PDA

View Full Version : ????????????????????????



И аз съм българче
04-26-2005, 12:47
Аве искам да питам индивида, който се подвизава с прякор Аз съм българче в този форум има ли си и най малка идея какво означава пречупеният кръст? Колко кръв и мъка стоят за този знак? Поне знаеш ли какво символизира, от къде идва, кой го е измислил? Защото ми изглежда не просто тъпо, а идиотски да поставяш тая свинщина до герба на България. Евала! Браво Голям си "патриот"!!! :shock: :shock:

Twista
04-26-2005, 12:52
Знака на Хитлер ли имаш предвид? Мда, не е много удачно до герба ни да се намира това.

^I don't give a fuck^
04-26-2005, 12:54
Наистина много интересно...ник: аз съм българче и от долу знака на хитлер..заедно с герба на бг :shock: :shock: :shock: :shock:

incheto
04-26-2005, 13:00
stranna rabota no nai dobre toi da ni kaje?!

h0Le
04-26-2005, 13:00
^I don't give a fuck^ kak si ni6to ne kazva6 :) prati li mi meila :?

tedo_davis
04-26-2005, 13:03
^I don't give a fuck^ kak si ni6to ne kazva6 :) prati li mi meila :?
pi6i po temata we glup4o.
po temata - verno e ... az odeve shtqh da puskam takava tema ama are vikam si - dano go smeni ... ama toi - ne .

t'va si e jivo potypkvane na BG znameto s toq pre4upen kryst - ... a i avatara ne se vqsva mnogo - goleminata ujas!

baby_one
04-26-2005, 13:15
i na men ne mi haresva daje mi egaden ama kato toi si go haresva kvo moje da kajem podpisa si e negov i nemojem da mu go smenim samo zashtoto smqtame 4e e tapo i lgupavo

^I don't give a fuck^
04-26-2005, 13:23
i na men ne mi haresva daje mi egaden ama kato toi si go haresva kvo moje da kajem podpisa si e negov i nemojem da mu go smenim samo zashtoto smqtame 4e e tapo i lgupavo

da no tfa e edin vid rasizum ,a vuv forumite poprincip e zabranen rasizmut :wink:

naty
04-26-2005, 13:49
i na men ne mi haresva daje mi egaden ama kato toi si go haresva kvo moje da kajem podpisa si e negov i nemojem da mu go smenim samo zashtoto smqtame 4e e tapo i lgupavo

da no tfa e edin vid rasizum ,a vuv forumite poprincip e zabranen rasizmut :wink:
imenno to4no za twa modowete mogat da wleznat w deistwie

04-26-2005, 14:06
Първо съм абсолютно сигурен, че Аз съм българче знае много добре значението на знака. В този знак се крие чиста мисъл и борба за чиста раса :!: Напълно го одобраявам и стоя зад него. Знам колко кръв е пролята за този знак- предимно циганска и еврейска.

Immortality_
04-26-2005, 14:46
Първо съм абсолютно сигурен, че Аз съм българче знае много добре значението на знака. В този знак се крие чиста мисъл и борба за чиста раса :!: Напълно го одобраявам и стоя зад него. Знам колко кръв е пролята за този знак- предимно циганска и еврейска.
prolyata e DA... i nikogha pove4e ne bi tryabvalo da se povtarya ne6to takova !!!! nikoi nyama pravoto da ni razpredelya- dali sme po4etenni da jiveem ili ne !!! hitler go e napravil, za6toto e imalo hora kato vas... slepi, kompleksirani extremisti !!!! :evil:

04-26-2005, 15:00
Ako ne bqhme nie, sega i ba6ta ti 6te6e da e ciganin. Evreite sa horata s nai-malko moral na Zemqta-al4ni, podli i miri6at.

04-26-2005, 15:02
Ako ne bqhme nie, sega i ba6ta ti 6te6e da e ciganin. Evreite sa horata s nai-malko moral na Zemqta-al4ni, podli i miri6at.
Napulno sum suglasen :twisted:

Immortality_
04-26-2005, 15:05
Ako ne bqhme nie, sega i ba6ta ti 6te6e da e ciganin. Evreite sa horata s nai-malko moral na Zemqta-al4ni, podli i miri6at.
i kakvo ako ba6ta mi 6te6e da e ciganin---misli6,4e 6tyah da se hvarlya ot most li ???
a otnosno za mirizmite- i ti ako nyama6 pari za sapun i voda- kak 6te se kape6....?
moje i nie da im miri6em na tyah...koi znae, ama ne za tva sa tragnali da ni trepyat. no ako sveta produljava po toya pat- nyama da se o4udya ako utere kitaicite po4nat da ni pra6tat atomni bombi 6tot ne sme kato tyah.
togava veselko li 6te ti e ???? :x

girlpower
04-26-2005, 15:10
Woww tova ne go bqh zabelqzala,noooo toi triabva da ni obesni :shock:

Coolio
04-26-2005, 15:45
Затова сме свободна държава - всеки да мисли както си иска. Има си закони и съдът преценява кой ги е нарушил. И аз не харесвам циганите, но не мисля, че Хитлер е прав. И НЕ CARL_FX I АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ СИ НЯМАТ ИДЕЯ ЗА КОЛКО ЖЕРТВИ СТАВА ВЪПРОС!!! Върете се прегледайте момчета... Нищо лично, не сте нито първите нито последните, заявили открито какви сте. И все пак - всичко свърши - годината е 2005, а не 1945!!! Peace :!:

04-26-2005, 15:45
E, vie moje da nqmate pari za sapun i voda, no vseki civilizovan 4ovek namira. Ako kitaicite trugnat da ni hvurlqt bombi, to budi sigurna, 4e celiq vi mangalski rod su6to 6te umre :D

04-26-2005, 15:52
Затова сме свободна държава - всеки да мисли както си иска. Има си закони и съдът преценява кой ги е нарушил. И аз не харесвам циганите, но не мисля, че Хитлер е прав. И НЕ CARL_FX I АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ СИ НЯМАТ ИДЕЯ ЗА КОЛКО ЖЕРТВИ СТАВА ВЪПРОС!!! Върете се прегледайте момчета... Нищо лично, не сте нито първите нито последните, заявили открито какви сте. И все пак - всичко свърши - годината е 2005, а не 1945!!! Peace :!:

E, 4ovek razbiram te, ti si 4eren (Coolio). Smurt !
P.S. Celiq forum i vsi4ki lapardaci v nego pi6at PEACE na vsqka vtora duma bez da znaqt smisula i :D

Immortality_
04-26-2005, 16:00
E, vie moje da nqmate pari za sapun i voda, no vseki civilizovan 4ovek namira. Ako kitaicite trugnat da ni hvurlqt bombi, to budi sigurna, 4e celiq vi mangalski rod su6to 6te umre :D
az za radost- ima pari i za sapun i za voda :D i sa6to se radvam, 4e sam bulgarka kato teb !!! :D a sas celiya "mangalski rod" i ti 6te pukne6 :D :D :D :D ama spoko...za vsi4ko si idva reda- a i o6te ne6to da ti razyasnya- ti si tooolkova 4ist bulgarin, kolkoto i az. za jalost sme bili 5 veka pod tursko robstvo i 100% 4e i v tvoyata krav ima ne6to "mangalsko" :D :D :D are sas zdrave :D :D :D

Satanas_daughter
04-26-2005, 16:04
Първо съм абсолютно сигурен, че Аз съм българче знае много добре значението на знака. В този знак се крие чиста мисъл и борба за чиста раса :!: Напълно го одобраявам и стоя зад него. Знам колко кръв е пролята за този знак- предимно циганска и еврейска.
Az sum suglasna.Kfo se zadohte s chovecheca,vseki si ima pravo na viarvania i razbirania,spored men tozi znak ne e neshto chak tolkova losho.a i sum sigurna che az sum bulgarche si znae kvo oznachava,ta dori moje bi po dobre i ot suzdatelia na temata

И аз стм българче
04-26-2005, 17:04
Първо съм абсолютно сигурен, че Аз съм българче знае много добре значението на знака. В този знак се крие чиста мисъл и борба за чиста раса :!: Напълно го одобраявам и стоя зад него. Знам колко кръв е пролята за този знак- предимно циганска и еврейска.
Az sum suglasna.Kfo se zadohte s chovecheca,vseki si ima pravo na viarvania i razbirania,spored men tozi znak ne e neshto chak tolkova losho.a i sum sigurna che az sum bulgarche si znae kvo oznachava,ta dori moje bi po dobre i ot suzdatelia na temata
Аде като сте толкова отворени напишете какво означава символът и от къде произлиза? Какво в мястото му до герба на България???? Някой от вас многознайци знае ли изхода от 2рата световна война? Смешници...

BroKeN^DreAmZ`f
04-26-2005, 17:42
Maleii i az ne go bqh zyrnala tva,no naistina e super typo i glupavo...pyk toq det q e svyrshil taq rabota,mai hi4 ne e v chas,ama ko da se prai razni hora razni interesi...tva e shte,toq svqt e trygnal na nqkyde ama i toi nz na kyde :evil:

Cyberdyne_101
04-26-2005, 18:23
Аде като сте толкова отворени напишете какво означава символът и от къде произлиза? Какво в мястото му до герба на България???? Някой от вас многознайци знае ли изхода от 2рата световна война? Смешници...
Недей много да знаеш :wink: Ей сега ще те светна какво символизира свастиката.... мисля, че сте останеш много изненадан :wink:
От древността свастиката е символизирала късмета. Самата дума произхожда от санскритската дума "благоденствие". Този кръст, завъртян както по часовниковата стрелка, така и обратно на нея, може да се открие върху тъкани от племето Навахо, върху гръцка керамика, критски монети, римски мозайки, върху предмети, открити при разкопките на Троя, върху стените на индуски храмове и в много други култури от най-различни времена. Често това е символ на движението на слънцето по небесата, превръщащо нощта в ден — и оттук един по-широко тълкуван символ на плодородието и възраждането на живота. Краищата на кръста се интерпретират като символи на вятъра, дъжда, огъня и мълнията. В Япония това е символът на дълъг живот и процъфтяване. Ранните християни изобразявали свастиката върху гробовете като замаскирана форма на по-ортодоксалния кръст, а в средните векове го рисували върху витражи, за да запълнят празното място отдолу. Разбира се това е положителният й смисъл:D В позитивния смисъл на свастиката има и изключения. Най-известното е германският Hakenkreuz, който нацистката партия прие за свой символ през 1919 година. И аз какво да направя, че нацистите са си го харесали преди мен :?: :lol: 8)
П.П. Знам изхода на ВСВ :wink: Е, и :?: :D

BABY_SEXY_GIRL
04-26-2005, 22:21
Хм, явно цели да е скандален, откакто стои там тази картинка само теми и мнения за него се пишат :? Но това той си го е решил, не знам кое знае, кое не знае, нямам и право на глас, всеки си решава сам какъв поспис да си лепне :? Кофти, но факт...

04-26-2005, 23:03
Аде като сте толкова отворени напишете какво означава символът и от къде произлиза? Какво в мястото му до герба на България???? Някой от вас многознайци знае ли изхода от 2рата световна война? Смешници...
Недей много да знаеш :wink: Ей сега ще те светна какво символизира свастиката.... мисля, че сте останеш много изненадан :wink:
От древността свастиката е символизирала късмета. Самата дума произхожда от санскритската дума "благоденствие". Този кръст, завъртян както по часовниковата стрелка, така и обратно на нея, може да се открие върху тъкани от племето Навахо, върху гръцка керамика, критски монети, римски мозайки, върху предмети, открити при разкопките на Троя, върху стените на индуски храмове и в много други култури от най-различни времена. Често това е символ на движението на слънцето по небесата, превръщащо нощта в ден — и оттук един по-широко тълкуван символ на плодородието и възраждането на живота. Краищата на кръста се интерпретират като символи на вятъра, дъжда, огъня и мълнията. В Япония това е символът на дълъг живот и процъфтяване. Ранните християни изобразявали свастиката върху гробовете като замаскирана форма на по-ортодоксалния кръст, а в средните векове го рисували върху витражи, за да запълнят празното място отдолу. Разбира се това е положителният й смисъл:D В позитивния смисъл на свастиката има и изключения. Най-известното е германският Hakenkreuz, който нацистката партия прие за свой символ през 1919 година. И аз какво да направя, че нацистите са си го харесали преди мен :?: :lol: 8)
П.П. Знам изхода на ВСВ :wink: Е, и :?: :D
Да бе точно щех да им обясня ама ме изпревари 8) . Пък и не знам кво му се месите на детето, скинче е , зарибили са го приятелите му и му е харесала силата да бъде в банда която се занимава с биене на тоя и оня. По принцип не ме кефат сиганити и не е лошо да има скинчета да ги побийват от време на време ама и скиновете не ме кефат от една страна защото всъщност са слабаци, повечето изобщо не могат да се бият и въобще нямат идея от бой, вдига им се самочувствието като се съберат в група и изглеждат много злобни. Ама като са сами им гледайте адския спек, един приятел преби един скин и оня му подвикваше нещо през зъби "не знаеш какво те чака :twisted: :twisted: :twisted: " мноо злобно нали, ми и аз не разбрах какво го чака, никой не го е барнал досега от скински произход. Иначе поне са яки националисти и обичат родината за което им правя евала въпреки че вече не мога да я гледам тая държава от тия управляващи, такива овчи хора няма събрани на е дно място, изобщо не ми подпомагат бизнеса и нац. иконномика а само го отежнявват. Ама тва е друга тема и има много изписано. :D

Josefinne
04-27-2005, 07:43
Отдавна не бях засичала Аз съм българче във форумите, но и на мен ми направи впечатление знака. Наистина ми падна в очите, момче, недей така...
Колкото до нацизма - силно свързано с национализма течение, движение за "чиста раса". Хитлер смятал, че неговата раса е едва ли не богопомазана и затова всички останали трябвало да бъдат унищожени или претопени. Тези, които не можели да се претопят - смърт! Трябва да ви кажа, че Хитлер не е избивал само евреи, макар те да са най-много. Избивал е всички, които му се изпречели. В България има турци, цигани, руси, арменци и др. - трябва ли да избием всички? Въобще знаете ли какво е да убиваш? Виждали ли сте кръв така да шурти от гърдите на човек, виждали ли сте как някой умира? Как се гърчи, как издухва?! Не? Не сте виждали? Да бе? Ама сте се засили да убивате хиляди, нали? Знаете само да ритате и да говорите. Ама сигурно половината от вас си нямат и представа от шовинизъм, от нацизъм и национализъм.
Знаете ли, че след Втората световна война ГЕРМАНИЯ ограничава до толкова властта принадлежаща на ЕДИН човек, че едва ли не всяка Институция се контролира от още поне две други. Германия сама се пази от това да не се случи отново. Защото Хитлер е бил един комплексар, с много добри писатели на речи и познавачи на психиката на тълпата. Хитлер е дребно човече , попаднало в точното време! :evil: Втори Хитлер не трябва да има, защото, шовинисти, света ще ви разкъса, спомняйки си за терора. На бас, че ако вие бяхте живели по времето на онези нечовешки мъчения, когато земята е била АД , нямаше да изчанчите застреляните си умове и да пропагандирате нацизъм.
Това за всички, които смеят да се нарекат нацисти и крайни шовинисти, за Аз Съм Българче, моля те бе човек, не се излагай, махни това нещо!

П.П. Само да ви светна като админ на друг форум, че само админите могат да барат в профилите и подписите. Модерите могат да се занимават само с мненият.

Momchenceto
04-27-2005, 10:28
Браво Josefinne напълно си права ще добавя само няколко неща!!

pi6i po temata we glup4o.
po temata - verno e ... az odeve shtqh da puskam takava tema ama are vikam si - dano go smeni ... ama toi - ne .

t'va si e jivo potypkvane na BG znameto s toq pre4upen kryst - ... a i avatara ne se vqsva mnogo - goleminata ujas![color=green]Ткава тема глупачето съм пуснал отдавна знам че пак искаше да обереш аплодисментите ама сори :lol: http://www.teenproblem.net/forum/viewtopic.php?t=9133
[b]Знака на Хитлер ли имаш предвид? Мда, не е много удачно до герба ни да се намира това.Ми не е баш знака на Хитлер....той си го е имало и преди това просто Хитлер си го е избрал за символ на нацизма...и все пак малко история
А свастиката? Уви, свещеният символ на античните езически култури в наше време е носител на мрачната слава, която му вдъхна нацизмът. Този кръст, който сякаш е завъртян в една посока, можете да срещнете в Троя, Египет, Китай, Индия, Персия, Скандинавия, Латинска Америка. Самата дума „свастика” има санскритски произход и означава "щастлив". Китайците го наричат "сблъсъкът на гръмотевиците", скандинавците го свързват с чука на бога на гръмотевиците Тор. За китайците и японците свастиката е един от 65-те знака, намерени върху следата от стъпката на Буда. На Запад свастиката е една от емблемите на Христос до самия край на Средновековието. Може да се види като символ на херметичната магия, както и като божествен знак на някои индиански племена. Четирите равни части на свастиката се интерпретират като символи на четирите необятни посоки, а пресечната им точка е олицетворение на Космоса.

Има два вида свастики. Десностранната представя пролетното слънце, левостранната - есенното. Те не са в опозиция и често се срещат една до друга. И до днес са част от символиката на много азиатски държави.

Свастиката става символ на нацизма към 1920. Хитлер я смята за идеалната емблема на партията - черна свастика в бял кръг на червен фон. В "Моята борба" той пише: "Това е истинският символ! Червеното е обществената идея за движение, бялото - националсоциалистическата идея, а свастиката изразява победата на великата мисия на арийците". Така един древен магически символ става емблема на хитлеризма.


Хм, явно цели да е скандален, откакто стои там тази картинка само теми и мнения за него се пишат :? Но това той си го е решил, не знам кое знае, кое не знае, нямам и право на глас, всеки си решава сам какъв поспис да си лепне :? Кофти, но факт...Едно време в правилника ви пишеше нещо за прояви на расизъм сега няма нищо такова...
Az sum suglasna.Kfo se zadohte s chovecheca,vseki si ima pravo na viarvania i razbirania,spored men tozi znak ne e neshto chak tolkova losho.a i sum sigurna che az sum bulgarche si znae kvo oznachava,ta dori moje bi po dobre i ot suzdatelia na temataЕеее голям праз че под тоя нищо и никакаъв знак са нечовешки жестотко убити 6 000 000 души пука ти на тебе....щеше да ти е много яко да ти вкарат майката и бащата след няколко месечен жесток труд униижения и мъчения в газовата камера след което да ти кажат "сега ако им изнесеш прогнилие труповете и ги пренесеш до купчината където горат останалите да кажем 5000 прогнили тела и ги метнеш в огъня ще можеш да си оттървеш живота" Не знам дали си гледама "Списъкът на Шиндлер" и "Пиянистът" и дали си била в музея на Хол Коста в Израел но ако обичаш преди да изразяваш мнението си земи се образовай малко или поне мисли за тези хора които са посрадали лично от това защотот това че ти си касметлиика не значи че всички са!!

bulgarche
04-27-2005, 18:54
Щом искате ще си махна този знак от подписа. Само да отбележа, че не сте Вие хората, който ще казват какво да правя с данните и нешата, които са ми в профила. Ще помоля хората които написаха "БГ", да се мъчат колкото се може по-малко да използват това съкрашение. На мен лично много добре ми звучи "БЪЛГАРИЯ". Някой беше намеси и знамето...да подчертая, че трибагреника няма нищо общо с герба. Просто ПОНЯКОГА той се слага върху знамето. Герба на България е символ на държавата, както всеки град си има герб. Хитлер не е човекът който е измислил пречупения кръст, а той просто го е "взел" и го е обърнал => значението му е обратно. Ако сте видяли (и сугурно сте) пречупен кръст на обратно на този който е използвал Хитлер, може би не е някой който го е объркал, а който има други вярвания. Чувал съм, че някакъв поп или някакъв свещенник (незнам точно) е излизал (), като е носел нещо като шал и от лявата страна е бил пречупения кръст на Хитлер, а от другата обратния. Аз знам какво означава пречупения кръст (този който явно не одобрявате). Мисля, че няма да имам нищо против расите, ако в България не живееха цигани, евреи, китайци, японци, негри...просто всички са ми противни. Имам приятели турци и...рядко се замислям, че са такива, но не одобрявам това, че са в нашата държава.

И аз съм българче
04-27-2005, 21:30
Тук е мястото да благодаря на "Аз съм българче", че махна пречупения кръст от подписа си!!! Знам, че тази тема няма да промени мисленето на когото и да било, но лично на мен подписът на "Аз съм българче" ми изглежда много по - добре без пречупеният кръст. Така че, благодаря за вниманието, което отдели. Да живее България и вий покрай нея да сте живи и здрави. Да намерите късмета си тук, а не в САЩ или ЕС, за да помогнем на родината да излезе от тази кочина... (с това мисля, че темата е изчерпана) МИР!

BABY_SEXY_GIRL
04-27-2005, 22:33
Аз съм БЪЛГАРЧЕ, искам и аз да ти БЛАГОДАРЯ :) Радвам се, че не почна да се правиш на важен, както повечето на твоето място биха, и че не почна да се нервиш, караш и псуваш :wink: Кефят ме разбраните хора, а ти си такъв :) Хубаво е, че се съобразяваш с мнението на масата хора, и аз смятам, че без този просволут кръст е по-добре 8) Браво за разбиранемостта ти :D

bulgarche
04-27-2005, 23:00
Аз съм БЪЛГАРЧЕ, искам и аз да ти БЛАГОДАРЯ :) Радвам се, че не почна да се правиш на важен, както повечето на твоето място биха, и че не почна да се нервиш, караш и псуваш :wink: Кефят ме разбраните хора, а ти си такъв :) Хубаво е, че се съобразяваш с мнението на масата хора, и аз смятам, че без този просволут кръст е по-добре 8) Браво за разбиранемостта ти :D

За втори път ме молят да си направя корекции в подписа, но този не беше много отчтив. Предния път само с едно ЛС ме помолиха да го променя, а моя въпрос (в отговор) беше дали да променя повече нещя от колкото са ме помолили. Разбран човек съм (така дочувам), но стига хората да са коректни към мен.

04-27-2005, 23:06
a btw moje da si namalish i avatara:]
toq e mega golqm...kfo shte kajesh za
taka http://img244.echo.cx/img244/6758/58aj7hg.jpg

Momchenceto
04-28-2005, 16:44
Щом искате ще си махна този знак от подписа. Само да отбележа, че не сте Вие хората, който ще казват какво да правя с данните и нешата, които са ми в профила. Ще помоля хората които написаха "БГ", да се мъчат колкото се може по-малко да използват това съкрашение. На мен лично много добре ми звучи "БЪЛГАРИЯ". Някой беше намеси и знамето...да подчертая, че трибагреника няма нищо общо с герба. Просто ПОНЯКОГА той се слага върху знамето. Герба на България е символ на държавата, както всеки град си има герб. Хитлер не е човекът който е измислил пречупения кръст, а той просто го е "взел" и го е обърнал => значението му е обратно. Ако сте видяли (и сугурно сте) пречупен кръст на обратно на този който е използвал Хитлер, може би не е някой който го е объркал, а който има други вярвания. Чувал съм, че някакъв поп или някакъв свещенник (незнам точно) е излизал (), като е носел нещо като шал и от лявата страна е бил пречупения кръст на Хитлер, а от другата обратния. Аз знам какво означава пречупения кръст (този който явно не одобрявате). Мисля, че няма да имам нищо против расите, ако в България не живееха цигани, евреи, китайци, японци, негри...просто всички са ми противни. Имам приятели турци и...рядко се замислям, че са такива, но не одобрявам това, че са в нашата държава. Щеше да е хубаво да прочетеш двете страници изписани за подписа ти и тогава щеше да рзбереш че не ни казваш нищо ново и 2/3 от това което си го написал вече го знаем...

e_l_i_z_a
04-28-2005, 19:56
И аз незнам защо...нека той обясни :roll:

bulgarche
09-01-2006, 14:56
Докато се ровех из форума да си търся разни нещица вижте какво намерих :) Вече не помня какво съм слагал в подписа си, ама ми стана доста смешно как всеки е бръщолевел и е приказвал едно към дьотьора. То гледам че и някой друг го е писал, но все пак...защо като видите пречупен кръст, тези младежи с бръснати глави, с кубинки и т.н. казвате "тия са нацисти!"?

Всъщност идеята на NSDAP е била зпазване на рода и расата, а не унищожаването на някоя друга. Въпреки че тези разбирания в България не са много ясни. Повечето хора си нямат и най-малка представа за какво става дума. Както споменах и някъде другаде, сега чета една книга. Казва се "Лъжата за Шестте милиона". Там се дават обяснения как са изкаран шест милиона евреи жертва на войната. Говори се за "признанията" на Айхман, Химлер, Пол, офицери от SS и много други. Общо взето основното е за Нюрнбергските процеси. Предназначението на германските концентрационни лагери не била избиването на хора. Там те просто са полагали труд в полза на държавата. Имало е план за изселването на евреите в Мадагаскар.

Общо взето хората си остават с мисленето по времето на социализма. НИкой няма желание да разбере отсрещния, просто го отхвърля. Випреки че сега е демокрация и всеки има право да има всои обеждения, които сега няма да го пратят в затвора, за разлика от времто до 1989 година.

miNiTo
09-01-2006, 15:21
samo nz 6to go pravite na tkf problem...na nikoi ne mu e priqtno 4e v Bulgariq,ne e izcqlo ot "bulgadri"....ama q se zamilsete malko kat iskate da otrepete toklz mnoo naord,dali 6te ostanat mnoo hora?a?
i ako pos slu4ainost nqkai ot pradedite vi da evrein,tur4in il in6 tkz da iztrepqt i vas?hem ste golqm patriot...
tova za meen sa palni prsototiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!
i az ne obi4am ciganite i da gadno mi e,ama ne sam nekoq idiotka i da tragvam s hranilki boi ili kot da ebilo dr,samo 6ot sa tkaiva
i te sa hora nali?

bili sme pod tursko robstvo da!ama tui e bilo predi,drugi hora,grugo mislene...ne sa teziu koito sq sedqt pri nas... nz za6to si4ki sa tolkz zlobni....

P.S. sq nqma se u4udq ako nekoi me izhrani sled tui,ama tova si e moito mnenie,i nali sam v BULGARIA seki ima pravo na takova,tei4e prikaaite kot iskat,az pak 6te si go za6titq :smt019

miNiTo
09-01-2006, 15:24
а и много се извинявам за латиницата в предното мение и за грешките :oops: ,но сега заминавам (а и бях ядосана) и няммах време да си играя да ги поправям

Ziezi
09-01-2006, 15:59
Докато се ровех из форума да си търся разни нещица вижте какво намерих :) Вече не помня какво съм слагал в подписа си, ама ми стана доста смешно как всеки е бръщолевел и е приказвал едно към дьотьора. То гледам че и някой друг го е писал, но все пак...защо като видите пречупен кръст, тези младежи с бръснати глави, с кубинки и т.н. казвате "тия са нацисти!"?

Всъщност идеята на NSDAP е била зпазване на рода и расата, а не унищожаването на някоя друга. Въпреки че тези разбирания в България не са много ясни. Повечето хора си нямат и най-малка представа за какво става дума. Както споменах и някъде другаде, сега чета една книга. Казва се "Лъжата за Шестте милиона". Там се дават обяснения как са изкаран шест милиона евреи жертва на войната. Говори се за "признанията" на Айхман, Химлер, Пол, офицери от SS и много други. Общо взето основното е за Нюрнбергските процеси. Предназначението на германските концентрационни лагери не била избиването на хора. Там те просто са полагали труд в полза на държавата. Имало е план за изселването на евреите в Мадагаскар.

Общо взето хората си остават с мисленето по времето на социализма. НИкой няма желание да разбере отсрещния, просто го отхвърля. Випреки че сега е демокрация и всеки има право да има всои обеждения, които сега няма да го пратят в затвора, за разлика от времто до 1989 година.
Повечето от тези младежи наистина нямат представа за кво става дума...
А тва за лагерите въобще не е така!Хитлер е лъгал германците,че просто ще изсели евреите,но ги е карал директно към конц. лагерите.Където естествено те са полагали обществено полезен труд,но крайната цел е била пълното им унищожаване!

bulgarche
09-01-2006, 16:38
А тва за лагерите въобще не е така!Хитлер е лъгал германците,че просто ще изсели евреите,но ги е карал директно към конц. лагерите.Където естествено те са полагали обществено полезен труд,но крайната цел е била пълното им унищожаване!

Не си прав. Планът всъщност не е измислен от Хитлер де. Химлер е основния за изелването на евреи. А са карани към лагерите, защото инъче къде да стоят докато се намери решение на проблема? А хората намерили смъртта си в лагерите са "малко". Но са наистина много по-малко отколкото се говори.

SweetBunny
09-01-2006, 16:51
Не прочетох всичко, виждам, че темата е стара....но искам да добавя, че този "начупеният кръст" (дано говорим за едно и също нещо) е много древен знам, доколкото знам свързан с църквата и е символизирал само хубави неща - хармония, обич, разбирателство...

И Хитлер, убеден, че неговите "идеи и разбирания" за живот са правилни и верни, той избира този знак да символизира като цяло управлението му, идеите му. Явно си е мислил, че те са свързани с хармоничен живот....с любов :lol:
Естествено е бил в абсолютна грешка...но...само е опетнил значението на "пречупения кръст"
Не съм на 100% сигорна за това, което казах, но така съм чувала.

Ziezi
09-01-2006, 17:08
А тва за лагерите въобще не е така!Хитлер е лъгал германците,че просто ще изсели евреите,но ги е карал директно към конц. лагерите.Където естествено те са полагали обществено полезен труд,но крайната цел е била пълното им унищожаване!

Не си прав. Планът всъщност не е измислен от Хитлер де. Химлер е основния за изелването на евреи. А са карани към лагерите, защото инъче къде да стоят докато се намери решение на проблема? А хората намерили смъртта си в лагерите са "малко". Но са наистина много по-малко отколкото се говори.

Еми гледай сега,не може да се каже със сигурност(щото има много версии),аз лично съм гледал филмчета,които много ясно показват какво е било отношението към евреите(най-фрапантният беше,когато един войник беше стъпил върху главата на евреин и му забиваше някво шило в мозъка).Аз лично Хитлер не го харесвам заради мнението му за славяните...

bulgarche
09-01-2006, 17:41
Естествено че не би трабвало в България да има негови последователи. както е и било глупаво с Италия да са заедно, понеже не са едни и същи. все едно аз ся да съм нацист и като такъв да потурча (нарочно тази дума използвам) цели български народ, защото не са арийци. еми глупаво е. Нацизма няма бъдеще :)

RoyTheReaper
09-01-2006, 22:24
Относно концлагерите и избиването на евреите: някои историци твърдят че не са избити 6 млн евреи и холокоста не е съществувал. не знам с какви доказателства разполагат, но очевидно европейския съюз дори не иска да ги изслуша. в много европейски страни отричането на холокоста е престъпление водещо до затвор. това поне на мен ми се струва странно и определено има нещо гнило. защо не им разрешат да говорят, да се обосноват? ако се окажат прави? а дори и да не се, с какво толкова вредят? защо в страна която проповядват свобода на словото забраняват на човек да говори? може би наистина има тайни които някой не иска да излезат на яве.

Ziezi
09-02-2006, 14:03
Относно концлагерите и избиването на евреите: някои историци твърдят че не са избити 6 млн евреи и холокоста не е съществувал. не знам с какви доказателства разполагат, но очевидно европейския съюз дори не иска да ги изслуша. в много европейски страни отричането на холокоста е престъпление водещо до затвор. това поне на мен ми се струва странно и определено има нещо гнило. защо не им разрешат да говорят, да се обосноват? ако се окажат прави? а дори и да не се, с какво толкова вредят? защо в страна която проповядват свобода на словото забраняват на човек да говори? може би наистина има тайни които някой не иска да излезат на яве.
Хаха,май накрая ще се окаже,че Хитлер си е бил прав...


Естествено че не би трабвало в България да има негови последователи. както е и било глупаво с Италия да са заедно, понеже не са едни и същи. все едно аз ся да съм нацист и като такъв да потурча (нарочно тази дума използвам) цели български народ, защото не са арийци. еми глупаво е. Нацизма няма бъдеще


Тва много ти се връзва с аватара...

Communist
09-03-2006, 22:30
ебати каква дискусия съм изпуснал... :lol:
Все още можеш да се включиш, точно теб чакахме за да се разгорещим :lol: Браво на АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ че махна онази картинка въпреки че мен не ме дразнеше...

sherry
09-03-2006, 23:57
няма какво да дискутирам...

не искам да се цепя с разни викове Антифа, защото разни хора ме наричат фашист даже..

ще кажа само, че да изповядваш такива идеологии базирани на някаква омраза няма да доведе до нищо хубаво... щом има разделение на хората, значи системата просто не е добра...
Много точно казано :idea:

Tiffany
09-04-2006, 11:37
Темата е стара.