PDA

View Full Version : Kakavo bude6te imam v BG?!



kalin4itsa
04-11-2005, 15:52
dobre de nali vsi4ki kazvat: ne napuskaite BG, tuka si e nai dobre, BG zagiva i t.n.....a sega mi kajete: kakvo bude6te imame v BG?ne 4e kazvam 4e nqma, no mi e interesno vie kakvo mislite po vuprosa.poneje vse pove4e i pove4e mladi hora se iznasqt, i mi e interesno, ako BG e takava hubava strana, za6to go pravqt?

04-11-2005, 16:01
поне според мен-никакво
неведнъж съм го казвала и специално
за мен нещата стоят така :roll: не казвам
че като ида в чужбина всичко ще ми се
поднесе на златен поднос с салфетчица
и знам колко много ще трябва да се боря,
и все пак мисля че това ще е най-доброто
решение..защото е факт, че в Бг няма бъдеще

kalin4itsa
04-11-2005, 16:06
mi i az taka mislq.az sega u4a v Germaniq.a dali ne6tata 6te se pogobrqt kogato BG vleze v European Union?

e4o
04-11-2005, 16:08
mi i az taka mislq.az sega u4a v Germaniq.a dali ne6tata 6te se pogobrqt kogato BG vleze v European Union?
spored men nqma da se opravqt ne6tata, i as ne vijdam nikvo bude6te v bg

Impulse_
04-11-2005, 17:02
Dobre, na tezi, koito kazvat, 4e nqma byde6te tuk im zadaam edin vpros! Za6to mislqt taka?

kalin4itsa
04-11-2005, 17:22
mi kaji mi koi jivee dobre i e bogat v BG?MUTRITE! a horata koito si izkarvat prehranata 4estno nqmat pari da si kupqt nova ku6ta ili nova kola ili skupi rehi ili takiva ne6ta.a kakvo?kato se pensioniram da se 4uda kak da si platq stetkite za toka i za parnoto li?ili puk da se vla4a 10 km samo za6toto na edi koisi pazar domatite za 10 ct po evtini?ili da ne u4a kakvoto isam v universiteta samo za6toto nqkoi drug si e platil za da vzeme moeto mqsto ili kakvo?
a spored teb ti kakvo bude6te ima6 v BG?

ellii
04-11-2005, 17:51
NE!... ako ostana v bg shte e edinstveno zaradi blizkite mi..za da s1m do tqh a i zaradi samata BG shtoto e krasiva!

kalin4itsa
04-11-2005, 18:19
to 4e e krasiva nqma spor, samo 4e ima prostaci koito si hvurlqt boklucite kudeto im padne, a politizite har4at pari za mercedesi i bmwta koito puk im bili i tesni4ki, a ne vzemat da platqt malko pari na bezrabotni hora da posuberat toq bokluk.....

SimpleGirl
04-11-2005, 18:21
Първо аз никога нямам намерение да живея в друга страна /въпреки, че не е хубаво да казваш "никога"/ :D !! Обичам България и не смятам, че винаги решението трябва да се изразява с бягство. На всичкото отгоре има страни, в които положението е много по-зле отколкото у нас. Живота си е в нашите ръце, ако учиш и се трудиш достатъчно, то един ден ще си възнаграден. В крайна сметка бъдещето на България зависи само от нас, от това как ние ще устроим живота си. Такива глупави изказвания от сорта "В България няма бъдеще" не смятам за удачни. А и всеки си мисли, че всичко ще е като по филмите - хубавата къщичка с големия двор и милите съседи. Само, че не е така - в повечето от другите държави ще се мъчиш доста повече от колкото тук. Не само с някой обстоятелства, а и с презрението на хората. Докато хората в България не се вземат в ръце и не решат да направят нещо ще си седим така и всеки само ще мрънка и недоволства.

kalin4itsa
04-11-2005, 18:29
da napulno sum suglasna sus teb....samo 4e zasega nikoi ne se e hvanal da napravi ne6to!na stranata i trqbvat pove4e patrioti kato teb!za men ve4e e tvurde kusno.....i moga da te razo4arovam kato kaja 4e az jiveq v ku6ti4ka na 4 etaja s golqm dvor i mili susedi.....no mnogo se nadqvam i horata v BG da sa 6tastlivi kolkoto men...no prosto kogato si doidoh v Bg prez mart bqh potresena ot bokluka tam.i ot horata koito rovqt v bokluka---tolkova mi e jal i napravo mi igva da zapla4a!eto TE nqmat bude6te...a sa hora kato vsi4ki ostanali...

miloto_girl_4e
04-11-2005, 18:47
spored men v BG nqma bude6te.. kolkoto i gadno da zvu4i :roll:
ama surce ne mi dava da napusna rodinata si .. a i NE iskam ... :roll:
obi4am si rodinata... moje da nqmam bude6te tuka,no za sega tvurdo iskam da ostana tuk :!: Ne iskam drugade.. v BG spored men 6te se 4ustvam nai dobre :D

Andy20
04-18-2005, 22:48
Аз съм малко по-голям от вас и съм бил къде ли не... Мога да ви кажа, че тук нещата се променят, макар и бавно, но за добро. И хич не е вярно, че младите нямат бъдеще тук, даже напротив! Трудно е наистина, но ако си с достатъчно акъл и умения, ще успееш. Даже бих казал,че е много по-трудно да се реализираш в чужбина на някоя хубава работа,именно защото си чужденец и винаги ще останеш такъв!

04-20-2005, 17:48
dobre de nali vsi4ki kazvat: ne napuskaite BG, tuka si e nai dobre, BG zagiva i t.n.....a sega mi kajete: kakvo bude6te imame v BG?ne 4e kazvam 4e nqma, no mi e interesno vie kakvo mislite po vuprosa.poneje vse pove4e i pove4e mladi hora se iznasqt, i mi e interesno, ako BG e takava hubava strana, za6to go pravqt?

Badeshteto ti e ti kakvoto si go napravish! Bg e nai hubavata strana, da! Ne zavisi ot men dali sumt tuka (UK) ili v BG, ne e i na maika vinata che se e vlubila v anglichanin! Pak ti kazvam - s jelanie sichko stava, taka shte stane i moito vrashtane v Bg - s merak! I btw Murderdoll za takiva kato teb nqma badeshte - ne iskash da se borish v BG a v chijbina - shto ti si znaish! Chujbina ne e mn po razlichna ot Balgaria, naprostiv horata sa sas sashti navici, malko po ukroteni, preklonni, i SMAZANI PSIHICHESKI! Ba;garia e svoboda! radvaite se dokato mojete zashtoto vlezem si v Evroto bavno i neslavno Bg shte stane kato otvratitelnoto Uk i tapata germaniq!

techCandy
04-20-2005, 20:23
Badeshteto ti e ti kakvoto si go napravish! Bg e nai hubavata strana, da! Ne zavisi ot men dali sumt tuka (UK) ili v BG, ne e i na maika vinata che se e vlubila v anglichanin! Pak ti kazvam - s jelanie sichko stava, taka shte stane i moito vrashtane v Bg - s merak! I btw Murderdoll za takiva kato teb nqma badeshte - ne iskash da se borish v BG a v chijbina - shto ti si znaish! Chujbina ne e mn po razlichna ot Balgaria, naprostiv horata sa sas sashti navici, malko po ukroteni, preklonni, i SMAZANI PSIHICHESKI! Ba;garia e svoboda! radvaite se dokato mojete zashtoto vlezem si v Evroto bavno i neslavno Bg shte stane kato otvratitelnoto Uk i tapata germaniq!

ами да разбира се, ще се съглася със теб, как иначе :) , само едно ще
ти успоря, просто защото няма да стане. България дори в ЕС никога няма да стане като Англия или Германия или пък Холандия. Няма да станат хората такива каквито са тука, като машини за пари, защото българите като цяло разбира се са алчен народ, но знаят кога да работят и кога да почиват и най-вече как. Верно е че сме мързеливи, но плащат ли ни бучим и работим. Не вярвам да стане така както е в Европа. А на тези които искат да заминават: хора внимавайте какво си пожелавате, само това ще кажа.
Мога много да говоря по темата за хубавите и лошите черти на европейците и българите, но в крайна сметка не е за това темата :)

LiNkiN4eTo
04-20-2005, 20:44
ще се опитам да отговоря максимално кратко и ясно - никакво :!:

Velik_myrzel
04-21-2005, 12:09
От отговорът ти ми стана маскимално ясно единствено, че си отговорил без въобще да се замислиш върху въпроса.
ТИ нямаш бъдеще! И всички други като теб също. Не си написал защо мислиш така. Какво ти пречи? Не можеш ли да го промениш?

Какво разбирате под "бъдеще"? Какво означава това че няма бъдеще? Всички ще умрем ли или ще влезем по затворите? Бъдеще има и то е такова каквото си го направим. Ако някой не е щастлив сега, по-добре е да започне да се бори за щастието си. Дори да му се наложи да замине, няма нищо лошо в това. Но това не дава право на никой да убижда страната и народа си. Ако не му харесва да се помъчи да го промени. Ако не откривате поне малко щастие тук, вие няма да го намерите където и да е. Вечно ще ви липсва нещо. Освен ако не се промените в последствие, защото новата обстановка често променя до неузнаваемост човека.
На всички песимисти за България: Махайте се! Вървете на ново място и се променете! Тук само пречите!
Още един въпрос: Какво сте направили вие за бъдещето си тук, та казвате че нямате. Опитали ли сте се да постигнете нещо. Кажете какво ви е спряло. Някой може да знае начин как да се превъзмогнат тези пречки. Направихте ли всичко по силите си? За вашето бъдеще? Или просто си казахте: "Веднъж да се махна от тая дупка и вече ще се хвана здраво за работа. Може да е дупка, но за да излезете от нея трябва да се катерите, а не да псувате този който я е изкопал.

Има една такава дилема: ако ви предложат работа в чужбина отговаряща на квалификацията ви и същата работа в България, но при три пъти по ниска заплата и по-лоши условия за работа, коя ще приемете?
Винаги ще избера тази в България, освен ако другата е само временна.
Защо ли. Досетете се. Кажете ми "защо не" и тогава ще ви кажа защо.

_______________
"Да не съм аз Господи" (Мат 26:22)

Bimper-ska
04-21-2005, 20:46
V BG imat bude6te samo inatite, koito sus zubi i nokti i s cenata na vsi4ko, prosto iskat da sa v rodinata si i tarikatite, koito celqt po nqkakuv na4in da precakat inatite. Za sujalenie v momenta tarikatite sa na vlast...

04-21-2005, 21:09
кой знае какво :!:
нищо оригинално или невиждано.....

kalin4itsa
04-22-2005, 16:46
ami da vi kaja li az za6to se radvam 4e napusnah BG?sega sum na 13.napusnah BG na 11.v momenta vsi4kite mi suu4enici pu6at kato komini, dori i treva, napivat se v 13.00 4asa, predi u4ili6te, psuvat u4itelite, i koi znae kakvo pravqt kato hodqt po discoteki v ponedelnik ve4er.a nali trqbva da se stegnat 6toto im predstoi kandidatstvane?!?!?!?!
i znam 4e ako bqh ostanala 6ta6 da stana su6tata.eto TOVA me OTVRA6TAVA!!!a kude sa im roditelite?a vse nqkoi nali gi vijda?vse nqkoi nali im prodava cigari i alcohol?a nali i nqkoi moje da spre ili pone da namali tova?ama nqma koi.6toto po4ti vsi4ki politici imat prazni tikvi vmesto glavi!

^I don't give a fuck^
04-22-2005, 16:56
Бъдеще- НИКАКВО .И като влезем в ЕС не смятам че нещо ще се промени
kalin4itsa-това всички го правят за "гЪзарията" .Питала съм много проятелки/приятели,всички казват "просто ей така..да съм от компанията" Не за друго.Всички се правят на някакви колуни

DeaTHroW-ReC_F
04-22-2005, 17:54
ami da vi kaja li az za6to se radvam 4e napusnah BG?sega sum na 13.napusnah BG na 11.v momenta vsi4kite mi suu4enici pu6at kato komini, dori i treva, napivat se v 13.00 4asa, predi u4ili6te, psuvat u4itelite, i koi znae kakvo pravqt kato hodqt po discoteki v ponedelnik ve4er.a nali trqbva da se stegnat 6toto im predstoi kandidatstvane?!?!?!?!
i znam 4e ako bqh ostanala 6ta6 da stana su6tata.eto TOVA me OTVRA6TAVA!!!a kude sa im roditelite?a vse nqkoi nali gi vijda?vse nqkoi nali im prodava cigari i alcohol?a nali i nqkoi moje da spre ili pone da namali tova?ama nqma koi.6toto po4ti vsi4ki politici imat prazni tikvi vmesto glavi!
hmmm q da vidim...az sum 8 klas(ne sum golqma..)....Ne pusha,nito cigari,nito treva,ne piq v 1 na obqd...ne hoda na diskoteki,bilo to i prez weekenda,roditelite mi sa otgovorni..OPA dori jiveq v Bulgariq...!!! Nujno li e da sudish po tvoite syu4enici za vsi4ki bulgarski deca..Mersi mersi,o4arovah se..Propusnah li da kaja 4e u4a?Ne koi znae kolko mnogo,no ne se lishavam..Eeh....I mislq 4e imam nqkakfo bydeshte,mislq 4e trqbva da se borq za nego..Az nemoga da govorq 4e ne pritejavam neshto,koeto ne e materialno,koeto ne vijdam i dokosvam..Nemoga i nqma da go napravq..Imam nqkakvi ambicii,moje bi bih zaminala za 4ujbina no ne zavinagi...,moje bi prosto da izkaram malko pari..Ili sega shte mi kajesh 4e i obrazovanieto ni kuca...?I 4e s diploma ot tuka nqma da me priemat v 4ujbiina i t.n...?mi super,togava she si ostana tuka,boreiki se za sobstvenite si interesi,shtoto znam 4e bydeshteto na stranata e ostaveno v nashte ruce,i ako si4ki se iznesat ot tuka,togava ne prosto bulgariq nqma da ima bydeshte,a nqma da ima q ima i samata bg...

P.s...Sorka za latinicata,flex type-a mi se preee*a

DiEsEl_GiRl4eTo
04-23-2005, 15:55
Аз не искам да оставам тук. Казвала съм го много пъти. Няма бъдеще! Всичко е с връзки. Не можеш със собствени сили да получиш това, за което се бориш. А дори и да можеш, става много трудно. ВИнаги ще назначат някой познат, роднина...и т.н. Трябва непрекъснато да живееш под стрес, че на другия ден може и да нямаш работа. А като отидеш в чужбина това го няма. Както каза Мърдера, няма нищо да ти е на готово. Обаче разликата е, че като работиш там, получаваш това, за което работиш. Заплащането е много по-добро. И когато наистина работиш здраво, го оценят! А тук гледат как да те прецакат. Вярно е и че там хората са "машини за пари", хладни и студени. Там не може майка да отиде на гости на детето си без покана. Обаче на мен ми трябва да поспестя някой лев, да си взема количка, апартаментче, да си се върна тука(където са приятелите и близките ми, без които трудно се живее) и да си отворя мое си бизнесче. Искам да мога един ден да помогна на родителите си, които в момента ми помагат и се лишават от толкова неща заради мен, а не да бачкам в някое магазинче и да изнемогвам. Тогава може би ще имам бъдеще тук. Обаче трябват или пари или яки връзки, за да постигнеш тук нещо.

Lubakis
04-23-2005, 21:35
По принцип не се задържам много дълго в този форум, но тази тема ми стана интересна и веднага ще ви обясня някой лични наблюдения.

В България всички седят и се оплакват. Политиците били лоши, сметките били големи,нямало пари, имало много безработни. Да така е не го отричам, но според мен проблема е в самите хора. Всеки си казва всичко и всеки осъзнава колко е зле, но не прави нищо по въпроса. Казва си: "Е какво мога да направя аз?!" Ако всички българи се обединят по някакъв начин държавата може и да се оправи. Но това вече не зависи от нашите баби, дядовци, майки и бащи. Това зависи от НАС!!! В момента ние сме бъдещето на България.

В България има много неща, които са на много по високо ниво от същите неща в чужбина, но просто българите виждат само лошото. Така сме устроени. Непрестанно протестираме и допускаме грешки. За да се оправи държавата трябва да се вложи нещо в нея. Ако ние не вложим няма кои!!! Трябва да се стараем да я поддържаме. Защо си хвърляте фасовете и хартийките по земята?! Защо веднъж не се замислите за постъпките си преди да ги направите?!

Бъдеще в България има стига да имате желание. Докато продлъжавате да мислите песимистично никога няма да успеете. Борете се за всичко до последно. Когато правите нещо, го правете за себе си, за собствено удовлетворение. Не разчитайте много на чуждата подкрепа и се старайте да се справяте сами с проблемите си. Изправяйте се срещу тях, а не ги оставяйте за после...

Проблема не е в държавата, а в народа й. Ние сме този народ. Да се променим към по-добро, за да харасваме държавата си!!!


ПС: Извинявам се ако съм се отклонил от темата или ако някой не ме е разбрал. Признавам, че имам малко по изкривено разбиране за живота и света. Пожелавам ви ДОСТАТЪЧНО!!!!

04-25-2005, 09:19
...Всеки си казва всичко и всеки осъзнава колко е зле, но не прави нищо по въпроса. Казва си: "Е какво мога да направя аз?!" Ако всички българи се обединят по някакъв начин държавата може и да се оправи. Но това вече не зависи от нашите баби, дядовци, майки и бащи. Това зависи от НАС!!! В момента ние сме бъдещето на България.
... Ако ние не вложим няма кои!!! Трябва да се стараем да я поддържаме. Защо си хвърляте фасовете и хартийките по земята?! Защо веднъж не се замислите за постъпките си преди да ги направите?!

Бъдеще в България има стига да имате желание...

Евала! (опс турска дума) :)
Никога не съм имал нищо против тия които са заминали. Нито против тия, които не искат да се връщат.
Не мога да понасям тези които само се оплакват и тръбят колко били зле тук и колко им бил виновен някой си. Как нямали бъдеще тук нямало работа, нямало образование и т.н. Който иска успява!
Ако ви се отвори възможност да заминете действайте, но когато тръгвате не оставяйте след себе си разрушения и мръсотия.

Честит ви Европейски съюз!!!

Ето го моето мнение за това:
Може би е положително, може би има и негативни страни приемането ни. Все ми е тая. Единственото което е за мен, е че няма да давам пари за виза (след време), ако ми се наложи да ходя някъде.
Останалото е нищо!
Самият стремеж да влезем там беше НИЩО! Никакъв смисъл нямаше. Всички тия преговори и реформи, които уж се правеха, не се правеха за нас а за удовлетворяване на някакви изисквания.
Простотия!!!
Когато ми идват на гости хора аз не се хващам да чистя и да подреждам. А когато не очаквам никого не тъна в мизерия, а точно тогава гледам да ми е най-приятно в къщи. Защото аз живея там и това е моят дом, не е домът на гостите ми.
Трябваше повечето от тези промени да се направят отдавна, за да стане животът ни по-добър, а не за да удовлетворим някакви изисквания. Други от промените въобще не трябваше да се правят. Все пак ние живеем тук, а не Европейският съюз. Ние самите не уважаваме себе си, а как тогава другите да ни уважават?!?!
Толкова за бъдещето ни свързано с Евросъюза. Докато не започнем да си почистваме сами за себе си, а само гледаме как е в къщата на другия и се тюхкаме, защо аджаба у нас е такава мизерия, няма да стане нищо.

Виждам си бъдещето тук! Може да не е велико, може да не ме дават по CNN или по ЕuroNews никога, но няма да се чувствам по-малко щастлив от който и да било Германец, Англичанин ...

Леле как е пекнало слънцето навън :) Като свърша работа ще се поразходя малко..

kalin4itsa
04-26-2005, 15:26
thx polu4ih nqkoi strahotni i patrioti4ni otgovori:)
samo me e strah dali kato ni priemat v ES nqma da zatunem v po golqma mizeriq?
primerno ako sega i hlqb e 50 st, togava 6te stane 50 centa+1 lev.a ako edna pensiq ili u4itelska zaplata(i to golqma)e 100 lv, to togava 6te si ostane su6tata:50 euro.
dali 6te stane taka?za6toto ako stane, prosto ne znam kakvo 6te pravim.
no az smqtam 4e moje i da e imalo nqkakvo polza ot tova deto 6te ni priemat v ES.pone durjavata ni 6te stane po populqrna i 6te privli4a pove4e turisti(da se nadqvame).samo 4e samo tova ne e ot polza na vsi4ki:(.
vie kak mislite?kakvo 6te stane?

krisiiiii
04-26-2005, 16:33
b]zdrte!

Az sam na 13 godini i sam v angliq ot 3.Tyka sam dobre zadovolena s dosta ne6a moje bi koito kato se pribera v bg nqma da imam ,no vapreki tova vinagi 6e predpo4eta Bulgaria.Tyk xorata sa po razli4ni i imat drygo vijdane na jivota.Kato darjava Anlgiq mi xaresva no tyk ne sam si az.Dori i xorata s koito sam 3 god ne me poznavat kakav 4ovek sam.Nqkaksi sam po svita no kato sam sred bulgari sam dryg 4ovek.
Angliq e edna xybava darjava koqto e osigyrila dosta dobro bade6e za nadoda si.Imam predvid 4e mladoto pokolenie moje da postigne mnogo ne6a po lesen na4in na kazvam 4e"hop" i gotovo no prosto jivota im e ylesnen.Vijdam 4e ostana tyk moga da se realiziram i da imam 6astlivo bade6e(dobra rabota,zaplata i semeistvo)Ne6ata ot strani 6e izglejdam syper no vsa6nost vsenqkade az nqma da bade napalno 6astliva za6oto edno mnogo vajno ne6o 6e mi lipsva-Tova e Rodinata.Ako si naistina yporit i znae6 kakvo iska6 ot jivota moje6 da si osigyri6 prekrasno bade6e v Bulgaria.Darjavata ni e prekrasna stiga nie da znaem kak da se grijim za neq.
Pri parva vazmojnost 6e se varna i 6e se opitam da izgradq edno 6astlivo bade6e pri nai obi4anite mi xora.[/b] :P :D :)

04-27-2005, 12:16
Аз бях госта по-горе. Имах проблеми с browser-a и не можех да се логна.


...
primerno ako sega i hlqb e 50 st, togava 6te stane 50 centa+1 lev.a ako edna pensiq ili u4itelska zaplata(i to golqma)e 100 lv, to togava 6te si ostane su6tata:50 euro.
dali 6te stane taka?za6toto ako stane, prosto ne znam kakvo 6te pravim.
no az smqtam 4e moje i da e imalo nqkakvo polza ot tova deto 6te ni priemat v ES.pone durjavata ni 6te stane po populqrna i 6te privli4a pove4e turisti(da se nadqvame).samo 4e samo tova ne e ot polza na vsi4ki:(.
vie kak mislite?kakvo 6te stane?

Малка поправка :wink: Може да се дължи на това че не си в България. Понякога а апредставата за нещата се изкривява с течение на времето. Учителската заплата не е сто лева :P. Ако беше толкова, учителите щяха да горят български знамена пред парламента. :lol: :lol:
Мисля че е двойна, без удръжките обаче. А пенсиите са си под 100 лв най-често.

Не мисля, че ще стане така. В противен случай жизнения ни стандарт ще падне под тоя на някой страни от третия свят :P а това в Европейския съюз ще е прецедент. А бе няма да е чак толкова зле. В началото, за около година-две ще е по трудно, докато се стабилизират нещата.
Естествено промени ще има и който не се приспособи ще е много зле.

_MiSs_KiSs
04-27-2005, 17:53
v Bg ima golemi razdeleniq mejdu bedni i bogati i dr takiva.Nie tuk ne jiveem ...a prosto sushtestvuvame.Za men v bg bbydeshte nqma kolkoto i da mi e my4no da go priznaq!!!Kato cqlo stranata e hubava no vytre v n eq neshtata sa razli4ni!Az sum edva na 15 a iskam da se mahna ot tuk.Tuk nqma da moga da se realiziram.Zashto da stoq tuk dokato 80% ot mladejda koqto me zaobikalq,vijdam kak vseki den vse pove4e i pove4e se provalq i si sysipva jalkiq jivot.!a az stoq tuka ...u4a i se trepq?i za kakvo?Za da stana nqkoi advokat,koito da see zaema s deloto na poredniq napil se muj ,skaral se s jena si i t.n....ili da stana lekar da se mu4a za poreden put da spasq ne4ii detski jivot,na dete ,koeto se e natrovilo s droga ili alkohol? Ne .....za men tova nqma da e jivot....just sushtestvuvanE!!!
iskam da vlezq v nqkoi hubav universitet v 4ujbina...i sum gotova da u4a seriozno za tova!!!Shte otida v 4ujbina i shte "jiveq"
Omruzna mi da vyrvq po ulicata i da gledam zemqta pokrita s bokluci,Ili opakovki ot cigari,sprincovki iz parkovete i t.n. Omruzna mi da me e strah da hodq v parka,pri misulta 4e porednata banda narkomani se krie tam napushvaiki se!
Omruzna mi da slusham muzikata na susedite i da disham mrusotiiite i praha ot kilima,koito susedkata tupa nad mene!Umorih se da pravq neshta i nikoi da ne gi ocenqva.....omruzna mi ot prepodavateli,koito sa korumpirani i si nqmat i kapka predstava ot tova koeto prepodavat.!!umorih se da gledam kolkoo sme izostanali tuk!Nqma li koi da opravi taq durjava be? Kude otidoha vsi4ki?nima vsi4ki umni i inteligentni izbqgaha ot tuk...ami bi trqbvalo da e taka..vse pak dsa umni horata:!!!!!tuk kakvo ostana:korumpirani deputati i edno neobrazovano i izprostqlo naselenie!
dano vsi4ko koeto izbqga ot tuk se vurne nqkoga i zavari edna po dobra durjava( ne mi se vqrva de ..) Ako ne ...dano te pomognat da q promenim!

DeaTHroW-ReC_F
04-27-2005, 19:07
аз пък що си мисля че бъдеще има навсякъде,защото и утре ше се събудя?

Да,сигурна съм че ще го направя(пак моите гениални аргументи)...Защото имам желанието за живот..А това да имаш бъдеще,може би от части е свързано с него..
Днес писах есе"Кои са нещата които дават смисъл на живота ни"..(ся малко отклонение..)
Изслушах и чуждите мнения...Знаете ли,никога не съм и предполагала,че някой ще каже родината или нещо такова...Така и стана..Но има малка подробност..всеки цени любовта,приятелството и семейството...,което всъщност е В БЪЛГАРИЯ...
Та си мисля аз,щом има толкова много хора,които все още са тук...Значи могат да станат и повече...Явно,някои хора са решили,че въпреки възможността да се изнесат в друга държава(уча в частно училище!) те могат да пробват и тук...Това е хубаво нали..
Знаете ли още какво си мисля..Вие,които сега казвате,че в България бъдеще няма..Дори и ние да намерим такова,вие ще сте слепи за него...Защото желанието обикновено бива убито от времето...А щом още в една тийнейджърска възраст сте решили че тука бъдеще няма...о господи...едва ли толкова бързо ще си промените мнението...

-------------------------------------------------

Относо тези 50 цента и единия лев отгоре...Както и заплатата от сто лева...

Миличка,смея да те поправя...че нещата не стоят точно така...Знаеш ли кога цените се увеличават?Нека те разочаровам,не ..не е когато постъпиш в европейския или някакъв си друг съюз..А когато заплатите се увеличат...тогава всичко поскъпва..Колко гадно нали?

-------------------------------------------------

И пак искам да кажа,че все още имам някакво доверие на наборите ми...Достатъчно хора по-нагоре казаха,че ние сме бъдещето..А нима нас ни няма..? Не мисля..

sherry
05-23-2005, 12:04
аз вярвам,че ако остана в България,мога да имам хубаво бъдеще.Животът е такъв,какъвто ти си го направиш и ако понякога ти поднася кофти преживявания,това не значи ,че трябва да се отказваш от него.Трудностите в България са много,,но пък ако бъдем упорити и ако вярваме в себе си,можем да постигнем всичко,което пожелаем.Апък и кой ти гарантира,че в чужбина ще ти е по-леко и ще изградиш хубава кариера?Никой...Тук е трудно,няма пари,но ако имаш силна воля и късмет можеш да успееш.Иначе и аз бих искала да пътувам из целия свят,но да живея тук.Тук са хората,които обичам,тук е моята страна,не мисля,че трябва да я загърбваме само защото животът тук е труден.Нали когато имаме проблем,за да го разрешим не трябва да го загърбваме,а да се изправил лице в лице с него?Аз няма да се предам...

kopa4a
05-23-2005, 22:23
Аз мисла,че човек няма бъдеще в BG.С тея ниски заплати и безработица за каде сме.Щом хора с висше образование става рабтници в сферата на чистотата :? нещо не виждам нещата!А и стова убочени :shock:.А и какви мушенеци има в България обещават ти нещо а после сам си сърбаш6 попарата :(

Dorianchety
05-26-2005, 21:33
v BG bade6te-DA DA :!:

lady_bird
06-01-2005, 12:04
6te ti go kaja napravo-v bg nqma bude6te!!!po-dobre da se iznasqma predi da stanem na 30-40 god,kogato ve4e 6te sme dostatu4no razumni,za da go osuznaem! :(

Lord_Stormy
06-12-2005, 19:22
И като се изнесеш какво ще работиш? Ще береш домати на полето и няма да доживееш 40 Там си никои. Неказвам че тук има какво да се прави освен да подхванеш някакав доходен бизнес но и това нестава лесно просто сме прецакани защото сме се родили тук. :cry: :cry:

06-12-2005, 23:36
TI SI MILISH CHE SI PRECAKAN! NAISH KOI SA PRECAKANI - HORATA V AFRIKA KOITO NQMAT KAKVO DA QDAT UMIRAT OT SPI I DECATA KOITO RAJDAT UMIRAT PREZ OCHITE NA MAIKITE IM! TE SA PRECAKANI...HORA KOITO POLVIN DEN TRQVA DA HODAT ZA DA STIGNAT DO PRQSNA VODA I KOITO RAZCHITAT NA NASHITE POMOSHTI - NA SVETOVNITE POMOSHTI DA DARQT NQKOI LEV, DOLAR, PAUND ZA DA IMAT KAKVO DA QDAT! TAI CHE NE MI GOVORI ZA KOI E PRECAKAN I KOI NE!

techCandy
06-13-2005, 19:26
Kittie_ забелязала ли си как всички говорят на изуст.
Колко пъти прочете само в тая тема, как хора със висши образования работели "в сферата на чистота". Как заплатите били ниски, и не знам си кво. Щото явно всички си мислят, че парите в западна европа растат по дърветата. И като кажеш че взимаш заплата 1200 евро и те си мислят вече, че си супер преуспял... :lol: Мила просто се откажи, това са овце, които никога няма да прогледнат, колкото и да им обясняваш, те ще си знаят тяхнотоhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/k0/smashfreak.gif

San4o
06-14-2005, 01:08
Голямо стига да си извоюваш позициите в живота. Ако постигнеш нещо (разбира се с много труд) защо да не си останеш в България.

mis_marry_jane_13
08-01-2005, 14:32
az mislq 4e si4ki se mahat ot bulgariq za6toto tq ne e mnogo hubava strana.tazi durjava e stanala strana na mangali.ne mislite li?!az mislq 4e za da imam nqkakvo dobroo bude6te trqbva da otida v nqkoq druga durjava

GURU
08-29-2005, 14:55
Според мен човек е толкова голям колкото са мечтите му.Не знам но мисля че ако някой иска да успее в България той ще успее.

Sportexz
08-29-2005, 15:00
Kakavo bude6te imam v BG?!
Хубаво!

borche
09-05-2005, 19:57
az mislq 4e si4ki se mahat ot bulgariq za6toto tq ne e mnogo hubava strana.tazi durjava e stanala strana na mangali.ne mislite li?!az mislq 4e za da imam nqkakvo dobroo bude6te trqbva da otida v nqkoq druga durjava


Хм :twisted: Какво ти бъдеще, ти си на 13, а пък ми говориш за бъДЕЩЕ? :?: :!: Аман от такива, не виждали ЩО за 'хора' са чужденците.

Аман от пикли и пикльовци !

LuxurySk0B
10-18-2009, 09:50
Няма бъдеще , защото България е изостанала държава

bloodymirror
11-08-2009, 10:38
http://blog.mslazarov.net/wp-content/images/path_german_monster_2.gif
http://e-vestnik.bg/imgs/bulgaria/Eco_bokluk09-1.jpg
http://e-vestnik.bg/imgs/world/2805_bokluk_bulfoto.jpg
http://www.blitz.bg/documents/newsimages/2009-06-19-cl-WWBXYHNDL.jpg
http://www.trud.bg/Images/Cache/Image_247026_3.jpg
http://bglog.net/ClientFiles/c517fe87-8b72-40e7-8106-f5e831ff1675/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%20%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%8 2%D0%B8%D1%89%D0%B5%20%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9%20% D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%BE.jpg



това стига ли ви.. ето много малка част от причините,всички да се изнасят (: но те няма да се променят,а напротив-ще нарастнат! :?

boog
11-09-2009, 10:08
Кво искаш да кажеш с тези снимки , че само в България има боклук и се сечът дървета ли кво ??? :lol:

bloodymirror
11-09-2009, 16:56
хаха..
близо си ;) ..
мисълта ми беше,че при нас проблемите,които ти изброи са НАЙ-ЧЕСТИ!!!

SunnyTime
11-14-2009, 08:05
Обичам България,но няма ник'во бъдеще тук!

blgt
11-21-2009, 07:37
Kakavo bude6te imam v BG?!
шофьор на такси откъм етническото малцинство

darkness848
11-23-2009, 09:08
Parvo se izviniavam che ne pisha na kirilca, no v momenta niamam tazi vazmojnost. Kakvo pravi Balgaria? Nashata mila strana. Ami spored men tia dava pomoshti na romite, za da mogat da idat na uchilishte i t.n. Davat pari na tezi, koito sled vreme shte ia grabiat. A drugite deca, koito sled vreme shte stanat advokati, doktori, arhitekti i kakvo li oshte ne, tia kakvo pravi za tiah? Ima sluchai, kogato sa spirani detskite na deca, chiito roditeli sa otishli v chujbina i prosto sega vzimat zaplata ot roda na 2000 leva. A zashto bashtite im sa otishli tam? Zashtoto v Balgaria niama rabota za tiah. Edno semeistvo opredelno ne moje da se izdarja s 500-700 leva na mesec nali? Takiva sa neshtata v Balgaria, dokato v chujbina sa savsem rqazlichi. Roditelite vzimat minimum 1000 evro, a uchitelite vzimat 2000, dokato nashti vzimat 300 leva zaplata. I nakraia sled vsichko tova shte iskate da ostanat v Balgaria. Zashto, sled kato izvan stranata ni ima po-svetlo badeshte? :)

ge4eto70
01-02-2010, 23:13
Ем да ви ка.а с тач криза не видям ни6то хубаво теи 4е за сега по добре да не сам в БГ ама ми липсват фр и тнт ... :( :( :( :( :( :(

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-04-2010, 01:46
аз пък искам да живея в БГ ! Не ме инт какво бъдеще ще имам, просто знам че ще съм щастлива там! :-o

bloodymirror
01-04-2010, 13:15
:lol:

BuBa33333
01-09-2010, 14:17
ОБИЧАМ РОДИНАТА, НО МРАЗЯ ДЪРЖАВАТА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

danibebi
01-13-2010, 17:29
Първо аз никога нямам намерение да живея в друга страна /въпреки, че не е хубаво да казваш "никога"/ :D !! Обичам България и не смятам, че винаги решението трябва да се изразява с бягство. На всичкото отгоре има страни, в които положението е много по-зле отколкото у нас. Живота си е в нашите ръце, ако учиш и се трудиш достатъчно, то един ден ще си възнаграден. В крайна сметка бъдещето на България зависи само от нас, от това как ние ще устроим живота си. Такива глупави изказвания от сорта "В България няма бъдеще" не смятам за удачни. А и всеки си мисли, че всичко ще е като по филмите - хубавата къщичка с големия двор и милите съседи. Само, че не е така - в повечето от другите държави ще се мъчиш доста повече от колкото тук. Не само с някой обстоятелства, а и с презрението на хората. Докато хората в България не се вземат в ръце и не решат да направят нещо ще си седим така и всеки само ще мрънка и недоволства.

Точно така! ;)

gargamelBG
01-13-2010, 17:47
Нямаш тука бъдеще или поне ако работиш няма си заслужава за тези 100 лева :D аз живея в германия бтв и чесно да ти кажа е много по добро неможе да очакваш същите хора ама по светло бъдеще

pwnage
01-24-2010, 12:48
Tук имам такова бъдеще каквото си направя и не ми казвайте,че нищо не е възможно.

bloodymirror
01-28-2010, 10:50
Tук имам такова бъдеще каквото си направя и не ми казвайте,че нищо не е възможно.

Хм.. това не е точно така. Бъдещето на всеки се дължи 60% от възможностите в средата,в която живее,и всичко останало и 40% на неговите усърдия.. поне според мен! Вече почти всеки го е осъзнал.. виж,например,ако ти си живееш в България и си си изкарал/а добра диплома,но средата на живот е сурова..доста ще ти бъде трудно да си намериш също така хубава работа,само заради факта,че имаш диплома!

BLOOD_SUCKER
01-29-2010, 14:50
Здравейте. Аз съм студент в Германия от 3 години насам. Желанието да дойда тук беше по скоро мечтата на майка ми да следвам в западна европа. Въпреки,че съм от доста време тук, хората с които общувам са предимно българи и няколко чужденци. Така е положението с всички българи и чужденци тук защото немците са изродски народ, лишен от всякакви емоции,чувства и комуникативни умения.Те са едни безчувствени и емоцилнално бедни създания,като повечето на 30 год. изперкват.Нямате те си идея колко луди млади хора виждам всеки ден по улиците. Това че задържат всичко в себе си и са лицемерно учтиви към останалите в един момент ги съсипва и им избива на психиката. Вземат примерно заплати от 2000 евро като 47% отиват за данъци. тука плащат наи високите данъци в цяла европа.и с останалите 1000 евро трябва да преживеят месеца като наемите на апартаменти започват от 500 евро. и тук живеят скромно защото стандарта е по висок но и цените са супер високи. Нямам търпение да си взема дипломата и да си намеря работа в немска фирма в софия. в бг има бъдеще само за тези които наистина се стараят и имат желание да постигнат нещо. ОБИЧАМ ТЕ БЪЛГАРИЯЯЯЯЯЯЯ

LENUN
06-26-2010, 16:37
Отговарям ти директно МИЗЕРИЯ

tItEufFf
06-27-2010, 08:14
Майка ми е доктор. Беше семеен доктор в България. Работеше като луда, но трудът й така и не беше възнаграден. Едвам свързвахме двата края.
Дойдохме във Франция. Майка ми работи във кръвен център, много по-лека работа и печели 6 пъти повече от преди. Имаме си голяма къща, в центъра на града ( не е някакъв огромен град, но аз си го харесвам, всичко си има ) , с дворче, с мили съседи. Аз най-сетне седнах да уча, дори имах и награда за постижения. Аз виждам тук моето бъдеще.
Не ми казвайте, че ако учиш успяваш в България. Майка ми не е единствения случай, който знам. Много момичета, с висшо, работят като сервитьорки, само защото нямат връзки. Аз нямам връзки, а искам да успея. Не виждам друг избор

Sarge
07-08-2010, 13:10
Здравейте. Аз съм студент в Германия от 3 години насам. Желанието да дойда тук беше по скоро мечтата на майка ми да следвам в западна европа. Въпреки,че съм от доста време тук, хората с които общувам са предимно българи и няколко чужденци. Така е положението с всички българи и чужденци тук защото немците са изродски народ, лишен от всякакви емоции,чувства и комуникативни умения.Те са едни безчувствени и емоцилнално бедни създания,като повечето на 30 год. изперкват.Нямате те си идея колко луди млади хора виждам всеки ден по улиците. Това че задържат всичко в себе си и са лицемерно учтиви към останалите в един момент ги съсипва и им избива на психиката. Вземат примерно заплати от 2000 евро като 47% отиват за данъци. тука плащат наи високите данъци в цяла европа.и с останалите 1000 евро трябва да преживеят месеца като наемите на апартаменти започват от 500 евро. и тук живеят скромно защото стандарта е по висок но и цените са супер високи. Нямам търпение да си взема дипломата и да си намеря работа в немска фирма в софия. в бг има бъдеще само за тези които наистина се стараят и имат желание да постигнат нещо. ОБИЧАМ ТЕ БЪЛГАРИЯЯЯЯЯЯЯ

В кой град си като начало?


Относно данъците- да, много са високи(В скандинавските страни са по-високи, но това е друга тема), но като остарееш те своеобразно ти се възвръщат-получаваш най-доброто здравеопазване, грижи итн. Това в България го няма!! Относно народа- живял съм там известно време, хора има всякакви-тъпи и умни, грозни и красиви, чувствени и безчувствени. НЕ МОЖЕШ ДА СЛАГАШ 85 МИЛИОННА НАЦИЯ ПОД ЕДИН ЗНАМЕНАТЕЛ!!!

Иначе евалата , че учиш там. Живот и здраве и аз мисля да се установявам в Германия поне за образованието, достатъчно съм се нагледал на фарсове в България.....