PDA

View Full Version : Shofiorski knijki



Bimper-ska
04-21-2005, 23:46
Imate li knijka? A karate li kola? Koq kola spored vas e nai-dobrata za edin teenager v BG? MOlq vi, otgovorete na tozi vupros, kato vzemete pod vnimanie i ograni4enite finansovi vuzmojnosti na BG roditelite.
Az mislq, 4e edna kola na staro vur6i mnogo dobra rabota na na4inae6tite 6ofiori, osobeno teen-ovete, oba4e ne razbiram mnogo ot koli i ne moga da kaja koq marka i koi model e dobur za takiva, kato nas.

04-22-2005, 00:28
Естествено че на старо върши работа, ти ако за първа кола си земеш нова трябва да си луда :lol: , знай че имаш минимум 3 удара а и си жена на всичкото отгоре. То аз имах вече няколко леки чуквания нищо сериозно и една страшничка катастрофа :? а карам от 4 месеца. Карам опел кадет 1.2 седанче, за първа кола ми беше идеален, харчи брутално малко и си е здрава немска кола. Е вече искам друга че не ми е достатъчно бърза :P . Друга алтернатива е голф двойката ама са по гадни. При френските коли трябва да си внимателна че са мноу гадни поне мене не ме кефат а вече руските и италианските ги изключваме изцяло. Значи няма какво да препоръчвам като марка, то е важно на каква ще попаднеш защото са бая стари вече тия каруци и няма много здрави останали. Кажи за какви пари става въпрос все пак за да дам съвет. Иначе знайте че тва тефтерчеhttp://www.tuning.bg/forum/files/shof_knijka.jpg кола не кара но ако го нямате тогава въобще не можете да карате, не се правете на рейсъри защото само за тоя месец станаха 6 катастрофи с неправоспособни водачи. Не се правете на големи мъже пред пичетата защото не сте, мислите си че моете да карате ама всъщност нищо не можете.

bulgarche
04-22-2005, 08:54
Аз карам от 5 клас някъде, но от около година карам по по-големи пътища. Карал съм по пътя Кз-Стз...преди седмица ходихме на гости на едни приятели и аз викам:
"Татко може ли да маправя едно кръкче" и той само ми хвърли ключовете..аз:
"Няма ли да се качвай"
-"абе върете бе"
И аз си карах до другото село, пък зад мен една дето иска да зима книжка, и като и дадох да кара...малее...пак, че не кара с повече от 60км/ч. Аз не се правя мн на състезател..градско съм карал само веднъж, ама само в моя квартал (не е мн натоварено). Аз си знам, че мога да карам, обаче ме е шубе някой да не ми вземе предимството, щото..после аз го духам...
Важното е да можеш да поткарах колата когата наистина се наложи...

zElEnA^mAsLiNkA
04-22-2005, 09:03
haha Az ne sam karala d0 sega n0 mi e 4udn0 Oyama-no problem kf0 pr0tif ima6 frenskite k0li ?? Maika mi ve4e 3-4 g0dini kara Pegeaut 307 Van i e mn0g0 qk0! Zimata si kara v k0l0v0zi nqkfi i ne p0dnasq! Ba6ta mi sy6t0 sam0 Pegeaut si kupuva! Ima 206 i 807 Van i 206-cata e qka! Pyk ne vqrvam da e mn0g0 skypa! I tiq k0li sa bili n0mer 1 v Bg d0 minalata g0dina! :}

Lil` Bow Wow
04-22-2005, 10:18
Опфх тфа ми е болната тема...Искам книжка и см сиурен че ши я зема ама см лапе дмем.Иначе карам татко кат ми даде кат си ходим на селу,имаме Фолксваген Джета или пък някой по голям френд неговата.Просто невероятн кеф ми е да карам особено след 120.
Иначе според мене за един тийн Голф 2 е перфектното,щото е бърза,малко гори и е ефтина:) Не е важно само да си купиш колата, важното е да имаш средства да я караш, не да си купиш некфо злостно БМВ дет гори 15-20 на сто и само да си го гледа6 на паркинга:)
Ауе БМВ Рулз :):):)

korn___
04-22-2005, 14:12
ne si padam po kolite no BMW 715 prosto kat go vidq i umiram ... padam si pove4e po motorite edni si e da leji6 do putq i da ose6ta6 vqtara sus 200 km kak te bruli i da si igrae6 sus smurta odovolsvieto e prosto unikalno !

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

Immortality_
04-22-2005, 14:28
i na men motorite sa mi bolnata tema... veliko ne6to sa ... samo det sam mnogo slaba za edin golyam motor GP... ako padne ne moa go vdigna :lol: ama sam mu taka navita na edin- honda... buaaaaah :twisted:

GreenLadyM
04-22-2005, 16:00
Ne nqmam knijka(nqmam 18 )...a i ne moga da karam izobshto!A ina4e na edin teen mu vurshi rabota kakvato i da e kola...pone spored men!Nali mu e da se vozi na pred na zad i da se pribira kogato si iska bez da 4aka taksita...a nai-ve4e za udovolstvie....ne znam dali ima mom4e koeto da kaje 4e ne moje da kara ili 4e ne iska da se nau4i i ne iska da ima kola... :roll: mda mai ne poznavam takova :wink: ...osobeno v teen vuzrasta kogato te delqt nqkolko godini ot knijkata :D

04-22-2005, 16:20
A ina4e na edin teen mu vurshi rabota kakvato i da e kola...pone spored men!Nali mu e da se vozi na pred na zad i da se pribira kogato si iska
Не е така, колата трябва да е здрава на първо място, а не да висиш постоянно в сервизи или недай си боже докато караш да се счупи нещо по окачването и да стане злополука. Също така е добре да не харчи много бензин за да не създава излишни разходи на семейството. Също така да има евтини части. Сега най евтино излиза с лада ама това не е кола, затова препоръчвам опел те са здрави с евтини части и харчат малко (то си зависи от кубатурата но по принцип са икономични) само като го купуваш трябва внимателно да го прегледаш как е поддържан защото гният много опелите. Абе като избираш кола ти трябва човек който да разбира от коли и да провери всички тия неща, и задължително нов внос - ако има български номера значи сие ебало мамата тая кола :twisted: , и не им се връзвайте на разказите на тия търговци - то баба ми я караше само бурканите на село :lol: а имаше една обява рекордьор - Калибра 250 000 километра - малко карана - дядо ми си караше кучето на зъболекар с нея. :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

MeThTiCaL
04-22-2005, 17:07
Аз все още нямам книжка, скъсаха ме миналата година и не съм ходил да ме изпитват повече та чак сега седнах пак да уча тия проклети листовки. Карам иначе и то повече от добре, но има една мъничка подробност - колкото и добре да караш не знаеш дали някой друг който не може да кара няма да те цапардоса, по наще пътища освен че трябва да караш добре е необходимо и да вадиш некакви уникални очи да оглеждаш и винаги да си нащрек. За един начинаещ шофйор Опелите са една добра идея! Не са никак скъпи, общо взето са издръжливи автомобили, нямат голям разход на гориво. Има и някои минуси, единия от които е, че ламарината им е адски калпава и наистина гният зверски много. Автомобилите които смятам, че са удачни за един новак са Опел Корса, Опел Астра, Опел Кадет, Ауди 80 (за разлика от опел ръжда по него нема освен ако не са го блъскали), Фолксваген Поло, Голф 2.
А що се отнася до френските автомобили, тук можем доста да поспорим. Френските колички са доста крехки, имат наистина добра возия, но няма гаранция, че както си караш няма се строши нещо неочаквано или пък ако нацелиш некоя дупка. Като цяло немското е за предпочитане когато новобранец ше джитка с дадената кола!

04-22-2005, 17:24
http://tuning.bg/forum/images/smiles/ok.gif Само не мога да разбера като те скъсаха защо не се яви на следващия изпит който се пада след две седмици ами си се отказал от първия път. Мене ме късаха два пъти и то по супер тъп начин и накрая си го зех като пич.

NaSty GiRl
04-22-2005, 17:34
Нямам шофьорска книжка, защото съм на 14 :D Но, когато имам бих искала да карам някоя добре изглеждаща кола.. Защото гледаш едно добре облечено момиче да се друса в някакво старо трабанче..Не върви.. :oops: