PDA

View Full Version : нокъта ми расте навътре в пръста.



Problem Help
04-13-2005, 19:08
Хора незнам как се казва на тази болест.. но ще се опитам да обясня.. значи случва се при някои хора.. значи като си отрежат ноката на големия пръст на крака.. след това тя почва да разте наватре и се извърта и така почва да се цепи отстрани праста отваря се голяма рана и кърви и боли като ходи човек защото ноката му се забива вътре в месото.. ако някои знае как се казва тази болест моля ви да ми дадете информация да потърся за нея.. смисал кажете ми как се казва.. аз бях на доктор преди няколко месеца.. тои ми каза да слагам памуче хувато в ъгъла на ноката за да може да излезе и да си расте пак наванка.. но вече няколко месеца и нестава раната ми е голяма и кърви и пръста ми се цепи посттоянно.. а не ми се ходи пак на доктор ... но ако немога да намеря как да се оправя ще трябва да се ходи.
ТОВА НЕ Е МАИТАП !

techCandy
04-13-2005, 19:54
мисля че няма определено име за това нещо :roll:
но знам какво представлява точно
значи това което можеш да направиш е следното:
да си купиш лепенки за рани и едно лекарство "Ихтиол", т.е. като паста едно такова кафяво не много добре смърдящо
слагаш си малко от него там където ти прави нещото пробем и отгоре лепенка, и го сменяш два пъти на ден
изчакай известно време- горе долу 2 седмици и ако не виждаш напредък, иди при личния ти лекра и си вземи направление за хирург, той ще те оправи...

Bimper-ska
04-13-2005, 23:32
Az imah takuv problem s nokutq na kraka i dosta e 4esto sre6tano. Da ti kaja, edinstveniq na4in za traino izbavqne ot problema e edna malka operaciika. Prosto s mestna upoika, ni6to ne use6ta6, a posle edna sedmica si durji6 kraka nepodvujen. Samo koftito e, 4e upoikata mnogo boli. Tova e nai-adskata bolka, koqto sum izpitvala. Oba4e vednuj operira6 li si prusta, problema iz4ezva zavinagi. Idi na lekar, moje i da ne se stigne do operaciq.

nar
04-14-2005, 01:25
това е може би защото си правиш педикюра неправилно,не трябва да отрязваш ъгълчета на нокъта,подстришваш го направо само,иначе враства.но това е съвет за бъдещето.можеш да пробваш така-вземи пилка за нокъти и попили малко в средата на нокъта в посока горе-долу,за да направиш там като такава дълга дупка,но много внимателно,не до край,не до месото! тогава после,когато нокът ще расте,краищата му ще стягат към средата,и ще излязат от раната.заедно прави това с ихтиол или още може да намокриш памук,който пъхаш вътре,с олио.уфф,надявам се че ще разбереш моите обяснения... и няма да носиш тесни обувки!

Bimper-ska
04-14-2005, 07:45
nar moje i da e prav, oba4e ponqkoga si e geneti4no zalojeno, kakto pri mene. Idi na lekar.

ProstoAz
04-14-2005, 12:16
Наистина операцийката е най-доброто решение!
И незнам този лекар защо не ти я е препоръчал?
От моя блок има едно момче и на него му беше станало така и му направиха една операцийка, после трябваше да лежи 1 ден в болницата и 1 месец мн. да внимава с пръста, да не рита и т.н. А и то беше лято и той ходише с джапанки да не му стане нещо на пръстчето.
За това съветвам те да отидеш на лекар и да си направиш веднага операцията!
Обаче...тва, че минава за винаги не е съвсем вярно...този от моя блок, за който преди малко говорих, на него пак му се получи така и той пак ходи...сега незнам как е, но него оперират го, седи си добре 1-2 месеца и пак му става така. :roll:

Hmm
04-16-2005, 00:33
Kakva operaciika hora ? neznam za nikva operaciika.. znam che vadqt celia nokat i tva e.. edin priqtel imashe i mu iskaraha celia nokat na golemi prast i posle mu porastna nov.

nar
04-16-2005, 00:36
зависи от случая-понякога вадят го целия,понякога само част от нокъта.

04-16-2005, 01:12
Наблюдавал съм такава "операцийка" :? . Бях в гипсовъчната когато ми сменяха гипса и нещо ме зарязаха да чакам и докараха едно момиче на към 14 с такова нещо, аз си седях в ъгъла и гледах. Доктора изваде еееееееебати спринцовката, беше като шише от кола, заби я в крака й и просто незнам, такава истерия незнам как мога да я опиша, момичето почна буквално да врещи, едни крясъци едни писъци :( направо почна да ми става гадно да гледам и се обърнах, и тоя продължава да напъва спринцовката а тя почва да вие се едно я колят, толкова мъчно ми стана :( и я гледам цялата разплакана, по едно време тя почна да вика майка си и вече не можех да издържа. След 5-10 минути "упояване" тя се успокои и оня си извади скалпелите и тя нищо не усещаше.
Абе незнам дали съм помогнал с нещо ама гледайте да не прибягвате до такова нещо.

LetiCherry
04-17-2005, 08:30
Az imah takuv problem s nokutq na kraka i dosta e 4esto sre6tano. Da ti kaja, edinstveniq na4in za traino izbavqne ot problema e edna malka operaciika. Prosto s mestna upoika, ni6to ne use6ta6, a posle edna sedmica si durji6 kraka nepodvujen. Samo koftito e, 4e upoikata mnogo boli. Tova e nai-adskata bolka, koqto sum izpitvala. Oba4e vednuj operira6 li si prusta, problema iz4ezva zavinagi. Idi na lekar, moje i da ne se stigne do operaciq.

Ето това е. На мен миналата година юни ми се беше забил нокътя на палеца на крака. Търпях го около месец и половина, а той горкия кървеше и дори имаше малко гной. Ако си от София отиди в Пирогов, ще ти го оправят със сигурност. Е , няма да можеш да ходиш няколко дена, но после няма да имаш проблеми. Отивай на лекар, защото може да стане много сериозно!

LetiCherry
04-17-2005, 08:33
Наистина операцийката е най-доброто решение!
И незнам този лекар защо не ти я е препоръчал?
От моя блок има едно момче и на него му беше станало така и му направиха една операцийка, после трябваше да лежи 1 ден в болницата и 1 месец мн. да внимава с пръста, да не рита и т.н. А и то беше лято и той ходише с джапанки да не му стане нещо на пръстчето.
За това съветвам те да отидеш на лекар и да си направиш веднага операцията!
Обаче...тва, че минава за винаги не е съвсем вярно...този от моя блок, за който преди малко говорих, на него пак му се получи така и той пак ходи...сега незнам как е, но него оперират го, седи си добре 1-2 месеца и пак му става така. :roll:

А и е вярно, че после не трябва да ходиш със затворени обувки, трябва много до пазиш пръста да не ти го настъпи някой. Аз почти цялото минало лято прекарах по джапанки . Абе мани, голямо шоу.... Но това е най-добрият вариант!

07-23-2005, 09:47
Уф, и аз съм така, отрязахме го нокътчето, оправихме го, но болките продължават, има гной която непрекъснато се появява. СТРАННОТО Е, че ми е така и на двата крака. На левия има гной и мноо боли, а на десния...нокъта си е още там, но почти не боли. Топя си краката в неква смрадлика или нещо такова ама...ако се наложи да ги оперират колко месеца трябва да прекарам с сандали/джапанки и след колко месеца горе-долу ще моа пак да карам скейт ?

BABY_SEXY_GIRL
07-23-2005, 10:01
Мен са ме оперирвали точни 3 пъти заради този проблем :lol: 2 пути ми рязна нокътя острани и 1 път го извади целия :cry: След това се чака да порасне целия към 1 година отнема и после ако го режеш правилно (като френски маникюр - така че страничните ъгълчета които се забиват да са навън)...След време като се забива повече докато расте ще ти се надуе много и тогава операцията само е решението...Мисля, че е най-добре да отидеш при херург да ти каже както аз направих...И все пак послушай fire_of_satan и тя каза вярни неща :wink:

07-23-2005, 10:24
Уф, горката, сигурен съм, че е било много гадно и доста те е боляло...
Това означава ли, че в най-лошия слуай нема да видя кецове 2-3 месеца, а дъска 1г ????? :shock:

Stefka_st
07-26-2005, 12:47
Аз преди 2 години имах подобен проблем и ми отрязаха ноктите на двата крака. Не боли особено. Ако издържиш 1 седмица всичко минава после. Престраши се и отивай. Стискам палци.

alex
07-26-2005, 14:35
Аз преди време имах подобен проблем но го овладях и от години нямам проблем - просто ходи на педикюр по-често, примерно на месец веднъж ще е добре, лека полека ще престане да съществува но когато започнеш да носиш груби обувки пак ще се опитва да се появи но ако посещаваш редовно педикюриста си няма да има никакви проблеми, да не говорим че винаги ще имаш много готини, меки и хубави крака ;)

10-13-2005, 13:35
НЕМА УПАВИЯАААА!!
от 3 години палеца на дясния крак ми е така :cry:
Вече съм свикнал да ви кажа аи успех...

NeveRmor3
10-13-2005, 19:28
От 4 години съм така и на 2та крака. Не ми се четяха всички постове та направо реших да пиша. Съжалявам ако те повтарям. Та...
Първо се почна с десния крак...чаках няколко месеца НО ТОВА Е ГРЕШКА!!!! Тъй като през тези месеци раната постоянно бере...загноява и накрая се стига до там че костта на крака ти е цялата в гной..като доколкото ми обясниха в Пирогов "Ако беше чакал още 2 месеца са щехме да ти режем палеца"
Задължително или се научи да си режеш ноктите на крака така че да не им даваш да се обръщат или иди на операция!
Аз съм правил 3 операции...само 1 успешна. На десния крак вече проблеми нямам, но на левия и 2 операции направих и пак не стана. Просто се научих да се режа нокътя. Заболяването НЕ Е НСЛЕДСТВЕНО!!! ТО ДАЖЕ НЕ Е ЗАБОЛЯВАНЕ!!!! Всичко идва от това как си режеш ноктите. Много хора ги изрязват прекалено навътре...уж да нямаш нокти...но това е нах-голямата грешка, защото така ти сам подпомагаш изкривяването на нокъта.
Бах маа му къв роман написах.
Та иди на лекар! Оперирай се (не искам да те плаша но се подготви за упойката! от 7 години насам това е единствената бокла която ме накра да пусна няколко сълзи) защото ще става сапо -лошо.
Ако нещо съм бил от помощ ще се радвам.
lancer_bg@mail.bg

MiRaCuLiXbb
10-13-2005, 19:50
На мен също са ми правили на единия крак. Просто ти режат една ивичка от страната, от която се забива до корен с местна упойка(мен не ме боля, нормална упойка си е това...)Шият те и след 1-2 седмици ти махат конците и си като нов. Пазиш се няколко месеца, но не е болка. При мен не личи нищо в момента и не съм имал проблеми оттогава.

lina15
10-13-2005, 20:02
зависи от случая-понякога вадят го целия,понякога само част от нокъта.daje nqkoi put i rakati ti mahat