PDA

View Full Version : Рекламите за алкохол и децата



Allicia
04-12-2005, 14:19
Как смятате? Влияят ли по някакъв начин рекламите на малчуганите и в каква посока.
Мисля, че всички ще се съгласят с мен, че е в отрицателна посока!
И все пак какво е вашето мнение по въпроса!

KiLLeR_InSTiNkT
04-12-2005, 16:23
Suglasna sum s teb.Mislq 4e tezi reklami ne sa osobeno podxodq6ti ama nali uj sa zabraneni za pod 18 /vupreki 4e nikoi ne go spazva/.

^TeguTo^
04-12-2005, 18:11
Еми и аз мисля,че им влияят зле,защото и аз съм виждала някви 1-2 клас пият,пушат...абее

MeThTiCaL
04-13-2005, 09:21
Мнението ми по тоя въпрос е, че в зависимост от това как рекламират даден продукт може да влияе по различен начин на хлапетата. Нормално е като ми изпраскат некав див купон на рекламата и покажат накрая водка Мери Джейн и те чаветата купон видели водката видели и веднага налитат да близват от алкохола това е нормално...

kaka_lara
04-13-2005, 09:24
i koe mu e strannoto nali celta na reklamata e da uveli4awa broia na klientite na daden produkt s cel uveli4avane na prihodite :?: :!:

karamel4eto`m
04-13-2005, 22:53
suglasen ma mi se struva 4e taq tema ne e za tuka ! do kolkoto sum i fanal smisulut

Bimper-ska
04-14-2005, 07:00
Az kato bqh malka nqma6e reklami izob6to, oba4e nqma6e i 1-2 klas deto da pu6at da piqt i da psuvat. A sega ima i dvete. Pravete si izvodite.

MuTaKa
04-14-2005, 07:55
Bimper-ska, едва ли си толкова възрастна, за да твърдиш, че "по твое време" е нямало реклами ;) :D
Дори още през 60-те години на миналия век нарастването на рекламните инвестиции доказват икономическото значение на рекламата, търсен е отговора на 2 много важни въпроса - рентабилността и ефективността на рекламата.
Целта на рекламата е да изпраща търговско продажно послание свързано с целева група, което води към продажба.
Целите на рекламата се основават на точни сведения - проучвания на пазара и на търговските мотиви. Установяват се измерителни единици чрез, които да се регистрира рекламно въздействие преди и след рекламирането да се измерват елементите на осведоменост. Методиката, която трябва да бъде използвана в един момент трябва да се установи след формирането на целите, следователно основните елементи на една рекламна цел са: специфична комуникационна система, ограничена по обхват, адресирано към предварително набелязана група лица, за определен период от време.
Рекламата може да бъде под всякаква форма, да речем рекламата по телевизията (най-широко разпространената и най-скъпа реклама), по радиостанциите, вестниците, списанията, билбордовете и още много други източници, да не забравяме и интернет. Както споменах рекламата се създава главно за да обхване определена целева група (потенциални клиенти) и не виждам какво въздействие може да има върху мен (примерно), ако аз не се интересува от рекламирания продукт/услуга. Едва ли тези деца 1, 2, 5...клас са пропушили и пропили, защото са видяли някъде реклама на алкохол или цигари. Висчко е въпрос до средата, в която са: училище, приятели, семейство. Повечето почват да пият и пушат, защото с това си мислят, че изтъкват пред останалите и са големи "гъзари" (а това време отдавна отмина). Това е моята гледна точка по въпроса, някои могат да се съгласят, други не, но в спора се ражда истината... 8)

AvLee
04-14-2005, 09:44
Ами те ракламите могат и да имат някакво въздействие.Но не на малките деца,а на по-големите..да речем на мен :P .Те попринцип трябва да са забранени прди 10 или 11 часа..поне така е май в някои други държави(за алкохол и цигари).
Прримерно тия реклами на алкохол как са направени..е как да не ти се допие.Любимата ми раклама на водка Финландия,каква ли им е целта?

Momchenceto
04-14-2005, 17:13
Те един малчугани ... сички си мислят че са невинни добри душици ... имах една съседка Петя :P сестра на една приятелка на сестра ми :P Тфа момиченце беше кой клас не помня 2-3 ми разправяше некфи мърсотии как си говорили в класа ми увисна ченето :) имах чувството че знае повече от мене :lol:

Allicia
04-14-2005, 18:05
Вярно е , че рекламите влияят и на тийнейджърите, обаче наистина малките деца също се влияят. Дават някой филм дето детето гледа и хоп, рекламииии, и какво има на тези реклами, прахове за пране, омекотители, водка....
Не стига, че се отклоняваш от същността на филма( тука не говоря само за малките деца) , ами и тая реклама така ти се набива, че започваш да я запомняш дума по дума.
И Bimper-ska наистина си права, защото и аз не помня във преди 7-ми клас някой от класа ми да е пушил или пил, а сега само ги вижте какво правят по екскурзии и рожденни дни...

korn___
04-15-2005, 04:39
ob6testvoto i bes tva ve4e nie srinat kat se po4na alkohol sex na po12 murzel nikoi ne u4i i si4ki kat stanat na po 20 i glei kvo stava nqma rabota i cql jivot posle se mu4at da nau4at ne6to za da imat po visoko platena rabota !

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg