PDA

View Full Version : Нервност



stillteenager
04-23-2005, 22:19
Здравейте, моето не е точно здравен проблем, но бих искал да ми помогнете. Много съм нервен. От няколко месеца насам само се нервя и се ядосвам дори и за най малкото нещо. Защо така? На 15 години съм. Възможно ли е да е от пуберета ??? :( Какво да правя?

Immortality_
04-24-2005, 00:30
ami nameri si uspokoitelno, nameri ne6to da pravi6, koeto da te raztovarva- az namerih muzikata i diganeto na jeleza (fitness) tam si izkarvam celiya yad i posle hi4 ne se nervya i taka spokoino spya... i puzelite mi pomagat, no ako e nyakav fizicheski trud- po-dobre :wink:

Ev1lG1rL_
04-24-2005, 01:05
Pii valerqn4e pomaga... :) No vse pak nedei da prekalqvash :)

korn___
04-24-2005, 06:45
aaa pi4... i as naskoro mnogo se nervirah 4e za super malko 6tqh da ostana na lqtoto na popravitelna... i zapla6ih zamestnik direktora 4e 6te go nadena s edna otverka v gurloto ot kadeto celiq klas se spuka da se smeee :twisted: hihi zemi pini 2-3 biri i 6te se ospokoi6 as taka pravq

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

Bimper-ska
04-24-2005, 13:33
Hormona te e prasnal, spoko, nqma ti ni6to. Piivai bilkovi 4ai4eta za uspokoenie.

TheBEST
04-25-2005, 00:15
Tova koeto bih ti preporachal s moia ...bogat opit e da si biesh pone po edna chikiia na den za da si spokoen. Opitai i shte razberesh che sum prav! Ne te bazikam

incheto
04-25-2005, 09:32
emi moje i da e ot nego da no moje da e i ot drugo nai dobre zapo4ni da piesh valerian da se uspokoish slushai hubava muzika i taka!

kaka_lara
04-25-2005, 10:25
nameri podhodqsh na4in 4rez koito da relaksirash i da si izkarash vsi4kite tezi nervi, neznam vuzmojno e da e neshto ot hormonite po wreme na puberteta no... towa ne e pri4ina da bezdeistwash :wink:

Sk8er4o
04-25-2005, 10:51
Здравейте, моето не е точно здравен проблем, но бих искал да ми помогнете. Много съм нервен. От няколко месеца насам само се нервя и се ядосвам дори и за най малкото нещо. Защо така? На 15 години съм. Възможно ли е да е от пуберета ??? :( Какво да правя?
Тъй, тъй, тъй, купи си нещо меко за ритане- голяма плюшена играчка, надуваемо нещо голямо(кукла или дядо Коледа). Другото е - пий валериан. Аз също съм много нервен, това не се отразява мноо добре на дъските ми, като се ядосам и даската си отива...можеш също така да ходиш по-често на село. За един ден на село си изпускаш нервите които ще те тормозят близкия месец, толкова се нервираш като отидеш там, че...после си толкова спооен :wink:

e4o
04-30-2005, 19:56
ima edni hap4enca na bilkova osnova menta glog i valerian :roll:

05-01-2005, 23:26
abe hora za6to vseki prepory4va valeriani i takiva raboti ?????/ nedeite taka!!!!
ot hap4eta polza nema
am az sum na 18 i cql jivot sum nervna ama adski nervna . e taka sedq si i se nervq ot ni6to i nz kak da se spravq s tva oba4e opredeleno ne bih pribegnala do hap4eta ....

Велик_мързел
05-04-2005, 08:20
Валерианът е билка, не е точно синтетично хапче. Доколкото знам няма много противопоказания. Може вместо хапче, да се пие чай. Единственото с което трябва да се внимава е пристрастяване от прекомерна употреба (както със всичко).

И все пак, когато съм нервен, гледам да избягвам много контакти с хора и търся начини да изразходвам цялата си енергия. Например се качвам на колелото, избирам си някой маршрут и когато усетя умора тръгвам да се връщам. Докато се прибера вече е започнало да ми причернява чак. Няма и следа от нерви след това. Но е най-добре всичко да се прави, на тихо и спокойно място (извън града или в зала). За около 2 часа интензивно натоварване всичко ще ти е минало.
Трябва ти движение и ще се отърсиш от цялата дребнавост която те е обхванала. Дори в момента може и аз да те дразня като ги четеш тия простотии, точно защото си на компютъра и не се движиш.

Sladuranka_ta
08-20-2008, 23:57
Спокойно от възрастта е и аз съм така.. нервя се за най малкото ..понякога ми иде да блъсна някой в земята.. ама ми минава..ко да са прай..излизай с приятели забавлявай се и не мисли много много за това..то колкото повече си мислиш че ти е нервно и още по нервно ти става..дори от внушение.Споко ще ти мине :)

Sladuranka_ta
08-26-2008, 12:32
abe hora za6to vseki prepory4va valeriani i takiva raboti ?????/ nedeite taka!!!!
ot hap4eta polza nema
+1

la4ezara
08-26-2008, 20:38
чети книги :)