PDA

View Full Version : za blondinkite



baby_one
04-12-2005, 21:16
От една страна нестихващия интерес на силния пол към русокосите красавици, а от друга превърналото се в мит схващане, че златните къдри са символ на недотам зашеметяващ интелект…
Въпреки това обаче, русата грива винаги е била на мода. Това е и причината толкова много известни актриси и певици да предпочетат златистите нюанси за косите си. Русата коса внася светлина в лицето и го обгръща с блестящ ореол – това свежда до минимум шанса да останете незабелязани.
Ако и вие сте част от голямото семейство на блондинките, следващите съвети ще ви разкрият как да подчертаете русите коси и да изглеждате добре всеки ден.

Лицето

Кожата на естествените блондинки обикновено е много светла, понякога с руменина. Когато нанасяте фон дьо тен внимателно избирайте цвета, той трябва да е един тон по-светъл от вашата кожа. Най-добре го тествайте на ръба на челюстта. Ако цветът му се слее с този на кожата, избрали сте точния нюанс.

Пудрата също трябва да е по-светла, защото когато кожата се омазнява през деня, пудрата потъмнява и понякога става на петна. Използвайте я в много малки количества, за предпочитане в свободна форма.

Ако не сте привърженик на фон дьо тен-ите и пудрите, купете си крем за лице с отразяващи частици. Той овлажнява и подхранва кожата и в същото време й придава блестящ здрав вид като дискретно отразява светлината и прикрива малките недостатъци.

Използвайте руж само ако нямате естествена руменина. Най-подходящи са бледорозовите нюанси.


Очите

Ако искате от погледа ви да струи светлина, използвайте всички бледи нюанси на перлените сенки – бяло, бежово, розово, синьо, зелено/не е подходящо за сини очи/, виолетово. За по-силен грим избягвайте черния молив. Заменете го с тъмнокафяв или тъмнолилав. Седефените сенки с цвят патладжан ще ви направят неотразими на вечерното парти.

За естествен вид очертавайте окото със светлокафяв молив над миглите и от вътрешната страна на долния клепач. По желание можете да сложите прасковени сенки. Завършете с кафява спирала. За оригинален вид през деня съчетайте розови сенки със синя спирала. На кафяви очи чудесно стои зелена и златиста спирала. Ако искате да се превърнете в жената вамп, използвайте черна очна линия и черна спирала. В този случай кожата на лицето трябва да е матирана с пудра, а червилото трябва да е яркочервено, със силен блясък.

Обикновено веждите на русокосите жени са светли и се нуждаят от подчертаване. Това става най-лесно със светлокафяв молив за очи. За най-добър ефект следвайте следните стъпки:
1.Почистете старателно веждите си от малките косъмчета.
2.Драснете няколко малки чертички върху косъмчетата на веждите.
3. Старателно разнесете по цялата вежда с четчица, така че не кожата, а косъмчетата да се оцветят. Можете малко да издължите краищата на веждите, но не излизайте от естествения им контур.

Устните

Най-подходящи за ежедневието са бонбонените нюанси – розово, прасковено, и по-неутралните – бежово, шампанско. Очертайте устните си с бял перлен молив, след това нанесете нюансиращо бледо червило. Особено подходящи са полупрозрачните перлени червила. Бежовите червила също са добър избор, но в никакъв случай не ги съчетавайте с тъмен молив. Вземете молив с телесен цвят или с цвета на устните. Той е подходящ също и ако обичате безцветните гланцове. Ако кожата ви е матова, възползвайте се от ефекта на бронза и златото – използвайте ги за устните и очите.
Предразсъдъците по отношение на схващането, че шоколадовите момичета не могат да се възползват от предимството на златните кичури вече са история. Блестящ пример за това е новата поп-дива Бионсе. Ако и вие се възхищавате на златогривите дами, но смятате, че русото няма да ви отива, пробвайте с няколко кичура.
Повярвайте, понякога те вършат чудеса.

naty
04-13-2005, 12:06
haha dobre 4e ne sam blondinka

THE_GANGSTA_GIRL
04-13-2005, 12:18
haha dobre 4e ne sam blondinka

Аз пък се кефя, че съм! :)

Suddenly
04-13-2005, 13:47
I as sym blondy... 8)

LiTTle_BiTch
04-13-2005, 15:56
Az puk ne bix kazala 4e rusoto e vinagi na moda!Ima razlika mejdu tova 4e mnogo momi4eta se boqdisvat rusi neznaino za6to mojebi za6toto si mislqt 4e 6te stanat po gotini mojebi zatova misli6 4e vinagi rusoto e bilo na moda,no v momenta ne e! 8)

Dageto
04-13-2005, 16:28
Значи искам да ви кажа ,че русото е супер!
Вчера вървим с един приятел и гледаме няква руса..и той ми вика гледай каква мацка..като се обърна няква баба на 40 години...краси човека подмладява да изброявам ли още ,но си падам и по черни коси :lol:

skiipar
04-13-2005, 18:19
ами готини са блондинките....ама аз не съм и се радвам,че не съм 8)

LiNkiN4eTo
04-13-2005, 18:21
И аз съм блондинка ...

BMW_GIRL
04-13-2005, 18:36
az sa6to sam blondinka i mnogo se radvam,4e sam si takava 8)

korn___
04-16-2005, 05:30
ab nai hubavite sa 4ernokosite posle 4ervenosite i nakraq rosokosite

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

Devilsplaymate
04-16-2005, 19:50
Е аз пък съм бриунетка ...:)