PDA

View Full Version : конюктивит



04-14-2005, 19:59
Здр!
Чух,че напоследък има мн болни от конюктивит и искам да питам дали може да се предпазим някяк и как :?: И с какво се лекуварсъщо така за колко време минава :?:

ProstoAz
04-14-2005, 20:01
Е, няма как да се предпазиш...Освен да не плуваш в басейни със съмнителна чистота, да не използваш една и съща кърпа за лице с много хора, за които не си сигурен дали нямат конюнктивит.
Лекува се с капки за очи за около 1 седмица. Аз лично съм имала 2 пъти. Не е нищо страшно. :wink:

manq4kata{P}
04-14-2005, 20:45
az sa6to sam imala na nqkolko pati.po princip znam,4e e zarazno.mislq,4e moje6 da se zarazi6 i pri prqk kontakt s nqkoi ili pak kato izpolzva6 4ujda karpa za lice i t.n. predi men spomenaha i za o6te nqkolko ne6ta.
no ne se pritesnqvai.ako ima6 takav problem,otiva6 na lekar-moje i pri li4niq lekar,ili na o4en.izpisvat ti kapki za o4i ii taka.vsi4ko e ok. :D

Emsssss
04-14-2005, 20:56
ami ne e stra6no.Ako si f ne trqbva da pozlva6 molev za o4i na bolen 6toto mn lesno se zarazqva :)

kaka_lara
04-15-2005, 04:34
mojesh naprawo v aptekata da otidesh ste ti dadat edni kapki (vuobshte i za ime neznam) i za 2-3 dni minava malko e gadni4ko ama nqma na4in

nar
04-15-2005, 06:50
има и други причини,освен заразяването.ако не сваляш грима преди да заспиш също можеш да имаш коньюктивит.това не е заразно обаче.

kaka_lara
04-15-2005, 13:49
damm konuktivita e vuzpalenie vsledstvie zamursqvane na o4ite

Bimper-ska
04-18-2005, 00:04
Ne e stra6no. Prosto ceni o4ite si i se griji za tqh. Tova e nai-dobrata profilaktika.

adult
04-19-2005, 00:14
има и други причини,освен заразяването.ако не сваляш грима преди да заспиш също можеш да имаш коньюктивит.това не е заразно обаче.
Заразно е и още как :D

spt
04-19-2005, 13:11
Един от най-обичайните симптоми е дискомфорт или болка, които се усещат като дразнене от пясък в окото. При много хора може също да има зачервяване на окото и вътрешния клепач – синдром на червените очи. Клепачите могат също да се подуят и очите да са чувствителни към ярка светлина.
Всички типове инфекциозен конюнктивит са заразни и могат да се предадат от едното око на другото при докосване на очите. Може да се заразиш първично от директен контакт с някой, който е инфектиран или нещо, което заразен човек е докосвал, например използвана кърпичка. Инфекциозните причинители могат да се предават също и чрез кашляне и кихане. В допълнение, определени вируси се разпространяват лятно време, когато плуваш в заразени води или използват едни и същи кърпи.
За да се предпазиш от инфекциозен конюнктивит, трябвада миеш често ръцете си с топла вода и сапун. Не трябва да споделят капки за очи, кърпички, очен грим, хавлии или калъфки за възглавници с други хора. Ако вече имаш конюнктивит, мий ръцете си след като си докосвало очите си. Също така не трябва да пипаш инфектираното око и след това да докосва другото, без преди това да си измило ръцете си. Изхвърляй неща като марли за почистване или памучни тампончета веднага след използването им. Пери кърпите и чаршафите си в гореща вода отделно от бельото на останалите членове на семейството, за да избегнеш заразяване.
Организмите, които предизвикват сексуално-преносимите заболявания гонорея и хламидия също могат да инфектират окото и да предизвикат конюнктивит, за това бъди внимателен!

spt
04-19-2005, 13:16
damm konuktivita e vuzpalenie vsledstvie zamursqvane na o4ite

Ако трябва да бъдем точни, конюнктивита, закойто става въпрос е инфекция...

F4e_stz
04-09-2008, 21:02
има и други причини,освен заразяването.ако не сваляш грима преди да заспиш също можеш да имаш коньюктивит.това не е заразно обаче.
Заразно е и още как :D



:D

alex_devv
04-09-2008, 22:17
не е болка за умиране като имаш напредвид колко по страшни неща има :)
не се впрягай много :)