PDA

View Full Version : Нещо за първия път на момчетата...



04-22-2005, 23:14
За повечето хора първите сексуални опити на тинейджърите са свързани главно с риска от нежелана бременност. Наистина последиците от лековерната надежда "точно сега и точно с мен това няма да се случи", са ужасни, особено за момичето. В тази насока не малко се прави за популяризиране на презервативите и съвременните противозачатъчни средства, чиято употреба е неизменен белег на отговорното сексуално поведение.
Съществуват обаче и други рискове при първите сексуални контакти, които по-често засягат момчетата. Става дума за "сексуалните засечки", които съвсем не са рядкост при дебютантите. При определени условия подобни "провали" могат да се преживеят изключително драматично и да оставят сериозна следа в цялостното емоционално и сексуално развитие на младия мъж.
У нас, както и в много други страни, сексуалната изява е натоварена с особена престижна стойност. Половата мощ на мъжа е основа на самочувствието и самооценката му. Затова и напрежението, което се създава при първите опити за сексуална близост е огромно. Как ще се представя? Дали ще успея да докажа мъжествеността си ? Дали ще направя точно това, което се очаква от мен? Все въпроси, който отекват със страшна сила в главата на младия любовник. За съжаление не рядко те са толкова натрапчиви, че могат да заглушат гласът на инстинкта. Става така, че младежът започва да се чувства в леглото, така сякаш е на черната дъска с неподготвен урок. Естествено в подобна ситуация ерекцията е последното нещо, което може да се получи. Дори при предварителната любовна игра момчето да е усетило физическия израз на своето желание, опрат ли нещата до "правенето" настъпва паника и за най-голям ужас членът срамежливо навежда глава.
Второто действие на тази драма обикновено включва серия от погрешни интерпретации. Най-забележителната е : "сигурно това е защото много съм онанирал". Нещата могат да станат и трагични, ако партньорката вместо да успокои топката, нанесе съкрушителния удар с думите "това е защото не ме харесваш или не ме обичаш достатъчно". Отчаяните опити да се докаже противното, чрез неистово реанимиране на члена, обикновено завършват с пълно фиаско.
В третото действие дебютната засечка може да се превърне в постоянен проблем и непреодолим страх от всеки пореден опит за контакт. Колкото момчето е по-тревожно и несигурно, толкова по-голяма е гаранцията за пореден "провал". За съжаление обичайните разсъждения - "сигурно съм болен щом толкова пъти нещата се повтарят", окончателно циментират проблема. Остава към това да се прибави само паниката на шокираните близки, подигравките на връстниците и некомпетентната намеса на някои самозван сексолог, който предписва вълшебни лекарства.
Ако не искате този мрачен сценарии да ви сполети, опитайте се да се придържате към следните принципи.
1. Преди да пристъпите към първия си опит за сексуален контакт, убедете се че и партньорката ви желае това да се случи точно в този момент. Съпротивата или неясното поведение от нейна страна могат коварно да парализират мъжките ви способности.

2. Избягвайте употребата на значително количество алкохол преди първата ви интимна среща. Наистина петдесет грама могат да дадат кураж, но и Шекспир е казал, че по голямата доза вдига мерака, но сваля възможностите.

3. За предпочитане е сексуалният ви дебют да бъде на място, където няма опасност от неканени зрители. Шумните купони винаги крият риска от сексуален провал.

4. Винаги носете в себе си поне два презерватива. Не знаете кога ще ви се наложи да ги използвате. Добре е ако предварително сте провели сухи тренировки по поставяне на презерватив, така че да имате достатъчно познания как за ги отворите и сложите за най-кратко време.

5. По време на самия контакт обърнете най-голямо внимание на настроението и близостта с партньорката. Ерекцията е спонтанен емоционален процес, който не подлежи на директен волеви контрол.

6. Ако временно забележите, че е отслабнала ерекцията ви, не се отчайвайте. Възстановяването на спонтанността и еротичната нагласа ще възстанови и ерекцията.

Ако въпреки усилията ви да се справите с дебютния си полов неуспех се окажете в капана на самосбъдващата се прогноза, потърсете компетентна сексологична помощ.

sExY-MaCE
04-22-2005, 23:26
добре де само дето съм момиче... :lol:

9 точка от правилника!
Moderated by BABY_SEXY_GIRL

04-23-2005, 00:01
добре де само дето съм момиче... :lol:
Тва трабва да се сложи в бисерите на форума, я някой да направи такава тема, бързо ще се напълни.
Иначе темата е добра.

Momchenceto
04-23-2005, 11:03
Отчаяните опити да се докаже противното, чрез неистово реанимиране на члена, обикновено завършват с пълно фиаско. Ке ке ке ке много кофти звучи сичко...

LiNkiN4eTo
04-23-2005, 11:04
Дано тази тема сложи край поне на темите за сефтето на момчетата , че аман вече :!:

BABY_SEXY_GIRL
04-23-2005, 20:18
Информацийката е много полезна, затова тази тема от този момент ще е Важна :D :wink: Благодаря на авторката за нея :)

04-23-2005, 20:28
polezna tema :!:

sladkoto_mime_
04-24-2005, 09:16
opredeleno temata e mn polezna!

Bimper-ska
04-24-2005, 13:28
Nai-nakraq ne6to za sefteto na mom4etata. 4e pisna mi vse temi ot tipa 6te me boli li? 6te te4e li kruv? Kak da stane i t.n.

GaDina`
04-25-2005, 19:58
Haha Biva si q temata

bulgarche
04-25-2005, 20:49
Брей, че полезна темичка изкочи

tedo_davis
04-26-2005, 04:43
Biva temus ;)

CRaZy_IKT
04-26-2005, 19:54
Naistina e mnogo dobra

morsmordre
04-26-2005, 20:30
Мерсиии...Абе напоследък забелязах, че има доста важни теми!Браво, така трябва да е.Само си спомням как преди няколко месеца сички се оплаквахме, че форума е запднал, но сега е направо върхът!Със Сичките Тея Важни Теми, Които Са Много Полезни!Особено Тази! :P

ISSP
04-27-2005, 18:24
Naistina e mnogo dobra
dammm

DrEaM`bAbY
04-30-2005, 18:29
Nai-nakraq shte se 4ete neshto po-razli4no ot "shte boli li?" ili "mnogo li k1rvi?"...

DemonsInTheAss
05-01-2005, 12:48
nz za vas oba4e purviq put spored men trqbva da e mn zapomnq6t se i ne iskam da go propilqvam zaradi nqkakvi si gadorii.10x za temata

e4o
05-01-2005, 18:13
bravo :)

SnoW_GiRl_
05-01-2005, 19:55
hybava i polezna temi4ka:)!

SanDRo[lekobannat]
05-02-2005, 14:55
CHLENA MI SE REANIMIRA!!!!!!

11 точка от правилника!
Moderated by BABY_SEXY_GIRL

Verliebt_Maedchen
05-02-2005, 19:35
trqbva pove4e takiva polezni temi da ima

05-02-2005, 22:25
sreashna tema kamoli za men 10x :P

danger_girl
05-03-2005, 07:24
Информацийката е много полезна, затова тази тема от този момент ще е Важна :D :wink: Благодаря на авторката за нея :)


:P

Napu6en-Buhal
05-03-2005, 20:23
taZI TeMA pO nqKuaKuv POvOD Li sI q SlojILa, iLI pRoSTo dA nI obRAzoVAsh mALko :D

МалъкПенис27
05-04-2005, 18:07
ВИЯ СЪЩНОС НИЩО НЕ ПИШЕТЕ ПО ТЕМАТА ЗАПЕТАЙКА САМО ДЕТО Я ХВАЛИТЕ МНОГОТОЧИЕ ДОСА ЕНО МНЕНИЕ НЕ СЪМ ВИДЕЛ САМО ФАЛБИ ТОЧКА

lucifer`s-devil
05-04-2005, 18:34
ehhhh tva e do bolka pzoanto :)

^DqVoL^ [-_^]
05-05-2005, 16:52
tva e dobro :)

Unknow
05-07-2005, 12:23
Temata e neveroqtna ....izpitam sam e v/u garba si ... iskam da vi razkaja kak pyrviqt mi pat be6e to4no proval....t.e ni6to ne stana... dali az sam bil vinoven za tova ili momi4eto nz... no ni6to ne se polu4i....za moe 6tastie 2-riq pat vsi4ko stana OK i ne6tata se podrediha kakto trqbva6e .... no tova mi ostavq 4eren spomen za cql jivot

yellow
05-11-2005, 17:39
temata naistina e mn dobra :arrow: a i ne pomaga samo na mom4etata za6toto momi4etata koito go pravqt s destven su6to bi im bila polezna malko ili mn ako ne6to trugna ne na hubavo da mu pomagne i posle nqkak si da mu obqsni 4e nqma pr i razni takiva da ne se zduha :arrow: tova moje bi 6te go nakara i da se po4uvstva po muj nenzma nikoga ne suj bila mom4e :wink: :lol: :P

05-11-2005, 20:59
temata naistina e mn dobra :arrow: a i ne pomaga samo na mom4etata za6toto momi4etata koito go pravqt s destven su6to bi im bila polezna malko ili mn ako ne6to trugna ne na hubavo da mu pomagne i posle nqkak si da mu obqsni 4e nqma pr i razni takiva da ne se zduha :arrow: tova moje bi 6te go nakara i da se po4uvstva po muj nenzma nikoga ne suj bila mom4e :wink: :lol: :P
Така е така е :D трябва да помагате, винаги очаквате ние да свършиме всичко. :wink:

San4o
05-11-2005, 22:34
ХаХаХа много ме кефат 2/3 от мненията "темата е много добра" ХаХаХа хора измислете нещо по-интересно бе :D :D :D

Моля, придържайте се към темата! Без излишни коментари!
Благодаря.
Moderated by BABY_SEXY_GIRL

Blo0Dy^R0se
05-12-2005, 06:43
Хубава е темата.... :!: :wink:

05-13-2005, 13:23
Ами не е хубава темата, ама никак даже. Който го може си го може :lol:

bobbyggx
05-14-2005, 12:21
Темата е добра, но не съм съгласен с коментарите по нея, че няма да има други такива теми, тази тема отговаря на въпроса :arrow: "Как да го направя" примерно, но ще има още много теми, от рода на "Утре най-вероятно ще ми е за пръв път, как да докарам приятелката ми до оргазъм бла бла бла.", ще има също така и тема "Ще ме боли ли първият път" (за момче), защото някой кифли, който се имат за много "компетентни", са решили, че неможе само тях да ги боли, а и нас (мъжете) трябва да ни боли. Надявам се да сте хванали нишката, на поста ми, за това имам предложение към модератори и администратори на форума. Направете една FAQ (Често задавани въпроси) листа, и там ще напишем всички теми, с актуалните въпроси, които се задават постоянно, от начинаещите "дебютанти", както се изрази автора на темата. 8)

Zatdudnen
05-16-2005, 15:43
zdraveite ! Pro4etoh temata vnimatelno , no az imam drugi vaprosi i shte sam blagodaren ako nqkoi se otzove!Chuda se pri purvia put dali nqma da polu4a "erekcia" mngoo barzo i kakvo shte stane togava?! i primerno pri "svirka" ako sam prevazbuden i mi e za purvi put polu4a erekcia posle kakvo stava?!Ami sex?! moje vaprosite da sa tupi , no se nadqvam nqkoi da otgovori mnogo blagodarq!!!!!!!!!!!!!!

bulgarche
01-16-2008, 18:42
Образовайте се от тук