PDA

View Full Version : НСБОП атакуват пак !



LunaTriCk
04-19-2005, 13:23
Това тук изглежда плашещо... (http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=718663&pp=31)

Въпрос на време е кога ще почукат на ваща врата...
Интересното е, че същите бяха и реакцийте като за пръв път казаха, че ще затворят фрий сърварите :?

naty
04-19-2005, 13:29
uzas...po4wam da teglq celiq net

korn___
04-19-2005, 13:58
teq lameri 6te mi qdut patkata !

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

^I don't give a fuck^
04-19-2005, 14:12
Четох го тва....тея бобцовци си нямат друга работа :?

amy lee
04-19-2005, 16:10
тея бобцовци си нямат друга работа :? to4no tva 6tqh i az da napi6a
baaaahti, kvo gi e zatresla maniqta za toq "piratizum"...pfuu na4iii :evil: nqma oturvane ot tiq :evil:

grafinka
04-19-2005, 18:36
Ха те само да ми дойдат до у дома....

Bimper-ska
04-19-2005, 18:41
E kvo im puka za kvartalnite surveri na tiq ot4aqni lumpeni i kreteni? Az moje da si teglq filmi i muzika, moje da gi zapisvam na CD, oba4e dokato NE GI PRODAM NA DRUG ne mislq, 4e naru6avam zakona po nqkakuv na4in. Abe vse 6te namerim na4ini za teglim mp3 i avi file-ove.

Sk8er4o
04-19-2005, 20:11
КУКИ ! ПОЗЬОРИ ! ПЕДЕРАСТИ !!!!! Куките са една много шибана нация(въпреки, че бащата бачка като нещо като полицай) Ми аз не моа ли като дойдат у къщи да си извадя 200 гигабайтовия хард и да остая 40гб дето е празен. АКО НЕЩАСТНИТЕ ПЕДЕРАСТИЧНИ КУКИ ми кажат нещо..ми нека те да ми дават по средно 900 лв за софтуер. Аз ще имам проблем само с филмите и mp3, че имам 30гб mp3ки. Иначе елегален софт немам...що ли ? ЛИНУКС Е ИСТИНАТА В ТЕЗИ ТРУДНИ ВРЕМЕНА - можеш да застанеш да продаваш Линукс и софт за него пред полицията на пиратки и нема да ти кажат нищо защото е свободен за копирае и разпространение-няма авторски права. Ще стане като със скейтинга на обществени места - "Не мое да се кара щот чупите плочките" Еми да те одавят в наторален сок бе идиот ! К'во ме е*е, че ще ми направят едно досие хубаво или ще ми изядат х*я ! МРАЗЯ КОПЕЛЕТАТА ! КОЙ НЕ ОРГАНИЗИРА ЕДНА СТАЧКА ПРЕД НАРОДНО СЪБРАНИЕ ИЛИ МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ, ТЕ НА !!!!!!!!! Куки, прависти, тъпи терористи !!!!!!!! Толкова ги мразя тия които измислиха Ши*ания закон, че ще им ударя една дъска в главите и ще ги приспя за винаги... Бе аз не съм се ядосвал толкова откакто за първи път преди 5г си счупих крака...АЗ СЪМ МНОГО СПОКОЕН ЧОВЕК, но преди 1 час затвориха локалното ми ФТП...сега нема от де да тегля...да са живи и здрави DC++ и Torrnet системата. eMule, eDonkey и Kazaa също стават... :evil:

BABY_SEXY_GIRL
04-19-2005, 21:11
Добре де, какъв им е проблема :? Леле, ужас, искат да ни блокират отвсякъде, то разделенията за пушачи и непушачи в заведенията вече не ги спазват, пък какво за останалото :evil:

LunaTriCk
04-19-2005, 21:16
Добре де, какъв им е проблема :? Леле, ужас, искат да ни блокират отвсякъде, то разделенията за пушачи и непушачи в заведенията вече не ги спазват, пък какво за останалото :evil:

Тук все още ги спазват....
Дано поне цените на интернет спаднат и скороста се повиши. Иначе няма смисъл от интернет във вкъщи. Пак по залите ще се ходи...

bulgarche
04-20-2005, 09:30
Тъпаци..да ми ядат къра с мармалад от Ш(т)ИПКИ

GreenLadyM
04-20-2005, 15:57
A be tiq nared li sa? :shock: Shto ne vzemat da se sprat a!Pisna mi!Da ni ostavqt na mira!I neta sushto! :evil: :evil: :evil:

joro_tev
04-20-2005, 16:20
Колкото и да се мъчат да ограничават свободния download няма да успеят. Идва ред на P2P мрежите, които са напрактика неконтрулируеми, а пък като не използваме такива браткска Русия е на близко. Там със софтуер, филми и международна музика е пълно. Само трябва да се измисли нещо да можем да си дъпаме чалгичка и BG POP Music.

KiLLeR_InSTiNkT
04-20-2005, 16:53
Ama naistina tezi xora ne sa nared. Za6to ne vzemat da ni ostavqt na mira vednuj za vinagi. :evil:

Momchenceto
04-22-2005, 23:03
Да бе яко е да слушаш гратис музика сългасен съм ма от друга страна представи си че си изпълнител издваш диск и кфо сичко се разпространява пиратско в интернет и ти не зимаш и 5 лева за труда си ... друг въпрос е че някой не заслужават щотото музиката им е боза...или че някой зимат повече от колкото им се полага....но по принцип е справедливо който работи да зима пари а който слуша музика да си плаща за нея...тфа пак е стъпка към цивилизацията....погледнете от страната за изпълнителите ама бъдете честни със себе си .. и на мене ми се слуша гратис ма не е там въпроса... :?

ISSP
04-23-2005, 07:31
Ха те само да ми дойдат до у дома....
ееееееееее добре бе! и кво мисли6 да направи6!

ISSP
04-23-2005, 07:33
КУКИ ! ПОЗЬОРИ ! ПЕДЕРАСТИ !!!!! Куките са една много шибана нация(въпреки, че бащата бачка като нещо като полицай) Ми аз не моа ли като дойдат у къщи да си извадя 200 гигабайтовия хард и да остая 40гб дето е празен. АКО НЕЩАСТНИТЕ ПЕДЕРАСТИЧНИ КУКИ ми кажат нещо..ми нека те да ми дават по средно 900 лв за софтуер. Аз ще имам проблем само с филмите и mp3, че имам 30гб mp3ки. Иначе елегален софт немам...що ли ? ЛИНУКС Е ИСТИНАТА В ТЕЗИ ТРУДНИ ВРЕМЕНА - можеш да застанеш да продаваш Линукс и софт за него пред полицията на пиратки и нема да ти кажат нищо защото е свободен за копирае и разпространение-няма авторски права. Ще стане като със скейтинга на обществени места - "Не мое да се кара щот чупите плочките" Еми да те одавят в наторален сок бе идиот ! К'во ме е*е, че ще ми направят едно досие хубаво или ще ми изядат х*я ! МРАЗЯ КОПЕЛЕТАТА ! КОЙ НЕ ОРГАНИЗИРА ЕДНА СТАЧКА ПРЕД НАРОДНО СЪБРАНИЕ ИЛИ МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ, ТЕ НА !!!!!!!!! Куки, прависти, тъпи терористи !!!!!!!! Толкова ги мразя тия които измислиха Ши*ания закон, че ще им ударя една дъска в главите и ще ги приспя за винаги... Бе аз не съм се ядосвал толкова откакто за първи път преди 5г си счупих крака...АЗ СЪМ МНОГО СПОКОЕН ЧОВЕК, но преди 1 час затвориха локалното ми ФТП...сега нема от де да тегля...да са живи и здрави DC++ и Torrnet системата. eMule, eDonkey и Kazaa също стават... :evil:
мнооо ясно! ве4е нема да съм с Windows ХР!!!нито с кои да е!

Tedi_sheep
04-23-2005, 16:55
НСБОП
ядат много боб,не спират на стоп!Май аз тряя да ги подгоня, а?Ще ги съдя за неприятелски огън и привишена скорост(неспазване на пътните знаци)! :)

TSecret
04-23-2005, 17:22
eee basi teq hora 6te ni sasipqt-no ne zabravqite 4e nie sme balgariiiiiiiiiiiiiiiii...xixixx :twisted: 6te gi opraim i tqh spox vse 6tes se izmisli ne6to pak :wink: ama samo ne razbrah da ne bi po niakav na4in da se proverqva kvo ti ima v pcto? :roll:

^I don't give a fuck^
04-23-2005, 17:30
Ха те само да ми дойдат до у дома....
ееееееееее добре бе! и кво мисли6 да направи6!

аз няма да ги пусна :twisted:
без прокурорска заповед нямат право да влизат.А такава заповед могат да вземат само ако съм следствена :twisted: ( е поне така съм чувала :D )

LunaTriCk
04-23-2005, 17:36
Могат да отидат в офиса на кабелния ти интернет, да видят че си сваляла музика или филми с авторски права и да си вземат преспокойно разрешение за проверка :wink:

^I don't give a fuck^
04-23-2005, 18:05
Могат да отидат в офиса на кабелния ти интернет, да видят че си сваляла музика или филми с авторски права и да си вземат преспокойно разрешение за проверка :wink:

еее стига де... :D
тогава...ако решат да ме посетят-кофи тръпка :)

04-23-2005, 20:10
Глобата е наказание по гражданските дела. По наказателните обикновено е конфискация.

Мога да ви цитирам какво точно казаха, защото бях там: "От другата седмица тръгваме из страната и ще проверяваме всичко - счетоводни документи, лицензии, ще режем и кабели ако трябва". Т.е. ако те хванат с фри-сървър, ще те обърнат с хастара навън и конфискуването на сървъра ще е най-малкият ти проблем. Е, освен ако всичко друго не ти е 100% изрядно.

За торент тракерите нищо не са казали. Един колега ги подпита, но пак не казаха нищо - или още не са решили, или са решили нещо, но не го казват.

04-23-2005, 20:11
Добре де, какъв им е проблема :? Леле, ужас, искат да ни блокират отвсякъде, то разделенията за пушачи и непушачи в заведенията вече не ги спазват, пък какво за останалото :evil:

Тук все още ги спазват....
Дано поне цените на интернет спаднат и скороста се повиши. Иначе няма смисъл от интернет във вкъщи. Пак по залите ще се ходи...
Предполагам, че е риторичен въпрос, но все пак. Да самия тракър е законен, но това, че ти разпространяваш нелегален софтуер е незаконно. Но тък при нас има време докато почнат да обикалят по домовете

LunaTriCk
04-23-2005, 21:58
При притежанието на нелегален софтуер, музика или филми ти конфискуват компа. А при разпространението на изброените вече е по-сурово и даже затвор в зависимост от това какво имаш ест и на ква цен а всичкото. Ако имаш 2 филма и 3 албума естествено ще те глобят предполагам. Но има програми като Photoshop, Maya, които цените им са с 3 числа в долари.

04-23-2005, 22:40
Ако щат фриитата да спрат
Ако щат торентите да спрат
Ако щат всички п2п да спрат
Ако щат записвачките и дисковета да спрат
ПИРАТСТВОТО НЯМА ДА ИЗЧЕЗНЕ НИКОГА... ПОНЕ ДОКАТО СЪЩЕСТВУВА ПОНЯТИЕТО ПИРАТСТВО
НСБОБ :twisted: Защото в тая скапана държава докато нямаме нормални доходи, няма да можем да си купуваме оригинални дискове.
Всички да си ебат майката . Никога няма да могат да спрат пиратството.
Ония от НСБОБ са пълни мизерници - няма да направят нищо. От положението, в което се намира тая държава си личи, колко си вършат работата във връзка с престъпността и наркотрафика.

so mazy!
04-24-2005, 10:00
Това тук изглежда плашещо... (http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=718663&pp=31)

Въпрос на време е кога ще почукат на ваща врата...
Интересното е, че същите бяха и реакцийте като за пръв път казаха, че ще затворят фрий сърварите :?

kakvooo??? ama neeee!! tva edinstveniq mi ostanal iztochnik?? az kakvo shte pravq?? ne mogat da ni go prichinqt!! vse pak az ne plashtam na net-dostavchika mi , za da si teglq tiq raboti, a samite useri si gi obmenqme togava kvo mu e nezakonnoto?? vse edno da me arestuvat zashtoto sum si dala polovinata duvka na nqkoi!! ili ne po-zle vse edno sum mu dala da mi q podushi, zashtoto tq si ostava cqlata pak za men!! aaaaa gadove!!

so mazy!
04-24-2005, 10:03
КУКИ ! ПОЗЬОРИ ! ПЕДЕРАСТИ !!!!! Куките са една много шибана нация(въпреки, че бащата бачка като нещо като полицай) Ми аз не моа ли като дойдат у къщи да си извадя 200 гигабайтовия хард и да остая 40гб дето е празен. АКО НЕЩАСТНИТЕ ПЕДЕРАСТИЧНИ КУКИ ми кажат нещо..ми нека те да ми дават по средно 900 лв за софтуер. Аз ще имам проблем само с филмите и mp3, че имам 30гб mp3ки. Иначе елегален софт немам...що ли ? ЛИНУКС Е ИСТИНАТА В ТЕЗИ ТРУДНИ ВРЕМЕНА - можеш да застанеш да продаваш Линукс и софт за него пред полицията на пиратки и нема да ти кажат нищо защото е свободен за копирае и разпространение-няма авторски права. Ще стане като със скейтинга на обществени места - "Не мое да се кара щот чупите плочките" Еми да те одавят в наторален сок бе идиот ! К'во ме е*е, че ще ми направят едно досие хубаво или ще ми изядат х*я ! МРАЗЯ КОПЕЛЕТАТА ! КОЙ НЕ ОРГАНИЗИРА ЕДНА СТАЧКА ПРЕД НАРОДНО СЪБРАНИЕ ИЛИ МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ, ТЕ НА !!!!!!!!! Куки, прависти, тъпи терористи !!!!!!!! Толкова ги мразя тия които измислиха Ши*ания закон, че ще им ударя една дъска в главите и ще ги приспя за винаги... Бе аз не съм се ядосвал толкова откакто за първи път преди 5г си счупих крака...АЗ СЪМ МНОГО СПОКОЕН ЧОВЕК, но преди 1 час затвориха локалното ми ФТП...сега нема от де да тегля...да са живи и здрави DC++ и Torrnet системата. eMule, eDonkey и Kazaa също стават... :evil:
мнооо ясно! ве4е нема да съм с Windows ХР!!!нито с кои да е!

boojeee ne me plashete ne iskam pak emule!! tva e ujasno bavno i super tupo!!

joro_tev
04-24-2005, 10:55
А бе те тез от НСБОП да вземат да проверят дисководещите за пиратски дискове и тогава цялата страна ще заглъхне и ще останат 1-2 дискотеки из големите градове защото при тях всичко е пиратки.

Momchenceto
04-24-2005, 13:15
КУКИ ! ПОЗЬОРИ ! ПЕДЕРАСТИ !!!!! Куките са една много шибана нация(въпреки, че бащата бачка като нещо като полицай) Ми аз не моа ли като дойдат у къщи да си извадя 200 гигабайтовия хард и да остая 40гб дето е празен. АКО НЕЩАСТНИТЕ ПЕДЕРАСТИЧНИ КУКИ ми кажат нещо..ми нека те да ми дават по средно 900 лв за софтуер. Аз ще имам проблем само с филмите и mp3, че имам 30гб mp3ки. Иначе елегален софт немам...що ли ? ЛИНУКС Е ИСТИНАТА В ТЕЗИ ТРУДНИ ВРЕМЕНА - можеш да застанеш да продаваш Линукс и софт за него пред полицията на пиратки и нема да ти кажат нищо защото е свободен за копирае и разпространение-няма авторски права. Ще стане като със скейтинга на обществени места - "Не мое да се кара щот чупите плочките" Еми да те одавят в наторален сок бе идиот ! К'во ме е*е, че ще ми направят едно досие хубаво или ще ми изядат х*я ! МРАЗЯ КОПЕЛЕТАТА ! КОЙ НЕ ОРГАНИЗИРА ЕДНА СТАЧКА ПРЕД НАРОДНО СЪБРАНИЕ ИЛИ МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ, ТЕ НА !!!!!!!!! Куки, прависти, тъпи терористи !!!!!!!! Толкова ги мразя тия които измислиха Ши*ания закон, че ще им ударя една дъска в главите и ще ги приспя за винаги... Бе аз не съм се ядосвал толкова откакто за първи път преди 5г си счупих крака...АЗ СЪМ МНОГО СПОКОЕН ЧОВЕК, но преди 1 час затвориха локалното ми ФТП...сега нема от де да тегля...да са живи и здрави DC++ и Torrnet системата. eMule, eDonkey и Kazaa също стават... :evil:
мнооо ясно! ве4е нема да съм с Windows ХР!!!нито с кои да е!

boojeee ne me plashete ne iskam pak emule!! tva e ujasno bavno i super tupo!!Ти кфо искаш от едно муле :lol:

LunaTriCk
04-25-2005, 10:29
НСБОП порази 20 сайта с незаконна музика
Над 20 интернет сайта с незаконна музика вече не работят, каза в интервю пред БТА полк. Бойко Николов, н-к сектор "Интелектуална собственост и компютърни престъпления" към НСБОП.
В рамките на три месеца цялото незаконно съдържание, в т.ч. видео, софтуер и снимки също ще трябва да бъдат свалени от фрий хост сървърите, допълни Николов.
Според него НСБОП не може да ограничи достъпа до подобни сайтове в чужбина, но може да сигнализира Интерпол и да каже къде има такива сървъри. Възможно е продажбата по улиците на дискове ментета да разцъфти, но само за месец два.
В момента собствениците на сървърите и носителите на правата договарят бъдещите си бизнес-взаимоотношения, се казва още в интервюто.
Полк. Николов поясни, че всяко сваляне на незаконна музика е пресъпление. На журналистически въпрос дали това означва, че де факто 5 милиона българи са престъпници, полк. Николов обясни, че има 5 милиона незаконни копия на едно произведение.
Ако се появят нови сайтове с пиратски софтуер, ще бъдат взети съответните мерки и ,както за всяко престъпление, ще има осъдени и вкарани в затвора закононарушители.
Ограничението за теглене в интернет пада от 100 на 2 мегабайта, от сряда НСБОП започва проверки.

baby_one
04-25-2005, 13:31
Да бе яко е да слушаш гратис музика сългасен съм ма от друга страна представи си че си изпълнител издваш диск и кфо сичко се разпространява пиратско в интернет и ти не зимаш и 5 лева за труда си ... друг въпрос е че някой не заслужават щотото музиката им е боза...или че някой зимат повече от колкото им се полага....но по принцип е справедливо който работи да зима пари а който слуша музика да си плаща за нея...тфа пак е стъпка към цивилизацията....погледнете от страната за изпълнителите ама бъдете честни със себе си .. и на мене ми се слуша гратис ма не е там въпроса... :?

da za izpalnitelite e koftiama vseki gleda svoq zadnik i v negovata si pani4ka i misli za sebesi tai 4e az mislq za seb si i iskam da teglq

Medivh
04-25-2005, 18:52
НЕЕЕ! Изтриха 'сичко от кварталния ЛАН !!! @#$%&*)(/"?/<>!!!

Малеее. Само да ги добарам. Само да ми звъннат на вратата....

so mazy!
04-25-2005, 22:19
Да бе яко е да слушаш гратис музика сългасен съм ма от друга страна представи си че си изпълнител издваш диск и кфо сичко се разпространява пиратско в интернет и ти не зимаш и 5 лева за труда си ... друг въпрос е че някой не заслужават щотото музиката им е боза...или че някой зимат повече от колкото им се полага....но по принцип е справедливо който работи да зима пари а който слуша музика да си плаща за нея...тфа пак е стъпка към цивилизацията....погледнете от страната за изпълнителите ама бъдете честни със себе си .. и на мене ми се слуша гратис ма не е там въпроса...

da de obache primerno az i bez tva nqma da dam 20 leva za nqkuv disk, taka che te pochti nikvi klienti ne gubqt prosto zashtoto chovek , koito e iskal i si e kupuval albumite na nqkuv izpulnitel edva li shte spre da go pravi, a tozi koito ne si gi e kupuval edva li shte pochne..

04-25-2005, 22:32
И с чаршафа да се покрия, ситуацията няма да се промени. Не твърдя, че съм прав, може пък и да греша. Може пък и ти да си прав. Но, струва ми се при всички положения взимаш твърде на вътре нещата. Живей си живота и не се влияй толкова от тези компютри :!: