PDA

View Full Version : Наркотици-последиците от тях



04-24-2005, 11:26
Ще изпиша цялото това нещо поради причината teenproblem.net че се посещава и от малки(10-14).Мисля че би било хубаво да ма някаква тема и по този въпрос.

Хората които взимат наркотици или психотропни вещества са 3 вида :!:
1.Богаташчета които няма каде да си праснат парите
2.Родили се и попаднали в група от наркомани
3.Келеши които искат да се направят на велики пред МАЦКИТЕ
Това са трите вида хора които започват да взимат наркотици.Ще се опитам да запозная незнаещите с някои елементарни неща за веществата които влиаят върху психиката не както докторите биха поискали!Тук ще говоря за Амфетамини,Екстази,Инхалан ти,Кокаин,Канабис(трева),ЛС ,Психо активни медикаменти,Хероин.
Ето и малко инфо
Амфетамини
Произход:Амфитамините са синтезирани през 20-те години на 20 век.В първите години на изпозване са предписвани при депресивни състояния и като средство за отслабване.
Начин на приемане:Най-често поглъщане като таблетки или капсули,пушене,примеси с тютюн или канабис,вдишване през тръбичка или навита на руло банкнота(приемат се и алернативи) и инжектиране.
Пряко въздействие:Превъзбуда с усещане за енергичност,самоувереност, прилив на сила(понякога увеличава мускулната сила няколко пъти но това е за кратко)бързина и точност на ума.
Преки физиологични и психични ефекти:
>Сухута в устата
>Разширени зеници
>Повишено кръвно налягане
>Ускорен пулс
>Повишена температура
>Учестено дишане
>Прилив на енергия
>Бърза и ясна мисъл,разговорливост,самоу вереност,издръжливост.
>Цялостно усещане за благополучие.
Рискове :!: Независимо от начина на приеманеефектът е мощен и настъпва бързо.Големите дози могат да предизвикат безпокойство,колебливост а понякога се стига и до параноя.Нарушенията в режима на сън и хранене,могат да понижът имунитета на организма
Продължителната употреба води до :!:
>Безсъние
>Загуба на апетит,гадене,повръщане и диарий
>Кожни обриви и инфекции
>Увреждане на мозъчни клетки
>Параноидно състояние,депресия,безпоко йство и тревожност
>Суицидни нагласи
>Психотични симптоми,които могат да прераснат в агресия.
>Халюцинации.
Други названия :arrow: Амфи,амфитеатър,амфекти,аф и спийд
типичната възраст на употреба е младежката(12-17).Често стремежът е да се повишът физическите,творчески и интелектуални постижения.Особено популярни са при продължителни купони,танципри интензивни периоди на работа и обучение.
Аз лично ви препоръчвам да не взимате такива медикаменти за да Издържите повече на някой купон.Защото съм виждал какво ства когато се смесят алкохол и подобни вещества>на следващият ден не е приятна гледка.
Екстази :!:
ПроизходТова е вещество разработено като средство за потискане на апетита.През 70-те и 80-те години на миналия век започва да се продава нелегално.През 1985 година е обявен за незаконно вещесво
Начин на приемане :arrow: Обикновено се поглъща под формата на таблетки или капсули.Рядко,ако е на прах,се смърка или инжектира :!:
Пряко въздействие
Усещане за спокойствие.Чувство за принадлежност към група.Много честно жоди до изблеци на ярост и силно настървение към околните
Преки физиологични и психични ефектиНезависимо от начина на приемане,ефектът е много силен и настъпва изключително бързо-около 5 минути след приемането(времето зависи от поддатливоста на имунната система)продължава от 5 до 8 часа,понякога и повече.Води до:
>Ускорен пулс
>Повишено кръвно налягане
>Гадене,загуба на апетит
>Повишена активност на нервната система
>Загуба на чувсвто за умора
>Възможно е потсикане на сексуалното желание(това е рядкост в повечето случаи е обратното,желанието за проникване става толкова огромно,че е възможно и стигане до крайни мерки).
>Приповдигнато настроение
При по-слаби организми въздейтвието е възможно да продължи и повече от 3 седмици :!:
Продължителната употреба води до :arrow: Психични затруднения-объркаване,депресия,наруша ване на съня,силна тревожност.
>Напрежение в мускулите
>Халюцинации
въпреки че не се приема за наркотик,който формира физическа зависимост,някои нови изследваний сочат,че екстази уврежда черния дроб и мозъчните клетки.Употребата му води до остри халюцинации.

LSD
04-25-2005, 07:45
Zashto ne si si dovurshil temata interesna e puk i MNOGO HORA NE SA NAQSNO ZA KAKVO STAVA VUPROS(strani4nite efekti i t.n..)

GaDina`
04-25-2005, 19:02
Narkoticite sa super SUX ....AMA SUPER SUX...Ako nqkoi moi priqtel stane Narkoman as obe6taam 4e she go zastrelqm pred maika mu i ba6ta mu boli ma k*** s izvineniq.. !

h0Le
04-28-2005, 06:48
sled narkoticite si DEAD MAN tai4e tva e mn tapa rabota .....

bulgarche
04-28-2005, 07:28
Как оже да има толкова много бажни теми на [B]aneD ? Браво..ако имам въпроси, май най-добре на ЛС, щото гледам помагаш доста :) {}{}{}

BaT_GirL
04-30-2005, 19:37
A nE miSlitE lI 4e TezI nE6Ta DecAta MeJdu 10-14 nE trQbVA dA gI zNAqT i Ot u4iTEliTE sI?aZ mOgA dA se POhVaLq 4evSDqkA gODiNA v DaskaLO iMAmE sEmiNar zA nARkoTicIte,nO tUK nAMerIH inFormAcIq KoqTo PreDi nE ZnaEH...POlEZnO :D

e4o
05-05-2005, 19:33
ima o6te dosta ne6ta, koito trqbva da budat vklu4eni v tazi tema, ti si pisal samo za amfetaminite i extazy, a kolko o6te narkoti4ni ve6testva ima samo :roll:

tedo_davis
05-10-2005, 05:13
да но тревата си е хубаво нещо даже почвам да си отглеждам растение удомаti pyk shte kajesh!!!JOINT SUX!

FreeDumb
05-11-2005, 17:28
Естествено има още много но засега имаме едно добро начало :) надявам се да четете...ако не то това си е за вас....

06-15-2005, 20:17
Ето ви малко за амфетамините от друг аспект(всъщносъ то е същото но е с малко по различни думи)


По въздействието си върху човека тези синтетчни продукти в много отношения наподобяват произвеждания от организма адреналин. Ускоряват дишането и сърдечния ритъм, повишават тонуса и настроението, маскират умората, създават, макар и привидно, усещане за благополучие. Хората ги гълтат за какво ли не: срещу заспиване, при тежък умствен и физически труд, за остслабване, за повичаване на половата активност, за подобряване на спортните постижения (допинг). Всичко това крие сериозен риск за развиване на психичната зависимост

С прекратяване употребата на тези наркотици настъпва период на депресия, консуматора се чувства силно изтощен. Така три четири часа форсираната бодрост могат да му костват два дни възстановяване

По принцип анфетамините не предизвикват физическа зависимост, но развиват изключителен толеранс. Докато терапевтичните им дози са в порядъка 5-15 милиграма, някой доста напреднал наркоман може да стигне и до 700-1200милиграма. За щастие отравянията с анфетамини са изключително редки, но натоварванията с големи количества от тях могат да се окажат фатални при наличие на сърдечно съдово заболяване

Високите дози, особено ако се приемат инжекционно в продължение на няколко дни, са в състояние да причинят дори халюцинации. Силната злоупотреба с тези препарати понякога е причина за агресивно и опасно антисоциално поведение на консумиращите ги

Амфетаминът (бензедрин, фенамин, актедрон, векамин) е главният представител на тази група стимуланти. Оказва се, че по-активен е неговият оптичен изомер, наречен декседрин

Често употребявани негови производни са :
метиламфетамин (метедрин, первитин),
фенметризан (прелудин, седафамен) и по-слабия метилфенидат (риталин),
Има и един представител - МDMA (метилендиоксиметиламфета ин), наречено образно "Екстази". В нормални дози той действа подобно на LSD, но без да причинява халюцинации. Приет в по-високи дози, "Екстази" наподобява амфетамините. Предлага се нелегално най-често в дискотеките
Скандално популярен в България стана друг представител на този род стимуланти - каптагон (фенетилин)

Рязкото намаляване на регламентираното производство на амфетамини в развитите страни доведе до създаването на множество специализирани нелегални лаборатории за синтез на тези препарати

unhappy
06-19-2005, 18:48
cocaine може би ако взимаш рядко няма лошо,но да ти кажа познавам много хора,които се друсат редовно и са много зле и малко,които го правят рядко.Лошото е ,че няма гаранция,че ако почнеш рядко,няма да го правиш всекидневно,а според мен е трудно да поддържаш достатъчно дълъг интервал от време,особено ако в компанията ти се взима редовно.
Аз съм против твърдите наркотици.

08-08-2005, 21:36
cocaine може би ако взимаш рядко няма лошо,но да ти кажа познавам много хора,които се друсат редовно и са много зле и малко,които го правят рядко.Лошото е ,че няма гаранция,че ако почнеш рядко,няма да го правиш всекидневно,а според мен е трудно да поддържаш достатъчно дълъг интервал от време,особено ако в компанията ти се взима редовно.
Аз съм против твърдите наркотици.
Май това е единственият прав човек тук ;)
Хах [B]aneD може би си и няма на идея за какво си пише, а може би и е пействал отнякъде а?! Хаха мн сте ми смешни някви такива. "Непорочните" неопитали и говорят...абе ей мом4е къде се намираш хах.
Само мога да кажа, 4е съм много против тревата и твърдите наркотици. Всъщност съм против почти за всички наркотии, но все пак важното е да си онлайн - ако ме разбирате ;)

AmFeTcho
08-11-2005, 21:53
a we e pi4ove az sum probval X Tazi Amfetamini i treva v momenta pu6a treva i drusam amfeti X po rqdko trevata e po qka ot amfetite si4ko e za razli4ni slu4ei amfeti za buden cela no6t kuponi silna muzika i tn trevata e dosta vesela Heroin sux amfetamini dosta drusam oshte ne sum culabiral !

AmFeTcho
08-12-2005, 08:25
po princip az sum probval si4ki vidove narkotici ima i gadni ima i HuBaVi :}

AmFeTcho
08-13-2005, 07:43
[B]laneD
li si kuv si da ti kaja nqkoi ne6ta ne su verni opotrebqvam afmeti ot 5 gudinii smurkam minimun po 5 ca kato nema pari pu6a i joint i X-tazi zimam i nqmam nikakvi halucinacii e za besunie da i zaa glad 4e neam neam ama ne sum haluckal osven ot gubi i ot lsd ;]}}}

eXoti4nia
08-13-2005, 17:50
Всички наркотици suxxx тва е :roll:

Don_GoTTi
08-13-2005, 18:03
Всички наркотици suxxx тва е :roll:
Правилно Супер Лайна са тва

natural
08-27-2005, 21:21
ako nqkoi se interesuva ot psychedelic trance ili puk iska da razbere pove4ko za "gadnite" narkotici,moje da poseti tozi sait: http://ouim.org/organic.php?start=10,a ako razbirate dobre angliiski, moje da doide tuk: http://www.erowid.org/. I v 2ta saita ima adski polezna informaciq za vsi4ko.Prosto trqbva da namerite vreme da poogledate vsi4ko kakto trqbva i sled tova da kazvate; "mi te narkoticite sa basi gadnite... i t.n." .Po princip i az ne sym privyrjeni4ka na "tvyrdite" narkotici, no kakvo e na party bez bqlo(amfeta) ili bonbon(extazy)?!!No tva si e izcqlo va6 izbor...Samo iskam da vi kaja 4e 6tom sobstveniqt ni mozyk proizvejda(ili po-to4no jlezite tam) amfetamina GEA, qvno ne e tolkova stra6no...

Neizvesten
08-28-2005, 17:09
Maikooo tva narkoticite qkooo sux ne mi e nujna polezna informacia za da go znam v dne6no vreme ne6tata sa taka 4e vsi4ko moje da razbere6 bez da 4ete6 probval sum travka(ot ruski axxaxa deba i ruskinite dolni)treva da kajem i ne me kefi a za tvurdoto ne6ta i da govorq nema i da go proam 6toto vijdam kvo stava zaradi fakanite narkotici zagubih nai dobria si priatel kvo pove4e da vi kaja za narkoticite

julay-na novo
08-28-2005, 19:38
mnogo zavisimi ot drogata smiatat tova za ne6to vazvi6eno i za re6enie na problemite koito imat novsa6tnost te zatavat o6te pove4e v kalta i se umotavat o6te i o6teee.....

natural
08-29-2005, 12:38
mnogo zavisimi ot drogata smiatat tova za ne6to vazvi6eno i za re6enie na problemite koito imat novsa6tnost te zatavat o6te pove4e v kalta i se umotavat o6te i o6teee.....

Momi4e, kakvo razbira6 pod zavisimi? Fizi4eska zavisimost ima samo kym heroina. Kym amfetite, bonbonite, dori LSD i gybi, nqma nito psihi4na nito fizi4eska zavisimost. Si4ko si zavisi ot teb, iska6 ili ne - ti si re6ava6. A za heroina - ne iskam d govorim. Kym nego posqgat hora, koito ne znaqt kak da jiveqt...Iskam da vi kaja, 4e nqma ni6to lo6o ako primerno otiva6 na party(ob6to vzeto tuk stava vyprs za horata, koito hodqt na house i trance partita)i cykne6 edin "superman"(bonbon), za6toto bez takova ne6to posmyrtno ne bi izkaral do sutrinta...Prosto na takiva mesta, kato Maniq, Plazma i dr. ne se hodi svejar...tva e moito mnenie...i to ne za6toto taka e "po-qko", a za6toto samiqt ti se 4uvstva6 s pove4e power i izjivqvaneto 6te e takova, koeto vinagi 6te go pomni6, a v kraina smetka za kakvo jiveem? Za da mojem kato ostareem, da imame spomeni, s koito da jiveem...

guestuser
08-29-2005, 20:43
Znachi, pyrwo se izwinqwam, che pisha kato guest, no me murzeshe da se reg-wam;p.Pyrvo, Baned, priqteliu, ocelil si mnogo neshta, no i mnogo si oburkal, weroyatno nekompetentnostta ti e porodena ot neopitnostta ti, za koeto te i pozdrawqwam:).Taka, nachi pyrvo x-a ne te hwashta mulnienosno(5-10 mins, kakto si posochil), a ima zabawen effect ot okolo chas, tuy kato se razgrajda bawnichko w organizma ti, zatowa ne e offerta da wzemesh bonbon sled kato si pil, mnogo losha reakciika se poluchawa:).Otdelno, ne ti preebawa mnogo mozuchnite kletki, a edin specifichen hormon narechen serotonin, koito wliyae warhu adekwatnata mozuchna deynost(razlichnhi neshta sa), no namalqwa silno efektiwnostta mu samo ako se izpozlwat redowno.Ne se opitwam da zashitawam upotrebawa na narkotichni substancii, a prosto korigiram:).Kolkoto do amfetaminite - tqhnata osnowna sustawka principno e kato tazi na extazy - MDMA, ili prosac, no za wtoroto ne sum sure.Nacelil si efektite im s malki nesuotwetstwiq.Znachi, ot otdelniya chowek i ot towa kolko chesto konsumira zavisi dali shte ima losh after na sledwashtiya den(psihika;)), a deystwitelno stimulirat pametta i to ne momentno, a trayno(uchil sum s amfetamini, ot sobstwen opit zaqwqwam towa).Iii gramajite - posochil si malko nerealni cifri.Nachi, edna desetka amphe - 0.250 grama, koli4estwoto dostatachno za dwama choweka za edna nosht, bez da predruswat(sushto, experience tells;p).

09-03-2005, 01:25
Чудно ми е какво ще изръсите за t3h w33d? :) Аз съм твърдо против синтетичните наркотици и твърдо за натуралните :)

WILD__BOY
09-03-2005, 06:28
аве хора ... ако искате профилактика от наркотици прапрашаите ми бадещитете наркоманчета да им покажа как живеят такижа отрепки ж моя квартал ... парво ги изритват от кащи, после почват да крадат на опразия, след тва почват и да ги хващат и да праявят мазала. Живота ти става ад ... само заради оня тъп купон на които онова алчно копеле ти каза че е супер яко ... просто се пазете ве ... защото кажеш ли си веднъж "Само този път" и вече си зависим !
а за леките наркотици ... за съжаление ги почват мноо от малки - от кам стресиращите 12 години деца пушат тревица ... това е покартително засщото още не знаят нисщо за нея а и опрделено са прекалено малки да си слагат сами юздите !
та за тва си намерете друго занимание което да ви весели, а и разбира се подбираите компанииите си

П.П. Тва ви го казва човек които живее в гетото... виждал сам ги колабирали в градинки и пред входове, в училища и къде ли не ...

natural
09-05-2005, 13:06
Чудно ми е какво ще изръсите за t3h w33d? :) Аз съм твърдо против синтетичните наркотици и твърдо за натуралните :)

Много добре казано!!!И аз съм на това мнение, само че съм и на идеята, че всичко трябва да се опита(под това няма предвид хероин и др. самоубийствени субстанции).

Toi
09-13-2005, 20:40
dam.. nekoi hora sa pisali dosta prostotii tuka.(ne verni)..amfetemin.. hm.. nema zavisimost.. i nekoi go kaza mn to4no 4e si4ko si zavisi ot 4oveka...
probval sum amfeta i kvo... mislite 4e drusam seki den ili prez den... jestoko se lujete.. i za bombonkite moga da kaja sushtoto...
Aide v Plazma narodeeee!

marusha
09-14-2005, 09:30
dam.. nekoi hora sa pisali dosta prostotii tuka.(ne verni)..amfetemin.. hm.. nema zavisimost.. i nekoi go kaza mn to4no 4e si4ko si zavisi ot 4oveka...
probval sum amfeta i kvo... mislite 4e drusam seki den ili prez den... jestoko se lujete.. i za bombonkite moga da kaja sushtoto...
Aide v Plazma narodeeee!
evalata bate kefish me :wink:

AmFeTcho
09-16-2005, 20:45
a we pi4ove Amfetite ne moje se pristrasti6 po nikavn na4in po princip e hubavo da fukate samo pri partita ama ve4e ne e taka az po princip fukam i kogato prava no6na 6oto sum sviknal ve4e s tva i ne sum kato tuko 6to deto probvat taka da vilneq trqbva mi pove4e da vilneq no amfetite bombonkite opredelono sa po qki za parti :}

09-18-2005, 11:21
marusha mi to si e to4no taka..

lp_krasi
09-21-2005, 08:37
браво :!: радвам се че, за разлика от даскалите тези които трябва да дават инфо, някой се е сетил. възхищавам се на тези хора. :oops:

shitshit
09-30-2005, 23:33
aaaaaabe ae stiga be ... kato ne znaete i ne ste kompetentni ... iam predvid ... ne che podtikvam nqkogo da probva nqkakuv vid narkotici ... ama are stiga be ... tfa deto go pishe v knijkite che ekstazito te durji 3 sedmici i che kato se napusish pochvash da povrushtash i imash abstinenciq ... ae stiga be ... kade jiveete hora ... normalno e da otidesh na party i da izqdesh edno ekstazi i cqla vecher da se chustvash nai shsastliviq chovek na zemata ... stiga sa .... si govorime obshti prikazki ... :shock:

ГАНДЖА
10-06-2005, 14:38
dam.. nekoi hora sa pisali dosta prostotii tuka.(ne verni)..amfetemin.. hm.. nema zavisimost.. i nekoi go kaza mn to4no 4e si4ko si zavisi ot 4oveka...
probval sum amfeta i kvo... mislite 4e drusam seki den ili prez den... jestoko se lujete.. i za bombonkite moga da kaja sushtoto...
Aide v Plazma narodeeee!
evalata bate kefish me :wink:
ТИЯ ДВАМАТА ПИЧОВЕ МНОООО МЕ КЕФАТ...НАН-ВЕЧЕ МАРУСХА...БРАО МАЦКА САМО ТАКА....
НА ВСИЧКИ ПУБЕРИ ДЕТО САМО ГОВОРАТ,А НИЩО НЕ ЗНАЯТ МОГА ДА ИМ КАЖА САМО-МРЕТЕ!!! :twisted:

10-23-2005, 11:18
tvurdo ne na lekite narkotici!!!!!!!!!!!!!!!
Za6to toq i onq re6avat 4e sa golemi pi4ove kat
se napu6at s joint.To prosto e golema prostotiq!
:? prosto ne e hubavo be hora!Vsqko psihotropno
v-vo e opasno i podtikva kum drugi posledici
koito 4esto se use6tat po-kusno i tezi koito
sa minali putq go znaqt dobre.

10-23-2005, 11:22
3 PRI4INI DA KAJE6 NE NA DROGATA:
Narkoticite te pravqt bezvolen.
Narkoticite ti suzdavat fal6ivo 4uvstvo za 6tastie.
Narkoticite razvalqt priqtelstva i podtikvat kum nasilie.
Nikoga ve4e 4ove4e
Izpoved na edin ne6tasnik

dataworm
10-23-2005, 11:28
Eto 4e az sum trevoman ma to vsi4ki v kompaniata takiva Go6o grebloto , s grebcite ,Pe6o grebloto,
Ico vinta,Motora ,Petjo okoto brat muu si4ki 8) :idea: :arrow: :? :shock: :(

marusha
10-23-2005, 12:12
tvurdo ne na lekite narkotici!!!!!!!!!!!!!!!
Za6to toq i onq re6avat 4e sa golemi pi4ove kat
se napu6at s joint.To prosto e golema prostotiq!
:? prosto ne e hubavo be hora!Vsqko psihotropno
v-vo e opasno i podtikva kum drugi posledici
koito 4esto se use6tat po-kusno i tezi koito
sa minali putq go znaqt dobre.az puk moga da ti kaja 4e pusha ne za da se pravia na nikfa deto ne sum,a prosto zashtoto mi e iako...nz 4uvstfam se dobre,gotino mi e da se napusha s priateli da sedna i da si zaciklia s edna biri4ka v ruka... 8) prosto se 4ufstfam dobre

LifeStyles
10-23-2005, 17:10
uha picha e mnogo naqsno zashtoto sam gi izpolzva i znae vyzdeistvieto a inache sa priqno neshto nama spor

10-24-2005, 17:34
VSI4KO E SAMOUBIISTVO!

LifeStyles
10-25-2005, 18:21
ne e vqrno nachin na jivot

RnB_forever_f
10-28-2005, 19:35
а...съ6то да добавя 4е наркомани стават и деца които не полу4ават достатъ4но внимание от родителите си!
:!:
аз не знам какъв е смисъла да взима6 или продава6 наркотици след акто резулататите от това са:

наркоманите-рано или късно хвърлят топа :arrow:
дилърите-в пандиза :!:

Варненец на 19 г.
10-30-2005, 00:38
Всеки уважаващ се мъж трябва да е преди всичко и един ИСТИНСКИ НАРКОМАН!!!Не нищете проблема...кой защо почвал,как да спре...дивотийки...Ами се хващайте сериозно за спринцовките и почвайте направо и смело с яките дози!!!НЕ НА СПОРТА,ДА НА ДРОГАТА!!!

Foxi_v6
10-31-2005, 21:29
posledicata ot tqx znaesh li kva e 4e vmesto da umresh na 67 shte imresh sled 6 ili 7 godini she gledash zdraveca ot kam korenite

`{`{KiSs`u{-{@}`}`}
11-01-2005, 08:00
Narkoticite sa super SUX ....AMA SUPER SUX...Ako nqkoi moi priqtel stane Narkoman as obe6taam 4e she go zastrelqm pred maika mu i ba6ta mu boli ma k*** s izvineniq.. !

S8K
11-07-2005, 14:07
Narkoticite sa super SUX ....AMA SUPER SUX...Ako nqkoi moi priqtel stane Narkoman as obe6taam 4e she go zastrelqm pred maika mu i ba6ta mu boli ma k*** s izvineniq.. !
pi4 samo edno 6e ti kaja...parvo opitai posle govori,ako ne! ZATVARAI SI UTATA :evil:

worthy
11-09-2005, 09:54
vseki sam izbira i nqma smisal ot nravou4eniq,no edin pat po4ne6 li nqma spirane

Gabka_f^
11-14-2005, 21:55
Екстази
ПроизходТова е вещество разработено като средство за потискане на апетита.През 70-те и 80-те години на миналия век започва да се продава нелегално.През 1985 година е обявен за незаконно вещесво
Начин на приемане Обикновено се поглъща под формата на таблетки или капсули.Рядко,ако е на прах,се смърка или инжектира
Пряко въздействие
Усещане за спокойствие.Чувство за принадлежност към група.Много честно жоди до изблеци на ярост и силно настървение към околните
Преки физиологични и психични ефектиНезависимо от начина на приемане,ефектът е много силен и настъпва изключително бързо-около 5 минути след приемането(времето зависи от поддатливоста на имунната система)продължава от 5 до 8 часа,понякога и повече.Води
tova ne e vqrno!parvo efekta e sled 30 min nqkade nalis e pak hap4eto trqa se razgradi be malumen!extazy ne e izmsileno tai kakto si misli6..suzdadeno e slu4aino ot doctor Alexander Shulgin koito go e narekul"ni6to no prosto euforiq"extazy dava si4ko no spira da deistva pri 4esta upotreba:pne se vruzva6 ili ne6to takoz kakto pri obiknovenite amfeti a prosto spira da deistva!iz4erpa zapasi na serotonin v mozuka i stava6 bez nastroenie!ne pri4inqva nikvi takiva gluposti det pi6e6!pone si proverqvai infoto kakto praq az!extazy e nai savar6ennata droga na 20 vek-tova koeto ti stava e super 4isto i nepovtorimo!oba4e ako vzema6 tvarde 4esto i spira da deistva 6otot izrazhodva si4kiq serotonin v mozuka a ne 6toto se vruzva6!pri extazy nqma fizi4eska zavisimost!!!!!razpraqi na baba mi tiq gluposti!

Gabka_f^
11-14-2005, 21:58
Има и един представител - МDMA (метилендиоксиметиламфета ин), наречено образно "Екстази". В нормални дози той действа подобно на LSD, но без да причинява халюцинации. Приет в по-високи дози, "Екстази" наподобява амфетамините. Предлага се нелегално най-често в дискотеките
Скандално популярен в България стана друг представител на този род стимуланти - каптагон (фенетилин)


tyi be6e ve4e varhut!nai gholqmata glupost koqto sum 4uvala!LSD E PSIHEDELIK MOI 4OVEK sledovatelno deistva na mozuka !4atka6 li ili da ti obesnqvam kato na malumnik!kaptagona e prost vid amfetamin da taka e!lsd deistva na sasem dr centrove na mozuka i nqma ni6to ama ni6to ob6to s MDMA i s enau4i malko na himiq ne se pi6e tai a Metilen dioksi metamfetamin pff idioti kolkoto iska6!

Gabka_f^
11-14-2005, 22:01
tez laina det gi obesnqvate varete se gramnete po dobre!narkoticite ne promenqt 4oveka!osven tyi kak moje da govori6 za joint kato ne si pu6ila nikoga!prosto seki sam oipredelq kak da si postroi jivota!seki e razli4en i ne moje6 nito ti nito nqkoi dr da kazva ko da prai daden 4ovek!nqma vlast prosto!super ste typi si4ktie tyka nqkvi zadrustenqci deto izob6to ne 4etet i ne se obraozvat!i tai tai sedite po cql pred kompa 4etete malko pone ko si 4e6ete ezicite!pff molq moderatora da zatvori temata 6otot e glupava!pls peace!

marusha
11-18-2005, 16:05
hahahahah verno li be gabke mersi 4e mi razkaza koe kfo e 4e ne znaeh....hihih

S8K
11-26-2005, 07:54
поредната повтаряша се тема,не ви ли писна бе хора?Едно и също пускате... :twisted:

dataworm
11-30-2005, 21:15
Damm,no taka ili ina4e nikoga nqma da probvam kakvito i da e!Zaklevam se!

Toi
02-24-2006, 17:47
Nikoga ne se zaklevai... i az se zaklevah,no brobvah... i mi grabna interesa.no tuka naitina ima hora koito izobshto ne trqq da pishat po taq tema..
shmatki kolkot iskash!! ](*,)