PDA

View Full Version : za brynetkite



baby_one
04-12-2005, 21:13
В излъчването на брюнетките се крие някаква мистична притегателна сила. Не случайно е разпространено твърдението, че мъжете се заглеждат по златокоси красавици, но се женят за тъмнокоси жени (които в никакъв случай не им отстъпват по красота). Не трябва да забравяме, че красотата на всяка жена се крие не в отделните детайли, а преди всичко в цялостното й излъчване, в жизнеността й и в положителната енергия, с която зарежда околните. Ако обаче държите всичко по вас да е перфектно съчетано и подбрано – следващите редове са за вас.

Лицето на брюнетките се откроява повече, защото контрастира с тъмната коса.
Ако обичате бързия и лек грим, ограничете се с полупрозрачна пудра и леко докосване с руж върху скулите. Цвета на пудрата (също и на фон дьо тена) можете да изберете като мацнете с нея върху линията на челюстта – ако е много светла или твърде тъмна, ще си проличи веднага.

Изборът на цвета на ружа е по-специфичен – трябва да се съобразите освен с тена на лицето си и с червилото и с цветовете на тоалета. Ако тенът или повърхността на кожата ви са неравни, можете да прикриете това с подходящ фон дьо тен. След като го нанесете с тампонче, леко го разнесете с върховете на пръстите, така че да прелеете цвета му с този на лицето.
Ако очите ви са светлосини и контрастират силно с матовия ви тен, можете да посветлите малко зоната под очите и около носа. Това също ще придаде на лицето дълбочина и сияние. Все още са модерни бляскавите и перлени нюанси за лице – можете да ги използвате както за руж или сенки, така и за да покриете цялото лице с лек и загадъчно блестящ воал.

Устните трябва да са ярки и добре очертани за да не се губят върху лицето.
След като нанесете фон дьо тена или пудрата, очертайте устните като започнете от центъра към краищата. Използвайте мек молив, за да сте по-сигурни в нанасянето му и за да избегнете надраскването на кожата и зачервявания. Когато избирате цвят, ориентирайте се към по-тъмните и ярки цветове – от ярко червено, оранжево и керемидено, до тъмно вишнево или кафяво. Много сполучлива комбинация за парти при брюнетките е червена рокля, съчетана с ярко червено червило, и маникюр в същия цвят. Можете да си позволите розово, ако кожата ви е светла; при матова и тъмна кожа, розовото не е сполучлив избор.
Ако тенът ви е тъмен, в зависимост от тоалета можете да сложите перлени светли нюанси на устните, но те са по-подходящи за летния сезон.
За лек и естествен грим очертайте устните с естествения им цвят и нанесете малко гланц. Очите са огледалото на душата.
За да оставяте у всеки впечатлението за чиста и красива непорочна душа, разкрасете очите си. Започнете с тъмен молив от вътрешната страна на клепачите. За целта дръпнете леко долния клепач и оцветете с молив ръбчето над миглите.
Когато поставяте сенки, съобразете се с цвета на червилото. Нанесете светъл тон от вътрешната страна на окото – от бяло и бежово до жълто или розово. В края на окото нанесете тъмен цвят, например кафяво или керемидено, лилаво, сиво. Под линията на веждите можете да нанесете както обичайната светла ивица, така и някакъв по-силен цвят – например розово, оранжево или жълто. Под окото нанесете светъл тон. Завършете с черна спирала (или със синя, лилава или зелена за по-екстравагантна визия).
Ако нанасяте коректор под очите, направете го преди да ги гримирате.
Ако обичате тъмния наситен грим, след като очертаете окото с молив, покрийте клепача с тъмни сенки – тъмносини, масленозелени, опушеносиви или тъмновиолетови – от линията на миглите до гънката на окото, така че да се образува полукръг.
Оставете останалата част от клепача до веждите без сенки. С подходяща четка нанесете тънка ивичка от същите сенки и под окото. В този случай спиралата трябва да е черна, а червилото – в естествения цвят на устните, а не ярко или перлено. Така основният акцент е върху очите.

Веждите трябва да се поддържат редовно, защото тъмните косъмчета са забележими още преди да се покажат на повърхността на кожата.
Ако веждите ви са редки или много по-светли от косата, подчертайте ги като нанесете молив за вежди – драснете няколко малки ивички под косъмчетата, и след това леко ги разнесете с чиста и леко твърда четчица.
Използвайте черен молив за вежди само ако косата ви е черна. За кестенява коса използвайте нюансите на кафявото.

За да добавите свежа нотка в прическата си, можете да си направите някой и друг цветен кичур – от руси и червени до лилави и сини. Така ще бъдете оригинални през деня и неотразими на партито.
Ако не искате траен ефект, купете си цветен спрей за коса или втъкнете в косата си изкуствен кичур в избрания цвят (последният вариант е най-удачен, ако искате да сменяте цветовете на кичурите според тоалета си).

Безспорен пример за очарованието на брюнетките можем да видим всеки ден и на улицата и в медиите.
Сред очарователните и горещи тъмнокоси дами се нареждат Сандра Бълок, Холи Бери, Шаная Туейн, Уинона Райдър, Натали Имбрулия, Синди Крауфорд, а отскоро и поп-дивата Кристина Агилера.
Дори традиционната блондинка Бритни се превърна в пищна брюнетка в последното си видео – “Toxic”.


obshto vzeto moga da kaja 4e brynetkite(v tova 4islo i az )sa strahotni

kaka_lara
04-13-2005, 04:06
absolutno za brunetkite!!! :lol:

e_l_i_z_a
04-13-2005, 18:51
mersi za infoto...DA JIVEQT BRUNETKITEEEE :D :D :D :D

MyCuHkA
04-13-2005, 20:32
По природа съм си брюнетка и съм защитничка на брюнетките но наскоро станах на половина (задната половина на главата) блондинка и вече знам какво им е... горките те... (нищо лично :wink: ) :D :D :D

Bimper-ska
04-13-2005, 20:57
Moita kosa ne e rusa, oba4e ne e i tumna. Ama blondinka ne 6ta da stavam!!!

karamel4eto`m
04-13-2005, 21:03
az sum za moimi4etata s kafqv kosa koito sa izruseni mno sa qki i za blundinkite sum :P ma i briunetktie stavat ;)

BABY_SEXY_GIRL
04-13-2005, 21:09
Това за гримът го знам :wink: Иначе 10х за темичката, аз съм една от тях :lol:

nar
04-14-2005, 01:31
нямям нищо против брюнетките,само не ми харесва,когато се изрусяват.изглежда адски вулгарно,но невозможно да ги убедиш.в нашата руска детска градинка почти всички децата са били белички.и е имало едно българско момиченце,снежанка се казвала,смятала съм я за голяма хубавица,защото е имала големи тъмни очи и черна коса.

Allicia
04-14-2005, 17:28
obshto vzeto moga da kaja 4e brynetkite(v tova 4islo i az )sa strahotni
Миси много:) Вече и аз се чувствам страхотна :oops:

^I don't give a fuck^
04-14-2005, 20:15
и аз съм такова същество :D

Dageto
04-14-2005, 20:30
mersi za infoto...DA JIVEQT BRUNETKITEEEE :D :D :D :DИ блондинките покрай тях :lol:

GreenLadyM
04-15-2005, 08:48
Samo brunetkite!!!!!!!! :lol:

korn___
04-15-2005, 16:36
dam as sum ZA brunetkite :twisted:

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

MaD_CaT*
04-15-2005, 17:09
Abe Briunetkite RULZZZZZZZzzZZZz :!: :!: :!: :twisted:

BABY_SEXY_GIRL
04-15-2005, 19:08
Abe Briunetkite RULZZZZZZZzzZZZz :!: :!: :!: :twisted:

И аз така викам :lol: :lol: :lol: Чернокоските са най-хубавки 8) :twisted:

04-15-2005, 19:37
Abe Briunetkite RULZZZZZZZzzZZZz :!: :!: :!: :twisted:

И аз така викам :lol: :lol: :lol: Чернокоските са най-хубавки 8) :twisted:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

SuGaR_GiRl
04-15-2005, 20:31
I az sam edna ot tqh:))))samo briunetkiteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :wink:

Black_Orchid
08-26-2005, 12:56
И за съм от тях и мерси за инфото!

zElEnA^mAsLiNkA
08-26-2005, 13:20
Ami i az sym Briunetka makar 4e malk0 p04va da mi se izrusqva kusata 0t slyncet0 :)
Mislq ,4e 1 jena ne zavisi 0t cveta na k0sata si i 4e nqma zn dali e briunetka ili bl0ndinka ;)