PDA

View Full Version : Българските медици в Либия!



Tedi_sheep
04-10-2005, 12:57
Здравейте!Не, че има причина, но мисля, че не трябва да се забравя тая тема!Моля ви изкажете мнението си за тези хора!Какво мислите за тях, дали има надежда и дали заслужават смъртната си присъда?!
Моето мнение, е че те са невинни хора жертва на зла участ!Едва ли са и подозирали, че това ще им се случи!И дори да ги пуснат!Те вече са от части мъртви!Едва ли човек може да идържи в продължение на години на такива мъчения, да е далеч от родината си и от близките хора.Дори и да не се осъществят смъртните присъди те вече нама да са същите и ще трябва да мина ного безсънни нощи и дни за да го превъзмогнат!А може би и тази лоша шега на живота ще ги преследва до края!Това е моето мнение!Чакам и вашите за да сравня мислите и впечатленията ми от тази борба за живот! :!:

Ev1lG1rL_
04-10-2005, 21:35
E ti go kaza mnogo to4no,nqma kvo da dobavq...Samo mojem da se nadqvame da gi osvobodqt :?

BABY_SEXY_GIRL
04-10-2005, 22:06
E ti go kaza mnogo to4no,nqma kvo da dobavq...Samo mojem da se nadqvame da gi osvobodqt :?

Съгласна съм! Смятам, че тези хора ги измъчиха, аз ако бях на тяхно място и да ме влачат по съдовете години наред до сега да съм се гръмнала :cry: Вярвам, че са невинни, надявам се да има справедливост и да ги пуснат на свобода, защото те си я заслужават :!: :cry:

kalin4itsa
04-11-2005, 15:55
mi estestveno 4e sa jertva!po glemite i bogati strani vinagi hvurlqt vinata vurhu po malki, kato na6ata. tolkova mi e jal za tezi hora deto ve4e kisnat v zatvora 5-6 godini....moje da se kaje 4e e mnogo vreme.az li4no ne moga da si predstavq kak v denq na vsqko zasedanie te se subujdat i si mislqt 4e tova moje da e fatalno ili puk mnogo hubavo.

SimpleGirl
04-11-2005, 19:43
За жалост не смятам, че ще ги освободят в близките години. :cry: Освен да се надявам, че жиеота им там може поне мъничко да се подобри, колкото и тъпо да ми прозвуча на мен. Страшно ми е мъчно за тях, защото не понасям несправедливостта и не мисля, че заради някакви политически разногласия трябва да страдат невинни български жени. :cry:

Dobrina
04-11-2005, 20:39
А от къде можем да сме сигурни, че са невинни?...
Жалко, но факт...

kalin4itsa
04-11-2005, 20:45
e a li4no ne vijdam pri4ina da ne vqrvame....vse pak sme sunarodnici....a nie bulgarite trqbva da se podkrepqme ina4e ni6to nqma da ostane ot nas...

aBeP4eTo
04-11-2005, 21:24
Съжелявам много, но аз мисля, че са виновни!
Сънадродници...да, но всеки трябва да плаща за грешките си! :roll:

MuTaKa
04-12-2005, 00:44
И аз мисля, като Dobrina и aBeP4eTo. Защо всички са изключили напълно вероятността да имат нещо общо. Всички са убедени едва ли не на 101 %, че са невинни. Интересно ми е, замисляли ли сте се, ако бяхме на тяхно място и това беше станало в България. Либийски медици, заразяват XXX деца със СПИН (недай си боже). Тогава някой щеше ли да смята, че са невинни? Народът щеше да се вдигне и да иска публично да бъдат линчувани!


mi estestveno 4e sa jertva!po glemite i bogati strani vinagi hvurlqt vinata vurhu po malki, kato na6ata.

Тук май думите ти бяха доста пресилени, а и не виждам какво общо има Либия с голяма и богата страна :? Вярно е, че Либия по площ е 15 пъти по-голяма от България, но населението й е едва 6 млн. Там основно се занимават с добив и преработване на нефт. Да ти дам едно примерче още, обработваемата им земя там е едва 2-3 % от територията на страната, а в България тя е 50 %. В Либия макар и да имат доста забележителности страната е лишена от туристически интерес, а България годшино е посещавана от 4 млн. туристи. Да не говорим, че в Либия няма изграден ЖП транспорт. Мисля, че това стига, за да разбереш колко си била права.


e a li4no ne vijdam pri4ina da ne vqrvame....vse pak sme sunarodnici....a nie bulgarite trqbva da se podkrepqme ina4e ni6to nqma da ostane ot nas...

Тука си права, тази вяра и подкрепа е най-силно изявена в съдебната ни система. След залавянето на някой криминално проявен с размери на досието му като роман, той веднага е изкарван невменяем или със сериозни здравословни проблеми, а известно време след това е освобождаван. Интересното става, че няколко месеца след, като бъде освободен, негови бивши "колеги" от групировката в която е участвал го гръмват.

BABY_SEXY_GIRL, множественото число на думата "съд" (в смисъла, който е употребена в тази тема) е "съдилища" ;)

И все пак..."Всеки е невинен до доказване на противното"

tedo_davis
04-12-2005, 05:44
E ti go kaza mnogo to4no,nqma kvo da dobavq...Samo mojem da se nadqvame da gi osvobodqt :?
emi dano .... ina4e beshe gadno - precakaha gorkite hora - ne mislq 4e shte gi pusnat ... no neka se molim za tqh.

techCandy
04-12-2005, 12:28
И аз мисля, като Dobrina и aBeP4eTo. Защо всички са изключили напълно вероятността да имат нещо общо. Всички са убедени едва ли не на 101 %, че са невинни. Интересно ми е, замисляли ли сте се, ако бяхме на тяхно място и това беше станало в България. Либийски медици, заразяват XXX деца със СПИН (недай си боже). Тогава някой щеше ли да смята, че са невинни? Народът щеше да се вдигне и да иска публично да бъдат линчувани!


mi estestveno 4e sa jertva!po glemite i bogati strani vinagi hvurlqt vinata vurhu po malki, kato na6ata.

Тук май думите ти бяха доста пресилени, а и не виждам какво общо има Либия с голяма и богата страна :? Вярно е, че Либия по площ е 15 пъти по-голяма от България, но населението й е едва 6 млн. Там основно се занимават с добив и преработване на нефт. Да ти дам едно примерче още, обработваемата им земя там е едва 2-3 % от територията на страната, а в България тя е 50 %. В Либия макар и да имат доста забележителности страната е лишена от туристически интерес, а България годшино е посещавана от 4 млн. туристи. Да не говорим, че в Либия няма изграден ЖП транспорт. Мисля, че това стига, за да разбереш колко си била права.


e a li4no ne vijdam pri4ina da ne vqrvame....vse pak sme sunarodnici....a nie bulgarite trqbva da se podkrepqme ina4e ni6to nqma da ostane ot nas...

Тука си права, тази вяра и подкрепа е най-силно изявена в съдебната ни система. След залавянето на някой криминално проявен с размери на досието му като роман, той веднага е изкарван невменяем или със сериозни здравословни проблеми, а известно време след това е освобождаван. Интересното става, че няколко месеца след, като бъде освободен, негови бивши "колеги" от групировката в която е участвал го гръмват.

BABY_SEXY_GIRL, множественото число на думата "съд" (в смисъла, който е употребена в тази тема) е "съдилища" ;)

И все пак..."Всеки е невинен до доказване на противното"
Ей това е, по точно нямаше кой да го каже,
не разбирам и аз защо не допускате възможноста да са виновни
нека погледнем фактите, Либия е циганска страна и второ мнение няма
и не знам кой изръси че Либия била богата и силна, моля ви не ме разсмивайте, география и икономика поне от обща култура тряя да знаете. Първо какво правят наще хора на такова мясо "забравено от Бога" не мислите ли че има нещо мръсно в това? Второ както сочат фактите предполагам че хигиената е в въпросната "болница" е била под всякаква критика, като нищо е възможно наще да са заразили тия деца неумишлено. Откъде сте всички толкова сигурни че са невинни, ами ако не са. Предполагам че и съдебната с-ма на Либия е под всякаква критика разбира се, но ако това беше нормален и справедлив съд и докажеха че са виновни, какво....?
и все пак както каза МиТаКа "Невинни до доказване на противното"

Dobrina
04-12-2005, 19:39
Ей това е, по точно нямаше кой да го каже,
не разбирам и аз защо не допускате възможноста да са виновни
нека погледнем фактите, Либия е циганска страна и второ мнение няма
и не знам кой изръси че Либия била богата и силна, моля ви не ме разсмивайте, география и икономика поне от обща култура тряя да знаете. Първо какво правят наще хора на такова мясо "забравено от Бога" не мислите ли че има нещо мръсно в това? Второ както сочат фактите предполагам че хигиената е в въпросната "болница" е била под всякаква критика, като нищо е възможно наще да са заразили тия деца неумишлено. Откъде сте всички толкова сигурни че са невинни, ами ако не са. Предполагам че и съдебната с-ма на Либия е под всякаква критика разбира се, но ако това беше нормален и справедлив съд и докажеха че са виновни, какво....?
и все пак както каза МиТаКа "Невинни до доказване на противното"
fire of satan, позволи ми да не се съглася с някои точки от поста ти
Либия е доста богата - повярвай ми, нефта носи МНОГО пари, така че на тях засега не им е необходимо да развиват туризъм, земеделие или пък нещо друго. Вярно е също така, че след 30 години нефта ще посвърши, и до тогава е хубаво да са намерили алтернативни начини за печалба, но на тях това не можем да им го обясним :)
Какво правят нашите хора на това "забравено от Бога място"? Ами... чувала си думата "гурбет". Познавам хора, изкарали там 15 години, лично аз и моето семейство изкарахме там 7 години (баща ми 8). Преди десетина години там беше много привлекателно за чужденци, които решават да излязат от страната и да опитат да намерят нормален живот някъде другаде. Не виждам нищо мръсно в тази идея - все пак всеки е свободен да търси щастие/пари където пожелае. Друг е въпроса, че когато българи (а и не само, ако бъдем съвсем честни) отидат на "това място" започват да въртят далавери я с алкохол (в Либия има сух режим, и продажбата на алкохол е престъпление), я спекулации с валута, я проституция, може би дори наркотици. Така че по тези обвинения съм 100% сигурна че са виновни.
Колкото до СПИНа - със СПИН не се заразява ей-така от лоша хигиена или мръсни ръце. Ако те са ползвали повече от веднъж една и съща спринцовка например (а там винаги се използват консумативи за еднократна употреба, не е като по нашите болници), може да се заразят 3-4-5-6 или да кажем 10 човека, но не и 300 деца!!!! Така че ще те помоля да забравиш за възможността за "неумишленото" заразяване на децата.
За съдебната система на Либия нищо не мога да кажа със сигурност - не съм запозната. Навсякъде там цари огромна бюрокрация - все пак социализъм, колкото и либийски да е.

techCandy
04-13-2005, 12:09
fire of satan, позволи ми да не се съглася с някои точки от поста ти
Либия е доста богата - повярвай ми, нефта носи МНОГО пари, така че на тях засега не им е необходимо да развиват туризъм, земеделие или пък нещо друго. Вярно е също така, че след 30 години нефта ще посвърши, и до тогава е хубаво да са намерили алтернативни начини за печалба, но на тях това не можем да им го обясним :)
Какво правят нашите хора на това "забравено от Бога място"? Ами... чувала си думата "гурбет". Познавам хора, изкарали там 15 години, лично аз и моето семейство изкарахме там 7 години (баща ми 8). Преди десетина години там беше много привлекателно за чужденци, които решават да излязат от страната и да опитат да намерят нормален живот някъде другаде. Не виждам нищо мръсно в тази идея - все пак всеки е свободен да търси щастие/пари където пожелае. Друг е въпроса, че когато българи (а и не само, ако бъдем съвсем честни) отидат на "това място" започват да въртят далавери я с алкохол (в Либия има сух режим, и продажбата на алкохол е престъпление), я спекулации с валута, я проституция, може би дори наркотици. Така че по тези обвинения съм 100% сигурна че са виновни.
Колкото до СПИНа - със СПИН не се заразява ей-така от лоша хигиена или мръсни ръце. Ако те са ползвали повече от веднъж една и съща спринцовка например (а там винаги се използват консумативи за еднократна употреба, не е като по нашите болници), може да се заразят 3-4-5-6 или да кажем 10 човека, но не и 300 деца!!!! Така че ще те помоля да забравиш за възможността за "неумишленото" заразяване на децата.
За съдебната система на Либия нищо не мога да кажа със сигурност - не съм запозната. Навсякъде там цари огромна бюрокрация - все пак социализъм, колкото и либийски да е.
Хах виж аз може и да съм изпълнена с предрасъдаци отностно всички
страни в тая част на Африка, ама все пак
те може и да са много богати......повече знам за Египет в интерес наистина, не съм мноол сигурна но мисля че в Либия положението не кой знае колко по различно, става въпрос за това че въпреки че страната е богата, много хора тънат в мизерия....а освен това да не забравям че това е ислямска страна. Казах че има нещо съмнително именно за това което ти каза, защото винаги намират начин да направят нещо нелегално за повече пари, не всички разбира се, но повечето, права си че преди е било доста изгодно да се иде там, но защо точно там, защото ако бяха отишли в някоя по-цивилизована страна нямаше да могат да нарушават правилата....т.е. целта на занаятието е била точно с такава цел, пак казвам не при всички.
И това за спина, правя си, не може да стане, но все пак допускам че може пък и да не са виновни знам ли....с каква цел биха го направили...пък и знам ли....
А за съдебната система, не мисли че и аз знам много, не съм ровила специално по сайтовете за да проверя точно как стоят там нещата, но както казах за сметка на това съм наясно как стоят нещата в Егиепт и Сомалия....о и Мароко също.
Айде респект :wink:

dream_kote
04-16-2005, 01:35
a be hora zamilslete se tezi hora imat semeistva....estesveno che tova ne sa go napravili te ....vse nqkoi gi e natpil....vse nesto e stanalo.....Kakto i da e ne znam teq hora kolko vreme sedqt vav toq zatvor ,no zamislete se te imat semeistva, decha....Uzasno e ......Prosto mi se reve za tqh kakto i za Tezi decha koito zaginaha vav katastrofata:( :?: :(

Dorianchety
05-26-2005, 21:43
i az sam saglasna :!:

-GURU-
08-26-2005, 10:02
Ко се спори още еми не са виновни.Монтание (човекът който първи е изолирал HIV вируса)и Колиций(учен- специалист в тази област) - хората които най-много знаят за СПИН го доказаха. Хора ,за които, според мен, честта е над всичко и не биха лъгали (сякаш са се втурнали да ни помагат западните народи).Това е абсолютно достатъчно. Кофтито от цялата работа е, че родителите не знаят кой им е убил децата.Иначе хич не му завиждам на тоя Муамар Кадафи как се е накеречил.

Bamze
10-16-2005, 00:53
Извинявайте ако ви се натрисам, ама все още се ориентирам в сайта, буквално преди около 2 часа разбрах за сайта.
Ама темата която сте подхванали само...виновни или не? А защо само българите са "виновни или не" я стига това си е политическа игра. Защото ако Наденцето Михайлова беше прибрала навреме сънародниците ни, те щяха да са автоматически невинни нали!

teenkopele
10-20-2005, 18:56
А от къде можем да сме сигурни, че са невинни?...
Жалко, но факт...

Можем да сме сигурни и то 100% :twisted: ...като не знаеш просто не говори.
Първо:
Oще когато децата са били заразени е имало не само български, но и много чуждестранни медици-това автоматично ти казва,че вероятността да са точно те е сравнително малка!
Второ:
Нивото на хигиената, което е била поддържано в болницата е било страшно ниско-това е констатирано от няколко независими лица!
Трето:
Не са намерени никакви доказателства, че нашите медици са виновни по какъвто и да било начин за заразяването на децата!!!! :wink:

Bamze
10-21-2005, 06:35
А от къде можем да сме сигурни, че са невинни?...
Жалко, но факт...

Можем да сме сигурни и то 100% :twisted: ...като не знаеш просто не говори.
Първо:
Oще когато децата са били заразени е имало не само български, но и много чуждестранни медици-това автоматично ти казва,че вероятността да са точно те е сравнително малка!
Второ:
Нивото на хигиената, което е била поддържано в болницата е било страшно ниско-това е констатирано от няколко независими лица!
Трето:
Не са намерени никакви доказателства, че нашите медици са виновни по какъвто и да било начин за заразяването на децата!!!! :wink:

Да това са фактите.
Обаче са загинали доста деца!
И нали трябва да има изкупителна жертва!
Хоп, ето я и ролята на сънародниците ни!

Bor4e Kamenoski
11-15-2005, 12:41
Кои са тези, дето казват, че българките са виновни?!!! Нима оспорвате мнението на учени от световна величина като Монтание и Колици? Петте българки са заложници на престъпния режим на Муамар Кадафи и са единственият му коз, който той разиграва в отношенията си със Запада. Ако нашите сестри получат оправдателни присъди, това със сигурност ще катурне Кадафи от власт. Ако пък присъдите им бъдат потвърдени, международният натиск върху Либия ще се увеличи още повече. Ето за това са всичките тези процедурни протакания на делото. Либийците се намират в много деликатното положение да изберат между два еднакво неблагоприятни за тях варианта. Трябва да вярваме, че справедливостта ще надделее и ще освободят сънародничките ни. Или да се надяваме, че опозицията срещу Кадафи ще се активизира и докато той още се чуди как да постъпи, ще го свали от власт. Последният вариант е напълно в рамките на възможното!!!

teenkopele
11-15-2005, 15:22
А от къде можем да сме сигурни, че са невинни?...
Жалко, но факт...

Можем да сме сигурни и то 100% :twisted: ...като не знаеш просто не говори.
Първо:
Oще когато децата са били заразени е имало не само български, но и много чуждестранни медици-това автоматично ти казва,че вероятността да са точно те е сравнително малка!
Второ:
Нивото на хигиената, което е била поддържано в болницата е било страшно ниско-това е констатирано от няколко независими лица!
Трето:
Не са намерени никакви доказателства, че нашите медици са виновни по какъвто и да било начин за заразяването на децата!!!! :wink:

Да това са фактите.
Обаче са загинали доста деца!
И нали трябва да има изкупителна жертва!
Хоп, ето я и ролята на сънародниците ни!

Така е!
За съжаление,нашето правителство не е имало достатъчно акъл,за да изтегли медиците ни на време. :?

Ама медиците от другите страни са били изтеглени моментално! :evil: