PDA

View Full Version : Lubimite vi recepti:)



04-18-2005, 20:31
Zdraveite, :P

Naskoro pochnax da se ucha da gotvia,ta iskam da popitam ako ima nikoi koito znae niakakvi vkusotiiki ot kakav to i da e vid da napishe receptata si tuk.{moje i sazdadena ot vas recepta,neshto riadko sreshtano v knigite,ili neshtoto koeto nai-mnogo obichate} :P

P.S.Ako temata spored vaz e tapa,molia nepishete po neia :P

_Jessy_
04-18-2005, 20:52
ami moje6 da probva6 da si napravi6 gofretki \ako si ima6 gufretnik estestveno\ ama v testoto slaga6 i malko kanelka i kakao za sladki6i, mnooogo qki4ko stava. a ina4e testoto e ot qica, voda \ili mlqko prqsno\ i bra6no slaga6, dokato se sgysti taka, 4e da e maaalko po-gysto ot testoto za pala4inki.

posle kato se setq ne6ti4ko drugo 6te pi6a pak :)

BlinDBoY
04-18-2005, 21:32
Аз със мойте вкусотийки съм само за Jackass :lol:

Pe666o
04-18-2005, 21:59
a...super...hem da se pohvalq 4e moga da pravq mnogo qka banica :lol: :lol:
Zna4i "tainata" na cqlata rabota s banicata e da ruga6 kolkoto qaica ima6 v nali4nost :wink: ..az principno q pravq s 5 (za edin paket kori)..taka. Posle slagam sa6to taka dovolno koli4esto sirene ( az kato velik gotva4 slagam vsi4ko na oko :lol: )..i kam tova slagam malko soda..ama malko..i tva mi se vodi "smesta"...Narejdaneto na korite go pravq po sledniq na4in:
Vzemam dve kori (kakto sa si edna varhu druga) raztilam gi na masata...namazvam otgore s maslo ili olio (koi kvoto ima)...slagam otgore ot "smesta"..zavivam i rugam vav tavata.:P....sled kato neredq vsi4kite ima dva varianta...ili da poleq cqlata istoriq s ostataka ot "smesta"...ili da razbiq edin jalkat s kiselo mlqko i maioneza i da go zaleq...koi kak si iska :lol: ...Za pe4eneto...puha se v zagrqta furna i se pe4e dokato hvane plamak :lol: :lol: :lol: :lol: ...tai de...na oko :D
lesno e i nqma kade da se sgafi..:P..Bon Apeti...hahaha :lol: :lol:

BlinDBoY
04-18-2005, 22:03
uuu i maioneza li slagash be pich........lele az slagam limonada ili gazirana voda i neq zavivam ami slagam edno varhu drugo :wink:

Pe666o
04-18-2005, 22:07
awe da ti kaja...maioneza slagah...ama sq sam sprql..ne 4e ne stava hubavo...ama pisva..puk i mnogo kalorii.... :lol: :lol: ...abe vsi4ko moje da se slaga we...:)..vse stava dobre

BlinDBoY
04-18-2005, 22:09
Сега искам да се науча как се прави тиквеник ,че много му се кефя :lol:

nar
04-18-2005, 23:28
мога да се споделя как правят едно руското ястие,което се казва сърники.трябва ви извара.несолена! в една купа се слагат примерно 200 грама извара(може и малко повече),1 яйце,малко сол и примерно 2 супени лъжички захар.и брашно,примерно половин чаша.също можете да сложите малко стафиди,но може и без стафиди.от всичко това се замесват тесто.правят такива кръгли плосъки кюфтенца,после ги овалват в брашното и пържат на тиган от една и друга страна с масло.или олио.с маслото-е по-вкусно,а с олиото е по-здравословно.по вашият избор.поднасят ги топли с кисела сметана,или с мед,или с конфитюр.аз предпочитам с мед,но традиционото-с кисела сметана.студените сърнички също са вкусни.

Satanas_daughter
04-19-2005, 00:07
mi az sum fenka na zdravoslovnoto hranene i spored menia niama nishto po hubavo ot chinia pulna z vareni zelenchuci i sos,no malko hora sa na tova mnenie za jalost

Immortality_
04-19-2005, 00:09
az pak ve4e po4ti ne yam meso...otkakto vidyah edno vide v mac donalds kak se pravyat sandvi4ite.... brrrrr..... nie horata sme nai- gadnite sa6testva...vseki den se ubejdavam v tova :evil:

Satanas_daughter
04-19-2005, 00:10
az pak ve4e po4ti ne yam meso...otkakto vidyah edno vide v mac donalds kak se pravyat sandvi4ite.... brrrrr..... nie horata sme nai- gadnite sa6testva...vseki den se ubejdavam v tova :evil:
ah slojila si ia taia pentagrama tam det pod neia kolko kotki sa ubiti za prinushenia a ti za vileto v mc donalds e nedei taka niama mnogo vruzka

Immortality_
04-19-2005, 00:14
hahaha...moooje...ama az kotki ne yam :lol: ...ama naistina ne se vrazva mnogo- 6tot i kojenite yaketa me kefyat mnogo :oops: ama pak ot meso napravo mi se gadi :?

04-19-2005, 00:52
Абе добре че е баба да ми готви че незнам, :D пък и добре че смогва да ме изхранва че ежедневно изяждам половин кило чисто месо най вече пилешки пържоли или свински но напоследък пуешките ми харесват. Пък да не говориме какви кофи с гарнитура и плодове изяждам просто не ми го побира ума, но не ям никакъв хляб (само на закуска санвиче - две (три) както и палачинки - фанатик съм за палачинки и сам си ги правя (размразявам :oops: )) освен това вафлички шоколадчета такива раоти ги ям с кашоните. Направо ако не спортувах щях да се превърна в ебати животното.
Междудругото Джеси спомена за гофретки, ей са ще ви дам рецепта за гофрети по белгийска рецепта, даде ми я главния готвач на новото белгийско кафе Розенхоф в Пловдив, ама са не ми се търси че мноо късно. Айде лека ви кулинарни фенове :wink: .

korn___
04-19-2005, 13:07
rulo stafini ei s tva kolko bira moje da se ispieeeee

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

naty
04-19-2005, 13:57
mi az sum fenka na zdravoslovnoto hranene i spored menia niama nishto po hubavo ot chinia pulna z vareni zelenchuci i sos,no malko hora sa na tova mnenie za jalost
ba iaz sam taka a i kato otkazah mesoto we4e samo zelen4uci plodowe i pazdelno hranene

-=Denito=-
04-19-2005, 14:37
az puk moga da si purja sama qjca ... i da si pravq ot gotovite supi na magi... :lol:

Bimper-ska
04-19-2005, 17:52
Az smeq da tvurdq, 4e MOGA da gotvq, i to dosta dobre. Ob6to vzeto vsi4ko moga, oba4e nai-obi4am da pravq salati, poneje s nai-golqm kef si gi hapvam. Moq specialitet e zelevata salata s Picantina za salati(zelena opakovka). Ina4e ot mandjite, nai-obi4am da gotvq soevi hapki sus ka6kaval, poneje stavat burzo i sa vkusni. Zna4i receptata:
produkti:
1. 2 paketa soevi hapki (ob6to 400 g)
2. Pone 3 golemi glavi luk
3. 3-4 morkova
4. malko olio
5. dva pile6ki buliona
6. ka6kaval kum 250-300 g (moje i po-malko)
7. voda
na4in na prigotvqne:
Kipvate voda okolo litur i raztvarqte buliona v neq. Posle slagate soevite hapki da se nakisvat. Pred tova vreme narqzvate luka i morkovite na drebno i s malko olio gi pozapurjvate vuv furnata. Kogato stanat prepe4enki (ina4e po-rano luka voni ujasno), ako hapkite sa omeknali, slagate hapkite v tavi4kata, kato ot vodata vzemate malko, ne vsi4kata, no dostatu4no, za da ne se izpari sled kratko zapi4ane. taka pe4ete hapkite, dokato vodata ostane suvsem malko (no da ima!!!). Sled tova nasturgvate ka6kavala otgore, taka 4e da pokrie tavi4kata. Zapi4ate, dokato ka6kavala se zape4e do 4erveno (pone 10 min na silka furna, na po-slaba moje i 20 da otidat). Preporu4vam vi da sprete furnata sled 10 min, no da ostavite tavata vutre, poneje pone o6te 10 min, furnata 6te prepi4a ka6kavala sled izklu4vaneto.