PDA

View Full Version : Какъв е смисълът на живота?



LetiCherry
04-15-2005, 09:08
Е, как смятате какъв е смисълът на живота? Можем ли да го открием или целият ни животе е едно безцелно лутане? А всъщност какво е животът? И ако има смисъл животът, то защо?

Хайде, дайте воля на философските си мисли! :wink:

GreenLadyM
04-15-2005, 09:13
Zabravila si oshte edin otgovor v anketata-"drugo"...az li4no ne namiram smisula v tezi neshta...da te sa 4ast ot jivota ni,no dali nasitina sa smisula!Za vseki 4ovek tova e neshto razli4no...az naprimer jiveq za Dnes,za tazi minuta,za nastoqshteto!Dali jivota e lutane???Estestveno!!!Nqkoi hora nikoga ne mogat da razbreta zashto jiveeqt dori i cql jivot da se opitvat!I ne mojem da kajem 4e smisula e samo v lubovta,zashtoto tvq bi ozna4avala 4e ako nqma lubov trqbva da se hvurlim ot nqkude!za priqtelstvoto e sushtoto...iozbshto tova e tema koqto moga da si razvivam oshte 2 4asa i ne mislq 4e shte moga da dam to4no opredelenie za smisula na jvota...

Elven_Princess
04-15-2005, 09:29
Може би смисъла на живота се съчитава с всички изброени...или поне повечето от тях...

final_fantasy_fan
04-15-2005, 09:29
vsi4ki tezi ne6ta sa 4ast ot jivota ni i za vsqko ot tqh si zaslujava da jivee6(u4eneto mai ne spada kum taq grupa),no ot kude da znam kakuv e smisula na jivota!Za vseki 4ovek e razli4no i mislq,4e jivotut ni pridobiva istinki smisul v momenta,v koito naistina sme razbrali za6to jiveemi kakvo iskame ot jivota si

Myrcheto
04-15-2005, 09:32
am spored men e edin sintez ot vsichko tova ...
vsqko edno po otdelno e prekaleno dava prekaleno egoistichen smisyl na jivota ...
hubavo e da gi sychetavame obache az lichno sym protiv materialnite cennosti ... te po skoro sa neobhodimost

Anonimno
04-15-2005, 09:59
Смисала на живаота ми тои няма смисъл.Т.е както и е казано "човек дори и добре да живее умира и друг се ражда". Но ако реши човек да търси сам за себеси смисъл никои друг ноже да му каже какъв е.Всеки един има право сам да избере пътя дали бил тои лош ило добър.Всеки един ще разбере какъф е смисала на живота му когато успее да кеже "Не живях на празно".За мен смисъла е да си уредя живота като работа деца и това е за какво ми е нещо повече.Да имам пари да не липсва нищо на мен и семеисвото ми и досттъчно свободно време да съм с тях.

naty
04-15-2005, 10:03
za men smisala na ziwota e...
da umra i da hodq da gorq w ada :twisted:

ProstoAz
04-15-2005, 10:29
А що смисълът на животът трябва да е едно от нещата, без които не можем?
То сега всеки живее заради нещо - я заради гаджето, я заради приятелите и т.н., но накрая като се замислим, повечето се женят и си раждат деца! Ето това е смисълът на живота - да продължиш този живот. Защото човек е роден, за да направи и той деца. Това му е предназначението! А всичко в този живот - приятелите, любовта...те...те са...може би само УСЛОВИЕ за живот, но не и СМИСЪЛЪТ му... :roll:

morsmordre
04-15-2005, 10:33
Е страааааааааашен избор има в анкетата...Не гласувах за нищо, защото моето виждане го нямаше там, но сигурно никой не го интересува това... :? Такааа, животът е една илюзия, създадена от имащите власт и нямащите власт.Тези, които имат власт им идва наготово - обикновено наследствено или просто си създават невероятни врзъки, които им осигуряват тази..."сила", това надмощие над останалите.
Нямащите власт са хората от средното и/или от низшето общество.Казвам и/или, защото има такива от "по-низшето" общество, които не полагат големи усилия да се измъкнат от нищетата и мизерията и не предприемат нищо, за да станат от "имащите" власт.Хората от средното общество са тези, които се борят често с несправедливостта в живота и се опитват да си пробият път нагоре, където могат спокойно да си отдъхнат.Но накрая се оказва, че си почиват прекалено много и натежават, а земята под тях започва да се пука и пука...И ако не се усетят навреме ще пропаднат и отново трябва да изкачват дъъългата стълба на труда.Затова моето мнение е:::
1)Имащите власт не придават никакъв смисъл на живота си.Те просто му се наслаждават, както и се наслаждават на своето надмощие.Смисълът на техния живот е чисто и просто да пропадат душевно без да се осъзнават и постоянно да искат още и още да прибавят към своята власт.
2)Нямащите власт или, както казах по-горе, хората от средната класа се опитват да се сдобият с власт и смисълът на техния живот е да успеят в това нещо наречено "съществуване"; смисълът на техният живот е да оставят след себе си достатъчно, че техните наследници да не се налага да извървяват трудния път на "нямащите власт"... :?

За мен смисълът на живота е да постигна нещо, с което да се гордея, нещо, което да не ме кара да се отвращавам от себе си, когато се погледна в огледалото (макар че в къщи няма много такива :lol: ).
Вие как мислите? - От кои хора сте, от "имащите" власт или от "нямащите" власт :?:

aBeP4eTo
04-15-2005, 11:03
Не мога да кажа, че е едно нещо ! За мен всяко едно нещо е смисъл на живота дори една усмивка, едно усещане ме стимулира да живея :roll: Животът е едно съществуване с много пътища било то верни или грешни :P Важното е във всичко да намираш положителната страна и да искаш да живееш и живееш! Да ти е приятно, когато дишаш, когато гледаш... :wink:

BABY_SEXY_GIRL
04-15-2005, 11:49
Според мен целият живот е едно лутане по търсенето за неговият смисъл :lol: Смисъл има живота главно заради едно :arrow: той веднъж ни е даден и затова не бива да го пропиляваме, а да си го живеем достойно и целенасочено :P Смисъл има и заради съмият себе си, заради всичките близки, които мислят за теб, заради нашите мечти и щастливи моменти, дори и напук на всичко си струва да си живеем животеца 8) :wink:

LiNkiN4eTo
04-15-2005, 12:36
А защо в анкетата нямаше 'заради всичко изброено' , защото мисля че точно заради тези неща живеем :!: Иначе гласувах за социални контакти - просто искам животът ми да е изпълнен с приятели , роднини , близки хора и с тях да прая всички маний за който се сетите :D

-=Denito=-
04-15-2005, 13:10
spored men za vsi4ki ne6ta koito izbroi si struva da se jivee /az glasuvah za lubovta/

Satanas_daughter
04-15-2005, 13:44
smiasul,niama-rajdash se-umirash i tfa e,ne e filosofia,smisul niama

04-15-2005, 14:24
Смисъла на живота е да го откриеш да откриеш смисъла. С други думи да намериш нещо, за което си струва да живейш. Ако не, е безсмиселно да съществуваш.

LunaTriCk
04-15-2005, 14:36
Смисъла на живота е да го откриеш да откриеш смисъла. С други думи да намериш нещо, за което си струва да живейш. Ако не, е безсмиселно да съществуваш.

That was me :oops:

kaka_lara
04-15-2005, 16:04
Za vseki 4ovek v opredelen moment poroden ot dadeni obstoiatelstva jiwotut ima razli4en smisul Nqma 4owek koito da uspee da formulira realno sushtnostta na jiwota Jiwota e edna zagadka Dokato ne go izjiweem ne bihme mogli da razberem :lol:

korn___
04-15-2005, 17:22
lubovta mnogo qsno !


http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

MaD_CaT*
04-15-2005, 17:52
Am...smisyl da se jivee vinagi ima!A kato cqlo...smisylyt na jivota za vseki e razli4en...zavisi s kakvi o4i gleda6 na nego...kakva ti e celta...i kakvo vyob6te iska6 da postigne6 v jivota si!Tova e prekaleno otnositelno....I tova moje da e edna beseda..(taq tema) ...no za anketa :? To ne e samo edin smisyla !?!?!?

skiipar
04-15-2005, 18:06
Аз гласувах за приятелството,но това не е най-точното определение...Може всичките посочени отговори са истинския смисъл на живота..от всичко по малко :) За всеки човек смисъла е различен...Аз мисля,че смисъла - това е в нас самите и в хората около нас.Хората,които обичаме,които постоянно са с нас и също така,нещата който ни заобикалят.Изобщо целия свят е смисъла на живоа ни..И все пак..за живота няма направено определение..това е просто...живот.

karamel4eto`m
04-15-2005, 18:28
mi neznam spored men en moga da go razdelq tva si4koto po ednooo si4kite sa neizmenni si4ko ni trq smisula e oi dulbook ot tva pone az taka si mislq !

Ev1lG1rL_
04-15-2005, 18:34
Smisula e 4e nqma smisul...Jivota e ne6to super preebano i samo se mu4i6,za6toto rano ili kusno vsi4ki te preebavat...I priqtelite ti i gadjeto i vsi4ki... Gadno no fakt :!:

`AvRiL`LaViGnE`
04-15-2005, 19:48
За мен смисълът на живота се състой в това да успееш да го извивееш, както трябва. Той е кратък и трябва да се научим да ценим всеки час, всяка минута и всяка секунда в него. Дори такъв кратък период от време може да го промени коренно много.
Трябва да се борим!
Защото това, което постигнем и си извоюваме сами никой не може да ни отнеме...
Have Fun...
Наслаждавайте се на живота и си го направете такъв, какъвто желаете. Защото имате само една единствена възможност за това.
"Животът е такъв, какъвто си го направим!"

LetiCherry
04-15-2005, 20:03
[b]За мен смисълът на живота не може да бъде описан толкова лесно, поради простата причина, че при всеки човек това е нещо различно! Разберете, ако човек сам мисли той ще си избере сам за какво да живее и надали друг човек ще си избере именно същото! Аз смятам, че върху тази тема всеки трябва да разсъждава сам за себе си, защото както вече казах ние трябва да си изберем как да живеем, а не да сондираме мнения или да видим какво си е избрало съседчето от горния етаж и ние да си изберем същото, понеже съседчето видите ли било умно!b]

morsmordre
04-17-2005, 10:47
Само едно нещо исках да допълня:::


По-добре се радвай на живота, докато си жив, защото после дълго време ще си мъртъв!

И виждам, че никой не ми е прочел май поста, така че си правя извод и, че, дори и да има добри постове, никой, освен мен не ги е прочел :evil: Дат съкс! :evil:

BlinDBoY
04-17-2005, 11:50
Всеки човек трябва да схване онова,което е най-важно за неговия живот,и да го изпълни.Личната духовна програма на всеки е смисълът на неговя живот.Ако я усети вътре в себе си и я следва с търпение и постоянство ,той ще направи живота си радостен и щастлив.Живота има смисъл доколкото човек принася плод в цялото.Ако човек не схваща дълбокия смисъл на живота, той губи кредита на разумните същества, които носят Божествения Живот и му дават знания. Човек трябва да знае какъв е смисълът на живота. Той е много по-висш, отколкото си го представя. Смисълът на живота е в усъвършенстването на човешката душа.
От безлюбие към любов, :) от смърт към живот, от зло към добро, от безверие към вяра. В това е смисълът на живота

girlpower
04-17-2005, 11:54
LUBOVTA

AvLee
04-17-2005, 12:31
Смисълът на живота според мен е да оставиш нещо след себе си,нещо с което да те запомнят,нещо с което да се гордееш,да постигнеш нещо.
Смисълът на живота е да се усъвършенстваш,да станеш по-добър или по-лош,да разбереш много неща от житейския си път.
Смисълът на живота е да му се радваш,да разбереш,че щастието ти зависи единствено от теб,от твоята нагласа към всичко.
Смисълът на живота е да не го пропиляваш и да гледаш себе си а не другите,защото това си ти и това е твоя живот!

Immortality_
04-17-2005, 12:32
bi bilo hubavo da e lubovta, ama poradi liopsa na lubov- muzikata :twisted:

raffy
04-17-2005, 12:35
за мен смисълът на живота е в любовта с всичките й проявления - любовта към близките, приятелите, любимите хора, децата, дори към работата. ако животът ти е изпълнен с всичката тази любов и получаваш колкото даваш, в него има смисъл :)

04-17-2005, 13:06
Smisala na jivota za vsichki e razlichen i ne mislq che e samo 1 !! ne moje da sme na zemqta samo za da obichame ili samo za da natrupame bogatstvo. Za men sme tuka za da stradame i da badem shtastlivi i nai veche da se usavarshenstvame duhovno.

foxy_f
04-17-2005, 13:13
az glasuvah 4e smisala e da se zababvlqva6 za6oto tova spored men vkli4va vsi4ki ostanali vazmojnosti poso4eni vav anketata :twisted: :lol:

oba4e az mislq 4e smisala na jivota e da ostavi6 ne6to sled sebe si, ne6to koeto moje da promeni sveta dori i da e mn malko i nezna4itelno

SimpleGirl
04-17-2005, 15:59
Прочетох много и хубави мнения, браво :lol:
Иначе смисъла на живота е по-малко от всички изброени. И все пак се насочвам главно към любовта, защото понякога тя е малката светлинка в тунела, която ни показва, че има за какво да се живее, когато всичко върви с краката нагоре. Въобще има много ценни неща и мигове, които задължително трябва да се изживеят за да сме живяли пълноценно и на 100% :))

Bimper-ska
04-17-2005, 22:15
Smisula na jivota e, 4e nqma smisul. Tuka na taq zemq sa ni pratili nqkoi za nagrada, drugi za nakazanie. Zatova spored men, tuka e i Raqt, tuka e i Adut. A za da dokaje6, 4e si dostatu4no dobur, za da produlji6 da se razviva6 sled kato si otide6 ot toq svqt, trqbva da si izjivee6 jivota, bez da se izku6ava6 da se samoubie6 ili da po4ne6 da si misli6, 4e pritejava6 sveta. Nqkoi hora se rajdat, samo za da dadat urok na drugi, ili da spasqt jivota na nqkoi, po-vajen (ne po-vajen, kato napr nqkoq vajna kle4ka de). A dokato ostarqvame i si 4akame reda, nqma lo6o i dosta da se pozabavlqvame mejdu drugoto :):):)

Suddenly
04-17-2005, 22:38
Smisala e Lyubofta, no kogato ia niama jiwota niama smisyl.
Za tui che jiwota niama smisyl i to nikakyf! :?