PDA

View Full Version : Религиозни ли сте?



Niilo
04-12-2005, 07:08
Религиозни ли сте и ако да - коя религия проповядвате и защо?

04-12-2005, 07:42
Само една забележка. не се казва "проповядвате". Аз да не съм свещеник че да проповядвам. Само те проповядват. А вярващите изповядват дадена религия. Иначе да, вярващ съм и изповядвам източноправославно християнство. Въпреки това много се интересувам от католицизма, интересно ми е да чета книги, в които се описват събития от историята на Римо-католическата църква.

Niilo
04-12-2005, 07:53
Всъщност умишлено използвах "проповядвам", защото днес никой не се придържа на 100% към каноните на религията, на която е 'доверил себе си'.

incheto
04-12-2005, 10:54
da az sam hristiqnka..zashtoto taka sa me nau4ili maika tatko baba dqdo vsi4ko ot semestvoto mi:)

gazovia
04-12-2005, 11:35
Хаха ебати въпроса. много ясно, че 'сички сме християни. е тук таме има и некои резани пушки...

techCandy
04-12-2005, 12:05
Хаха ебати въпроса. много ясно, че 'сички сме християни. е тук таме има и некои резани пушки...
така ли било :?: и по кво се разбира :?:
аз не съм никаква, води се че съм христянка ама не съм, щото грам не вярвам в каквото и да е
а иначе се радвам на Коледа и Великден защото е весело, а не заради нещо друго :)

kaka_lara
04-12-2005, 12:29
fire_of_satan pravilno go kaza towa 4e spazvame tradiciite i hodim na velikden na curkwa ne ni prawi hristiani za towa se iziskwa mnogo powe4e

Baccara
04-12-2005, 12:52
Бог е само един, братя! Исус Христос е нашият водач!

air_J
04-12-2005, 13:52
Напоследък съм станал доста по-религиозен от преди.

amy lee
04-12-2005, 14:35
mi vodi se, 4e sum hristiqnka...ama hi4 ne sum religiozna :roll:

vra4ka
04-12-2005, 14:41
miii poprincip se vodi 4e sam hrisiqnin no ne sam mn religiozna daje hi4 :roll: :roll:

naty
04-12-2005, 14:53
opredeleno ne!Dano gniq w ada....

karamel4eto`m
04-12-2005, 17:14
vqrvam

Momchenceto
04-12-2005, 17:18
Хаха ебати въпроса. много ясно, че 'сички сме християни. е тук таме има и некои резани пушки...много ясно ли?? защотото може би ти и всичките ти връсници ходят всяка неделя за църква нали :? освен по коледа и великден сешташ ли се да отидеш на църква...защото аз само тогава...но въпреки това си държа на религията и вярвам а именно източно православен....според мен това си е чест да се наречеш християнин :P

gazovia
04-12-2005, 17:20
Аве по-спокойно, просто не бех разбрал въпроса. Имах предвид, че почти 'сички сме християни, а то било дали сме вЕрващи. Извинявам се за некомпетентното мнение :)

monka
04-12-2005, 17:45
az sam hristiqnka. vazpitana sam da vqrvam v,4e Isus Hristos e na6iat Bog :roll: naposledak hodq po-4esto na carkva i kato vlezna v nqkoq cyrkva se 4uvstvam nqkak si po-spokoina...prosto mi se slu4iha mnogo lo6i ne6ta i naistina sam blagodarna na Bog,4e vsi4ko zapo4va da se opravq :) a i regilqta e vajno ne6to! vse pak tq e edno ot osnovnite ne6ta,koito sa krepeli bulgarite vav vremeto,kogato sme bili pod tursko robstvo,naprimer :roll:

The Goodbye Girl...
04-12-2005, 17:46
Никак не съм религиозна. Не вярвам в богове и в още много неща. Но иначе съм кръстена в църква. Но това е било все пак желание на майка ми, когато съм била на годинка.

LunaTriCk
04-12-2005, 18:41
Единственото нещо в което вярвам е себе си

Cyberdyne_101
04-12-2005, 19:19
Вярвам, че има някаква висша сила..... :roll: 8)

Bimper-ska
04-13-2005, 23:02
Po princip sum hristiqnka, pravoslavna. Oba4e tiq gluposti za Hristos, ne6to ne mi se vruzvat. Ina4e sum ubedena, 4e Gospod ima. A naposleduk ne6to vzeh da se uvli4am po induizma, no ne spodelqm vsi4kite mu tvurdeniq. Mai sum religiozna, oba4e s neopredelena religiq.

aBeP4eTo
04-14-2005, 09:22
Аз съм атеистка 8)
Вярвам в себе си и тази вяра ми помага да съществувам, което според мен е по-важно!

04-14-2005, 10:32
Бог е само един, братя! Исус Христос е нашият водач!
http://smilies.sofrayt.com/%5E/3/down.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/3/down.gif
религията е за слабите ....аз вярвам само в себе си...
иначе се интересувам от сатанизъм..мнооого

THE_GANGSTA_GIRL
04-14-2005, 11:19
Определено да!
Е, не съм особенно примерна християнка, но съм вярваща! Отдавна не съм ходила на църква и много искам да отида в най-скоро време!

AvLee
04-14-2005, 11:54
Хах..ей тия изказвания са ми мноо интересни - вярвам само в себе си!Е как стават тия неща?В какво вярваш?Какво зависи от теб?
То е ясно,че няма да седнеш да си клатиш краката и да викаш "Бог ще ми помогне".Ама верно разяснете ми какво означава това,щото не схващам!
Да аз вярвам в Бог!
А това да вярваш не е само да ходиш на църква,да палиш по свещичка и вече да си "пречистен"..това е тъпо!Християнството е нещо по-различно - преди всичко доброта!

baby_one
04-14-2005, 13:33
az sam hristiqnka i moj ed se kaje 4e hodq ot vreme na vreme na carkva vsashtnost ne e otvreme na vreme a tri ptai v godinata na velik dne na cvetnica i na koleda tova .tai 4e mai ne sma religiozna

LunaTriCk
04-14-2005, 13:34
Хах..ей тия изказвания са ми мноо интересни - вярвам само в себе си!Е как стават тия неща?В какво вярваш?Какво зависи от теб?
То е ясно,че няма да седнеш да си клатиш краката и да викаш "Бог ще ми помогне".Ама верно разяснете ми какво означава това,щото не схващам!
Да аз вярвам в Бог!
А това да вярваш не е само да ходиш на църква,да палиш по свещичка и вече да си "пречистен"..това е тъпо!Християнството е нещо по-различно - преди всичко доброта!

Ами вярвам, че аз съм господар на себе си. Аз решавам кое как и кога да става. Вярвам, че само аз и приближените ми могат да ми помогнат. Ае просто не вярвам в измислици. Това е. За мен изобщо религията е една приказка с добри и лоши герои, а да и поука накрая на всяка глава.

Cyberdyne_101
04-14-2005, 17:16
Ами вярвам, че аз съм господар на себе си. Аз решавам кое как и кога да става.
Добре де, ако утре те блъсне 20 тонен Камаз (да не дава Господ :wink: ) :arrow: това ти ли ще си го решил :?: :wink: Просто не всичко е подвластно на човека :idea:

Tiffany
04-14-2005, 18:55
Аз съм християнка и съм вярваща...не постя,не ходя често на църква,но истински вярвам,че има нещо

AvLee
04-14-2005, 19:38
Ами вярвам, че аз съм господар на себе си. Аз решавам кое как и кога да става. Вярвам, че само аз и приближените ми могат да ми помогнат. Ае просто не вярвам в измислици. Това е. За мен изобщо религията е една приказка с добри и лоши герои, а да и поука накрая на всяка глава.

Абе да не споря..ама да не би Господ да ти казва какво да правиш или не?Секи си има право на избор и сичко си решава сам.Ако не вярваш в себе си или във възможностите си то за къде си.Но има неща,кото не ти ги решаваш или определяш(а повечето са такива)..природните бедствия,болестите,нещасти ята,някои събития....
Религия и вярване в Бог са доста различни неща само да кажа.Православни,католици.. ..нали уж вярват в един Бог и там Дева Мария а пък обичаите им са различни,църквите и т.н.така че вярата или ралигията не е "приказка" а те учи на много неща,някои дори и от литературата можеш да научиш.

Sk8er4o
04-14-2005, 20:42
Религиозни ли сте и ако да - коя религия проповядвате и защо?
Много. Едва ли бих постигнал нещо в живота си без Бог. Аз съм му благодарен за всеки път когато ми е помогнал, сигурен съм, че на никой невярващ не му се е случвало да му кажат, че единият му тестис 100% е загубен и трябва да се ампутира, но след като се помоли на Господ за минути да спадне от 4x до нормален размер без операция. Много пъти ме е спасявал. Аз съм евангелист . Още от малък съм възпитан така. До преди година и половина се бях отдалечил от Бога, лъжех, успехът ми беше 4.40-4.50, бягах от училище...животът ми бе ужасен, но когато се върнах към него всичко се промени. Успехът ми сега е 5.50+, нямам счупвания от тогава, а отсъствията ми са 2-3 и то от закъснения. Слава на Бога аз се промених. Аз се надявам, че повече млади хора ще повярват.
-
Аз съм евангелист, не подкрепям покланянето пред икони- все пак в библията се казва да не си създаваш идоли и да не се кланяш пред такива. Дали ще се молиш на Исус или на негова рисунка е все едно, пак ще те чуе :wink: И все пак всички христяни са еднакви - на един Господ уповават - православни, католици, протестанти, евангелисти...!
:wink: :wink: [/b]

[AvLee`u4i]
04-14-2005, 20:56
[quote=Niilo]не подкрепям покланянето пред икони- все пак в библията се казва да не си създаваш идоли и да не се кланяш пред такива. Дали ще се молиш на Исус или на негова рисунка е все едно, пак ще те чуе :wink: [/b]

Точно :wink: !Ей това мноо ме дразни..икони,глупости е на кой му се занимава с такива неща.Какво аз да не би да зема да се моля на една картина..хаха направо тя ще ми помогне.
А пък и те направо ги целуват и слагат пари пред тях..най-много да хвана някоя болест.То тия рисунки направо се едно са Бог!

Satanas_daughter
04-14-2005, 22:30
az ot satanizum minah na ateizum,religata e neshto glupavo,suzdadeno za da vodi glupavia narod za nosovete

korn___
04-15-2005, 17:47
as sum hristqnin i vqrvam tvurdo v bog i gledam da ne gre6a mnogo poneje znam posle kak nakazva ot li4en opit :evil:

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

04-17-2005, 09:36
аэ съм атеистка .вярвам в себе си.

one_touch
04-17-2005, 10:08
mi az sym pravoslavna hristiqnka.ne moga da kaja 4e mnogo vqrvam,ne hodq na cyrkva vsqka nedelq,a samo na cvetnica i mnogo rqdko po nqkoe dr vreme.ne se molq 4esto a samo kogato mi se e slu4ilo ne6to lo6o ili mnogo iskam ne6to da stane ,no ne s molitvite v bibliqta-predpolagam vsi4ki v truden mometn sa go pravil.abe hubavo e da vqrva6 v ne6to.v u4ebnika ima6e edin citat neznam ve4e ot koi filosof be6e,no glase6e ne6to ot roda,4e tozi filosofa vqrva i e praveden i 6te otide v raq,a ako nqma rai ni6to ne gubi,a horata koito ne vqrvat v raq i jiveqt nedopostimo za cyrkovnite kanoni gubqt i v dvata slu4eq-ako ima ad 6te otidat tam,pyk i nqmat nadejda v syrcata si.ne6to takova be6e sq ne si spomnqm to4no

C-I-A-R-A
04-17-2005, 15:03
Az viaravam v Bog

sladkoto_mime_
04-18-2005, 20:37
do kolkoto e vazmojno :?

04-18-2005, 20:59
Бог е само един !

bulgarche
04-18-2005, 21:38
da az sam hristiqnka..zashtoto taka sa me nau4ili maika tatko baba dqdo vsi4ko ot semestvoto mi:)

То е почти ясно ,че си християнка, но каква си по-точно? Източно православна, католичка, от "педесятниците" ли си или пък от "децата" на незнам си к'во беше?

Аз се водя изпочно православан християнин

Pe666o
04-18-2005, 23:05
ne sym mnogo religiozen...ne hodq na cyrkva i ne se propovqdvam...ne se molq na Gospod :? :? ..vapreki 4e ponqkoga mi se e iskalo da povqrvam 4e ima naistina i 4e toi moje da mi pomogne v ne6to....no sled tova si namiram pi6tovite po Himiq...i vsi4ko minava :lol: :lol:

BlinDBoY
04-18-2005, 23:07
ммм много съм религиозен 8)