PDA

View Full Version : Moderated by ^npocTo^a3^f^: Третират ме като бебе



някойси
04-24-2005, 18:08
Имам си един единствен проблем!Това са майка ми и баща ми.На 16 съм а те ме третират като бебе!Никога не съм имал гадже заради тях!И как да имам?Всяка вечер трябва да се прибирам към 8:30-9 часа.Грубо казано като се стъмни.Ако не стане така ми се вдига луд скандал.Карат ме да се чувствам виновен без да имам вина.Ако ли не просто ме дразнят и не ги търпа да ми викат на главата за глупости.Целия тоя проблем прераства в куп други.Като малък прилчиах на идиот.Не ми вървеше с момичета.Несмеех да ги заговарям.Сега пък правя глупости.С други думи си избивам комплексите.Преди пушех,сега пък пия.И трева съм опитвал.Напивал съм се на треска.Но с наште никога не се говори за такива проблеми.Аз за тях съм винаги тяхното бебе.Немога да си облека хубавите дрехи за да не ги изцапам.Като тръгна да се бръсна майка ми си дава мнението без да я питам примерно вика "не ми се видя много брадясал".Баща ми днес каза.Неможе ли по-късно да се обръснеш?Казах що?Банята ли ти трябва?Ти ли ще се бръснеш?Той каза не.Е питам тогава аз защо ми се меси в работите?С момиче не стигаме повече от приятели или флирт за една вечер.Защо?Ами като нямаш пари,като вечерния час ти е няма и 9 часа какво може да направиш?
Мразят също така всичките ми приятели.За всеки казват по нещо лошо.Постоянно ми натякват че от тях нищо не става че ще продават на пазара един ден.За други пък че били криминални типове.
В крайна сметка си оправих външния вид,държанието сред хората и съм си един нормален даже симпатичен близо 17 годишен младеж.Обаче тоя шибан проблем остава!Днес с баща пък се карахме за пари.Каза че няма да ми даде щот не уча.Теглих му една майна и му казах че не му искам парите.Постоянно има някви дребнави спорове в тва семейство.Примерно що кърпата в банята не е сменена,що съм си пуснал компа а не уча.Като ме няма повече от 3-4 часа и наште се панират и пак ми вдигат скандал.Квото и да направа съм виновен.
Те искат само да уча,уча,уча,да нямам приятели и да се прибирам в 8 часа.
Постоянно ме заплашват.Зимата като се стъмваше рано ми реват че съм ходел по тъмно.Казаха ми че няма да ми плащат фитнеса щот се прибирам "късно" от там.8:30 часа е късно така ли?
Като реша да отида да се пострижа майка ми ми мрънка.Не ми била дълга косата.Опитват се да ме прават на идиот от всякъде.И чесно да си кажа до към 14-15 успяваха и на човек не приличах.
Кажете ми как мога да се разбера с тях.Да разберат че съм голям и разумен човек.Омръзна ми от тоя комунистически консерватизъм!Хората на моята възрас запознават родителите си с поредното си гадже,говорят за алкохол секс и всичко нормално в живота а аз се права на 2 и полвина щот наште са тапанари.
Ае след всичкия тоя ад който съм преживял имам утехата че ми остават още 2 години и се махам.Но вече като зрял човек започвам да се съмнявам че е толквоа лесно да се откъснеш от такова влияние.В смисъл няма да имам дом и пари.Едва ще си плащам квартирата а ще трябва да уча и работя.Моля дайте ми съвет.Знам че вината е донякъде моя,но те трябва да направят първите стъпки все пак.Щом те не го правят аз ще го направя!Дайте ми съвети моля

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

04-24-2005, 18:17
Имам си един единствен проблем!Това са майка ми и баща ми.На 16 съм а те ме третират като бебе!Никога не съм имал гадже заради тях!И как да имам?Всяка вечер трябва да се прибирам към 8:30-9 часа.Грубо казано като се стъмни.Ако не стане така ми се вдига луд скандал.Карат ме да се чувствам виновен без да имам вина.Ако ли не просто ме дразнят и не ги търпа да ми викат на главата за глупости.Целия тоя проблем прераства в куп други.Като малък прилчиах на идиот.Не ми вървеше с момичета.Несмеех да ги заговарям.Сега пък правя глупости.С други думи си избивам комплексите.Преди пушех,сега пък пия.И трева съм опитвал.Напивал съм се на треска.Но с наште никога не се говори за такива проблеми.Аз за тях съм винаги тяхното бебе.Немога да си облека хубавите дрехи за да не ги изцапам.Като тръгна да се бръсна майка ми си дава мнението без да я питам примерно вика "не ми се видя много брадясал".Баща ми днес каза.Неможе ли по-късно да се обръснеш?Казах що?Банята ли ти трябва?Ти ли ще се бръснеш?Той каза не.Е питам тогава аз защо ми се меси в работите?С момиче не стигаме повече от приятели или флирт за една вечер.Защо?Ами като нямаш пари,като вечерния час ти е няма и 9 часа какво може да направиш?
Мразят също така всичките ми приятели.За всеки казват по нещо лошо.Постоянно ми натякват че от тях нищо не става че ще продават на пазара един ден.За други пък че били криминални типове.
В крайна сметка си оправих външния вид,държанието сред хората и съм си един нормален даже симпатичен близо 17 годишен младеж.Обаче тоя шибан проблем остава!Днес с баща пък се карахме за пари.Каза че няма да ми даде щот не уча.Теглих му една майна и му казах че не му искам парите.Постоянно има някви дребнави спорове в тва семейство.Примерно що кърпата в банята не е сменена,що съм си пуснал компа а не уча.Като ме няма повече от 3-4 часа и наште се панират и пак ми вдигат скандал.Квото и да направа съм виновен.
Те искат само да уча,уча,уча,да нямам приятели и да се прибирам в 8 часа.
Постоянно ме заплашват.Зимата като се стъмваше рано ми реват че съм ходел по тъмно.Казаха ми че няма да ми плащат фитнеса щот се прибирам "късно" от там.8:30 часа е късно така ли?
Като реша да отида да се пострижа майка ми ми мрънка.Не ми била дълга косата.Опитват се да ме прават на идиот от всякъде.И чесно да си кажа до към 14-15 успяваха и на човек не приличах.
Кажете ми как мога да се разбера с тях.Да разберат че съм голям и разумен човек.Омръзна ми от тоя комунистически консерватизъм!Хората на моята възрас запознават родителите си с поредното си гадже,говорят за алкохол секс и всичко нормално в живота а аз се права на 2 и полвина щот наште са тапанари.
Ае след всичкия тоя ад който съм преживял имам утехата че ми остават още 2 години и се махам.Но вече като зрял човек започвам да се съмнявам че е толквоа лесно да се откъснеш от такова влияние.В смисъл няма да имам дом и пари.Едва ще си плащам квартирата а ще трябва да уча и работя.Моля дайте ми съвет.Знам че вината е донякъде моя,но те трябва да направят първите стъпки все пак.Щом те не го правят аз ще го направя!Дайте ми съвети моля

п.пПо дискотеки също не ходя!
По дечкотеки рядко и то без да знаят!А там всички почти са по малки от мен и е от 6 до 9!По барове също не им казвам като ходя.Като ходя по кръчми с приятели давам тъпи обяснения.Гледам и да не мириша на алкохол и цигари.Алкохолизирах се от тоя ад!А напоследък съм толкова смазан че не ми се яде,пие,нищо не ми се прави.На моменти се чуда защо съм жив.Завиждам на повечето мои връстници и приятели.
Мислех да си купя мотор.Наште са против.Представяте ли си?С моите пари,изкарани от мен да ми казват какво да правя?Засега е на тяхната но като събера още пари не се знае дали няма да си купя.
Крия си ланеца и гривната от баща ми щот когато в 7 клас го питах да си купя той каза не ще приличах на педерас.Купих си най-тлъстия ланец и си го носа и до днес а го крия все още.Спирам дотук че ме е срам да говора.Наистина се надявам да ми помогнете и да ме разберете.Писна ми от критики само!

techCandy
04-24-2005, 18:21
Sorry, aма ваще верно са пълни идиоти
поне да беше момиче да беше оправдан тоя вечерен час. Аз искам да ти задам следния въпрос, ти защо ги слушаш. Прибери се някоя вечер към 11, когато ваще почнат да ти изтерясват къде си бил, кажи на вънка, нека викат колкото искат, гледай в някоя стена безизразно и въобще не ги слушай кво говорят. Само че ти трябва и известна независимист, аз ти препоръчвам да си намериш някаква работа, каквато и да е. Като си намериш и като опчнеш им съобщи че имаш работа. Така няма да те заплашват с пари, и общо взето нищо не могат да ти направят....Какво ше те изхвърлят ли? Мноол се съмнявал, просто ги научи да играят по твойте правила, а не ти по тяхните. Така си ги научил, така са свикнали. Време е да ги превъзпиташ. Можеш да пробваш и да говориш с тях разбира се но предчувствам че нищо няма да излезне....
айде успех :)
п.п. по товя п.п., що им се връзваш ти си луд, тия пари са твой, ти си ги искарал, и ако искаш ще си бършеш ГЗ с тях...ц ц как може такова нещо, кажи им го тва, наистина мноол си позволяват

някойси
04-24-2005, 18:26
Бе да бе човек идоти са няма кво да се извиняваш!
Аз съм мъж 2 на 2 мангалите ме заобикалят от далече като ме видат.Връзкар съм кат му викат сега лапетата.И верно си се чуда що ги търпа.Ама аз ако не се прибера до 9 знаеш как ще звъни телефона като ненормален?Парите ебал съм им майката.Има си начини за намирането им.Работа немоа сега да почна щот още уча и искам все пак добро образование.
Искам някакво по фино решение.

techCandy
04-24-2005, 18:43
ми....телефона ше си го оставиш във вас
не знам даже за кво го мъкнеш като съм сигурна че ваще само ти звънят и за тва са ти га взели....По- фино решение....ми не знам....начи тряя да се опиташ да говориш с тях, и тогава ако не стане, ше мислиш за друг план на действие. Но все пак както бях казала по-горе, време е да ги превъзпиташ.

04-24-2005, 18:54
ми....телефона ше си го оставиш във вас
не знам даже за кво го мъкнеш като съм сигурна че ваще само ти звънят и за тва са ти га взели....По- фино решение....ми не знам....начи тряя да се опиташ да говориш с тях, и тогава ако не стане, ше мислиш за друг план на действие. Но все пак както бях казала по-горе, време е да ги превъзпиташ.

мне за телефона грешиш.Изобщо не ми зънят.Скръндзи са :)
Но много хора ме търсят и не мога без него.Благодаря за съветите!
А аз съм опитвал да говора с тях ама те не поддават.Май ще трябва да ме заварят гол с момиче унас че да разберат.

Bimper-ska
04-24-2005, 19:15
Napravo te sujalqvam. Ei takiva roditeli razvalqt horata. E pone vakanciite ne te li puskat do kogato si iska6? Nali si ve4e na 17, a si i mom4e. Ave ne im se davai, uporitostta e vajna. Vse pak kapkata voda e po-silna ot granitnata skala, nali znae6.

някойси
04-29-2005, 10:21
Очаквах съвети и помощ а не празни приказки и съжаление :x

Cyberdyne_101
04-29-2005, 13:20
Очаквах съвети и помощ а не празни приказки и съжаление :x
Е, добре какво искаш да чуеш :?: :twisted: пич напуши са, напий са, рАзкъсай си ризата, изрисувай се целия, тегли ена българска на майка си, опаткай дъртия, потроши всичко у вас, избягай, живей в кашон от "Перла 04 вариант"..... Какъв съвет точно искаш :?: :D За каква помощ говориш :?: Ако искаш, паля Москвето, идвам прас- прас ваще у багажника и към гората на наше село.... :D И вече нямаш грижи :D Kато искаш нещо:arrow: вземи си го :!: 8) (ако ме разбираш :idea: :twisted: :D )

CRaZy_IKT
05-05-2005, 21:08
Preeban si brato otvsqkyde...Sedni i pogovori s tiq roditeli obqsni im kak stoqt neshtata-kvo e tva-te i pod venchiloto li 6te te gledat s lupa

Sk8er4o
05-05-2005, 21:55
Направи като мен-убий ги с брадва.
Не бе, ебавам се, после нема да моеш да излезеш от вас щото на джамовете ще има решетки...ще си имаш гаджета, но проблема е, че те ще искат ти да си жената, ще пушиш по 3 кутии Арда без филтър...не е живот.
-
Предлагам да им каеш, че ако продължат така ще почнеш да се боцкаш, ще се пропиеш и ще станеш мазен гей. Кажи им, че не е нормално или напрао им покажи т'ва тук да видят кво мислят хората за тях. покажи им няколко форума да видят за к'во стаа дума и ше видиш как ше се почувстват.............длъжни да те пребият и да ти вземат ланеца за който не знаят...ама...бе опитай :wink:
-
Ако не стане купи си брадва или сатър и...Ардата не била чак толкова лоша...а и щом викаш, че си 2 на 2 начи може да не си нечия жена... :D :P

Петьо
05-12-2005, 21:38
Просто... не мога да повярвам. Изглежда наистина има такива родители. Това не съм го вярвал...
Ужасно много искам да ти помогна... но... не знам как.Просто... не зная как може да ти помогна. Скоро ще станеш на 18, ще бъдеш пълнолетен... може би тогава ще успееш с полиция и съд да се отървеш от тях. И да водиш свободен живот... но не знам.
повече не мога да се сетя какъв съвет да ти дам[/i]

05-12-2005, 23:20
Абе познато ми звучи, до известна степен и моите родители бяха много протективни, ана НЕ ЧАК ТОЛКОВА :D . И мене не ме пускаха по дискотеки ама като станах на към 16 вече не можеха да ме спрат по никакъв начин, станах настоятелен и ме пуснаха. Записах карате и фитнес и после станах по огромен от баща ми и майка ми взети заедно и нещо спряха да се тревожат за мен 8) , и вече мога да си изляза и да се прибера два дни по късно без да им звъня. Ама при тебе е страшно, трябва да им докажеш че си маж а не некой сополанко. Скарай им се, покажи им че са ужасни родители, ама не директно - поговори с тях така че те сами да се досетят кво прават.

mell-mell
05-14-2005, 09:15
еми... като не искаш съжаления..-няма. и при тая ситуация сичко си зависи изцяло от теб. като се замислиш ваште няма вече с какво да те заплашват. все пак всичко, с което могат да тев накажат го правят тъй или иначе. вземи и ти малко им се опълчи. видчло се е, че с добро няма да стане. пък и може някой път малко да ги стреснеш... да не се прибереш във вас 2-3 дни. пък ако толкова време не можеш да си намериш къде да спиш.. то при тия родители и 1 вечер им стига да се паникьосат. донеси им от даскало н1колко двойки.. запали една цигара пред тях. покажи им, че вече по никакъв начин не ти влияят, щото не си им "малкото бебче". избягвай да говориш с тях...просто се дръж като пораснал човек, който вече няма нужда от тях.

пипс
05-14-2005, 09:42
виж кво сега те че те третират като бебе това е ясно,но прибери се някоя вечер доста късничко вдигни им някой скандал и им покажи че вече ти избираш,а не те!!!!!!!!!! :wink:

05-14-2005, 10:50
виж кво сега те че те третират като бебе това е ясно,но прибери се някоя вечер доста късничко вдигни им някой скандал и им покажи че вече ти избираш,а не те!!!!!!!!!! :wink:
Грешен подход :wink: не е тва начина.

някойси
05-16-2005, 10:24
благодаря за съветите.И аз осъзнах че няма с кво да ме накажат повече и го ударих на живот.Правя общо взето тва което си искам а скандали просто няма нужда да вдигам.За неразбралите аз съм на 16 и ще правя 17 но както и да е.Абе още малко и сичко ша е точно.
няма да се расърдя и повечко да напишете по темата тъй като някои неща ми помогнаха.

само съжалявам защо ми се случиха такива скапани родители с които не се говори а искат само подчинение и живота им е изграден от тъпи комунистически клишета на които се подчиняват.питам се дали изобщо ще осъзнаят грешката си някога или те винаги ще са правите.дали ако ме тикнат в пандиза ще ме разберат и ще се почувстват виновни ли пак аз ще съм лошия.но да го погледнем от добрата страна-разбрах какъв родител не трябва да съм!

някойси
05-21-2005, 11:34
снощи се прибрах пиян на треска.Беше 9:30.Никой нищо не ми каза за алкохола,може дори да не забелязаха.Но както винаги ми ревнаха на главата че се прибирам късно и какво съм правил досега.Наплюсках се като свиня докато ми четяха конско,легнах си и заспах.
Докога ще продължава това?Снощи обаче ми се стори че най-накрая се разбрахме и ще се прибирам когато си искам.Кажете какво да направя оттук нататък?

armani169
08-18-2007, 21:39
Ми докажи им , че не си бебе ! :wink:

аниту
08-19-2007, 10:57
пич,кефи ме,че си направил най-важното: първата стъпка
направиш ли я..няма значение как ще се държиш след тва.важното е,че са разбрали на колко години си и какво искаш ти
най-добрият начин наистина е да не им кажеш нито дума в продължение на поне 2-3 седмици
със скандали нищо няа да постигнеш - само ще си намерят причина да те лишат от още нещо
хаха,точно като четох историята ти слушах песента на Nas - I can
припева е такъв :
I know I can
Be what I wanna be
If I work hard at it
I'll be where I wanna be

май песента е правена за теб,а? :wink: :lol:
не,наистина - просто не им говори за известно време,прибери се в 11.30,наяж се,кажи им "лека нощ - до утре по същото време" и си заспи с "чиста съвест" :lol:
казвам ти го от личен опит
при мен стана,тъй че... пробвай и ти
ама не мисля и че тук е удачна репликата "квото и да правят - те са ти родители,мислят ти най-доброто - не се ядосвай"
напротив,напук някой ден им кажи,че съжаляваш,че те са ти родители и (ако имаш смелост като моята да го кажеш) кажи,че не заслужават да живеят и да се срещат с хора - те са причина някой ден ти да си избиеш комплексите и да почнеш да правиш глупости
(отново горното е от личен опит - майка ми и аз сме скорпиони и като се скараме...представи си кво става.верно,че съм на 14,но съм супер независима и инат,но само като си покажеш ината и независимостта можеш да си наложиш твоето)
друго...няма май
казах вече,направил си първата крачка.ся само покажи малко инат и независимост

swords1010
08-19-2007, 12:14
Смятам, че имаш нужда от един добър и дълъг разговор с родителите си, събери ги един път кажи им всичко което каза на нас кажи им как те карат да се чувстваш и, че имаш нужда от повече свобода. Наистина няма друг начин да се справиш с проблемите си. Почти всичките съм ги имал и аз. Със всичко съм се справял с разговори. :wink:

Успех! :)

ProstoAz
08-19-2007, 12:27
Темата е стара!