PDA

View Full Version : родители



04-12-2005, 20:02
имам проблем със семейството. Значи майка ми и баща ми са извън страната (работят) а аз живея с леля си и чичо си. значи сега съм седми клас и успеха ми е на пълно 6 и имам големи мечти и амбиции да продължа да уча... само че те искат точно от тази година да ме вземат при тях!

искам да ви попитам как да подхвана разговора защото искам да продължа да уча !!!

и какво мислите да отида при тях или да остана тук да си уча

techCandy
04-12-2005, 20:12
ами аз мисля че ще е по добре да си останеш в БГ...по ред причини
с кой трябва да говориш, с ваще или с чичо ти и леля ти...
предполагам с ваще де, но все пак
ами опитай се да им обясниш това за успеха и за амбицийте ти
кажи им че ако отидеш в чужбина ще зафубиш излишно време да учиш езика, а в БГ това същото време ще го уполсотвориш и ще успееш да продължиш напред, кажи им че освен това БГ ще ти липсва и такива неща....
айде успех

AvLee
04-12-2005, 20:13
Ми поговори със ваште,с някой друг.Това,че ще отидеш в чужбина не означава,че трябва да не учиш.Тук в България да не би образованието да е по-добро?
Просто им кажи направо,попитай ги какво мислят,кажи си доводите.
Не мога да ти каза кое е по-добре :roll:

dodo
04-12-2005, 20:39
Spored men niama kakvo da mu misli6,zaminavai s tiah,za6toto tamo6nata ti diploma 6te se priznava navsiakade iz EU dokato tuk v BG u4i6,u4i6 i nakraia k`vo onia s parite vliza v universiteta a ti duha6 supata.
A az neviarvam da te zemat s tam za da raboti6,tam bi mogla da prodalji6 obrazovanieto si,e moje i da ti se naloji da propusne6 godina za da nau4i6 ezika,ama kato svikne6 niama da ti se prebira :o

e4o
04-12-2005, 21:42
na tvoe mqsto bih zaminala zaduljitelno pri tqh, tuk v bg nqma nikvo bude6te, tva e ujasno no naistina e taka :!: :!: :!: :!: :!: :!:

tedo_davis
04-13-2005, 05:28
na tvoe mqsto bih zaminala zaduljitelno pri tqh, tuk v bg nqma nikvo bude6te, tva e ujasno no naistina e taka :!: :!: :!: :!: :!: :!:
zavisi koi kakvi ambicii ima ....
nai dobre si stoi tuka4ka.

SimpleGirl
04-13-2005, 08:33
Ами зависи за колко време и за коя страна става въпрос. Все пак наистина ще е по-добре и за теб да останеш тук. Все пак си отраснала тук и приятелите ти са тук. А и щом имаш добра алтернатива за учене тук, не мисля, че ако проведеш един разговор и не им обясниш, ще те вземат при тях.

Bimper-ska
04-13-2005, 12:54
Ako 6te ima6 vuzmojnost v drugata durjava da produlji6 da u4i6, izob6to ne se kolebai. Hem s mama i tate si e drugo... Oba4e ako va6te iskat da otide6 pri tqh samo za da po4ne6 ne6to tam da ba4ka6, po-dobre pogovori s tqh, kaji im, 4e predpo4ita6 da si zavur6i6 obu4enieto tuka. Moje kato argument da postavi6 tova, 4e 4ovek bez obrazovanie e nikoi, o6te pove4e, 4e i ti si otli4ni4ka, ima6 vuzmojnost da polu4i6 nai-dobroto obrazovanie. A moga da kaja, 4e v universitetite ne se vliza samo s pari. Az kato kandidatsvah, nito na kursove hodih, nito na uroci, sama se gotvih, nito pari sum dala v universiteta i pak vlqzoh v hubava specialnost. A ve4e sum 2-ri kurs i nikoi daskal pari ne mi e iskal da me pusne na izpit.

FrAnKy_L
04-22-2005, 20:10
Abe kvo mu mislish?aminavai pri tqh.Ti kato zaminesh ta nqma da spresh da uchish q!Pak shte si hodish na daskalo ama tam pri tqh.Pomisli sashto za tova kakvo oznachava za roditelite ti ti da ti pri tqh? :P

BABY_SEXY_GIRL
04-22-2005, 20:22
Не си ли даваш сметка, че там можеш да учиш и да си реализираш мечтите много по-пълноценно :roll: Логично е, като са по чужбина един ден и ти да тръгнеш по техния път и не вярвам нещо да ги разубеди в обратното :? Много ще ти е трудно, и аз не бих искала да напускам никога България, но наще постоянно ми бъхтят главата, че в чужбина е бъдещето, че тук ще живея много трудно, но като знам, че хората там са много безчувствени, странни и няма да чуя моя роден език ми се доплаква...Не вярвам причината ти да е че искаш да учиш, там имаш повече шансове за реализиране от тук, просто ти е мъчно за България, нали :) Говори с тях, но не вярвам да променят решението си, убеди ги с твърди и категорични аргументи защо трябва да останеш тук :wink:

grafinka
04-23-2005, 09:26
Ми поговори с тях, обясни им как се чустваш и нека и те ти кажат защо искат да си от толкова рано при тях. Питай ги не е ли по добре да завършиш тук и след това да се преместиш.
А и още нещо- според мен в чужбина може да ти се даде много добро образование, така че си помисли добре.

krasivata_luvica
06-27-2007, 10:22
Abe kvo mu mislish?aminavai pri tqh.Ti kato zaminesh ta nqma da spresh da uchish q!Pak shte si hodish na daskalo ama tam pri tqh.Pomisli sashto za tova kakvo oznachava za roditelite ti ti da ti pri tqh? :P

=D>

mon4eto
06-27-2007, 10:54
PO dobre otidi pri tqh za6toto v 4ujbina 6te polu4i6 po-dobro obrazovanie otkolkoto v BG :roll: