PDA

View Full Version : Деградацията... Има ли я, или си въобразявам ?



Cyberdyne_101
04-18-2005, 20:28
Днес, докато бях на поредната "интересна" практика, с един приятел си заформихме малка дискусия за деградацията сред тийнейджърите и най-вече тези след 86 и 87 година. Стигнахме до извода, че децата масово затъпяват и деволюират. Голяма част от днешните тийнейджъри прекарават доста време пред компа (не с образователна цел разбира се :wink: ) играят CS и с космическа скорост успяват да те напсуват докато играеш, чатят на сбъркан език (което по-късно се отразява пагубно на правописа). Цигарите няма да ги коментирам..... някакви пикльовци и пикли на по 12-13 години, с жълто около устата, налапали цигарките и се мислят за голямото ДобРутро.... да ги заблъскаш на място :evil: "Мъжете" не пропускат възможност да се напият като прасета......"жените" се намацали като селски курвета и разбира се са се облекли като такива.... :evil: Истински ужас :!: И тези същества трябва да станат хора :?: :shock: :evil: Ето един пример за тийнейджър (свих поста от друг форум :P )
хах Да праиш мн луди неща се.. мен сериозно ме хвана хем съм на 13 години . В миналата учебна година 1-вия срок минах с 6:00 а тоя 1-ви с 4:30 ... На последното горско се напивахме 5 човека 6 дена подред(горското беше 7 ) , даже последния път се събудих с едно момиче до мен...
Но то това е нормално за нашето поколение .....
аз не пуша , само пиивам малко , но ти щом казваш не си сръбнал 1 чашка водка тряя да си просто адския ...
нз ама побертета мене ме хвана мн жестоко , а лошото е че не ще да ме пуска
Не казвам, че всички са такива, но болшинството са:roll: Сега усещам, че ще отнеса много "благословии", ама просто не мога да търпя вече и трябваше да си кажа каквото мисля 8) Абе, накъде отиваме.... уж трябва да е по-добре, а то май със всяка година става по-зле.... :roll: :evil:

naty
04-18-2005, 20:33
mda mn si praw ama to se po lo6o e staaa

Satanas_daughter
04-18-2005, 20:34
kompleksraska mu rabota!az na taia vuzrast si igraeh bred bloka edva li ne,hubavo da imat gajeta ama te prekaliavat tia celuvki smuchi obarvania :evil: :? :evil: :x hubao da piinat po niakuv povod s niakoi po golemi hubavo ama te niamat granici ulivat se!
Az glasuvah za DA

avtomaniak
04-18-2005, 20:40
as bi trqbvalo da sam edno ot tes degradirali pishlemeta na 15 sam i kato drugite lainarkovci djitkat po cql den CS i PU6AT cigari tva da ne zna4i 4e i as sam taka we bahti.Sedq si pak na PC-to no ne sam cql den zalepen vupreki 4e edno vreme bqh taka osuznah se tva 4e drugite sa mislqt za golqmoto dobrutro s cigarkite ne zna4i 4e nqma nqkoi kato mene deto prez jivota si da ne sa lapvali cigara i mislqt predi da vurshat neshto za nqkoi hora tva sa zadrustenqci DA GO DUHAT tezi koito sa na tova mnenie as ne sam si zadrastenqk i mn hora mislqt taka tova 4e nqkvi shibani lainar4eta mi djitkat po cql den v zalite ne zna4i 4e i as sam takuv trqbvashe taq tema da e narastvat li IDIOT4ETATA V NOVOTO POKOLENIE
ae stia tolkos za taq ve4er 4e she se napishkam ot nervi :P

Cyberdyne_101
04-18-2005, 20:43
Не казвам, че всички са такива, но болшинството са :wink:

pinK_Baby
04-18-2005, 20:50
абсолютно ДА...някои неща не мога да ги разбера,ама сега нямам настроение и сили да говоря...просто нещата стават доста зле....гледам един петък ...в Стара Загора има малка дискотека Фобиа и като гледаш от там какви пишлеменца излизат и се правят на големите газари....1.50 нямат ама иначе кой съм аз разбираш ли....ей тия всички заслужават хем да им се караш хем да ги биеш...някой ден нещата ще излязат от контрол...просто нз.... :shock: :roll:

Fallen_angel
04-18-2005, 20:58
Ммммм една от любимите ми теми...
Значи ... и аз се приписвам към групата тийн-ове, но както сам каза-"не всички са такива".Вече тотално ми е писнало да се разминавам по улиците с някакви 10-11 годишни ДЕЦА, с около тон повече грим от най-новата фолк певица...или налапли по една цигара, мислейки че са много готини.Истината е една-с всяко поколение нещата стават по-зле и по-зле...и после защо интелигентните хора заминавали в чужбина...ами те какво да правят в държава, пълна само с цигани или тъпи комплексарчета...?!Но просто няма какво да се прави...така ще е...

Bimper-ska
04-18-2005, 21:02
Ooo, dneska kato izlqza na ulicata i kvo vijdam? 12 godi6ni lapenca, obe4eni kato magistralni kurvi se zaribqvat s 15-16 godi6ni, a ponqkoga i s durti maje. E tva ako ne e degradaciq! Az su spomnqm, 4e v 1 do 4 klas nai-golqmoto ne6to, koeto pravehme s mom4etata, be6e da si zaformim nqkuv qk boi, mele sus bukvarite. A sega brat4edka mi, koqto e v 3-ti klas ve4e si ima gadje, s koeto se celuva i se natiskat vuv vhoda. Toi oba4e bil 6-ti, ama e povtarql edna godina... taka pone tq kazva.

monka
04-18-2005, 21:02
mda,taka si e... :( vsi4ki mnogo barzat da porasnat,a ne trqbva. za vsi4ko si ima vreme. az sa6to si piivam ot vreme,ama 4ak pyk da se olivam...vsi4ko si ima mqrka.ne znam za kade barzat vsi4ki? :shock: i za piene si ima vreme,i za pu6ene i za sex...mnogo se draznq kato vidq nqkoq petoklasni4ka s obuvki na tok4eta i cqloto i lice namacano s grim :x ne, 4e i az ne sma malka,am gledam da ne se darja kato takava,kakvato ne sam :roll:
mnogo ot malki zapo4vat da pravqt i sex :evil: o6te ot 12-13 godini i ve4e si razpravqt kade i s koi sa bili...mnogo lo6o :roll:

Impulse
04-18-2005, 21:09
Az sy6to spadam ot teenagerite, rodeni sled 86-87, no vypreki tova ne se smqtam za degradira6ta li4nost, a naprotiv! Izgrajdam si sobsteno mnenie za ne6tata okolo men, ne se dyrja prosta6ki kakto edna golqma 4ast ot vrystnicite mi! Mnogo me drazni da vidq 11-12 godi6ni momi4enca, namacani s grim, s ostri obuvki i hanali cigara v ryka! Ujasno grozno e! Moje bi si mislt, 4e mom4etata 6te gi haresat s tozi tehen stil, no po dqvolite, 4udq se koi mom4eta haresvat tova podobie na momi4e? Namazano s izob6to ne dobre slojen grim! Li4no az se qdosvam na tova. I ne mislq, 4e e normalno 4ovek na 13 da se napiva ejstoko, kakto to deto e pisal ta v drugiq forum! Neznam za6to go smqta za geroistvo tova da se napie6! Ujasno grozno e!

Fallen_angel
04-18-2005, 21:18
mda,taka si e... :( vsi4ki mnogo barzat da porasnat,a ne trqbva. za vsi4ko si ima vreme.
Това е доста правилно казано...след време ще си блъскат главите в стената и ще съжаляват за това, че са пропиляли детството си по този коварен начин...

Sunny_stz
04-18-2005, 21:19
Ami pravi ste!!!Ne6tata se pravqt,no s mqrka!!Pii,pushi,no s mqrka!!Tova su6to se dulji i na roditelskiq kontrol ,znaete i kakvi roditeli ima....,ponqkoga decata ne sa vinovni ,4e sa stanali otrepki!Abe nie tiineidjurite sega mislim 4e na nas ni e nai-trudno,4e nas nikoi nemoije da ni razbere,izpadame v krizi,depresii i pravim gluposti i kakvo ot tova,o6te po-zle stava!!!Zamislete se ,nqma smisul da pravim glyposti za da re6im problemite si ,tova 6te bude vremenno ottursvane ot problema ,no na sutrinta toi pak 6te te 4aka s protegnati obqtiq!!!

bulgarche
04-18-2005, 21:21
Пък знае ли се? Може и за добро да е... вярно че са много отракани и "много знаят", ама... преди 3-4 години много странно ни се видя (на мен и моите саученици) като видяхме, че някви келеши на 12-13г. се моткат с мобилни телефони. Но това е дрого де. Ся има някви дето са ти до кръста пък к'ви псувни ползват само... Дано това да им помага за напред, но се съмнявам, че ще е така.

incheto
04-18-2005, 22:13
i az sam na tova mnenie..4e ve4e ot mnogo rano detzata po4vat da piqt da pushat i taka natam ne moga da razbera zashto go pravqt iskat da sa po golemi li kakvo i az neznam!!!Mislq 4e pokoleniqta sa vse po zle i po zle estetveno ne vsi4ki hora sa takiva ima si i svestni no bulshinstvoto sa takiva!!Za sajaleni!!

JaYnE
04-19-2005, 06:38
4e degradira - taka e, pone si go priznavame, ama kvo do tuka. koito se seti da bude 4ovek, moje i da stane takuv, ama drugite... te kfo 6e pravqt sled vreme?

04-19-2005, 08:57
emi da.. ima gi i takiva az ne 4e s1m mn golqma .. na 16 s1m no nikoga ne s1m se napivala...do kozirkata za men tva sa izlagacii..e hubu da si imat priqteli ama imam 4uvstvoto 4e te go pravqt za pokaz..da se dokajat:vij az ve4e s1m golqm/a i si imam gadje.. mi takava e dneshnata mladej!
Men naprimer dneska edin tretoklasnik me napsuva i tr1gna da me bii..ne se vijda samo edin shte mu zashlivq... no ....nqma kak samo se molq nqkoi den decata mi da ne sa takiva :D

ellii
04-19-2005, 08:58
Tova po-gore bqh az! :D

korn___
04-19-2005, 14:02
mda mn si praw ama to se po lo6o e staaa

prava e :twisted: ama ne mi puka za drugite !

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

martin_stz
04-19-2005, 15:48
mda mn si praw ama to se po lo6o e staaa

prava e :twisted: ama ne mi puka za drugite !

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg
Suglasen :D

air_J
04-19-2005, 16:33
mda mn si praw ama to se po lo6o e staaa

prava e :twisted: ama ne mi puka za drugite !

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg
Suglasen :D
НЕсъгласен! :twisted:

grafinka
04-19-2005, 18:14
Определено деградира.....просто нямам думи :(

GreenLadyM
04-20-2005, 16:11
Absolutna DEGRADACIQ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:

Dobrina
04-20-2005, 16:34
Страхотно... всички тук здраво оплюхте "младото" поколение, а сега си признайте колко от вас пушат и пият алкохол редовно. И кои от тези нямат 16?
Извинявайте, но мисля че повечето от изказалите се са точно като тези, които критикуваха досега. Кой може да се похвали, че няма нито една грешка и че не пише "думи" от рода на "стаа", "кфо" и т.н.?
За нашите родители ние вероятно също сме деградирали, защото по тяхното време пък още по-късно са започвали така често да излизат с гаджета, да се гримират, да остават навън до късно.
Хайде първо да погледнем себе си и после да критикуваме, а?

tra^la^la
04-20-2005, 16:55
МммммМ даммм-даградират.И...какво от това?На мен какво ми пука?Лапетиите били много отворени-пушели,пиели,псували.Е и?Всеки си намира майстора рано или късно.Всичко се връща...и още много такива неща мога да кажа(поговорки и т.н.)ама няма ЩОТ не ми пука.Да не съм аз?Аз съм си добре,и гледам себе си-другите да се оправят.Нито ме бъркат,нито ми пречат.
Пък и вие какво сте седнали да обсъждате по-малките?Сигурен съм,че някй 100% го е казал по-нагора ама ся станах и не четох много внимателно-та нали знаете-Всяко поколение се оплаква от разпасаноста и нехайноста да следващото и така нататък...това си е то-нещо като затворен кръг...и си тече...и си тече
А за МЕН:) не ми пука :!:

Devilsplaymate
04-20-2005, 21:02
Не че аз съм голямаа какичка , но подяволите дразня се и ги съжалявам! Както казаха другите useri просто е смешно и най-вече грозно да видиш някакви 4-5ти клас да се напиват , пушат , спят със 1вия циганин срещнат на улицата! Познавам едно такова...незнам как и аз да се изразя...изродче и хората въобще не я уважават! Правят я на 5 стотинки , но да си е мислила навреме! Тя е типичн пример за днешните деца...до къде ли ще стигнем?Това е въпрос без отговор! :cry:

CRaZy_IKT
05-06-2005, 15:16
Vsqko pokolenie degradira vse pove4e-ne q li znaesh taq velika(moq)misyl..=)

lalqla
05-06-2005, 17:21
Да.Но съм сигурна, че половината от изказалите се по-горе са точно такива "деградиращи лапета".
Аз съм на 15 и по дяволите дори бирата ми горчи още, а познавам момче в 6 клас , което получи гърч от алкохолно натравяне?!?!?!?
Имам "честта" да съм сред деца 5-6 клас по-често и мога да ви кажа, че съм повече от възмутена.По кутия цигари на ден,няколко кила грим, от който не може да се познае цвета на кожата, едни нахакани и отворени...
Погледнах бележниците на няколко деца от 5 клас - 222354222222.....
В 5 клас поне моя .. випуск нямаше двойка за бога!
Момичета на 12-13 се чукат като ненормални, за което и "големите 15-16-17 годишни батковци" са виновни.Защото, мамка му, кое нормално толкова годишно момче ще се навие да спи с ПИКЛА, която не знае за к'во живее.

Bloody_Tear
05-06-2005, 17:23
Естествено че да...Стават все по егойстични и не преценяват нещата въобще.Аз съм на 16 и никога не съм се напивала и не пуша просто защото алкохола ми е гаден а цигарите още повече.За 12-14 годишните вярно има ги и такива дечица,но донякъде са виновни и родителите.Всместо да висят с приятели,да си лакират ноктите и да клюкарят да вземат да възпитат децата си.Да им обяснят.Толкова ли е трудно вече да общуваш с детето си.Да го научиш кое е правилно и кое не.Сега това е малко отклонение,но все пак ще си го кажа,за да видите,че е така.Седим си ние с едни момичета в детската градина и някакво мако сладко момченце идва и почва да ни псува.Ама яки псувни.Кучки,офци,пикли и т.н..и се хили.Незнам дали въобще разбираше половината от това,което е казало,защото беше егати втори клас нямаше..и това си ни псува,а баба ми ли майка му незнам си ходи подир него и го гледа умилително.Сякаш е казало някоя световна мъдрост.И това продължава..а тая му се усмихва и детето остава с впечатлението че прави нещо редно и пак си продължава...Е добре!!!!!!!!!Това какво е!!!!???Мисля,че тия 12-13 годишните са изпуснати още от ранна възраст.А за другите тинейджъри 15-18 годишните.Тука положението е по друго..не първо да се напиеш и да псуваш ами да се проебеш..както се казва.Кой ти гледа любов кой ти гледа морал..."Ебеш ли са" златен пич/пичка си.Гъз и цици най-ценните неща в тоя живот...Просто нямам думи :!:

lalqla
05-06-2005, 17:27
Гъз и цици най-ценните неща в тоя живот...Просто нямам думи :!:
хахаха :D :D :D :D :D :D :D :D
Браво!
Точно така...за съжаление.

CRaZy_IKT
05-06-2005, 21:16
Да.Но съм сигурна, че половината от изказалите се по-горе са точно такива "деградиращи лапета".
Аз съм на 15 и по дяволите дори бирата ми горчи още, а познавам момче в 6 клас , което получи гърч от алкохолно натравяне?!?!?!?
Имам "честта" да съм сред деца 5-6 клас по-често и мога да ви кажа, че съм повече от възмутена.По кутия цигари на ден,няколко кила грим, от който не може да се познае цвета на кожата, едни нахакани и отворени...
Погледнах бележниците на няколко деца от 5 клас - 222354222222.....
В 5 клас поне моя .. випуск нямаше двойка за бога!
Момичета на 12-13 се чукат като ненормални, за което и "големите 15-16-17 годишни батковци" са виновни.Защото, мамка му, кое нормално толкова годишно момче ще се навие да спи с ПИКЛА, която не знае за к'во живее.
Taka e-vypreki 4e sym na 14 az ne sym ot onezi koito nosqt kysi poli tip "kolanche" ne se grimiram i ne sym na 5 metrovi tokcheta-imam gore dolu dobyr uspeh(bez dvoiki i troiki,otvreme navreme ima chetvorki) ne pu6a i ne piq...Mislqt me za sduhana no na men ne mi puka izobshto

lalqla
05-07-2005, 00:04
CRaZy_IKT, е не ме мислят за сдухана, но говоря с 1-2 човека от клас.И то не, защото съм "отритната" или нещо подобно, а защото чувствам, че ако говоря само за секс и за това какви функции има телефона ми(и най-важното - колко струва) и в кое кафе ще се забия после, ще се побъркам.

The Goodbye Girl...
05-07-2005, 15:48
Нещата се променят. Всяко едно следващо поколение си има свои облик, който по един или друг начин, повече или по-малко се различава от този на предното. Всякога е имало някакви изкушения, които са примамвали младите. Защото младостта е буря и докато затихнат страстите все има какво да те изкуши. Така е и с днешните тийнейджъри. Сега пият, пушат, е**т се, танцуват и си мислят, че това е всичко, което може да съществува. Е не се знае дали всички ще започнат да гледат с други очи или пък цял живот ще бъдат нехайни към нещата и ще се държат като деца - да не могат да се контрулират и да не могат да се справят сами.
Аз съм горе-долу от това поколение, за което спомена. Обаче си имам свои виждания и разбирания. Никога не изпадам в крайности - пълно въздържание или прекомерна консумация, на каквото и да било.