PDA

View Full Version : Za6to napuskat mladite BG?



Bimper-ska
04-21-2005, 22:23
Kajete si mnenieto i sorry ako ve4e ima takava tema.

Immortality_
04-21-2005, 22:54
za6toto roditelite im se mestyat otgovorih az- taka stana s men, no po princip - za6toto tarsyat rabota...

NastyG
04-23-2005, 13:16
Az mislia che ne e zaradi nito edno ot izbroenite a e prosto zashtoto vsichki ti tarsiat kasmeta i iskat i kato ne sa go postignali v Balgariq biagat navan!

foxy_f
04-23-2005, 13:19
ami az glasuvah 4e e zaradi roditelite...
na mene maika mi se premesti tuk i re6ih i az da doida tuk da si tarsq kasmeta

NastyG
04-23-2005, 13:27
ami az glasuvah 4e e zaradi roditelite...
na mene maika mi se premesti tuk i re6ih i az da doida tuk da si tarsq kasmetaAMA I TI GO KAZA "I AZ SE PREMESTIH TUK DA SI TARSIA KASMETA"

DiEsEl_GiRl4eTo
04-23-2005, 13:44
Според мен пък всеки си има различна причина. Най-вече заради работа, обучение, за по-добро бъдеще. Но всички от изброените отговори са си взъможни.

foxy_f
04-23-2005, 13:50
ami az glasuvah 4e e zaradi roditelite...
na mene maika mi se premesti tuk i re6ih i az da doida tuk da si tarsq kasmetaAMA I TI GO KAZA "I AZ SE PREMESTIH TUK DA SI TARSIA KASMETA"

haha sigurno sam pro4ela tvoeto mnenie inevolno sam go povtorila :lol: no i az naistina mislq 4e tuk mi se otvarqt pove4e vazmojnosti i otkakto sam do6la tuk imam vse pove4e ambicii i vse po malko me4ti :roll:

e4o
04-23-2005, 17:08
vsi4kite ne6ta deto si izbroila mogat da butat pri4ina za zaminavaneto na edin mladej izwun Bulgariq :!:
As bih zaminala na rabota, 6toto tuka dori 400lv da ima6 zaplata za kvo 6te stigat.......(.kato jiveq sama), za parno-200, za telefo, tok, voda hrana ili da izlezna nqkude s priqteli i da si kupq drehi, kak s tolkova malko pari, ili puk ako sum i pod naem, napravo ne mi se misli....To e qsno nqma da ima upraviq tuka i tva si e, i za tva bqgat mladite hora ot taq mizeriq, deto vseki politik kradne i si pravi gu6ka s na6ite pari.
Estestveno kato zamina tam 6te si se vru6tam v Bg, i s parite koito sum iskarala za nqkolko meseca 6te moga tuk da jiveq pone godina na volq i da si pozvolqvam tva i onova......

kalin4itsa
04-26-2005, 15:56
mi i za6toto na6te se mestqt i za6toto si nameriha rabota v Germaniq...

h0Le
04-28-2005, 07:52
smisal ot toq vapros imali ?
napuskat q 6tot nqma nikakvi privilegii nito rabota nito ni6to ...
tai4e ..

04-28-2005, 16:54
smisal ot toq vapros imali ?
napuskat q 6tot nqma nikakvi privilegii nito rabota nito ni6to ...
tai4e ..
za6to si misli6 4e v 4ujbina xorata imat privilegii?!to4no tam e mqstoto kadeto ima6 nai malko privilegii i tnt...da ne si misli6 4e tam nqkoi te 4aka sas 4erveno kilim4e i tnt...
a po temata...vseki zaminava po razli4ni pri4ini

Immortality_
04-28-2005, 17:00
smisal ot toq vapros imali ?
napuskat q 6tot nqma nikakvi privilegii nito rabota nito ni6to ...
tai4e ..
za6to si misli6 4e v 4ujbina xorata imat privilegii?!to4no tam e mqstoto kadeto ima6 nai malko privilegii i tnt...da ne si misli6 4e tam nqkoi te 4aka sas 4erveno kilim4e i tnt...
a po temata...vseki zaminava po razli4ni pri4ini
mn pravilno... horata si mislyat,4e kato jivee6 v 4ujbina samo se kefi6 na pari4ki i "life"... tuk malko hora ni cenyat...nie sme prosto imigranti i pove4eto si mislyat, 4e sme zaplaha za stranata im :? mnogo e trudno, nikoi ne poznava6,. nyama koi edna raka da ti podade...ne mislya 4e tova sa privilegii :roll:

techCandy
04-28-2005, 20:14
Две думи- защото са прости.
Само че трябваше да замина за да го разбера.
Някой казваше, че заради работа, само че ако не си някакъв много високо квалифициран спецялист, работа....трудничко, имайки предвид че можеш да взимаш около да кажем 1700 евро, и си мислиш колко много пари са това, а всъщност са нищо. А и винаги остава дискриминацията....поне докато не си изчистиш акцента. Със същите усилия можеш да се реализираш и в България, но върви обяснявай....

CRaZy_IKT
05-06-2005, 20:52
I spored men za vsichki izbroeni,no nai mnogo tazi gadna bezrabotica i typite niski zaplati,a i standarta na jivot....Syjalqvam che povtarqm deviz na edin chovek ot foruma,no kato go prochetoh i mi se lepna kato moi deviz:MRAZQ DYRJAVATA,OBICHAM RODINATA SI!!!

hateface
05-18-2005, 09:18
Защо в анкетата не присъства "Защото днешното правителство няма светли идеи за запазване на собствеността на работническата партия, и хората биват разочаровани от липсата на добър лидер!"

blackboy
05-22-2005, 06:37
Много ясно ,че заради работа...
колко безработни има тук :lol:
ако не се промени нещо след ЕС
като порасна с 2-3 см и аз ще се преместя :lol:

An4e
05-22-2005, 16:38
Zdraveite!
V kraq na Uli shte napravq 3 godini v US... i moga da vi izbroq mnogo prichini zashto horata imigrirat v drugi durjavi...
No anketata gore dolu izbroqva nai-chestite prichini.
Semeistvoto mi se premesti, zashtoto spechelihme zelena karta; zaminahme zaradi men i brat mi - da uchim tuk. No za men uchilishtata v Evropa sa mnogo po-dobri otkolkoto tezi v US pone do 12-ti klas. Drugata prichina e rabotata. Poneje kakto mnogo hora kazvat Bulgaria e mizeria... horata prosto nqmat drug izbor i zaminavat. Kakto nqkoi vuv foruma kaza... dori da imash zaplata ot 400lv tova ti se vijda mnogo... no ako jiveesh sam e napravo nimislimo!!! I vinagi sum se chudila kak tezi politici che i drugi hora vikat "Ooo ama zashto zaminavat, zashto napuskat rodinata si!?" Otgovoryt e prost - zashtoto ne e za jiveene... No kakto drug chovek ot foruma napisa i na men tova mnogo mi haresa: "Mrazq durjavata, obicham rodinata si!" tova e tolkova vqrno! Bravo na tozi koito go e izmislil! I nakraq s nqkolko dumi... horata imigrirat s misulta i v tursene za po-dobur jivot (vupreki che za men ne e taka). I tova mnogo me drazni kogato horata zapochvat da vikat "Ooo ama te imat pari ostai gi...ooo ama te bogati i naduti" no dokato ne otidesh da se uverish sus sobstvenite si ochi kak e...prosto nedei da sudish po tozi nachin!!! Zashtoto e strashno trudno, mnogo problemi i nepriqtnosti, i t.n. Prosto ne e lesno! Dokolkoto za diskriminaciqta - vinagi sushtestvuva... i sushto mnogo me drazni kogato amerikancite (ili pone se pishat na takiva) si mislqt che sa nai-velikata durjava v sveta... ako imash akcent te ignorirat, ako si imigrant si mislqt che 100% si nelegalen i t.n. prosto za men sa rasisti po edin ili drug nachin (ne govorq za vsichki estestveno).
Ami tova beshe ot men za sega :) :wink: