PDA

View Full Version : Добър или Лош



LunaTriCk
04-17-2005, 09:03
Според вас не е ли по-добре да вземаш отколкото да даваш:?: И да нараняваш, за да не бъдеш наранен:?: Ровех се из други форуми и намерих тези откровения.
Вие какво мислите и как постъпвате :?:

Според мен няма лошо в това човек да се опита да е по-егоистичен. даже е препоръчително- иначе цял живот ще бъде жертва, но силно се съмнявам, че съвестта му ще го остави да се превърне в абсолютен самогъзец. Ако е добър, той ще си остане добър, но не някакво мекотело, а човек с достатъчно съпротивителни сили и достатъчно загрижен и за себе си, за да оцелее в днешния свят.
така че - нека се пробва.
да не говорим, че е безумно яко за известно време да си дадеш почивка на добрината и да започнеш да използваш, вместо да те използват и да взимаш, вместо само да даваш.

korn___
04-17-2005, 09:08
am as mislq 4e 4ovek purvo trqbav da dade za da polu4i :D no ima hora det ne zaslujavat da polu4avat a i as vinagi sum leko nahalen no ne prekaleno de v dopustimite granici i naistina pe4elq ot tva :twisted:

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

kaka_lara
04-17-2005, 09:17
opredeleno 4ovek trqbva da nameri balansa v sebe si, nqma muj ili jena koito da sa na 100% dobri ili na 100% loshi. Towa dali ste dawash ili poluchavash zavisi ot teb i pravilnoto izpolzvane na vuzmojnostite i obstoiatelstavata okolo teb Za suvestta mmm neznam ubedila sum se 4e ima hora koito za sujalenie takava ne pritejavat kamo li nqkakwi moralni cennosti :cry: Lichno az postupvam sprqmo situaciata i gledam da izvleka nai-golqma polza no nikoga za smetka na blizki hora i nikoga po prekaleno o4evaden na4in... Ne obi4am da naranqwam nito da sum naranena mrazq konfliktite i kavgite (osobeno ako sa za gluposti ili ot inat) durja se obiknoweno s horata taka kakto i te s men ako nqkoi mi se usmihne ste se usmihna oshte po 4arovno ako nqkoi me zasegne ste mu go vurna dvoino :wink:

Bloody_Tear
04-17-2005, 09:51
opredeleno 4ovek trqbva da nameri balansa v sebe si, nqma muj ili jena koito da sa na 100% dobri ili na 100% loshi. Towa dali ste dawash ili poluchavash zavisi ot teb i pravilnoto izpolzvane na vuzmojnostite i obstoiatelstavata okolo teb Za suvestta mmm neznam ubedila sum se 4e ima hora koito za sujalenie takava ne pritejavat kamo li nqkakwi moralni cennosti :cry: Lichno az postupvam sprqmo situaciata i gledam da izvleka nai-golqma polza no nikoga za smetka na blizki hora i nikoga po prekaleno o4evaden na4in... Ne obi4am da naranqwam nito da sum naranena mrazq konfliktite i kavgite (osobeno ako sa za gluposti ili ot inat) durja se obiknoweno s horata taka kakto i te s men ako nqkoi mi se usmihne ste se usmihna oshte po 4arovno ako nqkoi me zasegne ste mu go vurna dvoino :wink:
:!: :!: :!: 8)

one_touch
04-17-2005, 10:10
abe ima hora s koi trqbva da se dyrji6 gadno za6toto te ot dr ne razbirat i sa naranili stra6no hora i trqbva da se nameri 4ovek koito da gi sloji na mqsto,no ima pyk dr hora koito ne zaslujavat lo6oto 4ove6ko otno6enie i zaradi tova te se prevry6tat v lo6ite i naranqvat dr hora zaradi tova 4e te sa bili naranqvani i ne razbirat 4e pravqt sy6toto koeto sa napravili s tqh

Мария
04-17-2005, 10:34
opredeleno 4ovek trqbva da nameri balansa v sebe si, nqma muj ili jena koito da sa na 100% dobri ili na 100% loshi. Towa dali ste dawash ili poluchavash zavisi ot teb i pravilnoto izpolzvane na vuzmojnostite i obstoiatelstavata okolo teb Za suvestta mmm neznam ubedila sum se 4e ima hora koito za sujalenie takava ne pritejavat kamo li nqkakwi moralni cennosti :cry: Lichno az postupvam sprqmo situaciata i gledam da izvleka nai-golqma polza no nikoga za smetka na blizki hora i nikoga po prekaleno o4evaden na4in... Ne obi4am da naranqwam nito da sum naranena mrazq konfliktite i kavgite (osobeno ako sa za gluposti ili ot inat) durja se obiknoweno s horata taka kakto i te s men ako nqkoi mi se usmihne ste se usmihna oshte po 4arovno ako nqkoi me zasegne ste mu go vurna dvoino :wink:
Браво,браво !
Е,наистина хората не сме само добри,или само лоши.В определени моменти и ситуации човек реагира различно.Моментното настроение понякога може да излъже и да останем с погрешно впечатление за даден човек.То е ясно,че не може цял живот да се стремиш да бъдеш добър,честен, справедлив и толерантен,а да не ти отвръщат със същото.Но не може и винаги да постъпваш егоистично,да мислиш единствено за собствената си изгодна,да въртиш интриги,да използваш...и т.н..На всеки човек му се е случвало да постъпи лошо или неправилно.Това е нормално.Но все пак ми се струва,че въпреки всичко трябва да се стремим да бъдем възможно най-добри.Ако някой не заслужава коректно отношение...жалко за него.Аз съм на принципа,че изобщо не се занимавам и не обръщам внимание на тези,които не заслужават и ми се правят на интересни.Търпението си е търпение,но всичко си има граници все пак.Опитвам се да бъда над нещата,да ги приемам с ирония и да се забавлявам от тях,защото ако трябва да се ядосвам заради грешките на някой друг...Какъв е смисълът? Много добре се разбира когато един човек държи на теб и те уважава.Еми,не може и не е правилно да се възползваш от това,или да не се стараеш да дадеш максимално от себе си,за да имате добри и честни отношения.Истината е,че трябва да намерим "златната среда".Това е доста трудно,но не е невъзможно.Хора сме,грешим,но можем и да прощаваме.Естествено това не бива да бъде успокоение и да не мислим когато правим нещо.Всичко си има последствия и рано или късно те са в наша полза или в наша вреда.Както се казва - всичко си зависи от нас самите. Един човек е достатъчно зрял и умен,когато се научи да оценява хората правилно и следователно да се отнася подобаващо с тях,т.е. така както те заслужават.
Социални същества сме и винаги ще имаме проблеми със себеподобните си,защото без тях не можем :lol: Но...има едно равновесие което води до желаната хармония.Дано някой ден и аз успея да я изпитам :wink:

AvLee
04-17-2005, 10:55
Ами във всеки човек си има и добро и лошо,само че понякога едно от двете надделява.Понякога си такъв,понякога си друг,но е важното какъв си в сърцето си.Ако направиш нещо "лошо" и после съжеляваш..хубаво,но има хора,които дори не се замислят.
Не съм стгласна,че е ''по-добре да вземаш отколкото да даваш И да нараняваш, за да не бъдеш наранен''.
Има и такива хора,но аз май не съм.Добротата не означава да се съгласяваш със всичко и със всички,и непременно да бъдеш мачкан и нараняван.Има си моменти,в които трябва да бъдеш добър,но и такива,в които можеш и да бъдеш не чак толкова.Зависи от ситуацията,от хората.

SimpleGirl
04-17-2005, 16:04
Всеки е по-малко лош и по-малко добър. Всъщност понякога едното надделява. Това си е наш избор. Аз лично обичам и се чувствам добре, когато се раздавам и виждам, че е имало смисъл, че хората, на които съм обърнала внимание са го заслужили. Понякога естествено е по-добре да постъпим егоистично.. в крайна сметка трябва да мислим и за себе си и да не престъпваме принципите си. Но да си призная ми се струва, че аз повече взимам, отколкото давам :lol: Ще ми се да се променя, но и виждам как понякога не съм оставала наранена заради егоистичното човече в себе си и как околните добри душици страдат.. :)) Кофти.. И за жалост,ако човек не мисли глано за себе си не го очаква кой знае какво бъдеще

raffy
04-17-2005, 17:25
ами аз по принцип се опитвам да балансирам с нещата. разбрала съм,че не всички ме харесват и се отнасят добре с мен, така че и аз имам право да харесвам или да не харесвам някого. не обичам да съм изтривалка на хората, за това си държа на мнението, не позволявам да ме използват и т.н. по принцип съм на принципа 'не прави на другите това, което не искаш да правят на теб'.за това и аз гледам да се държа добре с хората.
не обичам егоисти, които се интересуват само от себе си и редовно изолзват фрази от рода на 'мен какво ме интересува?', 'да се оправя сам/а','бе ако ще да мре, мен не ми пука' и т.н грозно е,защото все пак всички сме хора и трябва да помагаме, когато можем. а когато правим нещо и знаем,че това наранява някого, трябва да се интересуваме от неговите чувства и да сме внимателни.
не казвам,че не съм била егоистка никога, напротив, но гледам това да не преобладава в отношенията ми с другите. вярно,че понякога ми се иска да зарежа всичко и всички и да гледам само себе си. но съм се уверила,че просто не мога така :roll:

LiNkiN4eTo
04-17-2005, 19:46
Както се казва "Трябва да дадеш , за да пойскаш"
на мен ми е спек да искам когато не съм дала ...

Cyberdyne_101
04-17-2005, 19:53
но силно се съмнявам, че съвестта му ще го остави да се превърне в абсолютен самогъзец.
Това е напълно..... невярно :twisted: Аз съм типичен пример :!: Аз, аз, аз искам, искам, искам, взимам, взимам, взимам и никога нищо не давам :twisted: Грижа ме е само за себе си :!: 8) :D Всичко за мен, другите ДГД :twisted:
и да гледам само себе си. но съм се уверила,че просто не мога така Да ти предам няколко урока :?: :D Лесно е :D

BABY_SEXY_GIRL
04-17-2005, 21:09
LunaTriCk, съгласна съм с теб! :wink: Според мен "златната среда" е м/у излишъкът и недостатъкът на едно качество, т.е. е хубаво да си умерено лош и умерено добър едновременно :wink: Това е отговора ми по темата, дано да сте разбрали какво имам предвид :P

Devilsplaymate
04-17-2005, 21:42
Съгласна съм че трябва да си лош и добър в допустимите граници ... Трябва да си добър с всички , но не чак да ти се качват на главата!:wink:

Bimper-ska
04-17-2005, 22:34
Az mislq, 4e za da se dokaje6 kato 4ovek, trqbva da si dal pove4e, otkolkoto da si polu4il. Oba4e v osnovata na 4ove6kata priroda e skuperni4estvoto. Nai-lo6oto e, 4e ni se svidqt i ne6ta, kato usmivkite ili puk supri4astieto kum ne4ii uspeh. Prosto po-sladko e da zloradstva6 i da klukari6...

BlinDBoY
04-18-2005, 09:11
Никога не оставям никой да ми се качва на главата..аз може да се качвам на някой ,но на мен никой :) лош съм с лошите добър съм с добрите защото знам ,че като им отвърна с добро ще ми се върне двойно и така! :lol:

Грахче
04-18-2005, 09:54
човек трябва да е егоист, ако иска да оцелее.
ако очаква някой друг да се грижи за него и да го пази - ще има да си чака.

това да поставяш себе си на първо място не значи, че тъпчеш другите.

little_black_dress
05-02-2005, 17:34
Според мен човек се чувства най-добре,когато намери баланса между добрия и лошия човек в себе си.В крайна сметка никой не е само лош,но никой не е и единствено добър.Всички ние малко или много сме егоисти.Не бих повярвала,ако някой ми каже,че винаги мисли първо за другите и след това за себе си.В днешно време всеки гледа да си уреди жалкия животец и за другите хич не се и сеща.Живеем в един доста егоистичен свят.Ако всеки човек мислеше,че е по-добре да взимаш отколкото да даваш какво щеше да стане?Или пък,ако всеки смяташе,че е по-добре да наранява отколкото той самия да бъде нараняван?!Светът щеше напълно да се обърка.Точно по тази причина трябва да открием "златната среда" т.е. баланса между доброто и лошото и да се опитаме да поукротим егоиста в себе си.Господ е казал "дай,за да ти се даде".Лично аз вярвам,че когато нараняваш - те нараняват,когато даваш - получаваш и,че в крайна сметка всичко се връща,но това е друга тема. :roll:

Dorianchety
05-08-2005, 12:23
trqa i da dava6 i da polu4ava6 :D

Tedi_sheep
05-08-2005, 13:00
Според мен в тоя живот вече много малко неща стават с честност и доброта!Аз сум прекалено добра и наивна и това е моят порок!Винаги прощавам на хората!Понякога аз нарочно казвам, че съм виновна, за да спася гъза на някой друг, който ми е скъп(подчертавам скъп).Но има случаи, които съм егоистка , така се отнасям с хората, които си го заслужават, но в никакъв случай не се държа като простачка!Мисля, че трябва да мисля повече за себе си, от колкото за другите!

Josefinne
05-08-2005, 15:01
Абе по-добре е да даваш и да се чувстваш щастлив от това. Тия хора са някак си извисени, те са щастливи дори в нещастието, тях не можеш ги събори с нищо, защото зад тях са всички хора, акоито ги обичат...Ама аз не съм от тях - аз съм злобно и завистливо, за това не съм и щастливо. Който взима не е щастлив, щастлив е който дава, защото после на него му подаряват!

Bimper-ska
05-08-2005, 16:32
Ако човек почне да прави такива неща, най-вероятно животът му ще се подобри в материално отношение. Обаче в тоя живот парите са за да можем да оцеляваме, те са средство, а не цел (поне за мен не са). Хубаво е да ги имаш в по-голямо количество, обаче едва ли си струва да навредиш толкова на кармата си заради някакво илюзорно благополучие. Според мен най-добре е човек да е добър с всички. До сега, ако съм била добра с някого никога не са ми правили мръсно ей така, за собствено удоволствие. Но не знам, има хора всякакви. :roll: Но аз съм взела решението да съм добра с останалите, до колкото мога, а ако е наистина наложително вече да ставам по-лоша.