PDA

View Full Version : Какво няма да правите като родителите си...



LunaTriCk
04-23-2005, 16:47
...когато вие станете родители?


Аз не се оплаквам от мойте. По-скоро от майка ми, де.(наще се разведоха като бях в предучилищната, но това е дълга история). Като цяло бих бил по-либерален към тях. Например секса, пиенето, дори и леките наркотици. Аз лично не употребявам(често), но не мисля че бих скъсал от бой децата си ако те го правят.

TSecret
04-23-2005, 17:12
mi neznam to4no no ne6to mnogo sa me razpusnali....pravq kvoto si iskam -az primerno niamad amoga da pusna deteto si ei taka da prai kvoto iska i da ne go znam kade e ....naprao 6te umra ot strah niakoi da ne mu naprai ne6to...to hubu 4e mi imat doverie i tva mnogo me radva ama niakvo po seriozno merki za sigurnost sigurno 6te predpriema...abe neznam :roll:

little_black_dress
04-23-2005, 17:23
За разлика от мойте родители ще бъда строга с децата си.Мойте родители са прекалено либерални и точно по тази причина осъзнавам,че в известен смисъл това ме е направило по-безотговорна и разглезена,което никак не е хубаво.Няма да толерирам взимането на каквито и да било наркотици,пушенето на цигари или среднощните запои.Наркотиците няма изобщо да ги коментирам,незнам що за родител трябва да си,за да поощряваш детето си бавно,но сигурно да се самоубива.Пиенето също е вредно,но като че ли е по-приемливо,купони туй онуй,тук ще проявя повече толерантност.А цигарите - ще дам възможност на децата си да опитат,за да се отвратят сами,после ако искат като порастнат да пушат.Изобщо ще възпитавам децата си по метода - колкото получавам,толкова давам.Ако те се справят добре в училище,имат добри оценки и са послушни - ще имат повече свобода и ще имат по-големи права,ще имат повече свободно време,ще излизат повече и ще получават повече джобни пари.Това е. :)

MaD_CaT*
04-23-2005, 17:24
...Като цяло бих бил по-либерален към тях. Например секса, пиенето, дори и леките наркотици. Аз лично не употребявам(често), но не мисля че бих скъсал от бой децата си ако те го правят.

аха....и аз така...Абе много съм доволна от родителите си като цяло...получила съм от тях нужното възпитание..говорим си с тях на различни теми...но като че ли не и на гореизброените:секса, пиенето, дори и леките наркотици ...знам ли ...може би чакат аз да ги попитам нещо.. :roll: Винаги съм искала да си говоря с тях малко повечко...отколкото ми отделят...но просто нямат време :roll: НО въпреки всичко..са много точно и разбрани хора...и искам да бъда като тях...към своите деца: нито много строги,нито много отпуснати (по отношение към децата си) ...т.е те са авторитарен тип :D тва го учихме по биология...и аз искам да съм такъв тип родител :!: :D
П.С. поредната смислена тема :D :wink:

little_black_dress
04-23-2005, 17:29
А да,пропуснах да кажа,че в моето семейство няма да има теми табу.Всичко,което искат да знаят децата ми,ще го научат лично от мен,независимо за какво става дума - секс,алкохол,наркотици или цигари.Ще са информирани по всички тези въпроси,тъй като няма нищо по-лошо от невежеството. :?

-=Denito=-
04-23-2005, 17:44
ami moito roditeli sa idealni :] nqmam ot kfo da se opla4a :] prosto ne moga da si predstavq da ima po dobri roditeli :lol: :lol: :lol:

miloto_girl_4e
04-23-2005, 17:45
zna4i bih im dala malko pove4e svoboda(za6toto maika mi mene ne me puska mnogo,mnogo do kusno :roll: ) ...
za narkotici - duma da NE stava .. takiva ne6ta nqma da sa im pozvoleni.. na6ta nikoga NE sa mi govorili za narkotici i ne sa mi kazvali,4e NE trqbva da gi upotrebqvam(makar4e 100 na 100 taka mislqt) ,az oba4e narkotici NE dokosvam ... ne sam tolkova glupava da izpolzvam takiva ne6ta,za da si "re6a" problemite ili da si "povdigna" nastroenieto..
cigarite ... 6te gledam da im nabia v glavata,4e nqma smisal ot tqh(tova e li4no moe mnenie)
pieneto .. po stava,ama NE da se vru6tat murtvo piqni i moje da piqt samo po kuponi :!:
abe kato cqlo 6te davam na deteto mi svoboda,ama i 6te go nabludavam dooosta dobre.. vinagi 6te trqbva da znam kude i s kogo e..no vse pak
6te mu imam doveria .. temi tabu nqma da ima v semeistvoto mi,po dobre deteto mi da nau4i ot mene vsi4ko,a ne ot ulicata :!:

monka
04-23-2005, 18:15
mnogo si haresvam roditelite!
kogato stana roditel iskam da ne sma prekaleno stroga,a da im davam pove4e svoboda. razbira se nqma da gi razpuskam mnogo,taka 4e daje da ne me uvajvat :roll: i az kakto little_black_drass ne iskam da ima temi,za koito da ne se govori! 6te gi nau4a,kakvoto gi interesuva da me pitat i da im go obqsnqvam! 6te gi puskam po kuponi,diskoteki,no razbira se ne do prekaleno kasno i 6te gledam da ne izlizat s lo6a ompania. nadqvam se da byda dobar roditel!!!

blizalka
04-23-2005, 18:36
Не знам какъв родител ще съм.Сега мога да наговоря куп глупости - как ще пускам децата си по купони и натам-насам,как ще си говоря с тях за всичко ..едва ли е толкова просто и едва ли всички ще станат такива родители за каквито си мислят.Не се оплаквам от родителите ми,дори напротив ..чудесно се разбирам с тях.Един ден като си имам деца разбира се,че няма да ги държа като в затвор,ще им давам извстна свобода де.Ще се опитам да им разясня някои неща от живота,да съм им приятел,с който може да си говориш,а не родител от който да те е страх...Бе незнам има доста време докато стана родител и на главата ми дойдат куп проблеми :wink:

naty
04-23-2005, 18:47
wsi4ko nqma da praa kato tqh a maika mi e takawa ku4ka prosto...

Tiffany
04-23-2005, 18:56
Не бих могла да кажа какво не бих правила като родители те си,но със сигурност знам,че искам да съм като тях!Искам да бъда либерална, децата ми да ме приемат като приятелка,да знаят,че винаги ще имат моята подкрепа!

stereophonix
04-23-2005, 19:24
ami az s moite roditeli nikak ne se razbiram (s ba6ta mi po-to4no!), no tva e druga tema de.. ami opredeleno nqma da bada tolkova stroga kolkoto ba6ta mi e kam men, 6toto znam kolko e gadnu! ve4eren 4as - zavisi mn ot tova dali imam dovetie na deteto si.. pu6eneto na cigari - az ne pu6a! i mn 6te bu4a na decata si ko pu6at!!! .. marihuana - tuka.. az pu6a, ma vse pak tva e droga.. ne nam, maika mi kato razbra, 4e pu6a i po4na maleee ti si narkomanka nam si ko si.. a az 4e sam si narkomanka, narkomanka sam si, oba4e ne i po na4ina, po koito tq go razbira.. ne nam mislq 4e kogato mu doide vremeto da imam deca mn 6te sa se promenili ne6tata .. togava pak 6te go mislq

girlpower
04-23-2005, 19:29
Ami az iskam da buda kato maikami tq e adski dobra :wink:

air_J
04-23-2005, 20:03
Аз не искам да имам момиче, защото ако имам момиче нищо чудно да бъда доста строг! :twisted:

Bimper-ska
04-24-2005, 11:13
Kato bqh malka maika mi mnogo obi4a6e da mi 6tipe buzite. Moje da zvu4i absurdno, oba4e tova mi e nai-kofti spomena ot detstvoto mi. I na6te mnogo mi se karaha dokato bqh do 4 klas, kogato imah ocenki, razli4ni ot 6. Su6to me karaha da hodq s tqh navsqkude, daje kogato iskah da izlqza nqkude s priqteli. Na4i izliza, 4e na decata si za ocenki ne bih se karala i bih za4ilata sobstvenite im jelania, pone ot vreme na vreme.

DeaTHroW-ReC_F
04-24-2005, 11:15
абе нз ква родителка ше съм ма определено няа да забрана на детето ми да си сложи пиърсинг ако иска;(

DeaTHroW-ReC_F
04-24-2005, 11:16
абе нз ква родителка ше съм ма определено няа да забрана на детето ми да си сложи пиърсинг ако иска;(

kaka_lara
04-24-2005, 13:13
4estno kazano neznam dokato stana roditel ima mnogo put da izvurvq, nqmam predstava kak bi me u4ukal jiwota dnes mislq edno a utre drugo

Daqn4encetoo
04-24-2005, 13:28
mi nqma da im kazvam v kolko da se pribirat,da se karam za ocenki i t.n. ..( e pone sega si mislq taka ako po4nat mn da me podludqvat ..)

BlinDBoY
04-24-2005, 15:31
Ами няма да им викам за най-дребните неща и да им спирам компютъра когато ми се орепчат за нещо малко...и до магазина няма да ги пускам да ходят щото определено няма да искат....и така :lol: бе ще съм най-добрия баща на света....разбира се трябва да има и яка дисциплина ама чак да се стига до бой и лишения....НЕ!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

CRaZy_IKT
05-06-2005, 15:13
Nqma da se karam tolkova za ocenkite i nqma da dyrja tolkova golqma smetka za tova koga da se pribira i 6te vodq pove4e razgovori s deteto si =)

пипс
05-06-2005, 15:33
ами аз не бих ги спирала да излизат,но ще искам да се образоват,не бих им викала като на животни,не бих ги убиждала,бих ги оставила да се учат от грешките си...

Eliiiiiiiiii sexsito
05-06-2005, 15:38
Niama tolkova da im se karam,i 6te im davam pove4e svoboda :!: :wink:

She-Devil
05-06-2005, 15:41
Kakvo ne bix pravila kato moite roditeli? Ami az opredeleno nqma da sim kato tqx!Eto na primer maika mi iska mnogo ot men - iska da me manipulira, da me kotrolira...a taka se vnedrqva v moeto prostranstvo, zaradi koeto se karame!:)
Az shte dam vsi4ko na deteto si i shte gledam tova, za koeto na men sa mi otkazvali ili za kazvali NE, shte se opitam da go razkaja na deteto si, za da ne go nau4i ot ulicata! Shte govorq svobodno s dyshterq/sina si za sexa,a ne kato roditelite mi da gi e sram da me poglednat dori,kogato gledame nqkakyv romantichen film zaedno, da ne govorq za tova, che za roditelskoto mi tqlo - SEXYT e TABU!:) :oops:

Bloody_Tear
05-06-2005, 16:49
Какво не бих?По лесно ще ми е да кажа какво бих правила като мойте родители.Отговора е НИЩО.Просто мойте са баси му.......... от панти века сякаш са.Разбиранията им са УЖАСНИ.Сякаш са от преди сто години.Както и да е...на мойто дете АБСОЛЮТНО никога няма да му посягам или да му се карам като неква слабохарактерна истеричка.АМА НИКОГА,защото знам какви са последиците от това.Още от малко ще го науча на справедливост,мъдрост,любо в абе въобще всичко за да може като расте да расте със съзнанието за истините в живота,да различава кое е лошо и кое добро.Всички теми са позволени.Всичко ще му обясня,защото мойте нищо не са се и опитвали да ми обяснят всичко от филмите разбирам.Не говора само за секса.Няма да правя така с мойто дете.Абе въобще искам да съм му приятелка и учител в живота,а не някаква истерична кучка,която нито го разбира нито го зачита като човек с проблеми и свой характер и предпочитания.