Бтв откъде ги вадиш сичките тия статистики за темите си ?