PDA

View Full Version : Временна татуировка



Josefinne
04-21-2005, 20:10
Някой дали може да ми разкаже нещо за временните татуировки (не лепенки и т.н.) - ама всичко - цени, къде (ограничете се със София ;) ), как, защо, боли ли, колко време стоят, рискове и т.н. Мисля да си направя.

bulgarche
04-21-2005, 20:38
Цените зависят от големината на татуса. В сф незнам къде ги правят. Тая година майка си направи (естествено, че си я прави самичка) Направиха й я за 10мин. и и взеха 2лв. Татуса беше две лапички свяка голяма колкото дъното на мин. вода 0,5л. Не боли. Стоят по 1-2 седмици. МОже да се къпеш, но не и да я търкаш с ръка. Мисля, че няма рискове :)

Bimper-ska
04-21-2005, 21:28
Znam, 4e moje nqkakva alergia kum boite da polu4i6, oba4e zavisi ot ka4estvoto im.

04-22-2005, 00:46
ми то тфа направо ти го рисуват върху кожата
с някфо като специална химикалка или де да го
знам кфо е...не боли, лятото имах един иероглиф
на гърба...ама няма смисъл да си правиш според
мен, мойто стоя 3-4 дни и после почна да се бели..
и го изтрих :mrgreen:

04-22-2005, 01:09
Готино е, направи си няма нищо особено. Мажат те с нева четка или клечка за зъби и тва е. По принцип седи 2 седмици.

Djursi
04-22-2005, 04:16
Това дето рисуват с него се нарича туш.
Стой 1-2 седмици... Както е ...
После ти остава едно петно и седи доста време. На мен и на моите приятелки ни седя не два три дена ми три един месец...
И се грозно!
Ако ще си правиш си прави истинска ... Няма смисъл от временните :)

04-22-2005, 07:32
be mn e grozno ...nqma smisal
az sam 4yvala 4e ima nqkvi deto ti gi pravqt s nqkvi boi koito sled 6 meseca izblednqvat ama nz dali sa6testvyva takova ne6to... :roll:

bulgarche
04-22-2005, 07:44
be mn e grozno ...nqma smisal
az sam 4yvala 4e ima nqkvi deto ti gi pravqt s nqkvi boi koito sled 6 meseca izblednqvat ama nz dali sa6testvyva takova ne6to... :roll:

Да бе има и дето се избелват, обаче ако знаеш при кого да ходиш няма да маш проблеми...щото като почне да се бели и...на един фр ей така само за оправяне на татус-а му взеха 60лв.

zElEnA^mAsLiNkA
04-22-2005, 07:49
Mi nie h0dihme pri ba6tata na edna syu4eni4ka t0i sa zanimava 0t d0sta vreme s tfa i t0i napravi na m0ite priqtelki 0ba4e te kat0 se izkypaha i se iztril0! Ne se pravi sam0 s tu6 ! Ima kana i kisl0r0dna v0da i sled tfa sedi nqkf0 siv0 kat0 g0 izmie6 ! Kat0 mrysn0 za tfa nedei si pravi!

Josefinne
04-22-2005, 08:04
AМи проблема е, че първо няма да ми дадат да си направя истинска, защото родителските тела тука са доста консервативни. Като си направих две допълнителни дупки на ухото и дори тогава не бяха доолни. Какво остава за татуировка! Не че ако си направя временна много ще им хареса, но...Ще мога поне да ги успокоя , че по някое време ще се махне. :roll: Другата причина поради, която не ми се ще да си правя истинска е, че много бързо ми омръзват разни неща. От 3 години някъде искам да си направя татус и минах през доста идеи - от пепруда, през дракон, скорпион, китайски или някакъв дрвен знак , та до слънце сега. Страх ме е, че ще ми омръзне. Причината поради, която не съм пробвала досега е, защото не ми даваха. Сега обаче съм на 18 и никой нищо няма да ми каже за родителски контрол в студията.
Тези временни татуси, за които говорите съм ги виждала, но аз съм чувала, че има някакви, които се правят като истинските, само че не с такива бои или не бодат толкова дълбоко в кожата, знам ли и аз и след около 3 месеца се изтриват. Няма смисъл наистина да си правя за 2 седмици и после да ми стои като тъмно петно. По-добре да си лепя лепенки...

zElEnA^mAsLiNkA
04-22-2005, 08:19
Awe istinska ne si pravi 0sven ak0 si sigurna 4e ne iska6 deca! 6t0t0 k0jata se razpyva t0gava i tsva mn0g0 gadn0 i mahanet0 na tat00-t0 e gadn0!

korn___
04-22-2005, 13:13
tva e egati glupoooooooostaaaaaaaaaaaaaaaaa

napravi si ve4na 4erna i tva si e :twisted:

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

Immortality_
04-22-2005, 13:15
ami tuk pravyat edni deto stoyat okolo 4 ili 5 godini i posle izblednyatav... az mislya takava da si napravya... ako ti omrazne - do okolo 6 godini savsem ya nyama... gotina ideya e

blizalka
04-22-2005, 17:34
Ако татуса ти е някъде на гърба,а бе някъде отзад където няма да я виждаш постоянно мисля че няма толкова бързо да ти омръзне.То и аз искам да си правя татуировка,обаче все нещо ме отказва ..и мен ме е страх,че ще ми омръзне много бързо,ама съм решена да си направя и сигурно тва лято ще си правя на крака[ако до тогава нещо друго не ми е дошло на акъла :wink: ]

Josefinne
04-22-2005, 20:06
Awe istinska ne si pravi 0sven ak0 si sigurna 4e ne iska6 deca! 6t0t0 k0jata se razpyva t0gava i tsva mn0g0 gadn0 i mahanet0 na tat00-t0 e gadn0!

TИ що си решила, че аз ще си правя на корема или гърдите. Нямам такова намерение. Пък и това, че ти увисва кожата, ала-бала, си зависи от човека и вида кожа. Получават се стрии - това е най-гадното и почти неспираемо мисля, но като цяло с воля човек може да си стегне корема и дори гърдите. Както и да е - аз ще си я правя на гърба, но си мисля пак, че може да ми омръзне. Щом някои идеи ми омръзнаха без още да съм осъществила, какво остава като ги осъществя...Пък било то и на гърба. Ще ми се да е за няколко месеца само. ако ще стои с години - е тогава по-добре иситинска да си направя. За 6 годинки ще свикна така с нея, че няма да се възприемам без нея вече...:)

ReLaX_f
01-04-2006, 12:32
Mi nachi kvo da ti kaja, za vremennite tattoosi i az sym chuvala che stoqt malko vreme, dokato se belqt sa dosta grozni, a i nqma smisyl ot tqh..ne znam :) Men pyrvo me udari vylnata na piercingite...napravih si dosta :) Sled tva pyk beshe maniqta za tattoo-site (istinskite). Dylgo se chudeh dali da si napravq, shtoto i az se pritesnqvah da ne mi omryznat...vse pak si napravih - na pleshkata i otvytre na dolnata ustna :) hah... mi da ti kaja naistina tva sa mesta koito ne mojesh da si gledash po vsqko vreme i ne omryzvat! Osven ako ne si nosish malko ogledalce i ne se oglejdash prez 5 min, ama ne vijdam golqm smisyl v tva...i taka :) Istinskite tattooscheta sa si dosta qki, pone spored men...a po vyprosa s raztqganeto - PYLNA GLUPOST!!!!!!!!!! Edna priqtelka ima okolo pypa...zabremenq ... rodi...otslabna ...emi da ti kaja tatuirovkata i ne e mrydnala! Taka che za nikvo raztqgane ne moje da se govori!..tva e koeto az moga da kaja...are PEACE !!! :twisted:

lina15
01-04-2006, 13:47
Nqma smisel ot iskustveno,no i az sum imala...ne boli,no e tupi4ko.Kato stane6 na 18 si napravi istinska

maronzi
04-26-2009, 14:03
da zapo4na s tova 4e ne sym ot so0fiq, no ytre shte ida da mi napravqt tattoo za 3 godini i shte informiram za pove4e info otnosno bolka i riskove. cenata naistina zavisi ot mqstoto i razmera moqta shte e na kraka i izliza nqkyde 100 lv nai-grubo 150 :)

productivesoul
04-27-2009, 07:32
аз си мисля за истинска, но съм на 15 все още... :D дали някъде ще се ми направят ... ако може да се ограничите с Габтово и Търново....

maronzi
05-24-2009, 11:24
еми супер искай си :D
то стана малко промяна направих си истинска защото ми обясниха че няма смисъл от 3 годишна например защото като се изтрие и ще седи като мръсно [все едно съм си направила с кана] така че който се чуди ако има съгласието на родителите да си направи истинска а не временна :)

LovelyGirl
05-24-2009, 11:31
Темата е от 2005-та..