PDA

View Full Version : opoznai sebe si?!



here but usually silent
04-15-2005, 17:41
Iskam da vi pitam i za mnenieto vi za knigite za cebepoznanie i samoosuvur6enstvane(mai taka gi vodqt).Edna priqtelka mi kaza da hvana nqkoia takava...na neq mnogo i pomagali!No na men nqkak si imenata,koito tq mi izredi mi se struvat "stranni".Ne sum zapoznata i ne iskam da se izluja da si pulnq glavata s gluposti.Ako nqkoi e 4el ne6to dobro,koeto naistina mu e pomognalo neka pi6e!
10x na si4ki!!! 8)

naty
04-15-2005, 17:50
nikoga mai ne sam 4ela takiwa..
a kakwi po to4no sa?mn ne razbrah/

e_l_i_z_a
04-15-2005, 19:11
az sum 4ela edna"Samole4enie"-hi4 ne e lo6a
i edna"Zdrave,sila i jivot" i ne sa lo6i...no ima i drugi i sa hubavi knigite.POMAGAT :wink:

Ev1lG1rL_
04-15-2005, 19:16
Pro4eti nqkoi u4ebnik po psihologiq,6te ti help mnogo :)

Myrcheto
04-15-2005, 19:32
nishto podobno...nikakvi gluposti ne sa,daje sa dosta interesni i samo mogat da ti pomognat da se zamislish nad nqkoi neshta ... a ako ti se stori glupavo prosto nqma da go dochetesh
az lichno dosta si padam po takava literatura,psihologiqta e dosta interesna nauka

-=Denito=-
04-15-2005, 21:41
nikoga ne sum 4ela podobno ne6to a i nqmam namerenie skoro da 4eta ... nqmam problemi s psihikata vse o6te ... i nadqvam se i za napred da e taka :lol:

Immortality_
04-16-2005, 00:45
teya knijki ne sa za da se opoznae6 teb samata a za da opoznae6 produhaniya na4in na mislene na avtora... i kato 4ete6 frazi ot sorta- "nameri mira v sebe si" i t.n. se 4udi6- toya k'vo e pu6il..iskam i az :lol: ta da opoznae6 sebe si- zemi edno ogledalo i po4ni da si govori6 i da si otgovarya6: kak se kazva6 ? i si otgovarya6...toooooolkova novi raoti moje da razbere6 :twisted: :lol:

korn___
04-16-2005, 06:16
ne sum 4el takiva gluposti do sega ama i po dobre za kvo da mi kazvat 4e sum nqkav ... izrod hahahaha :twisted:

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

Bimper-ska
04-17-2005, 21:32
Teq knigi sa predimno vzaimstvani ot izto4nite filosofii. Az sega 4eta "Drevnokitaski misliteli". V neq ima razni istorii ot jivota na mislitelite, pove4eto sa dosta kratki. Oba4e kato pro4ete6 edna-dve i cql den ima za kvo da si misli6.
PS: Ako ste ot Varna, ima edna knijarnica, kazva se Esoterica UNIVERSUM. Namira se na Maria Luiza (glavnata ot katedralata kum ob6tinata). Vqrvaite mi, tam trqbva pone 1 4as, za da si izbere6 knijka. Ima mnogo interesni na tematika ot tipa "On how life is".

Josefinne
04-17-2005, 22:01
Ами аз смятам да следвам психология, така че мнението ми относно такива книги е доста положително. Смятам, че хората не са чак толкова различни и всички рано или късно ни вълнуват едни и същи проблеми, изпадаме в едни и същи душевни терзания и т.н. Хората от векове са ги изучавали и за някои от тези терзания си има начини да се помогне. не е нужно да даваш парите си на някой, за да ти каже какво да правиш, като можеш и сам да си помогнеш понякога. А когато познаваш себе си или поне природата си - ще ти е по-лесно да си помогнеш, да откриеш проблема си и веднъж знайки къде се крият проблемите ти - да вземеш конкретни мерки. За това служат тези книги.
На мен изключително интересни са ми книгите за езика на тялото, например, което е също вид самоопознание. така знам как да не издавам страх или пък безпокойство, дори комплекси, а напротив - да симулирам увереност, например. Знаете ли, че само 30% от информацията се предава вербално в общуването лице в лице :?: :!: :roll: