PDA

View Full Version : Sudba-ima li q ili ne?



sisa_pisa
04-17-2005, 14:55
Iskam mnenieto vi po vuprosa..kak mislite dali ima sudba smisal da ti e pisano kakvo shte ti se sluchi ili kakvoto si napravish tova shte stane?Edin friend mi dade primera s krustovishteto..zastavash na edno krustovishte i trugvash napred zashtoto ti si izbral taka ..e da ama moje puk da ti e pisano taka da stane..ta kak mislite :?:

Satanas_daughter
04-17-2005, 15:06
niama-to tva e pochti kato da pitash Bog,ima li ili niama?

04-17-2005, 15:29
niama-to tva e pochti kato da pitash Bog,ima li ili niama?
същото мисля и аз...съдба няма, всичко
просто се случва

SimpleGirl
04-17-2005, 15:54
И още повече повлияна от филма "Ефекта не пеперудата", който гледах вчера, започвам да се убеждавам все повече и повече, че съдба има. Каквото и да правиш и да се опиташ да промениш просто има някой неща, които са предопределени да се случват и.. се случват.

BroKeN^DreAmZ`f
04-17-2005, 16:57
abe istinata e 4as ne sam savsem obedena....no mislq 4e i sydba ima i bog ima :P no mislq sashto i che vse po nqkykyv na4in bi mogyl da q promenish samoche problema e che nz kakva e tvoiata sydba :)

manq4kata{P}
04-17-2005, 18:40
Iskam mnenieto vi po vuprosa..kak mislite dali ima sudba smisal da ti e pisano kakvo shte ti se sluchi ili kakvoto si napravish tova shte stane?Edin friend mi dade primera s krustovishteto..zastavash na edno krustovishte i trugvash napred zashtoto ti si izbral taka ..e da ama moje puk da ti e pisano taka da stane..ta kak mislite :?:

ami az mislq,4e ima sadba.smqtam,4e vseki 4ovek si ima sadba,ne6to,koeto mu e predna4ertano da mu se slu4i.no vse pak vseki ot nas moje da promeni ne6tata s deistviqta si

Elven_Princess
04-17-2005, 18:50
Преди време имах такава тема за есе да пиша :) Не знам може и да има може и да няма...обаче не трябва мн мн да се надяваш на това, че я има и да чакаш всичко да ти дойде на готово...всеки прави своя избор в живота си защото хубаво е обмислил нещата преди това и така е сметнал, че е правилно...

Medivh
04-17-2005, 19:06
Според мен няма съдба. Всичко е резултат от нашите действия. Но понякога просто не искаме да повярваме, че последиците от тях са по наша вина. И казваме: "Съдба"...

LiNkiN4eTo
04-17-2005, 19:28
единствено по този въпрос съм раздвоена ... наистина като се замисля би трябвало всичко да си е каквото ние си го направим , затова родителите винаги пищят "учиии да стане нещо от теб" .. и такива простотий , но като че ли мисля че всичко е подредено да се случи някак си и ние не можем да го променим , но това ми се струва някак си нереално , в смисъл извънземно :shock: но не знам защо в мен има такава искрица , която ме кара да мисля че въпреки всичко има съдба
наистина не знам :shock:

Dharma
04-17-2005, 21:37
dosta seriozna tema...spored men ima(li4no moe mnenie)-ne moje ne6tata da se slu4vat ei taka, ne moje da ima tolkova mnogo suvpadeniq;
e vse pak ne priemam sudbata po tozi na4in(primera za krustovi6teto)spored men tq rukovodi jivota ni,no za po-vajni subitiq

Josefinne
04-17-2005, 21:53
Хора, като чета мненията ви и виждам, че бъркате Съдба с Карма. Съдбата е нещо, коео не може да се промени. тя е записана и предначертана преди създаването на света, така че каквото и да решиш , то е вече решено и записано. Нещата не се променят, те са предопределени , а човек само ги изживява.
Докато Кармата е нещо съвсем различно. Кармата произлиза от източните филосфии и се доближава повече до християнското разбиране за нещата. Тя се свързва с преражданията, самсара и нирвана и във всеки един момент от живота на човека може да бъде променена. Всяко наше действие е значимо за нашата карма, която общо взето прилича на сметка - целта е да имаш повече положителна енергия в края, за да преминеш в по-горно ниво в следващото си прераждане и накрая да се откъснеш от кръга на преражданията - самсара и да достигнеш нирвана - съвършен свят извън самсара. Кармата - това е сметката.
Аз съм по-склонна да вярвам в кармата, отколкото в съдбата.

Bimper-ska
04-17-2005, 22:20
Predi vreme 4etoh knigata "Ivanka - jena mi magesnicata". E tam ima6e edin moment, v koito vuprosnata Ivanka bluska muja si varhu jelezoputnite relsi, za6toto znae, 4e kato go udari vlakut, samo krakut mu 6te e s4upen. Toi suotvetno mnogo qdosan q pita, 6to go e napravila tova. Tq mu kazva, 4e e znaela, 4e 6te preturmi jelezoputna zlopoluka, koqto moje da dovede i do fatalen krai, zatova e izburzala sus subitiqta, predpo4itaiki po-lekata travma. Knigata e po deistvitelen slu4ai, tq e biografi4na.
Tova mislq - sudba ima, dokolkoto tova koga 6te umrem, koga 6te se razboleem ili ne6ta ot toq sort. Ina4e ima i ne6ta, koito mojem sami da napravlqvame, oba4e nikoi ne moje da kaje koi to4no sa te.

korn___
04-19-2005, 14:11
tva e mnogo filisofsko no znam 4e 50 % ni e pisano a drugite 50 % kakto nie si napravime !

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

grafinka
04-19-2005, 18:26
Еми такава тема вече ми се струва ,че е имало , но както и да е...
Според мен няма съдба, каквото си го направим такова ще е .

GreenLadyM
04-20-2005, 16:04
Nqma da otgovarqm na tozi vupros!Prosto gledaite filma "If only"... :roll:

little_black_dress
04-20-2005, 17:59
Определено вярвам в съдбата.Просто в живота ми са ми се случили неща,които да ме карат да вярвам,че живота ни е низ от случайности.Вярвам,че дори,когато човек сам прави избора си,той отново е ръководен от съдбата и от нейните планове.Вярвам също,че всеки си има съдба и,че никой не е способен да я промени.Вярвам,че живота ни е предначертан и благодарение на съдбата ние следваме стъпка по стъпка плана на собствения си живот. :wink: